Як конвертувати email-передплатників у клієнтів: 3 ефективних способу

338

Нещодавно до нас в живосайт звернувся користувач. Його цікавило наступне питання: як конвертувати email-передплатників у покупців? Що конкретно потрібно зробити, щоб люди, які зацікавилися вашою компанією або контентом вашої компанії, стали вашими клієнтами? Відповідаємо.

Як конвертувати email-передплатників у клієнтів: 3 ефективних способу

Створення активної і залученої бази передплатників

Способів, призначених для того, щоб конвертувати передплатників у клієнтів, існує досить багато, і в даній статті ми детально зупинимося на трьох найбільш, на мій погляд, поширених. Але перед тим, як до них перейти, дозвольте зробити невелике попередження – методи, які будуть описані нижче, навряд чи принесуть добрі результати, якщо у вас не буде активною і залученої бази передплатників. Існує така думка (не знаю, хто і коли його висловив, але воно зустрічалося мені в інтернеті неодноразово), що користувач повинен зробити як мінімум 7 взаємодій з брендом, перш ніж що-то у нього купити. І навіть якщо ця статистика вигадана, зерно правди в ній точно є. Не можна накидатися на користувачів у перший же день передплати з пропозиціями щось купити. Потрібно поступово збільшувати залучення передплатників і лише потім переходити в наступ. Наступні п’ять правил допоможуть вам у цьому:

1. Ніколи не купуйте готових баз з адресами

Запам’ятайте, не можна підписувати людей на яку б то не було розсилку без їх згоди (навіть якщо ваші листи дійсно цікаві і якісні), інакше будете отримувати такі листи на свою адресу:

Як конвертувати email-передплатників у клієнтів: 3 ефективних способу

2. Створюйте якісний контент

Регулярно створюючи якісний і унікальний контент (унікальний не в плані високого відсотка в Advego Plagiatus, а в плані смислового змісту), ви підвищуєте лояльність передплатників і заробляєте собі статус експерта. Навіщо це робити і як це позначиться на рішення людини про купівлю, думаю, пояснювати немає необхідності.

3. Дотримуйтесь адекватну регулярність

Частота розсилки повинна бути такою, щоб ваші клієнти завжди залишалися «тепленькими». Якщо ви будете приділяти їм занадто багато уваги, потрапите в папку «Спам». Якщо навпаки, отримаєте низький відсоток відкриттів і кліків і повна байдужість до бренду. Ідеальна регулярність розсилки, на мій погляд, становить 4-5 разів в місяць.

4. Сегментируйте передплатників

Обов’язково сегментируйте свою базу передплатників. Про те, як це зробити і які види сегментації бувають, ми докладно розповіли у статті «Найбільш недооцінена стратегія email-маркетингу – сегментація бази передплатників». Завдяки грамотній сегментації користувачів, ваш контент завжди буде максимально персоналізованим і корисним.

5. Не зупиняйтеся на півдорозі

Чим більше якісного контенту споживають ваші передплатники, тим швидше у них виникне бажання про покупку вашого продукту, і тим охочіше вони будуть кликати по вашим продавцям пропозицій. Так що запасіться терпінням і постарайтеся не зірватися на рекламу раніше часу.

Читайте також: 40+ джерел безкоштовних фото для вашого блогу

Відмінно. У мене є хороша залучена база. Що далі?

Тепер, коли ви зібрали непогану базу передплатників і втягнули їх у взаємодію з вашим брендом, можна переходити до активних дій. Наступні способи допоможуть вам в цьому:

Спосіб №1 – лист з конкретною пропозицією і посиланнями на лендінгем

Коротко опишіть головні переваги вашої пропозиції і чому воно буде цікаво вашим передплатникам і дайте посилання на відповідний лендінгем. Складаючи такий лист зверніть увагу на наступні нюанси:

 • Лист потрібно посилати тільки тим передплатникам, які можуть бути зацікавлені у вашій пропозиції. Цих людей легко обчислити, якщо ви користуєтеся сегментацією.
 • У вашому листі повинно бути не більше одного рекламного пропозиції. Не намагайтеся продати все, що є у вашому асортименті. Зосередьтеся на одному товарі або послузі, щоб у користувачів не виникало труднощів з вибором.
 • Текст повинен бути простим і коротким. Довгі листи мало хто дочитує до кінця – часу дуже мало, а інформації, що надходить у наші поштові скриньки, занадто багато. Пожалійте своїх передплатників.
 • У тексті вашого листа має бути мінімум дві посилання на лендінгем.
 • Заголовок лендинга повинен бути релевантним заклику до дії, який на нього веде.
 • Сам лендінгем повинен бути зрозумілим і інформативним.

