Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

294

Найбільша пошукова система світу Google поступово обмежує можливості впливу на видачу з допомогою неприродних зовнішніх посилань. Усього кілька тижнів тому почесний борець з пошуковим спамом Метт Каттс настійно рекомендував відмовитися від використання гостьового постінга для отримання лінків. В таких умовах маркетологи вибирають єдино правильний шлях. Вони роблять ставку на отримання природних посилань з допомогою контент-маркетингу.

Однак цей шлях має один маленький недолік. Коли ви робите ставку на контент-маркетинг, сайт обростає зовнішніми посиланнями поступово. А адже кожен маркетолог хоче якомога швидше досягти результату. Заради цього деякі фахівці готові пройти по межі, що розділяє білі і сірі способи зовнішньої оптимізації. Наприклад, де-то в прикордонній зоні знаходиться метод ликбилдинга за допомогою пошуку битих посилань на чужих сайтах, про який піде мова нижче.

Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

Як працює битий линкбилдинг

Битий линкбилдинг — це технологія зовнішньої оптимізації сайту, передбачає пошук битих посилань на авторитетних тематичних ресурсах і заміну їх на працюючі лінки на просувний сайт. Багато експертів в області пошукового маркетингу, включаючи засновника поцілунок метрики Нейла Пателя, одного з керівників маркетингового агентства Virante Расса Джоунса, засновника ресурсу про інтернет-маркетингу LinkingMatters Кена Макгаффина, називають цей метод отримання посилань білим.

Линкбилдинг за допомогою пошуку битих посилань працює так:

 • Маркетолог знаходить авторитетні ресурси, тематика яких збігається зі сферою діяльності певного проекту.
 • Спеціаліст сканує знайдені ресурси на наявність битих посилань.
 • Маркетолог зв’язується з власниками ресурсів і пропонує їм замінити непрацюючі посилання на релевантні працюють. Природно, вони ведуть на просувний ресурс.

Битий линкбилдинг — приклад взаємовигідного співробітництва. Маркетолог отримує «жирні» посилання на свій сайт. А власники ресурсів отримують безкоштовний аудит внутрішніх лінків. Вони швидко змінюють непрацюючі посилання на діючі, що покращують користувальницький досвід.

Незважаючи на уявну простоту, битий линкбилдинг є енергозатратною діяльністю. По-перше, маркетологу необхідно вручну шукати тематичні ресурси та оцінювати їх якість. По-друге, для пошуку битих посилань зазвичай використовуються спеціальні сервіси. Однак оцінювати знайдені непрацюючі лінки доводиться вручну. По-третє, маркетологам необхідно підбирати відповідну заміну непрацюючих посилань. Нарешті, переговори з власниками ресурсів також вимагають часу.

Хто може скористатися битим линкбилдингом: приклади

Далеко не кожен проект може скористатися битим линкбилдингом. Наприклад, складно уявити, щоб цей метод використовував інформаційний ресурс масштабу «Стрічка.ру». Сайти, що створюють величезну кількість контенту з коротким життєвим циклом, використовують інші методи зовнішньої оптимізації. Битий линкбилдинг навряд чи допоможе ресурсів, що працюють у сверхконкурентных комерційних нішах. Якщо їх власники хочуть швидкого результату, їм варто звернути увагу на контекстну рекламу.

Проте існують категорії сайтів, для яких битий линкбилдинг може стати хорошим доповненням до довгострокової стратегії отримання природних посилань з допомогою контент-маркетингу. Мова про них піде нижче. Але для початку зверніть увагу на коротку ремарку.

Гостьовий постинг вважався білим методом зовнішньої оптимізації, коли Google закривав очі на покупку посилань. Гуру пошукового маркетингу і пошукові системи казали, що купувати посилання нечесно. Замість цього вони закликали створювати якісний контент і публікувати його на гостьових майданчиках. Коли Google на ділі заборонив торгівлю посиланнями, гостьовий постинг став масовим явищем. Метт Каттс і його колеги вважали його сірим технологіями, а потім повністю заборонили.

Можна припустити, що битий линкбилдинг буде залишатися білого або майже білого технологією до того моменту, коли який-небудь маркетолог не надішле Метту Каттсу лист з пропозицією замінити биті посилання на його блозі. Поки цього не сталося, вікно можливостей залишається відкритим.

Битий линкбилдинг підходить наступним категоріям ресурсів:

 • Блоги
 • Блог NailNerd.com — приклад вдалого використання битого линкбилдинга для розкручування ресурсів даної категорії. Власник вирішив отримати кілька гарних лінків на цей блог. Він почав з пошуку інших сайтів, тематика яких релевантна тематики NailNerd.com. Він звертав увагу на ресурси про манікюр, краси та догляду за тілом.

  Власник NailNerd.com вирішив в першу чергу знайти некомерційні тематичні ресурси. Його цікавили аматорські блоги про манікюр і красу, нехай навіть їх вели дівчатка-підлітки. Для пошуку таких ресурсів власник використовував наступні запити (адаптовано):

  • Нігтьової арт блогрол
  • Нігтьової арт сайти (блоги)
  • Нігтьової арт посилання
  • Нігтьової арт корисні ресурси
  • Нігтьової арт рекомендовані сторінки

  Природно, якщо ваш блог присвячений навчанню гри на гітарі, словосполучення «нігтьової арт» необхідно міняти на «самовчитель гри на гітарі» або інші релевантні фрази.

  Використавши запит «нігтьової арт блогрол» (nail art blogroll), власник потрапив на цей сайт. Це хороший тематичний ресурс, однак він франкомовний. Зате ось цей ресурс повністю відповідав інтересам власника NailNerd.com.

  Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

  Після цього власник NailNerd.com перевірив цінність посилання з знайденого ресурсу. Для цього він скористався надбудовою для браузера SEOquake, яка дозволяє миттєво оцінити PageRank сайту, вік домену, вхідні посилання та інші важливі пошукові метрики. Після цього власник перевірив сторінку на наявність битих посилань з допомогою надбудови для браузера Check My Links. Перевірка показала, що як мінімум одна з посилань на обраній сторінці є битою.

  Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

  Після цього власник NailNerd.com зв’язався з власником обраного ресурсу і домовився про заміну битою посилання. Він використав для цього нову функцію Gmail, що дозволяє писати електронні листи користувачам мережі Google+, навіть якщо ви не знаєте їх електронної адреси.

 • Сайти e-commerce
 • Сайти e-commerce можуть використовувати тактику битого линкбилдинга, якщо вони мають вузьку спеціалізацію. Наприклад, шотландський ресурс GreenFingers.com продає товари для садівництва.

  Маркетологи GreenFingers.com застосували битий линкбилдинг, щоб отримати посилання з тематичних британських сайтів. Для пошуку відповідних донорів вони використовували посилання наступного виду (адаптовано):

  • Site:.co.uk садовий інструмент корисні посилання.
  • Site:.co.uk садовий інструмент партнери і посилання.
  • Site:.co.uk садовий інструмент корисні ресурси.

  Вони швидко знайшли ось цей ресурс з PageRank 3. Його тематика повністю відповідає сфері діяльності GreenFingers.com.

  Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

  Бите посилання на сайті з PageRank 3 швидко знайшлася. Однак вона вела на ресурс, тематика якого не збігається зі сферою діяльності GreenFingers.com. Однак власник сайту знайшов вихід з цієї ситуації. Він написав своєму колезі лист і показав йому битий лінк, а також запропонував послатися на його ресурс. Пропозицію було прийнято.

 • Сайти провайдерів послуг
 • Локальний бізнес має хороші можливості використовувати битий линкбилдинг для розкрутки. Ресурс SweetGrace.net належить підприємцям, які виготовляють кондитерські вироби на замовлення. Вони скористалися битим линкбилдингом, щоб залишити посилання на сайтах весільних салонів і в кулінарних блогах. Для пошуку підходящих ресурсів використовувалися наступні запити:

  • Керівництво з прикрашання тортів посилання
  • Домашні торти рекомендовані сайти
  • Підготовка до весілля корисні посилання

  Маркетологи SweetGrace швидко вибрали відповідний сайт.

  Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

  Вони легко знайшли биту посилання на рецепт приготування популярного кондитерського виробу. Маркетологи зв’язалися з власником ресурсу і швидко домовилися про заміну непрацюючого лінка.

 • Сайти незалежних консультантів та фрілансерів
 • Сайт веб-дизайнера Джордана Діка Venturi Web є вдалим прикладом використання битого линкбилдинга. На сайті пана Діка є розділ з корисними тематичними публікаціями. Він скористався розглянутим методом ликбилдинга, щоб отримати посилання на ці замітки з ресурсів освітніх установ. Для пошуку підходящих ресурсів веб-дизайнер використав такі запити:

  • Site:.edu основи дизайну корисні посилання.
  • Site:.edu основи дизайну рекомендовані ресурси.
  • Site:.edu основи дизайну корисна інформація.

  Він звернув увагу на цей ресурс. Фахівець знайшов на ньому кілька битих посилань.

  Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

  Джордан Дік вирішив домовитися про заміну першої непрацюючої посилання. В першу чергу він перевірив за допомогою сервісу WayBackMashine, на який контент вів даний лінк. Виявилося, що невірна сьогодні сторінка містила короткий керівництво по дизайну сайтів. В блозі пана Діка знайшлася якісна заміна, тому власники ресурсів погодилися замінити посилання.

 • Сайти-посередники
 • В даному випадку мова йде про порталах, інформаційних агрегаторах, дошках оголошень тощо Маркетологи ресурсу для публікації презентацій Speaker Deck використовували битий линкбилдинг, щоб отримати посилання з сайтів, на яких публікуються рейтинги, огляди, порівняння. Зокрема, фахівців цікавили огляди в блогах, присвячені кращим сайтів для публікації презентацій. Для пошуку підходящих ресурсів вони скористалися такими запитами:

  • Сайти для розміщення презентацій список
  • Сайти для розміщення презентацій посилання
  • Кращі сайти для публікації презентацій
  • Топ-сайти для публікації презентацій
  Як використовувати битий линкбилдинг: 5 реальних прикладів

  Одне з посилань в цьому огляді вела на недоступний сайт. Маркетологи встановили за допомогою сервісу WayBackMashine, що недоступний ресурс мав однакову зі Speaker Deck функціональність. Вони запропонували власнику блогу замінити непрацюючу посилання.

  Коли вигідно використовувати битий ликбилдинг

  Вище розглянуті окремі випадки використання битого линкбилдинга. Цей метод можна використовувати для підвищення авторитетності практично будь-якого ресурсу. Однак кращих результатів домагаються власники блогів, сайтів e-commerce, провайдерів послуг, незалежних консультантів, а також ресурси-посередники.

  Як ви вважаєте, чи підходить битий линкбилдинг для просування вашого сайту?

  Адаптація матеріалу 5 Types of Sites That Could Benefit from Broken Link Building by Alesia Krush.

  Читайте також:

  • Link Building і Link Earning: креативні підходи до вибудовування посилального оточення
  • Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань
  • Кращі джерела «вічних» посилань (Part I)