10 причин, чому вам варто задіяти працівників у створенні контенту

258

Розмови про те, щоб офіційно розпочати залучати співробітників до створення контенту, ходять в нашому агентстві вже давно. Багато хто вже не раз брали участь у цьому процесі: хтось ділився своїми порадами на відео, хтось давав інтерв’ю. Але все це було за власним бажанням. Жодних примушень з боку керівництва. І тут ми натрапили на одну дуже цікаву статтю, присвячену цій темі. І хоча вона написана закордонним фахівцем, який ґрунтувався на реаліях своєї країни, ми повністю згодні з усіма його думками. Пропонуємо вам прочитати адаптований переклад цієї статті та висловити свою згоду або незгоду з наведеними в ній порадами в коментарях.

Розмови про те, щоб офіційно розпочати залучати співробітників до створення контенту, ходять в нашому агентстві вже давно. Багато хто вже не раз брали участь у цьому процесі: хтось ділився своїми порадами на відео, хтось давав інтерв’ю. Але все це було за власним бажанням. Жодних примушень з боку керівництва. І тут ми натрапили на одну дуже цікаву статтю, присвячену цій темі. І хоча вона написана закордонним фахівцем, який ґрунтувався на реаліях своєї країни, ми повністю згодні з усіма його думками. Пропонуємо вам прочитати адаптований переклад цієї статті та висловити свою згоду або незгоду з наведеними в ній порадами в коментарях.

10 причин, чому вам варто задіяти працівників у створенні контенту

Протягом всієї нашої історії ми переслідували 3 головні цілі:

  • Генерувати максимально можлива кількість контенту
  • Надавати тільки цінний контент, який правдиво відповідає на питання читачів
  • Публікувати контент, який показує відмінні результати з точки зору пошукових машин

І ось що ми зрозуміли за весь цей час: чим більше співробітників беруть участь у створенні контенту, тим більше ймовірність компанії на успіх. Це проста істина всім зрозуміла, і мало хто буде з нею сперечатися, але тут виникає інше питання: чи варто вводити блогінг і контент-маркетинг офіційно в обов’язки кожного співробітника? Питання не з легких, але наша думка з цього приводу непохитно: звичайно, варто. І ось 10 причин, з яких це слід робити.

1. Збільшується кількість контенту

Гонка озброєння в області виробництва контенту вже розгорнулася на повну силу. Битва за вершини йде запекла, особливо на передових фронтах маркетингу. Як вже говорилося, чим більше якісного контенту, тим успішніше компанія. На жаль, в більшості організацій, навіть дуже великих, питання маркетингу лягають на плечі всього пари співробітників. Я особисто знаю випадок, коли в одній компанії у відділі продажів працювало близько сотні осіб, а у відділі маркетингу – менше десяти. Дуже нерозумно.

А тепер уявіть, що станеться, якщо ця сотня професіоналів з продажу займеться блогінгом і контент-маркетингом? Що буде, якщо кожен з них представить себе учителем, яким є чим поділитися з аудиторією? Відповідь: компанія стане в сто разів крутіший.

Часи, коли між продажами і маркетингом не було ніякого зв’язку, проходять. Результати співпраці цих відділів вражаючі. Ось конкретний приклад. У компанії у відділі продажів працюють 100 чоловік. Кожен з них пише (або допомагає писати) статтю для блогу раз в 4 місяці. В рік виходить 300 статей. При цьому жоден з працівників не обтяжений і не перевантажений.

Але навіть якщо у компанії немає такої великої кількості працівників, їм все одно під силу створити невелике диво. Всього три людини, регулярно створюють контент, здатні збільшити трафік, кількість лідів і обсяг продажів. Що ми хочемо донести до вас, так це те, що перерозподіл обов’язків всередині робочого колективу працює. Спробуйте самі.

2. З’являються нові думки та ідеї

Що відбувається, коли практично весь контент пишеться парою одних і тих же людей? Матеріал починає звучати однаково. Зворотний ефект виникає, коли в створенні контенту беруть участь весь час різні співробітники. Залежно від типу клієнтів, з якими вони спілкуються, від питань, на які відповідають кожен день, і галузі спеціалізації, працівники компанії можуть писати величезну кількість різноманітного контенту і ділитися своїм досвідом та цікавими історіями. Керівники зазвичай дуже сильно дивуються, дізнавшись наскільки їх підлеглі різнобічно розвинені.

3. Поліпшується якість презентацій

Це один із секретів блогінгу і контент-маркетингу, про який мало хто згадує. Якщо людина пише статті по конкретній темі, його презентації стануть більш цікавими, чіткими та експертними. В результаті цього поліпшуються і комунікативні здібності. Цей процес неминучий – вміння вести грамотну бесіду незмінно приходить після довгої практики написання контенту. Іншими словами, блогінг має величезний вплив на усне спілкування.

