Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

302

Що робить школяр, коли не знає, про що писати у творі? Правильно, він заглядає в зошит сусіда по парті і запозичує звідти парочку ідей. Цей нехитрий прийом можна використовувати, якщо ви ведете корпоративний блог. Тільки в інтернет-маркетингу не вийде передерти все у сусіда по галузі і отримати від аудиторії п’ятірку. Вам доведеться дослідити блоги конкурентів, визначати найбільш успішні матеріали і використовувати отримані дані в якості контент-ідей. Як це робити? Читайте нижче.

1. Визначте найбільш поширюваний контент

Кількість шерингов — один з показників ефективності контенту. Вам потрібно визначити найбільш розповсюджувані матеріали в блогах конкурентів і зробити схожі статті та огляди.

Зверніть увагу, тут і далі мова не йде про крадіжки ідей і банальне рерайті чужого контенту. Вам потрібно використовувати ефективні матеріали конкурентів як контент-ідей. Наприклад, якщо ви бачите, що на сайті ваших сусідів по галузі користується попитом стаття «Як писати тексти, що продають», розкрийте цю тему, спираючись на власний досвід.

Щоб знайти найбільший запропонований контент, скористайтеся сервісом BuzzSumo. Введіть в пошукову рядок адреса сайту конкурента і натисніть кнопку Search.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Ви можете знайти найпопулярніші публікації на певну тему на всіх галузевих сайтах. Введіть в пошукову рядок ключову фразу, найбільш точно розкриває тему.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Читайте також: Про що писати в блозі, коли писати не про що: 99 контент-ідей

Опція View Shares дозволяє визначити соціальні акаунти, власники яких найчастіше діляться контентом цікавить вас тематики. Вивчаючи їх, ви можете отримати додаткові контент-ідеї.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Зверніть увагу, сервіс BuzzSumo дозволяє здійснювати п’ять пошуків в добу без реєстрації. Вичерпавши ліміт, ви можете придбати платний доступ або скористатися обмеженою безкоштовною версією.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

2. Визначте найбільш популярні ключові фрази

Семантичний апокаліпсис позбавив маркетологів можливості визначати найбільш популярні серед аудиторії ключі з допомогою Google Analytics. Однак ви можете шукати кращі ключові слова для оптимізації сторінки за допомогою сервісу SEMRush.

Введіть в пошукову рядок адреса сайту вашого конкурента і натисніть кнопку Search. Система видасть вам топ-10 ключових фраз, що генерують трафік.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Пам’ятайте, що найбільш точні результати ви отримаєте при вивченні ключів для URL конкретних публікацій. Наприклад, ви можете вибрати самі поширювані статті на сайті ваших колег, а після цього знайти для них найкращі ключі.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Сервіс SEMRush відображає для ключів середній обсяг трафіку, середню позицію у видачі Google, орієнтовний CPC, частку від загального обсягу природного пошукового трафіку і інші метрики. Ви можете перевірити актуальність отриманих даних та знайти нові контент-ідеї з допомогою Планувальника ключових слів Google».

Читайте також: 30 ідей для створення крутого продає контенту (інфографіка)

3. Визначте контент, вище всього ранжирующийся в природному пошуку

Компанія MOZ розраховує показники DA (Domain Authority) і PA (Page Authority). C допомогою метрики DA можна приблизно визначити, як сайт в цілому ранжирується в пошукових системах. Метрика PA показує, як ранжується конкретна сторінка. MOZ розраховує показники DA і PA з допомогою програмних моделей, що повторюють алгоритми формування видачі Google. Значення DA і PA присвоюються за шкалою від 1 до 100 пунктів, де 1 — найменш авторитетний домен або сторінка, а 100 — найбільш авторитетний.

Ви можете визначити топ-сторінки за показником PA для будь-якого домену за допомогою сервісу MOZ Open Site Explorer. Введіть URL сайту в пошукову рядок і натисніть кнопку Search.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Зверніть увагу, інструмент Open Site Explorer доступний по платній підписці. Ви можете скористатися пробною версією або визначати метрики PA і DA за допомогою безкоштовного розширення для Chrome MozBar.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Сторінки конкурентів з найбільш високим показником PA можна використовувати як контент-ідей.

Читайте також: Як створювати і поширювати ідеї

4. Слідкуйте за тематичними дискусіями

Налаштуйте оповіщення Google, пов’язані з обраною темою або брендом. У випадаючому меню «Джерела» виберіть опцію «Обговорення». Тепер ви будете регулярно отримувати повідомлення про тематичних дискусіях на форумах.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Для пошуку дискусій ви також можете використовувати англомовні платні сервіси, наприклад, Brand24, Socialmention, а також російськомовні, наприклад, YouScan. Використовуйте знайдені обговорення в якості джерел контент-ідей.

5. Вивчайте беклінків

Це можна робити за допомогою програми Screaming Frog або сервісу SEMRush. У пошуковому рядку вкажіть адресу сайту конкурента і натисніть Search. Перейдіть в розділ Backlinks.

Як знайти корисні контент-ідеї, вивчаючи конкуруючі сайти

Ви можете експортувати отримані з допомогою SEMRush або Screaming Frog дані в таблицю Excel і вибрати сторінки, на які найчастіше посилаються користувачі. Використовуйте їх в якості ідей для створення контенту.

Читайте також: 96 забійних ідей контенту для соціальних мереж

Що робити з отриманими даними

Ви можете проаналізувати зібрані з сайтів дані за запропонованим у другій частині статті «Аналіз контенту» алгоритмом. Це дозволить вам визначити найбільш вдалі категорії вмісту, час публікації довжину заголовка і обсяг матеріалів. В ручному режимі ви зможете вибрати найбільш актуальні теми, які не розкриті в вашому блозі. Залишається скласти план і створювати контент з урахуванням зібраних даних. Це допоможе вам обійти конкурентів і збільшити тематичний трафік.

Адаптація матеріалу How Researching Competitors Can Improve Your Blog Content by Ian Cleary.