Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

313

Деякі власники сайтів та інтернет-маркетологи бояться досліджувати ключові слова. Вони вважають, що неможливо скласти семантичне ядро без величезних таблиць в Excel, декількох платних і безкоштовних програм, в інтерфейсі яких доведеться розбиратися кілька днів, складних маніпуляцій з даними сервісів, аналітики та кабінетів для вебмайстрів. Якщо у вас невеликий або молодий сайт, дослідження ключових слів можна виконати за 90 хвилин. Хочете знати, як? Читайте далі.

Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

Дослідження ключових слів зручно описати на прикладі вигаданого сайту з доменним іменем homyak.su, присвяченого розведення хом’яків. Власник ресурсу опублікував кілька десятків хороших статей і оглядів. Однак відвідуваність залишається невисокою. Тому власник змінює маркетингову стратегію. Він починає з дослідження ключових слів.

Дослідження ключових слів за допомогою набору інструментів Google (40 хвилин)

Власник сайту homyak.su вже додав на сайт код Google Analytics, а також зареєстрував ресурс в кабінеті для веб-майстрів. З-за семантичного апокаліпсису отримати дані про ключових словах за допомогою цих інструментів не так-то просто. Однак наступні рекомендації допоможуть вам зробити це:

  • Увійдіть у свій обліковий запис Google Analytics і виберіть розділ «Джерела трафіку».
  • Виберіть підрозділ «Весь трафік — Джерело/канал».
  • На сторінці даних виберіть джерело «google/organic».
  • В меню «додаткові параметри» виберіть розділ «Поведінка — Сторінка».
Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

Ви отримали список сторінок сайту, які приваблюють найбільше природного пошукового трафіку. Проаналізуйте контент топ-сторінок. Подумайте, які наміри приводять на них користувачів пошукових систем, за допомогою яких запитів люди знаходять ці сторінки. Складіть список з 3-4 ключів для кожної сторінки і внесіть їх в таблицю. Повторіть ці дії для джерела yandex/organic.

Читайте також: 19 технічних питань: чекліст для експрес-аудиту сайту

Отримайте дані за допомогою інструментів для веб-майстрів

В кабінеті для веб-майстрів виберіть меню «Пошуковий трафік — Аналіз пошукових запитів». Перейдіть на вкладку «Сторінки» і встановіть сортування за кліки (за спаданням). Ви знову бачите сторінки, які отримують найбільше трафіку з природного пошуку Google. Різниця з Google Analytics полягає в клікабельності URL топ-сторінок.

Після переходу за посиланням ви побачите список ключових запитів, що генерують трафік. Порівняйте дані Google з ключами, які ви записали самостійно. Актуализируйте таблицю ключових слів.

Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

Уточніть дані з допомогою планувальника ключових слів

В планувальнику ключових слів Google скористайтесь меню «Пошук нових ключових слів у фразі, сайту або категорії». Введіть ключові слова в спеціальне поле, уточніть налаштування таргетингу і натисніть кнопку «Отримати варіанти». Після отримання результатів скористайтесь меню «Середнє число запитів в місяць», щоб розсортувати слова від більш до менш популярним.

Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

У верхній частині сторінки ви бачите високочастотні запити. А в нижній частині таблиці ви знайдете «довгохвості» запити. Ваше завдання — зібрати всі «низкочастотники» і включити їх в таблицю ключових слів. Надалі ви заплануєте створення матеріалів, які відповідають інтересам користувачів, які використовують такі запити.

Читайте також: Як виконати аналіз сайту конкурента

Скористайтеся підказками пошуковика

Ви напевно помічали підказки, які з’являються, коли ви вводите запит в пошукове поле Google або «Яндекс». Скористайтеся цими підказками, щоб отримати додаткові ідеї ключових слів для кожної сторінки. Перевірте частотність релевантних запитів за допомогою Планувальника ключових слів», а потім внесіть їх в таблицю.

Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

Оцініть, створювати нові сторінки (15 хвилин)

На даному етапі вам необхідно оцінити рівень конкуренції по вибраних запитах. Це допоможе вам зрозуміти, чи зможете ви отримувати достатньо цільового трафіку за допомогою існуючих сторінок, потребують вони оптимізації.

Наприклад, введіть в пошукову рядок високочастотний запит «хом’яки види». Скористайтеся розділом Keyword Difficulty інструменту Open Site Explorer, щоб оцінити метрики сторінок топ-10 видачі. Порівняйте їх з метриками сторінок вашого сайту. Також ви можете оцінити якість контенту на сторінках, які потрапили на верхні позиції у видачі.

Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

Якщо контент на сторінках вашого сайту менш якісний порівняно з конкурентами, а також якщо сторінки вашого ресурсу мають більш низькі показники авторитетності, вам варто створити нові сторінки, які повністю задовольняють інформаційні потреби користувачів пошукових систем.

Зверніть увагу, що вам не потрібно створювати окремі посадкові сторінки для близьких за змістом запитів, наприклад, «види хом’яків» і «породи хом’яків». Публікуйте інформативний контент, який відповідає на різні варіанти запитів користувачів.

Читайте також: 58 найпоширеніших помилок SEO

Дізнайтеся про актуальні інформаційних запитах цільової аудиторії (15 хвилин)

Як відомо, хороший контент фокусується на темах, а не на ключових словах. Тому вам необхідно дізнатися, про що говорить ваша цільова аудиторія, що вона хоче знати і якими джерелами інформації користується. Для цього скористайтесь найбільш динамічним сегментом інтернету — соціальними мережами.

Щоб знайти релевантний контент, використовуйте форми пошуку або хештегі. Також ви можете вступити в тематичні групи й оцінити, про що говорять їх користувачі. Результатом аналізу має стати перелік тем, які ви будете розкривати в найближчі дні і тижні. Подумайте, які ключові питання будуть використовувати інтернет-серфери, щоб знайти відповіді на найактуальніші питання.

Як досліджувати ключові слова за 90 хвилин

Використовувати результати дослідження для актуалізації контент-плану (20 хвилин)

В ході попередніх етапів дослідження ви отримали список ключових слів, за якими користувачі вже знаходять ваш ресурс, а також список ключів, за допомогою яких ви могли б залучати відвідувачів і конвертувати їх в підписки або угоди. Увімкніть слова з другої групи, а також перелік актуальних тем з соцмереж, контент-план. Якщо можливо, згрупувати схожі за змістом ключі, наприклад, «як годувати хом’яків» і «що їдять хом’яки», і використовуйте їх для створення докладних оглядів.

Оцініть прогнозований результат контент-кампанії. Використовуйте дані про частотності ключів, середній CTR посилань на існуючі сторінки вашого сайту у видачі, коефіцієнт конверсії сайту і інші дані для приблизної оцінки зростання трафіку і конверсій.

Молодим і невеликим сайтів не варто боятися дослідження ключових слів

Більш того, якщо власники ресурсів прагнуть їх розвивати і залучати трафік, їм варто негайно дослідити ключові слова і актуалізувати контент-план. Для цього досить використовувати безкоштовні інструменти: сервіси аналітики і інструменти для веб-майстрів Google і «Яндекс», а також «Планувальник ключових слів» і «Яндекс.Вордстат». Для зручності аналізу ви можете використовувати платний розділ Open Site Explorer Keyword Difficulty. Новим користувачам доступний безкоштовний випробувальний період на 30 днів.

Адаптація матеріалу How to do Keyword Research in 90 Minutes by Jeremy Gotlieb.