Як налагодити відносини з маркетинговим агентством або SEO-провайдером

362

Власники інтернет-ресурсів часто стикаються з труднощами, співпрацюючи з інтернет-маркетинговими агентствами. Бізнесмени в нічних кошмарах бачать сеошників, що пояснюють падіння трафіку якимись алгоритмами і санкціями. Вони готові нагрубити маркетологам, які пропонують почекати результату ще трохи. А що вони готові зробити з представниками агенцій, що натякають на збільшення бюджету поза плану, залишається здогадуватися.

Підприємці стикаються з подібними проблемами через відсутність взаєморозуміння з маркетологами. Експерти контент-маркетингових агентств, SEO-провайдерів, веб-студій не завжди швидко і точно визначають потреби бізнесу, тому не можуть їх задовольняти. Нижче ви знайдете рекомендації, які допоможуть подолати нерозуміння з боку студій і агентств і налагодити з ними конструктивні відносини.

Як налагодити відносини з маркетинговим агентством або SEO-провайдером

1. Докладно розповідайте маркетологам історію проекту

Результати просування проектів в інтернеті залежать не тільки від поточних маркетингових зусиль, але і від раніше зроблених зусиль. Пошукові системи мають хорошу пам’ять, тому сьогоднішні невдачі часто пояснюються діями, про яких ви давно забули.

Розповідайте маркетологам повну історію створення і просування проекту. Перераховуйте всі підходи, які використовували ви або ваш колишній маркетинг-провайдер для розвитку сайту. Переконайтеся, що маркетологи знають про всіх куплених і орендованих посиланнях. Не забудьте про гостьові пости, які Google з 2014 року не вважає прийнятним способом линкбилдинга.

Зовнішні посилання — далеко не єдина частина історії проекту, про яку повинні знати маркетологи. Розповідайте фахівцям агентства про переваги вашої аудиторії, особливості ринку, переваги і недоліки продукту. Пам’ятайте, маркетинг-провайдер забезпечить вам результат, якщо розуміє ваш бізнес.

2. Шукайте причини успіхів і невдач разом з агентством

Кожен інтернет-проект стикається з різкими злетами і падіннями. Якщо відвідуваність сайту впала, не поспішайте звинувачувати у некомпетентності ваших маркетологів. Замість цього визначте причини погіршення показників та спосіб їх усунення. Якщо відвідуваність сайту тимчасово знизилася із-за об’єктивних факторів, маркетинг-провайдер першим допоможе вам стабілізувати ситуацію.

Не поспішайте носити співробітників агентства на руках у разі явного успіху. Різке зростання відвідуваності, конверсій або інших показників також трапляється з-за об’єктивних факторів. Спільно визначаючи причини злетів і падінь, підприємець і співробітники маркетингового агентства отримують уявлення про ефективність обраних методик просування.

3. Повідомляйте партнерам про свої дії

Зовнішні маркетологи повинні знати про всі дії, які ви робите для розкрутки проекту самостійно. Наприклад, повідомляйте партнерів про публікації контенту на сторонніх ресурсах, роботі в соціальних мережах, зміні асортименту продуктів або цінової політики.

Стежте, щоб маркетинг-провайдер знав про зміни на сайті. Уявіть таку ситуацію: ви опублікували матеріал, а співробітники агентства підтримують його репостингом в соціальних мережах. Потім ви з якихось причин видаляєте статтю або змінюєте URL сторінки. Користувачі соцмереж будуть потрапляти на помилку 404, маркетингові зусилля ваших партнерів пропадуть дарма. Щоб уникати подібних ситуацій, необхідно координувати зусилля з маркетинг-провайдером.

Як налагодити відносини з маркетинговим агентством або SEO-провайдером

4. Забезпечте партнерам максимальний доступ до інформації

Вище зазначалося, що маркетингове агентство забезпечить вам результат, якщо розуміє ваш бізнес. Тому забезпечуйте підрядникам максимальний доступ до бізнес-інформації. Звичайно, ви не станете передавати партнерам технологічні секрети, виробничі рецепти і т. п. Однак агентство повинно мати доступ до маркетингових даних, включаючи відомості веб-аналітики, інформацію про продажі, каналах залучення споживачів.

Зверніть увагу, ви повинні мати доступ до інформації про діяльність вашого партнера. Не обмежуйтеся читанням періодичних звітів. Будьте на зв’язку зі своїм менеджером, цікавтеся поточними планами і діями маркетолога.

5. Оперативно відповідайте на питання

Якщо співробітники маркетингового агентства задають вам питання, вони мають потребу в інформації для просування вашого проекту. Намагайтеся оперативно надавати своєму менеджеру необхідні відомості. Не відмовляйтеся від прямого спілкування з технічними фахівцями маркетинг-провайдера.

У свою чергу, задавайте питання партнерам і вимагайте оперативних відповідей. Це особливо важливо, якщо ви виконуєте частину маркетингових функцій самостійно.

6. Просіть маркетологів повідомляти вам про ризики

Маркетологи використовують добре відомі підходи до розкручування проектів. Вони зазвичай думають, що ви розумієте всі переваги і недоліки використання того чи іншого методу. З-за цього часто відбуваються конфлікти: ви вважаєте, що в невдачах винні партнери, а маркетинг-провайдер пояснює все сработавшими ризиками. Наприклад, таке трапляється при купівлі посилань, зміні цінової політики, купівлі дорогої реклами і т. п.

