10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

369

Часто буває так, що хороші блоги з якісними експертними матеріалами залишаються непоміченими. Чому це відбувається? З різних причин. Але одна з найпоширеніших полягає в тому, що їх власники просто не можуть забезпечити потрібний рівень комфорту для користувачів. У сьогоднішній статті ми опишемо 10 елементів, які обов’язково повинні бути присутніми у вашому блозі, якщо ви хочете, щоб його любили як люди, так і пошукові системи.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

1. Хороший шрифт, фон і інтервали

Шрифт

Шрифт тексту в вашому блозі повинен бути простим і легкочитаемым. Без зарубок, курсиву, жирності і підкреслень. Найбільш переважними є шрифти, доступні у всіх браузерах: Arial, Times New Roman, Verdana, Georgia і т. д. Рідкісні шрифти краще не використовувати.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Розмір шрифту

З приводу того, яким повинен бути розмір шрифту, існує багато суперечок: хтось стверджує, що шрифт най 11-го кегля – це моветон, а хтось, навпаки, рекомендує робити його якомога більшим. Моя позиція в цьому питанні така: шрифт блогу повинен бути від 14 до 18 px. Чому?

 • Більш дрібні шрифти – це минуле століття. Подивіться на найпопулярніші блоги в своїй ніші і переконаєтеся в цьому самі. У нашій тематиці всі топові сайти використовують великі шрифти: Siliconrus – 20, Mailchimp – 16, Content Marketing Institute – 16, Buffer – 14, новий Seonews – 14, Lpgenerator – 14. Насправді, перераховувати можна довго.
 • 16-й кегль на середньому за розміром екрані виглядає так само, як і 12-й кегль в газеті або журналі – стандартний розмір для більшості видань, оскільки він є найбільш зручним для читання.
 • Багатьом користувачам (особливо, тим, хто постарше) важко читати більше дрібний текст.
 • Згідно з недавнім дослідженням Нейла Пателя, збільшення кегля і інтервалу між рядками (з урахуванням того, що ви використовуєте простий і легко прочитувані шрифт) збільшує час перебування користувача на сайті.

І останній аргумент: щоб зрозуміти, наскільки незручні шрифти більш дрібного розміру, подивіться на наступні пропозиції:

Цей текст написаний 8-м кеглем.

Цей текст написаний 10-м кеглем.

Цей текст написаний 12-м кеглем.

Цей текст написаний 14-м кеглем.

А ось цей – нашим звичним, 16-им. Не знаю, як реагують ваші очі, але моїм подобаються два останніх 🙂

Колір шрифту і фону

Яким повинен бути колір шрифту і фону? Тут відповідь однозначна – темний шрифт на світлому фоні. Причому, не чорний на білому, а темно-сірий на сіруватому або матовому, т. к. білий фон – дуже яскравий, і від нього швидко втомлюються очі.

Інтервали між рядків

Рекомендований розмір інтервалів між рядками варіюється від 130 до 160%. Щоб зрозуміти, про що йдеться, наведу кілька прикладів:

 • Ось цей абзац написаний 16-им шрифтом і 16-им інтервалом (100%). Як бачите, відстань між рядків занадто мало, і читати такий текст незручно – швидко втомлюються очі і розсіюється увага. Такий інтервал використовувати не рекомендується.
 • Ось цей абзац також написаний 16-им шрифтом, але вже з великим інтервалом – 32 px (200%). Читати такий текст, як і раніше, незручно – рядка знаходяться дуже далеко один від одного. Доводиться витрачати зусилля на те, щоб переводити погляд з одного рядка на іншу.
 • І, нарешті, останній приклад. 16-ий шрифт і 22-ий інтервал (137%). Розміри, які використовуються в нашому блозі. З трьох абзаців здається самим приємним, чи не так?

Ширина рядка

На що ще варто звертати увагу при виборі шрифту для блогу, так це на ширину рядка. Якщо ви встановите занадто велике значення, то користувачам буде складніше утримувати увагу на читанні ваших матеріалів. Я рекомендую використовувати таку ширину: від 70 до 100 символів з пробілами.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

2. Підзаголовки, зображення, врізання

Ви помітили, що майже у всіх наших статтях є якісне зображення з дотепною підписом у межах першого екрану? Раніше ми його не додавали, але потім провели пару А/Б-тестів і зрозуміли, що робити це потрібно обов’язково, тому що за рахунок цього можна сильно зменшити відсоток відмов. Про те, де взяти якісні ілюстрації для блогу, ми докладно писали тут.

Крім зображень у постах слід використовувати підзаголовки. Причому так, щоб не порушувати їх ієрархії:

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Також в кожен пост рекомендується додавати хоча б одну врізку з цікавим або самим незабутнім фактом.

Часто люди взагалі не читають статті, а просто пробегаются по зображеннях і врізкам. І якщо вам вдасться зацікавити їх з допомогою цих двох елементів, є шанс, що вони підуть і до тексту.

3. Форма пошуку

Форма пошуку дозволяє користувачам швидко знаходити потрібні їм матеріали. За рахунок цього збільшується довжина сесії і загальна ступінь їх задоволеності. Як правило, форму пошуку розміщують або в сайдбарі, або в шапці сайту. Якщо після прочитання статті вирішите додати цей елемент на свій сайт, переконайтеся, що він вміє виконувати наступні функції: виправляти неправильну розкладку, помилки, помилки, а також розпізнавати різні варіанти написання. З безкоштовних сервісів все це може пошук для сайту від «Яндекса».

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

4. Список категорій

Список категорій, так само як і форма пошуку полегшує користувачам пошук контенту, який їм цікавий. Багато платформи для блогінгу створюють його в автоматичному режимі (з категорій або тегів, які ви прописуєте для кожного поста). В інших випадках вам доведеться додавати його вручну. Коли будете приписувати до матеріалів категорії, постарайтеся робити так, щоб їх було не більше трьох, тому що в противному випадку релевантність розмиється, і список втратить свою актуальність.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

5. Деревовидні коментарі

Згідно з дослідженням компанії Quick Sprout, деревовидні коментарі (коли кожен новий відповідь на який-небудь коментар розміщується відразу під ним, а не в кінці сторінки) в середньому збільшують кількість коментарів на 16-33%. І це не дивно: такий спосіб спілкування дуже зручним для користувачів – всі коментарі впорядковані, не потрібно скролл в кінець сторінки і намагатися зрозуміти, яку відповідь до чого відноситься.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Велика кількість хороших, якісних коментарів, в свою чергу, позитивно впливає і на пошук – з’являється більше запитів (часто НЧ), за яким можна знайти ваш сайт (з урахуванням того, що текст коментарів індексується).

Щоб перевірити, індексуються ваші коментарі чи ні, відкрийте якусь стареньку статтю і зайдіть в » розширений пошук «Яндекса». Там в графу «Я шукаю» вставити скопійований текст коментаря в лапках, а в графу «На сайті» – урл сторінки.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Якщо вам пошук видасть фразу «За вашим запитом нічого не знайшлося», значить, коментарі не індексуються.

6. Плаваючі кнопки для розшарювання

Кнопки соцмереж, рухаються разом з прокручуванням сторінки, – це найвірніший спосіб збільшити кількість розшарювання. Користувачам не потрібно крутити статтю до самого кінця, щоб поділитися нею з друзями. Кнопки завжди поруч і всім своїм виглядом говорять «Натисни на нас».

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Сервіси, які дозволять вам безкоштовно додати такі кнопки на ваш сайт:

 • Share42
 • Uptolike
 • Po.st

Також, якщо у вас сайт на WordPress, можна скористатися плагіном Fixed Widget. Більш докладно про те, як його налаштувати, читайте в нашій статті «11 безкоштовних плагінів WordPress, які прискорять ваш просування в інтернеті».

Важливий момент: якщо на ваш сайт часто заходять мобільні користувачі, переконайтеся, щоб ці кнопки не заважали їм читати текст – не заїжджали на нього, не перегороджували пів-екрану. Якщо таке відбувається, краще залишити звичні нерухомі кнопки на початку і в кінці поста. А ще краще, використовувати адаптивну верстку або мобільну версію сайту.

7. Кнопки на групи в соцмережах

Крім кнопок для розшарювання, в вашому блозі також повинні бути кнопки на ваші групи в соцмережах з чітким закликом до передплатою. Дуже часто творці сайтів про них забувають, а потім дивуються, чому у них так мало передплатників. Додайте кнопку на групи в соцмережах на самому видному місці і дайте користувачам чітке керівництво до дії. Ось побачите, після цього, кількість фоловерів точно зросте.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

8. Блоки «найпопулярніше» і «Найбільш обговорювана»

За допомогою блоків «найпопулярніше» і «Найбільш обговорювана» ви можете значно збільшити довжину сесії ваших користувачів. Ми переконалися в цьому на власній практиці – люди активно клацають по нашим популярним матеріалів, щоб дізнатися, чому вони такі популярні і що говорять інші люди про них у коментарях.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Щоб додати такі блоки на свій сайт, скористайтеся плагінами Most Commented Posts і Most Popular Posts (якщо у вас сайт на WordPress), JComments (якщо Joomla) або попросіть допомоги у програміста.

9. Блок «Читайте також»

Також як і попередні два блоки, даний блок служить для збільшення довжини сесії. Його можна кожен раз складати вручну, а можна скористатися плагіном, який буде робити це за вас. Якщо у вас сайт на WordPress, вам підійде плагін Related posts, якщо Joomla – Related Article After Content, якщо Bitrix – попросіть програміста написати його для вас.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

10. Форма підписки на розсилку

Email-маркетинг – це ефективний канал залучення трафіку і лідів, і ігнорувати його сьогодні просто недозволено. Саме тому форма підписки на розсилку зайняла в цьому списку почесне десяте місце. Якою має бути ваша форма підписки, вирішуєте лише ви. Існує більше 10 способів, що дозволяє ефективно збирати імейли ваших користувачів. І тільки А/Б-тестування може визначити, який з них підходить вам більше всього.

10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

Висновок

Багато з вищеперелічених елементів ми додали на свій сайт буквально нещодавно. Хто стежить за нашим блогом, напевно помітив це. Спочатку ми додали пошук по сайту, потім список категорій, трохи пізніше – зробили сайдбар з блоками з найпопулярнішими матеріалами і плаваючими кнопками для розшарювання (спасибі Сергію Кокшарову за пораду). І все це в цілому призвело до того, що у нас сильно зріс трафік і покращилися поведінкові фактори. Дуже рекомендую вам наслідувати наш приклад. Створюйте корисний контент з доданою цінністю і намагайтеся зробити перебування на вашому сайті максимально зручним і приємним. І тоді ваші справи підуть в гору. 100%.

Схожі матеріали:

 • Які типи зображень підвищують ефективність контенту і де їх взяти
 • Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?
 • Заклики до дії: 170 шаблонів на всі випадки життя