10 найгірших рад з розвитку креативності

319

Ні для кого не секрет, що кожен успішний блогер повинен якоюсь мірою володіти креативністю. Адже без неї неможливо створювати цікаві та унікальні статті, що викликають захоплення у читачів.

Поети і письменники всіх часів перебували в постійному пошуку джерел креативності. Деякі з них навіть використовували заборонені методи (наприклад, наркотики), щоб підвищити рівень своєї творчої активності. Не був винятком і знаменитий англійський поет Семюел Кольрідж. У передмові до своєї поеми «Кубла-Хан», він робить шокуюче заяву про те, що він «побачив» твір уві сні після прийому опіуму. Напевно, саме з цієї причини воно вийшло таким дивним і незрозумілим. Адже ніхто не може точно сказати, про що йде мова в цій поемі. Навіть сам автор навряд чи зміг би відповісти на це питання.

На жаль, багато поколінь поетів пішли по стопах Кольриджа і дотримувалися помилкової ідеї про те, що справжня творчість приходить тільки при зміненому стані свідомості. Навколо проблеми розвитку креативності існує безліч інших міфів, які приносять велику шкоду як початківцям, так і досвідченим блогерам. Давайте розглянемо найпоширеніші з них, щоб потім не шкодувати про втрачений час і упущені можливості.

1. Чекайте приходу Музи

Самим побитим виправданням для недбайливих блогерів є відсутність натхнення. Вони просто сидять і чекають приходу Музи, яка підкаже їм геніальні ідеї. Однак вони забувають про те, що Муза – дама вередлива: вона не приходить за першим покликом. Ви можете чекати її днями, тижнями, місяцями, але так і не дочекатися. Тому вистачить плисти за течією – настала пора активних дій. Блогери не можуть дозволити собі розкіш пасивності, адже конкуренти чекають на кожному кроці. Це означає, що ви повинні створювати контент постійно, незалежно від настрою, погоди, бажання і т. д. Інакше, ви не зможете втриматися на плаву.

2. Напивайтеся до чортиків

Перебуваючи в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, більшість людей готові гори звернути. Вони складають безглузді історії, малюють посередні картини, придумують безглузді слова, вважаючи себе великими геніями. І, тільки повернувшись до реальності, вони розуміють, що нормальні люди просто в шоці від їх «шедеврів». Звідси висновок: не варто захоплюватися алкоголем – він лише зіпсує вашу репутацію.

3. Вживайте певну їжу

Інтернет рясніє повідомленнями про те, що креативність можна підвищити з допомогою певних продуктів, наприклад кави, шоколаду і навіть м’яса. Один китайський містик якось заявив, що їсть м’ясо перед сном, щоб бачити гарні сни… Можливо, цей метод і був ефективним для нього, але де гарантія, що він допоможе вам? Єдине, що можна точно гарантувати після прийому важкої їжі на ніч, – це безсоння. Тоді вже, вам точно буде не до креативності на наступний день.

4. Проводите багато часу в Твіттері

Незважаючи на заяви експертів в області соціальних медіа, Твіттер не є панацеєю для шукачів натхнення. Він швидше нагадує хаотичну коктейльну вечірку, на якій збирається різношерста публіка. Сильно захоплюючись Твіттером, ви будете втрачати свій дорогоцінний час. Це не означає, що ви повинні повністю відмовитися від його використання. У Твіттері, дійсно, можна знайти багато корисної і цікавої інформації, головне – знати міру.

5. Станьте завзятим курцем

Не існує ніяких наукових підстав, що підтверджують користь куріння для підвищення креативності. Однак представники багатьох творчих професій, наприклад художники, поети і письменники, просто не можуть розлучитися з сигаретами. Вони є невід’ємною частиною їх іміджу.

Ми не будемо докучати вам банальними фразами про шкоду куріння для здоров’я. Палити чи не палити – це особистий вибір кожного. Тим не менш, ми впевнені в тому, що ви не зможете стати більш креативними, просто викурюючи одну сигарету за іншою.

6. Закохайтеся в кого-небудь

Як відомо, закоханість – це дуже сильне почуття, яке дарує нам незабутні емоції. Ми відчуваємо себе окриленими і починаємо бачити світ у яскравих фарбах. В такому піднесеному стані, ми відчуваємо себе справжніми творцями і, дійсно, можемо створювати шедеври. Однак вся проблема в тому, що закоханість, на відміну від справжньої любові, минуща. Рано чи пізно, вона почне поступово згасати, несучи з собою натхнення і душевний підйом. Закоханість здатна забезпечити вам лише разовий, а не довгостроковий успіх. Тому не варто покладати на неї великі надії.

7. Станьте мазохістом

Поети епохи романтизму вважали, що справжня творча особистість завжди страждає. Написання віршів було для них свого роду катарсисом: вони виливали свою душу і піднімали питання, що змушують співпереживати читачів. Проте з усіх творів поетів романтизму тільки одиниці стали нескороминущими шедеврами. Так що, не варто брати з них приклад.

8. Перестаньте творити

Американський письменник Джером Селінджер дотримався наступного підходу до креативності: «ви не зможете створити що-небудь, не зруйнувавши цього». Деякі люди поділяють його думку і бояться того, що їх творчі ідеї втратять свою силу, якщо їх висловити на папері чи полотні. Однак вони глибоко помиляються. Їм давно пора спуститися з небес на землю і почати творити. Яким би геніальним та креативною людиною ви не були, ніхто не зможе оцінити ваш талант, якщо ви не розкриєте його самі.

9. Станьте фахівцем у вузькій сфері

Багато хто з нас наївно вважають, що можна досягти неймовірного успіху, спрямувавши всю свою увагу на одну справу. Однак проблема полягає в тому, що самі геніальні ідеї приходять до нас з інших областей. Тому не варто обмежуватися лише сферою своєї діяльності. Станьте ерудованою та освіченою людиною, і тоді ви точно не будете скаржитися на брак творчих ідей.

10. Уявіть себе генієм або великим письменником

Пабло Пікассо стверджував, що витратив усе своє життя на те, щоб навчитися малювати як дитина. Мабуть, багатьом з нас варто повчитися скромності у великого художника. Ми ні в якому разі не закликаємо вас занижувати свої достоїнства, але все ж крапля самокритичності нікому не завадить. Ваш талант повинні оцінювати інші люди, а не ви самі. Ваша справа – творити, творити і діяти.

***

Отже, ми розглянули з вами деякі способи стимулювання креативності, які слід обходити стороною. Можливо, вони допоможуть вам тимчасово стати більш креативними, але вони не здатні забезпечити вам довгострокові результати. Як би банально це не звучало, запорукою безперервної творчої активності є праця, праця і ще раз праця! Вам необхідно постійно розширювати знання, розвивати навички і вдосконалюватися на всіх рівнях. Тільки в цьому випадку Муза може стати вашою вірною супутницею.

Переклад і адаптація матеріалу Деміана Фарнверта Top 10 Worst Creativity Tips of All Time.