4. Підвищується зацікавленість у створенні контенту

Не секрет, що головними фанатами і прихильниками якого суспільства є, в першу чергу, ті, хто безпосередньо у нього входить. Те ж відноситься і до ведення контент-маркетингової стратегії. Ті, хто бере участь у підготовці контенту, з великою ймовірністю розкажуть про нього в соцмережах і обговорять з друзями. Тільки заради одного цього переваги варто задіяти підлеглих у блоггинге і контент-маркетингу.

5. Виникає особистий інтерес

Цей пункт трохи схожий на попередній. Є щось дивовижне і магічне, коли бачиш своє ім’я в підписі до статті, електронну книгу або white paper. Більшість людей, що працюють у великих або невеликих компаніях, поки не бачать себе в ролі вчителів і не усвідомлюють цінність своїх слів і знань. Ситуацію легко змінити. Достатньо опублікувати разом з контентом ім’я його автора. Таким чином, він втягується в процес і стає одним з безпосередніх творців контенту.

6. Якщо не вводити блогінг і контент-маркетинг в офіційні обов’язки, ніхто не прийме ваші прохання всерйоз і не стане нічого робити

Більшість керівників відмовляються від ідеї вимагати створення контенту від своїх підлеглих. І практично всі співробітники, яким пропонують добровільно взяти участь у блоггинге, відмовляються від подібної ініціативи. Зовсім по-іншому справа йде з підлеглими, яким офіційно доручили цю роботу. Темпи виробництва збільшуються приблизно на 200-300% в порівнянні з компаніями, які вибрали метод пропозиції (а не примусу).

Ще одне важливе зауваження по цій темі: коли вимоги начальників до цих співробітникам не досить жорсткі, а ставлення недостатньо серйозне, виникає ефект доміно. Один скаже іншому, той – третьому, і в підсумку вся компанія буде розглядати написання контенту, як «чергову програму від начальства», яка скоро закінчиться і кане в лету, як і всі подібні «геніальні ідеї».

7. У кожному живе вчитель. Ваше завдання – допомогти своїм співробітникам розкрити цей талант

Професія вчителя – одна з найбільш шанованих (хоча і часто недооцінених) в нашому суспільстві. У руках викладача дивовижна можливість позитивно впливати на інших. Грамотно побудована контент-маркетингова стратегія, на наш погляд, – вершина викладання. Співробітники з «вчительським» підходом до контент-маркетингу можуть відчути гордість і значимість своєї роботи, що має неймовірний вплив на корпоративний дух.

8. Співробітники розвивають свій власний стиль

Для всебічного розвитку компанії її співробітникам варто удосконалювати особистісні якості, формувати власний стиль і поступово ставати авторитетними лідерами своєї області. Як ви вже здогадалися, контент-маркетинг – найкраща площадка, де можна розгорнути подібні дії.

9. Неможливо дізнатися, хто здатний писати крутий контент, поки не задіяти всіх співробітників

Так часто буває, що компанії залучають до контент-маркетингу та блогінгу обмежене коло людей, упускаючи з виду самих талановитих вчителів, письменників, загалом тих, хто може дохідливо і в цікавій формі донести інформацію. Не допускайте подібних помилок. В будь-якій фірмі обов’язково знайдеться хоч один негранений алмаз, який чекає своєї години, щоб показати компанії і всьому світові свою красу і таланти з допомогою технологій контент-маркетингу.

10. У кінцевому рахунку блогінг і контент-маркетинг стають частиною корпоративної культури

З початку люди можуть відноситься до блогінгу і контент-маркетингу, як до чергової програми, нехай так. Але поступово це стає невід’ємною частиною культури компанії, особливо якщо один з її співробітників стежить за позитивним впливом і активно ділиться ним. Незважаючи на те, що лише деяким організаціям вдалося вивести контент-маркетинг на рівень корпоративної культури, в кожному з цих випадків результати носять вражаючий і тривалий характер.

Задійте співробітників в максимально зручному і відповідному їм форматі

Якщо ви точно вирішили, що контент-маркетинг варто ввести в коло обов’язків своїх співробітників, послухайте наш головний порада: не обмежуйте їх у способах створення статей. Дозвольте їм самим вибрати, що вони хочуть зробити:

  • Написати статтю
  • Зробити відео-пост
  • Дати інтерв’ю копірайтеру, який перетворює інформацію в пост блогу

Коли у працівників є можливість вибору, то відпадає більшість приводів для виправдань і різних перешкод на шляху до генерації якісного контенту.

Ми сподіваємося, що наші поради і озвучені думки повномасштабно висвітлили проблему. Якщо у вас є думки з даної теми, які ще не озвучені, діліться ними у коментарях.