10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів

285

Кожен маркетолог багато віддав би за вміння працювати з Twitter так, щоб кількість фоловерів постійно зростала і обчислювалася десятками і сотнями тисяч, а кожен твіт знаходив відгук і давав зворотний зв’язок. Але завдяки недавнім дослідженням Hubspot віддавати нічого не доведеться. Експерти цієї маркетингової компанії вивчили сотні тисяч твітів. Вони знайшли закономірності, що впливають на популярність повідомлень в сервісі мікроблогів.

10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів

Десятки тисяч передплатників стежать за новими повідомленнями знаменитих людей і популярних брендів, опублікованими в Twitter. Фолловери миттєво тиражують і коментують твіти відомих ньюсмейкерів і законодавців мод, збільшуючи їх популярність і авторитетність, а також підвищуючи трафік і пошуковий рейтинг їх сайтів. Тому багато маркетологи використовують Twitter для розкрутки молодих проектів, намагаючись наздогнати за кількістю передплатників відомі бренди і авторитетних підприємців. Однак найчастіше починаючим підприємцям вдається підписати на оновлення кілька десятків чоловік, велика частина з яких є друзями, родичами або колегами бізнесмена. Результат — черговий аккаунт у Twitter, який вхолосту стріляє посиланнями у всіх напрямках інтернет-всесвіту.

Рекомендації експертів Hubspot, складені за результатами масштабного дослідження сотень тисяч твітів і акаунтів у Twitter, допоможуть уникнути цієї проблеми.

Дві ключові характеристики найпопулярніших твітів

Фахівці Hubspot вивчили 1,2 млн твітів і знайшли фактори, що впливають на їх популярність. Вони сформулювали 10 порад маркетологам, які бажають ефективно використовувати Twitter для просування проектів.

Перші два ради засновані на ключових характеристиках найбільш успішних твітів. Вони дозволяють збільшити кількість ретвітів на десятки відсотків, практично не змінюючи контент-стратегію. Щоб підвищити популярність повідомлень в Twitter, виконуйте наступні рекомендації:

 • Включайте в повідомлення хештегі. Це збільшує кількість ретвітів на 55%. Включаючи хештегі в твіти, ви підвищуєте охоплення аудиторії. Однак пам’ятайте, що більше трьох хэштегов в одному повідомленні роблять його практично нечитабельним.
 • 10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів
 • Цитуйте співрозмовників та/або популярних користувачів Twitter.
  Це підвищує кількість ретвітів на 30%. Користувачі сервісу мікроблогів люблять цитувати один одного і краще помічають повідомлення з цитатами.
 • 10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів

  Візуальний контент — він і в Твіттері король

  Сьогодні практично кожна людина постійно має під рукою гаджет, що дозволяє робити фото. При цьому багато з цих гаджетів дозволяють практично миттєво публікувати створені фотографії в соціальних мережах. Це гарна новина для маркетологів, так як саме фото залишаються головним магнітом для користувачів соціальних мереж.

  Експерти Hubspot вивчили майже 500 000 твітів з фотографіями і визначили головні чинники їх популярності. Наступні рекомендації допоможуть вам збільшити ефективність використання фотографій у Twitter:

 • Завантажуйте фотографії pic.Twitter.com. Користувачі майже в два рази частіше тиражують твіти, які включені картинки з цього сервісу.
 • В якості альтернативи зверніть увагу на платформу Twitpic. Використання цього сервісу підвищує кількість ретвітів на 60%.
 • Не включайте в повідомлення фото з Instagram або посилання на фотографії в Facebook. Це зменшує популярність повідомлень на 42 і 47% відповідно. Можливо, низьку популярність твітів, в яких використані можливості Facebook і Instagram, можна пояснити конкуренцією найбільшої соціальної мережі світу з Twitter.
 • 10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів

  Найбільш ефективні заклики до дії

  За інформацією Hubspot, заклики до дії збільшують кількість ретвітів. Але не всі з них однаково ефективні. Дослідники вибрали сім найпопулярніших в англомовному сегменті інтернету закликів до дії й оцінили їхній вплив на популярність повідомлень. При цьому вони оперували не абсолютним числом ретвітів, а раціо ретвіти/кількість фоловерів. Наступні рекомендації спираються на результати дослідження Hubspot:

 • Працюючи в англомовному сегменті інтернету, використовуйте заклики «please help» і «please retweet». Вони збільшують кількість ретвітів більш ніж на 100%. У рунеті можна використовувати схожі заклики «будь ласка, ретвіт» і «будь ласка, допоможіть поширити».
 • Використовуйте інші заклики до дії, що включають слова «будь ласка», «please» та поширені в Мережі скорочення «пжл», «плз», «pls». Хороші манери допомагають навіть у Twitter, де кожен символ на рахунку. Цим пояснюється висока ефективність закликів до дії «please RT» і фраз, що містять слово «please».
 • Якщо ви дуже поспішаєте і готові частково жертвувати ефективністю, використовуйте лаконічні заклики типу «репост», «ретвіт», «розкажіть». В англомовному сегменті Мережі заклики «retweet» і «spread» залишаються досить ефективними.
 • Використовуйте заклики типу «відвідай», «відкрийте» тільки в тому випадку, якщо трафік на сайт для вас важливіший, ніж кількість ретвітів. Заклик «visit» збільшує популярність повідомлень в Twitter менш ніж на 20%.
 • 10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів

  Яка оптимальна довжина твітів

  Експерти Hubspot вивчили 1,4 млн твітів, опублікованих в 1,2 млн акаунтів Twitter, щоб знайти оптимальну довжину повідомлень. За підсумками дослідження вони сформулювали наступну рекомендацію:

 • Публікувати твіти довжиною близько 120 символів. Чим довше повідомлення, тим частіше користувачі тиражують його. Однак після перетину позначки 120 знаків ця закономірність не працює. Це пов’язано з тим, що в аудиторії не залишається можливості додати до твіти свій коментар чи посилання. На ілюстрації нижче можна побачити, як ігнорування цього правила впливає на частоту ретвітів.
 • 10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів

  Щоб збільшити кількість ретвітів, достатньо використовувати прості прийоми. Включення в повідомлення хэштегов і цитат збільшує їх популярність на десятки відсотків. Фотографії, завантажені на сервіси Twitpic і pic.Twitter.com також значно збільшують кількість шерингов. Слово «будь ласка» і містять його заклики до дії відносяться до найпростіших способів стимулювання ретвітів. При цьому користувачі Twitter охоче діляться повідомленнями, довжина яких становить від 100 до 120 символів.

  Адаптація матеріалу 16 Смішного Easy Ways To Increase Retweets by Heidi Cohen.

  Статті по темі:

  • 5 секретів частою й ефективною публікації контенту в Твіттері
  • Варто Вам користуватися Твіттером? (Інфографіка)
  • Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет