Уроки роботи з Instagram від компаній зі списку Fortune 500

395

За даними дослідження маркетингової компанії TrackMaven, чверть компаній зі списку Fortune 500 мають аккаунт в Instagram. Вони опублікували 19 009 фотографій і 243 відео станом на середину вересня 2013 року. Ці компанії підвищують впізнаваність бренду з допомогою візуального контенту, що публікується в одному з найбільш популярних соціальних сервісів.

Уроки роботи з Instagram від компаній зі списку Fortune 500

Instagram приховує в собі великі можливості для бізнесу

Такі факти пояснюють, чому найбільші корпорації світу цікавляться Instagram:

  • Кількість активних користувачів сервісу перевищує 150 млн осіб. Розробники домоглися цього результату менш ніж за три роки.
  • 60% користувачів Instagram живуть за межами США. Це підтверджує глобальну популярність сервісу.
  • Щомісяця користувачі Instagram публікують близько 1,6 млн фото.
  • За даними психологів, людина сприймає візуальну інформацію в 60 000 разів швидше, ніж текст.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як компанії зі списку Fortune 500 просуваються в Instagram. Ці знання допоможуть вам використовувати можливості візуального контенту і одного з самих популярних соціальних сервісів для просування власного бізнесу.

Активність брендів зі списку Fortune 500 в Instagram залишається низькою

Всього 123 компанії зі списку Fortune 500 мають аккаунт в Instagram. З них близько 90% опублікували тільки один пост. Тільки 15% з них публікували фото або відео у вересні 2013 року. Це означає, що більшість брендів тільки зареєстрували облікові записи, але поки не використовують Instagram для просування бізнесу.

Однак бренди, активно публікують контент в Instagram, добилися вражаючих результатів. Це підтверджує наступна таблиця:

Топ-5 брендів за кількістю фотографій
Топ-5 брендів за кількістю відео
Топ-5 брендів за кількістю фоловерів
Foot Locker (1018 фото)
Target (39 відео)
Nike (2,313 млн фоловерів)
VF Corporation (954)
VF Corporation (17)
Starbucks (1,523 млн)
Nordstrom (940)
Lowes (17)
Foot Locker (0,5 млн)
Ralph Lauren (887)
Nordstrom (13)
Apple (0,4 млн)
Macy’s (839)
Macy’s (10)
Ralph Lauren (0,38 млн)

Два бренду, що входять до п’ятірки найбільш активних користувачів Instagram, також входять у п’ятірку лідерів за кількістю фоловерів. Ще дві компанії (Nordstrom і Target) входять в десятку найбільш популярних брендів. Можна стверджувати, що активна публікація відео та фото сприяє збільшенню числа передплатників.

Маркетинговий рада: Регулярно публікуйте фото і відео в Instagram. Це допоможе вам обійти велику частину брендів зі списку Fortune 500.

Розрив між лідерами й аутсайдерами залишається великим

Лідери за кількістю передплатників Nike і Starbucks значно випереджають компанію Foot Locker, що займає третє місце. Зокрема, розрив між Srarbucks і Foot Locker перевищує 1 млн фоловерів.

Різниця в кількості передплатників кидається в очі ще сильніше, якщо порівнювати компанії з топ-5 з брендами, що не входять в число лідерів. Таким чином, деякі компанії вже отримали значну фору за рахунок раннього старту і постійної активності в Instagram.

Маркетинговий порада: Почніть маркетингову кампанію в Instagram як можна раніше. Це забезпечить вам перевагу перед конкурентами, які поки не працюють з цією платформою.

Тисяча опублікованих фото вивела компанію Foot Locker в лідери

Компанія Foot Locker займає перше місце за кількістю опублікованих в Instagram фото. Станом на вересень 2013 року вона «запостила» 1018 фотографій. Nike, займає десяте місце, опублікував 606 фото. Різниця між першим і десятим місцем становить якихось 400 фотографій.

Маркетинговий рада: Складіть план публікацій контенту в Instagram на найближчий рік. Визначте кількість постів на тиждень, який буде потрібно, щоб обійти конкурентів по галузі.

Відео дає більше можливостей порівняно з фото

Бренди дуже рідко публікують відео в Instagram. Компанія Walt Disney зайняла десяте місце в списку найбільш активних брендів, опублікувавши всього шість відеороликів.

Маркетинговий порада: Використовуйте нову можливість Instagram, щоб залучати увагу аудиторії. Наприклад, навчайте споживачів з допомогою коротких відеороликів.

Число інтеракцій в Instagram залежить від кількості фоловерів

Instagram є соціальним сервісом. Тому кількість коментарів та лайків до публікацій тут росте з ростом числа фоловерів. Це підтверджує наступна ілюстрація:

Уроки роботи з Instagram від компаній зі списку Fortune 500

Компанії Nike і Starbucks, мають 2,3 і 1,5 млн фоловерів, отримують до своїх публікацій десятки тисяч лайків та коментарів в місяць.

Маркетинговий рада: Стимулюйте аудиторію підписуватися на оновлення вашої сторінки в Instagram. Пам’ятайте, користувачі соціальних мереж часто «лайкають» продукти, які планують купити.

Аудиторія Instagram лінива

Користувачі Instagram дуже рідко пишуть коментарі до публікацій. Зі ста інтеракцій користувача з брендом 97 припадають на лайки і тільки 3 – на коментарі.

Уроки роботи з Instagram від компаній зі списку Fortune 500

З одного боку, це говорить про необхідність публікувати простий і зрозумілий контент, не вимагає пояснень і обговорень. З іншого боку, коментування нотаток передбачає більшу залученість користування у взаємодію з брендом.

Маркетинговий порада: Постарайтеся регулярно публікувати в Instagram фото, утягують користувачів в дискусію. Для цього ваш контент повинен бути нетривіальним.

Які найбільш ефективні фільтри

У трійку найбільш популярних фільтрів Instagram входять Mayfair, Normal і Inkwell. Вони забезпечують 23, 18 і 16,4 інтеракцій на 1000 фоловерів відповідно. При цьому фільтр Normal є найбільш популярним серед користувачів Instagram.

Уроки роботи з Instagram від компаній зі списку Fortune 500

Маркетинговий рада: Обробляйте фотографії зазначеними фільтрами, щоб збільшити відгук аудиторії.

Як щодо хэштегов

Хештегі сильно впливають на популярність публікацій в Instagram. Бренди зі списку Fortune 500 отримують найбільше «лайків» та коментарів, додаючи до фотографії 4-5 хэштегов. Використання більше п’яти хэштегов призводить до падіння числа інтеракцій.

Маркетинговий порада: Додавайте до публікацій в Instagram 4-5 хэштегов. Вибирайте найбільш популярні серед вашої цільової аудиторії хештегі, щоб збільшити ефективність маркетингової кампанії.

Майже чверть найбільших у світі брендів мають аккаунт в Instagram. Однак не більше 15% з них активно використовую цю платформу в якості інструменту маркетингу. При цьому популярність Instagram достатня висока.

Регулярно публікуючи Instagram тематичні фото та відео, бізнес-проекти мають можливість швидко привернути увагу аудиторії. Це можна зробити без надзусиль, так як активність брендів у соціальній мережі поки ще залишається низькою.

Адаптація матеріалу Instagram Lessons From the Fortune 500 by Heidi Cohen.

Матеріали по темі:

  • 10 способів створення приголомшливих знімків, якими ваші користувачі захочуть поділитися з друзями
  • Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам
  • 5 ідей роботи з візуальним контентом