Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

350

Як відомо, наявність довгострокового контент-плану і сформульованої в письмовому вигляді контент-стратегії підвищує ефективність вхідного маркетингу. Компанії, що приділяють увагу стратегічному плануванню, рідше стикаються з серйозними труднощами і невдачами в процесі просування проектів. А останнє дослідження Content Marketing Institute і MarketingProfs показало, що контент-стратегія стане одним з ключових факторів успішного використання контент-маркетингу в 2014 році.

Сформульована в письмовому вигляді контент-стратегія підвищує ефективність вхідного маркетингу.

Фахівці Content Marketing Institute (CMI) і MarketingProfs вивчили досвід використання контент-маркетингу північноамериканськими брендами. Отримані результати дозволяють зрозуміти еволюцію даного методу просування і визначити основні тренди розвитку індустрії інтернет-маркетингу в цілому.

За даними дослідників, кількість брендів, ефективно використовують контент-маркетинг, зросла на 6% порівняно з минулим роком. Майже половина північноамериканських брендів, використовують входить маркетинг, формулюють контент-стратегію в письмовому вигляді. Майже три чверті брендів мають в штаті фахівця, відповідального за контент-маркетинг. Також дослідники встановили, що наявність контент-стратегії підвищує ефективність вхідного маркетингу.

На думку експертів CMI, індустрія контент-маркетингу в Північній Америці все ще знаходиться на стадії раннього розвитку. Це не завадило деяким брендам досягти вражаючих результатів, використовуючи якісний контент в якості основного інструменту просування бізнесу. Нижче ви знайдете найбільш важливі факти, отримані дослідниками в ході вивчення ринку контент-маркетингу Північної Америки.

Майже половина брендів формулює контент-стратегію

Актуальність формулювання контент-стратегії письмово підтверджується наступним фактом. Серед компаній, які повідомили про неефективність вхідного маркетингу, 84% письмово не фіксують стратегію. При цьому 64% брендів, які склали стратегічний контент-план в письмовому вигляді, повідомляють про ефективність контент-маркетингу.

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Віра в контент-маркетинг зростає

У минулому році 91% північноамериканських брендів використовували контент-маркетинг. У цьому році показник зріс до 93%. Серед компаній, що використовують цей спосіб просування, 42% впевнені в його ефективності. Це на 6% більше у порівнянні з минулим роком.

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Більшість компаній у Північній Америці оцінюють ефективність контент-маркетингу на «трійку» за п’ятибальною шкалою. При цьому всього 16% брендів, що використовують даний метод, вважають його ефективність незадовільною.

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Порівняння ефективних і неефективних контент-маркетологів

На графіку вище видно, що 42% компаній вважають контент-маркетинг ефективним, 41% компаній говорять про помірної ефективності цього підходу, а 16% брендів не вірять в його ефективність. У чому секрет успіху найбільш ефективних у контент-маркетингу компаній? Відповісти на це питання допоможе наступна таблиця:

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Як можна переконатися, найбільш явна відмінність ефективних контент-маркетологів від неефективних полягає в наявності сформульованої контент-стратегії. Крім цього, ефективні бренди більше інвестують у створення контенту, використовують більше контент-тактик і працюють з великою кількістю соціальних мереж. При цьому вони майже в два рази рідше стикаються з труднощами при створенні контенту.

Більшість компаній мають у штаті контент-маркетолога

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Майже три чверті північноамериканських брендів мають в штаті фахівця, відповідального за контент-маркетинг. Не дивно, що найбільш успішні бренди наймають фахівців з контент-маркетингу набагато частіше порівняно з найменш успішними (86% проти 46%). Як не дивно, невеликі компанії більш схильні до прийому на роботу спеціалістів за контенту порівняно з великими корпораціями.

Компанії збільшують інвестиції у створення контенту

Три чверті північноамериканських брендів створюють у 2013 році більше контенту порівняно з 2012 роком.

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

При цьому 58% компаній планують збільшити інвестиції в контент-маркетинг.

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

У середньому, бренди збільшили частку маркетингового бюджету, що витрачається на створення контенту, з 26% до 33%. Найбільш ефективні контент-маркетологи витрачають на контент 39% бюджету, тоді як найменш ефективні компанії обмежили ці витрати до 16% від бюджету.

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Аутсорсинг створення контенту

Яким буде контент-маркетинг в 2014 році

Як видно на ілюстрації, компанії найчастіше делегують зовнішнім виконавцям написання статей та оглядів, дизайнерські роботи та поширення контенту. При цьому вони воліють самостійно аналізувати ефективність маркетингу, планувати кампанії і створювати споживчі персони.

Так яким же буде контент-маркетинг?

Як зазначалося вище, експерти CMI і MarketingProfs вважають, що індустрія контент-маркетингу Північної Америки знаходиться на ранній стадії розвитку. Незважаючи на це, компанії збільшують інвестиції у даний метод просування і намагаються створити більше контенту. Також вони наймають фахівців, відповідальних за контент-стратегію. При цьому бренди комбінують самостійне створення контенту співпраці із зовнішніми виконавцями.

Можна очікувати, що в 2014 році частка північноамериканських брендів, які вважають контент-маркетинг ефективною стратегією, зросте. Це збільшить контент-конкуренцію між компаніями, а також підвищить попит на послуги фахівців, що створюють контент.

Тенденції, встановлені в ході дослідження індустрії контент-маркетингу Північної Америки, актуальні для рунета. Однак вітчизняні компанії мають більше простору для маневру в порівнянні з західними колегами. Російський бізнес все ще може домагатися феноменальних результатів з відносно невеликими витратами, так як популярність контент-маркетингу в рунеті тільки починає рости.

А як ви оцінюєте перспективи контент-маркетингу в наступному році? Напишіть про це в коментарях.

Адаптація матеріалу 2014 B2B Content Marketing Research: Strategy is Key to Effectiveness by Joe Pulizzi.

Схожі матеріали:

  • Що очікує фріланс-копірайтинг у 2014 році: 6 головних трендів
  • 9 інтернет-трендів, які ви зобов’язані знати
  • Content Marketing Show 2013: важливі висновки з Лондонської конференції