Про те, як створювати якісні лендінгем, ми писали в наступних статтях:

a) 21 типова проблема посадкових сторінок

b) 20 правил, які допоможуть вам створювати лендінгем

c) Лендінгем: розвінчання деяких міфів про посадочних сторінках

Приклад з практики

У нас є хороша база передплатників: активна, залучена, практично жодного «мертвого» передплатника, і нещодавно ми вирішили розіслати по ній лист з рекламою одного з наших послуг. Відразу обмовлюся, ми робили це вперше, так як передплатниками дуже цінуємо і не хочемо набридати їм якій би то не було рекламою. Але оскільки ми теж займаємося бізнесом, і продажі нам потрібні нітрохи не менше, ніж нашим користувачам, вирішили спробувати. Ось лист, який ми відправили. Щоб його побачити, кликніть по картинці нижче.

Як конвертувати email-передплатників у клієнтів: 3 ефективних способу

Так як ми не займаємося сегментацією передплатників (так-так, можете сміятися і закидати нас помідорами, просто поки на це немає часу, ми зараз зробили упор на нарощування групи «Вконтакте». До речі, приєднуйтесь до нас, там зараз стало дуже цікаво), лист відправляли по всій базі. Було побоювання, що багато отпишутся, але результати виявилися більш ніж задовільними.

З 3 тисяч абонентів, всього 4 людини відписалися, 84 людини перейшли по посиланню, 2 людини оформили заявку. Згодна, результат не блискучий, але, враховуючи, що послуга, яку ми рекламували в листі, коштує від 25 тисяч рублів, цілком прийнятний. Якщо б використовували сегментацію, впевнена, результат був би ще краще.

Спосіб №2 – серія пов’язаних між собою імейлів

Цей спосіб складніший, ніж попередній, і в теорії має бути більш ефективним. Кажу «в теорії», так як для нашої розсилки я такий спосіб не використовувала, зате читала багато вдалих закордонних кейсів.

Зміст цього способу полягає в наступному. Ви придумуєте серію імейлів, які будуть відсилатися передплатнику після виконання певної дії (підписка на розсилку, клік по певній посиланням, участь в опитуванні і т. д.) і налаштовуєте у своєму email-сервісі відповідні автореспондеры (про те, як це зробити, я дуже докладно писала ось в цій статті). Ось кілька прикладів таких серій:

Перший приклад

 • Дія – підписка на розсилку.
 • 2 дні тому – лист, який розповідає про вашому бізнесі, вашій команді і посилання на самий якісний контент вашого сайту: статті або минулі випуски розсилки.
 • 10 днів тому – лист, який розповідає про ваші продукти або послуги.
 • 15 днів тому – лист, в якому наведено кілька вдалих кейсів з ваших продуктів/послуг.
 • 1 місяць – листа, запрошуючого замовити ваш продукт або послугу.
 • 1 місяць і 1 тиждень – лист, що пропонує знижку на продукт або послугу.
 • 1 місяць і 10 днів – лист, попереджає про те, що знижка більше не буде діяти і що у споживача є останній шанс скористатися їй.
Тимчасові проміжки і теми розсилок можна міняти на свій розсуд. Кількість імейлів – необмежена. Якщо ви гарненько продумаєте логіку листів і грамотно налаштуєте автореспондеры, ефект від цього способу може бути дуже значним.

Другий приклад

 • Дія – підписка на пробну версію якогось онлайн-сервісу.
 • В цей же день ви висилаєте йому листа з подякою.
 • Через тиждень надсилаєте лист з докладним описом того, які функції немає в обмеженій версії і закликом до дії перейти на платну.
 • Якщо користувач відмовляється, ще через тиждень ви ще раз пропонуєте перейти на платну версію, але вже за невелику знижку.

Важливий момент: серії таких імейлів повинні бути частиною вашої імейл-стратегії, дуже важливо паралельно з ними вести звичайну розсилку з матеріалами з вашого блогу або просто корисними порадами або новинами ринку.

Спосіб №3 – постійні посилання в футері

Третій метод конвертації передплатників у клієнтів, мабуть, найпростіший. Все, що вам необхідно зробити, – це додати посилання на ваші найбільш ходові товари або послуги в футер листи, щоб користувачі завжди їх бачили і при необхідності (коли дозріє бажання про покупку) могли з легкістю перейти з ним. Приклад використання такого методу ви можете подивитися на наступному скріншоті:

Як конвертувати email-передплатників у клієнтів: 3 ефективних способу
Читайте також: 8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

***

Вище ми розглянули три найбільш поширених та ефективних методів конвертації передплатників у клієнтів. Сподіваємося, вони допоможуть вам у збільшенні продажів.