Як налагодити відносини з маркетинговим агентством або SEO-провайдером

Тому вимагайте, що ваш менеджер розповідав вам про основні ризики використання того чи іншого методу розкрутки. Ви зрозумієте, чи хочете брати на себе ризик, зумієте внести корективи в маркетингову кампанію, сплануєте дії на випадок спрацювання ризику.

7. Не делегуйте одну задачу одночасно кільком агентствам

У цьому випадку ви не отримаєте бажаного результату. Наприклад, якщо ви доручаєте просування проекту в соцмережах двом агенціям, це не забезпечує синергії. Делегуйте реалізацію маркетингової кампанії і контроль за її ефективністю одному партнеру. У цьому випадку ви будете знати, з кого питати за невдачі і кому дякувати за успіх.

8. Поважайте конфіденційну інформацію і вимагайте того ж від агентства

Підписуючи договір про співпрацю з маркетинг-провайдером, звертайте увагу на гарантії конфіденційності. Обговоріть з відповідальними особами реальні механізми захисту ваших даних. Це необхідно для попередження конфліктів, пов’язаних з розповсюдженням бізнес-інформації.

Наприклад, ви замовляєте маркетинговому агентству аналітичний огляд та публікуєте його від свого імені. Через два тижні ви знаходите посилання на цей матеріал у портфоліо вашого партнера. Подібні нюанси необхідно обговорювати заздалегідь.

9. Переконайтеся, що партнер розуміє, чого ви хочете

Не починайте співпраці з маркетинговим агентством, поки не переконаєтеся, що відповідальні особи чітко розуміють, чого ви хочете. Обговорюйте з партнерами конкретні показники, яких хочете досягти в результаті співпраці. Маркетинг-провайдер повинен зрозуміти ваше бажання і підтвердити можливість його виконання. По можливості, домовленості фіксуйте письмово.

10. Докладно обговорювати умови співпраці перед підписанням договору

Просіть маркетингове агентство скласти докладну кошторис просування до початку роботи. Дізнайтеся, за яких обставин ваші витрати можуть збільшитися і яка ймовірність такого розвитку подій. Так ви захиститеся від неприємних сюрпризів і конфліктів з маркетологами у разі необхідності, позапланових витрат.

11. Не шантажуйте партнерів прайсами конкурентів

Якщо ви звернулися в агентство, не вимагайте від нього працювати по прайсу агентства Б. Звичайно, ви можете домогтися знижок, якщо маєте справу з молодим маркетинг-провайдером, що зазнають дефіцит замовлень. Але уявіть, з яким настроєм будуть працювати маркетологи з вашим сайтом.

Вибирайте агентство, у справедливості ціни послуг якого ви впевнені. Так ви забезпечите нормальні робочі відносини з партнером і захиститеся від свідомого або несвідомого саботажу.

12. Дозволяйте маркетологам доводити свою компетентність

Маркетинг-провайдери не завжди можуть надати вам вичерпну інформацію про реалізовані проекти. Це пов’язано з необхідністю дотримання конфіденційності, про яку йшла мова вище.

Шукайте маркетологів, яким довіряєте настільки, щоб дати шанс підтвердити свою компетентність. Звичайно, в такій ситуації є ризик втрати часу та фінансового ресурсу. Однак іноді без ризику не обійтися.

13. Прислухайтеся до порад маркетологів

Співпрацюючи з маркетинговими агентствами, підприємці часто чують рекомендації, які прямо не відносяться до області співробітництва. Наприклад, фахівці з SMM можуть зауважити, що вам не погано було б змінити дизайн і доопрацювати юзабіліті ресурсу.

Збирайте подібні поради і спробуйте втілити в життя. Чому безкоштовні поради корисні? Маркетологи працюють з різними проектами і помічають закономірності, яких не бачать власники ресурсу.

14. Не просіть копіювати кампанії конкурентів

Іноді власники інтернет-проектів просять маркетологів зробити що-то тільки тому, що це щось є у конкурентів. Вася повісив на головну слайдер і прикрутив до ресурсу форум, а Петя не хоче від нього відставати. Професійний партнер відрадить вас від непотрібних дій і витрат. Але ж хтось може не встояти перед спокусою і вчинити за принципом «будь-який каприз за ваші гроші».

Попросіть маркетинг-провайдера оцінити доцільність тих чи інших нововведень для вашого проекту. Це заощадить ваші ресурси.

15. Шукайте маркетологів, з якими ви згодні працювати довго

Тривале співробітництво з одним маркетинг-провайдером краще щоквартальної зміни партнерів. Тому шукайте агентство, з яким зможете працювати довго. Для цього ви повинні вибрати студію, якій довіряєте.

Оцінюйте маркетингове агентство по його репутації, особистими якостями керівника та відповідальних співробітників, реалізованим проектам. Вивчайте методи, які використовує для просування проектів ваш потенційний партнер.

Головною умовою хороших робочих стосунків між підприємцем і маркетинговим агентством є довіра. Використовуйте викладені вище рекомендації, щоб уникати взаємного невдоволення і спільно з партнером вирішувати поставлені перед вами завдання.

Адаптація матеріалу 15 Ways Clients Can Build a Better Relationship With Their SEO Provider by Julie Joyce.

Читайте також:

  • Скільки коштує пошукове просування
  • Контекстна реклама: агентства VS агрегатори
  • Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики