Pinterest vs. Instagram: яку з цих платформ краще використовувати в інтернет-маркетингу

352

Яка з соціальних платформ краще підходить для інтернет-маркетингу: Pinterest або Instagram? Швидкого відповіді на це питання не існує, так як ці мережі схожі. Обидві площадки створені для публікації та обміну візуальним контентом. Втім, на цьому подібності закінчуються. Pinterest відрізняється від Instagram сильніше, ніж Facebook від «Вконтакте».

У чому різниця між цими площадками і яку з них краще використовувати для маркетингу брендів і продуктів?

Pinterest vs. Instagram: яку з цих платформ краще використовувати в інтернет-маркетингу

Pinterest та Instagram: що спільного

Pinterest — це соціальна платформа для публікації та обміну фотографіями та відео. Вона доступна для власників стаціонарних комп’ютерів і мобільних гаджетів. Учасники мережі Pinterest публікують фотографії (pin) на дошках (board). Кожна дошка є тематичної колекції фото. Pinterest почав працювати навесні 2010 року. В даний час ця мережа є третьою за популярністю в США серед усіх соціальних платформ.

Instagram — мобільний додаток для публікації та обміну фотографіями і короткими відео. І одна з найбільш ефективних платформ для бізнесу. Функціональність цієї мережі дозволяє обробляти фото з допомогою фільтрів. Творці сервісу декларують, що це дозволяє звичайним користувачам створювати зображення професійної якості за допомогою аматорської фотоапаратури. Instagram вийшов на ринок восени 2010 року. У 2012 році цей сервіс був проданий Facebook. Аудиторія Instagram перевищує 200 млн осіб.

Маркетологам важливо звернути увагу на наступні загальні характеристики Instagram та Pinterest:

 • Ці соціальні майданчики створені для публікації та обміну візуальним контентом: фото і відео.
 • Pinterest та Instagram залучають схожу аудиторію. Користувачі цих мереж воліють споживати і поширювати візуальний контент. Вони схильні до емоційної оцінки публікацій. Аудиторія Pinterest та Instagram часто споживає контент на ходу. Зверніть увагу, даний пункт не означає, що аудиторії Pinterest та Instagram збігаються.

Схожість Instagram та Pinterest обмежується цими пунктами. З точки зору інтернет-маркетингу ці соціальні майданчики абсолютно не схожі один на одного. Обидві платформи можна використовувати для просування бізнесу. Однак спектр завдань, які можна вирішувати з допомогою Pinterest та Instagram, не збігається. Дана теза розкривається порівнянням ключових маркетингових характеристик цих соціальних мереж.

Аудиторія Pinterest та Instagram

Чотири п’ятих аудиторії Pinterest — жінки. За даними сервісу аналітики RJ Metrics, середньостатистичний користувач цієї платформи опублікував 158 пінів. За даними Psychology Today, користувачі Pinterest оцінюють публікації емоційно, а не раціонально. Для них важлива візуальна привабливість зображеного об’єкта.

Instagram теж є переважно жіночої платформою. Однак гендерний перекіс аудиторії виражено не так яскраво: частка чоловіків в аудиторії цієї мережі становить 32 % проти 20 % у Pinterest. Переважна більшість користувачів Instagram відноситься до поколінням Y і X. Зверніть на це увагу, так як мілленіали відносяться до категорії споживачів, нечутливих до традиційної реклами.

За даними comScore, Instagram входить в топ-10 найбільш популярних мобільних додатків в світі. Це додаток використовує кожен третій власник смартфона у США у віці старше 18 років.

Маркетингові поради:

 • Вибирайте соціальну майданчик, якою користується ваша цільова аудиторія. Для продажу одягу, предметів декору, ювелірних виробів, біжутерії та інших жіночих товарів краще підходить Pinterest. Instagram підійде для просування закладів громадського харчування, розважальних закладів.
 • Щоб оцінити потреби та уподобання аудиторії, створіть купівельні персони.

Мотивація користувачів

Головний двигун активності аудиторії Pinterest можна виразити так: «Я хочу». Основний мотив публікації фото учасників цієї майданчики — декларація бажань і намірів. 62 % користувачів, прикалывающих фото на свої дошки, планують придбати обраний товар, а 21 % користувачів дійсно його купують.

Головний мотив публікації фото в Instagram виражається так: «Я, знову я, коханий я». Користувачі цієї майданчики хочуть прикрасити реальність і представити себе в кращому світлі. Функціональність Instagram вирішує цю задачу.

Pinterest vs. Instagram: яку з цих платформ краще використовувати в інтернет-маркетингу

Маркетингові поради:

 • Використовуйте Pinterest в якості віртуальної вітрини. Створюйте окремі дошки для кожної категорії товарів. Використовуйте тематичні хештегі. Вказуйте в описі контактні дані відділу продажів.
 • Мотивуйте користувачів Instagram відзначати фото у вашому закладі на фотокарте. Умовно кажучи, ваші клієнти повинні публікувати фото з назвою «Як коханий я класно провів час у нічному клубі X».

Споживання і курація vs. створення контенту

Pinterest — майданчик для споживання і курирування контенту. Її можна розглядати як прожектора, який знаходить і висвітлює облікові записи та публікації цікавих людей і брендів. Користувачі Pinterest виступають в якості критиків і журі, які оцінюють чужий контент.

Instagram — це ресурс для створення візуального контенту. Встановлені фільтри допомагають редагувати і покращувати власні фото, а також публікувати їх в Facebook, Twitter, «Вконтакте» та інших мережах. Крім того, з допомогою Instagram користувачі можуть створювати короткі відео.

Маркетингові поради:

 • Якщо ви використовуєте Pinterest, публікуйте власний контент, а також тематичний контент інших авторів. Це допоможе вам розширювати охоплення аудиторії і залучати потенційних клієнтів в діалог.
 • Використовуйте можливості Instagram, щоб підкреслити візуальну привабливість ваших товарів.
 • Публікуйте в Instagram фото, зроблені вашими клієнтами. Мова йде про зображення, пов’язаних з вашим брендом і бізнесом.
 • Перевірте, що роблять в Pinterest та Instagram ваші конкуренти.

Поширення контенту

Як зазначалося вище, користувачі Pinterest шукають і публікують фото предметів, які їм подобаються і які вони хочуть або планують купити. Поступово бажання аудиторії Pinterest зростають: у перший рік перебування на ресурсі середньостатистичний користувач публікує 42 фото, а до четвертого року число публікацій збільшується до 152.

Користувачі Instagram самі створюють контент і діляться ним з фоловерами. Середньостатистичний користувач публікує п’ять фото в тиждень. Багато користувачі Instagram стежать за трендами і беруть участь у контесту.

Pinterest vs. Instagram: яку з цих платформ краще використовувати в інтернет-маркетингу

Pinterest та Instagram підтримують хештегі.

Маркетингові поради:

 • Забезпечте відвідувачам вашого сайту можливість швидко опублікувати ваші фото в Pinterest. Використовуйте для цього кнопку Pin It або безкоштовний сервіс ImageSharer, про яку ми писали тут.

Pinterest vs. Instagram: яку з цих платформ краще використовувати в інтернет-маркетингу

Кнопка Pin It
 • Створіть окрему дошку для фото, якими ви иллюстрируете статті в блозі.
 • Створіть на сайті галерею фото, які ви публікуєте в Instagram. Публікуйте за допомогою цього сервісу як мінімум одне релевантне фото в день.

Pinterest або Instagram? Pinterest та Instagram!

Pinterest та Instagram — це абсолютно різні маркетингові інструменти. Публікуючи контент в Pinterest, ви виставляєте його на огляд потенційних клієнтів. Як зазначалося вище, цю платформу можна розглядати в якості віртуальної вітрини. Крім цього, Pinterest можна використовувати для збільшення охоплення аудиторії.

Використовуючи Instagram, ви будуєте бренд і підкреслюєте візуальну привабливість свого продукту. Цей сервіс можна використовувати в якості джерела контенту: аудиторія охоче коментує ексклюзивні фото брендів. Також Instagram підходить для просування ресторанів, розважальних закладів, торгових точок певних форматів.

Pinterest допоможе вам контролювати контент і залучати увагу аудиторії. А Instagram дозволить вам створювати ексклюзивний контент. Ця пара соціальних сервісів стане вашим незамінним інструментом для роботи з візуальним контентом.

При підготовці були використані матеріали Pinterest Vs Instagram: Visual Content Marketing, Pinterest Vs Instagram: Which One is Better і Pinterest vs. Instagram: Which Makes More Sense.

Читайте також:

 • Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент
 • Як побудувати бренд за допомогою Pinterest
 • Як використовувати Instagram для просування бізнесу: 13 практичних порад
 • Квінтесенція досвіду SMM-маркетологів: 70 статей, які зроблять з вас профі