У вас новий передплатник – що робити далі?

316

Автори багатьох статей, що містять рекомендації з ведення блогу, дають поради щодо залучення нових передплатників. Але про те, що слід робити, коли людина вже підписався на вашу розсилку, автори чомусь зазвичай замовчують. А адже момент, коли людина підписується на вашу розсилку, дуже важливий. Це в якомусь сенсі інтимний, романтичний момент. Подумайте самі: людина знайшов ваш блог, йому сподобався ваш контент, і зараз він готовий перевести відносини на новий рівень, залишивши вам свою електронну адресу. Не варто його ігнорувати – продемонструйте підписався відповідну зацікавленість.

Ось кілька підказок, які допоможуть вам:

Почніть з автоматизації зворотного зв’язку

Все, що вам потрібно для цього зробити – скористатися одним із спеціалізованих сервісів доставки повідомлень, їх досить багато: Smartresponder, Unisender (російськомовні), MailChimp або Aweber (англомовні). Вони дозволять вам налаштувати автоматичну відправку привітального листа відразу ж після того, як відвідувач сайту підписався на оновлення вашого блогу, яке буде містити, наприклад, такі слова: «Ми раді, що ви підписались на нашу розсилку. Сподіваємося, вам буде цікаво!». Автоматизувавши цей процес, ви зможете забути про нього – листи будуть відправлятися без яких-небудь дій з вашого боку.

Автоматична відправка привітального листа – необхідний крок. Крім безпосередньо привітання, лист повинен містити інформацію про те, який контент буде отримувати новий передплатник, і як часто. Необхідно, щоб передплатник запам’ятав, навіщо підписався на вашу розсилку. В іншому випадку він може просто-напросто забути про те, що залишив вам свій e-mail і не зрозуміти, чому отримав від вас листа, після чого негайно відмінити.

У вас новий передплатник – що робити далі?

7 компонентів ефективного привітального листа

Отже, що ж повинно включати в себе привітальний лист, щоб бути як можна більш ефективним?

  • Особисте звернення

Зробіть лист настільки особистим, наскільки це доречно. Покажіть, що хочете налагодити спілкування, а не просто дотримати формальність. Пам’ятайте, що людина, яка тільки що підписався на вашу розсилку, цілком можливо, прочитав лише одну з ваших статей, і не знає про вас і ваш бренд рівним рахунком нічого. Вклавши в лист трохи почуття, ви зможете розташувати людину до себе і зробити його більш лояльним. Але не переборщіть, фамільярність і награні емоції, швидше за все, викличуть зворотну реакцію.

  • Вдячність

Не забудьте подякувати людини за підписку. Ті, хто підписалися на вашу розсилку, відіграють значну роль як у розвитку вашого блогу, так і в розвитку вашого бізнесу в цілому. Покажіть, що вони вам не байдужі. Можете зробити передплатнику невеликий презент: якщо, наприклад, ви – автор книги по бізнесу, надішліть йому її електронну версію. До речі, краще викласти книгу на своєму сайті і дати посилання в листі, ніж прикріпити книгу до листа в якості додатку – так ви будете впевнені, що передплатник відвідає ваш сайт знову.

  • Старий, але цікавий контент

Ми вже згадували, що чоловік міг підписатися на розсилку після прочитання одного-єдиного посту, тому наступний крок – це ознайомлення користувача з вашим контентом, який він, можливо, не бачив. Неважливо, це старий контент або новий – головне, щоб він був цікавим. Пам’ятайте, що відвідувачі приходять у ваш блог не лише з головної сторінки вашого сайту, вони можуть прийти звідки завгодно. Включіть в текст листа кілька посилань на свої улюблені пости, з цього може початися уважне вивчення вашого блогу.

  • Пропозиція поділитися з вами своїми міркуваннями

Передплатники – прекрасне джерело нових ідей, які допоможуть вам зробити блог краще. Запитайте передплатника, що йому сподобалося, а що ні. Якщо він задасть вам питання, відповідайте. Якщо напише про виниклі проблеми, вирішити їх і повідомте йому про це. При бажанні можете дати посилання на свій особистий аккаунт у соціальній мережі, щоб користувач знав, що може зв’язатися з вами у будь-який час.

  • Відомості про присутність вашого бренду інтернеті

Розкажіть передплатнику, в яких соціальних медіа він може знайти сторінки вашої компанії. Це допоможе вам залучити споживача в ще більш тісну взаємодію з вашим брендом. Ви можете поділитися посиланнями на сторінки в VK, Facebook, Twitter та/або Instagram – вибір майданчиків залежить від задачі, яку ви перед собою ставите. Давайте посилання тільки на активні сторінки. І ще: пам’ятайте, що контент, що розміщується в соціальних медіа, не повинен повністю дублювати вміст вашого сайту.

  • Інформація про періодичність розсилки

Це дійсно важливо. Люди не люблять несподіванок, тому вони повинні знати, чого від вас очікувати. Повідомте, як часто ви збираєтеся надсилати їм листи, і в який день буде слідуюча розсилка. Інакше, якщо людина підписався незадовго до неї, вона може вважати, що ви будете постійно завалювати його листами, і його це навряд чи порадує.

  • Після того, як ви надіслали передплатнику привітальний лист, залиште його в спокої

Не треба відправляти листи разів на день, якщо людина підписався на розсилку, яка здійснюється раз на два тижні. Нехай ці два тижні пройдуть.

На закінчення хотілося б відзначити, що привітальний лист слід зробити коротким, змістовним та незабутнім. Не потрібно розписувати все в деталях, ніхто не буде читати лист, що містить 2000 слів. Можливо, найкращий варіант – посилання в листі на спеціально створену сторінку сайту, де буде викладена більш детальна інформація.

Почекайте… чи Не здається вам, що ми втратили дещо з увазі?

Ймовірно, ви вже помітили, що одного фрагмента пазла не вистачає: а що, якщо людина не відкриє привітальний лист? Подивіться на цю проблему під іншим кутом. Залучаючи передплатників, важливо бути впевненим, що вони розуміють, навіщо підписуються на вашу розсилку. Вам не потрібні передплатники для масовки, ваше завдання – домогтися певних цілей і отримати бажані результати. Якщо людина підписався на вашу розсилку, але не читає листи, які ви відправляєте йому, він навряд чи може представляти для вас яку-небудь цінність.

Адаптація матеріалу 8 Things to Do Immediately After You Get a New Email Subscriber by Ramsay.

Хочете стати майстром email-маркетингу? Тоді вам знадобляться наступні два матеріали:

  • Як використовувати Email-маркетинг і чому він актуальний
  • 6 помилок, які знижують ефективність електронної розсилки