Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

400

Залученість користувачів відноситься до важливих метрик ефективності контент-маркетингу. У свою чергу, ступінь залучення аудиторії можна вимірювати за кількістю контенту, який створюють користувачі на сайті або в групах бренду в соціальних мережах.

Користувальницький контент володіє унікальними властивостями. Він стимулює подальшу взаємодію аудиторії з бізнесом, що трансформується в додаткові конверсії та угоди. Мотивуючи користувачів створювати контент, ви забезпечуєте умови для успішних продажів. З цієї статті ви дізнаєтеся, як підштовхнути користувачів до створення контенту на своїх майданчиках.

Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

Що таке користувальницький контент і чому він відіграє важливу роль у контент-маркетингу

Користувальницьким називається контент, створений відвідувачами вашого сайту або груп у соціальних мережах. Це можуть бути коментарі до публікацій, пости в блозі, відгуки, огляди, рецензії, фотографії, відео. З великою натяжкою до призначеного для користувача контенту можна віднести «лайки» і шеринги.

Позначки «мені подобається» або «+1» можна розглядати в якості одного з видів коментарів. Поставивши «лайк», користувач далеко не завжди хоче сказати, що йому сподобалася замітка. Іноді ця позначка означає «я бачив» або «я прочитав». У цьому сенсі «лайк» можна вважати призначеним для користувача контентом.

Стимулюючи створення користувацького контенту, ви отримуєте наступні переваги:

 • Генерований користувачами контент забезпечує умови для подальшої взаємодії аудиторії і бізнесу, включаючи продажі.
 • Користувальницький контент підвищує довіру потенційних клієнтів до бренду.
 • Контент, створений користувачами, корисний з точки зору SEO. Це стосується як коментарів і постів у блогах, так і «лайків» та перепостів. Зокрема, користувальницький контент є унікальним джерелом низькочастотних ключів.

Як стимулювати створення контенту

Люди живуть в умовах гострого дефіциту часу. Вони не хочуть жертвувати сном, спілкуванням з близькими або переглядом улюбленого серіалу заради того, щоб коментувати ваші публікації або писати дописи у блогах. Тому маркетологам необхідно додатково стимулювати аудиторію. Ця задача вирішується наступними способами:

1. Забезпечте умови для створення та публікації контенту

Щоб створити і опублікувати контент на вашому сайті, користувач не повинен витрачати час на реєстрацію, пошук необхідних інструментів та вивчення меню. Вам допоможуть наступні рекомендації:

 • Забезпечте можливість авторизації на сайті за допомогою облікового запису в соціальній мережі.
 • Використовуйте кнопки шерінгу та форми коментування соціальних мереж.
 • Встановіть на сайт універсальну систему коментування, наприклад, Disqus.
 • Використовуйте зручний і інтуїтивно зрозумілий «движок» для форуму.
Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

2. Мотивуйте користувачів

Подумайте, що мотивує ваших користувачів створювати контент. У число мотиваторів можуть входити наступні фактори:

 • Прагнення до самовираження.
 • Бажання випустити пар, посперечатися, «вкусити» опонента.
 • Бажання бути частиною спільноти.
 • Прагнення одержати винагороду: приз за перемогу в конкурсі, знижку, визнання.
 • Бажання повеселитися, отримати задоволення від спілкування.

Ви будете отримувати більше контенту, якщо знайдете способи задоволення цих та інших мотиваторів.

Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

До речі, тролінг є одним із способів стимулювання аудиторії. Використовуйте цей метод обережно, інакше ваш сайт може перетворитися на поле бою між користувачами.

3. Просіть користувачів створювати контент

Заклики до дії залишаються самим простим і одним з найбільш ефективних способів отримати відгук аудиторії. Якщо інтернет-магазини закликають відвідувачів купити, додати в корзину, підписатися на розсилку про нові товари, то чому б блогеру не попросити читача прокоментувати статтю? Це можна зробити так:

 • Просто просіть користувачів коментувати матеріали сайту. Додайте заклик до дії у назву форми для коментування. «Поділіться своєю думкою», «Обговоріть статтю на форумі», «Прокоментуйте публікацію», — ось приклади вдалих назв форми коментування.
 • Ініціюйте обговорення в соціальних мережах і на форумах. Опублікуйте посилання на публікацію і попросіть користувачів висловитися.
 • Попросіть користувачів про перепостах в соцмережах.
 • Задавайте користувачам питання.
 • Провокуйте аудиторію.

Використовуйте зрозумілі заклики до дії, на які можна легко відповісти.

4. Купуйте користувальницький контент

Тільки не поспішайте на біржу контенту, де продаються коментарі по 5 центів. Дійте винахідливо, але відкрито. Пропонуйте аудиторії знижки, бонуси, реальні гроші за хороший контент. Ось як цю задачу вирішує інтернет-магазин електронних книг «Літрес»:

Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

Клієнти цього магазину можуть витратити бонуси виключно на покупку книг. Фактично, купуючи контент, «Літрес» не витрачає власних коштів.

5. Використовуйте силу візуального контенту

Кажуть, одна картинка варто тисячі слів. Виходить, короткий відеоролик замінює десятки сторінок тексту. Фото і відео є ефективними інструментами отримання контенту користувача. По-перше, вони стимулюють відгук ефективніше тексту. По-друге, багато користувачів швидше зроблять декілька фото або знімуть відео, ніж напишуть кілька рядків тексту.

Мотивуйте користувачів створювати та публікувати візуальний контент, пов’язаний з вашим брендом або продуктом. Використовуйте для цього можливості соціальних мереж. Наприклад, запропонуйте аудиторії публікувати відео в Instagram.

6. Використовуйте книгу скарг і пропозицій

Багато користувачів хотіли б сказати вам пару ласкавих слів. Хтось вважає, що ваші статті неактуальні. Комусь не подобається дизайн вашого сайту. Деякі читачі готові абсолютно безкоштовно навчити вас уму-розуму.

Дайте аудиторії можливість висловитися. Публікуйте відгуки та скарги без премодерації. В кінці кінців, ви зможете видалити нецензурні слова пізніше.

Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

Перетворіть аудиторію головного помічника по контент-маркетингу

Вітайте будь користувальницький контент, якщо він не виходить за розумні рамки. Стимулюйте, мотивуйте, провокуйте і підкуповуйте аудиторію, щоб отримувати коментарі, відгуки, огляди і навіть репостинги і «лайки». Давайте потенційним клієнтам можливість самовиражатися, спілкуватися, лаятися, рекламувати свій бізнес і скаржитися. Ці дії допоможуть вам підвищити залучення аудиторії і стимулювати продажу.

А як ви стимулюєте створення користувацького контенту?

Використані матеріали Why Should UGC be a Part of Your SEO Strategy, 5 Ways To Get User-Generated Content For Your Marketing Campaign, 4 Fun Ways to Get User-Generated Content on Your Website та інші.

Читайте також:

 • 8 харизматичних способів залучити користувачів facebook’а у взаємодію з вашим брендом
 • 15 помилок веб-дизайну, які відлякують відвідувачів сайту
 • 10 порад по створенню контенту, який люди будуть розшарювати