15 кращих інструментів для пошукових маркетологів

412

Контент-маркетологи розкручують проекти, створюючи і публікуючи корисний для аудиторії контент експертного рівня. Ефективність маркетингових кампаній залежить від ряду факторів, у число яких входить рейтинг просувається ресурсу в пошукових системах. Тому контент-маркетологи використовують інструменти SEO, підвищують видимість опублікованого контенту для користувачів «Яндекс», Google і інших «пошукачів».

Інструменти пошукової оптимізації, що використовуються в контент-маркетингових кампаніях, можна об’єднати в наступні групи:

 • Інструменти для роботи з семантичним ядром.
 • Інструменти для аналізу ключових слів конкурентів.
 • Технічні інструменти SEO.
 • Інструменти моніторингу посилань.
 • Засоби управління SEO-кампаніями.
 • Інструменти веб-аналітики.

Нижче ви знайдете опис інструментів, що належать до перелічених груп.

Інструменти для роботи з семантичним ядром

Складаючи семантичне ядро ресурсу, контент-маркетологи визначають потреби аудиторії. Враховуючи їх, вони формують довгостроковий контент-план. Публікуючи затребуваний потенційними та існуючими клієнтами контент, маркетологи забезпечують актуальність просувається ресурсу.

Серед інструментів для роботи з семантичним ядром варто виділити відомі всім «Яндекс.Вордстат» і «Планувальник ключових слів» компанії Google, а також Key Collector.

«Планувальник ключових слів Google визначає ключові фрази, які найчастіше використовують користувачі Google при пошуку тієї чи іншої інформації. Даний інструмент дозволяє прогнозувати трафік, групувати і комбінувати ключові фрази.

«Яндекс.Вордстат» дає можливість визначити найбільш популярні запити серед користувачів пошукової системи «Яндекс». Сервіс відображає статистику запитів, допомагає прогнозувати покази. Крім цього, сервіс демонструє схожі запити користувачів.

Програма Key Collector — професійний платний інструмент для роботи з семантичним ядром. Він допомагає визначати актуальні ключові запити, а також оцінювати вартість просування проекту з того чи іншого запиту. Крім високої ефективності, Key Collector відрізняється зручністю. Ця програма значно спрощує роботу з семантичним ядром.

Інструменти для аналізу ключових слів конкурентів

Визначення ключових слів, за допомогою яких просувають ресурси ваші конкуренти, є невід’ємною частиною роботи з власним семантичним ядром. Інформація про «ключі» конкурента допомагає уникнути непотрібної конкуренції, а також знайти вільні контент-ніші.

До найцікавіших інструментів аналізу ключових слів конкурентів належать:

 • SpyWords — російськомовний сервіс, що дозволяє отримувати дані про SEO — і PPC-кампаніях конкурентів, а також порівнювати семантичні ядра вибраних ресурсів. Сервіс дає можливість приблизно оцінювати маркетингові бюджети конкурентів і стежити за динамікою їх ресурсів у природному видачі.
 • SEMrush — професійне програмне забезпечення, яке зацікавить маркетологів, просувають проекти в буржунете. Цей інструмент визначає ключові фрази, використовувані конкурентами для просування в пошуку Google і PPC-кампаніях. Також SEMrush допомагає знайти зовнішні посилання на ресурси конкурентів. Сервіс дозволяє аналізувати ресурси з урахуванням територіальної належності та мови.
15 кращих інструментів для пошукових маркетологів

Технічні інструменти SEO

Інструменти цієї групи дозволяють перевіряти технічний відповідність ресурсів вимогам пошукових систем, а також отримувати іншу важливу з точки зору пошукової оптимізації інформацію. Більшість маркетологів використовують зручні і безкоштовні «Інструменти для веб-майстрів Google і «Яндекс.Вебмастер». Також можна звернути увагу на інструмент Netpeak Spider.

 • «Інструменти для веб-майстрів Google допомагають маркетологу подивитися на ресурс «очима» найбільшої пошукової системи світу. За допомогою панелі інструментів можна перевірити стан індексування сайту, отримати відомості про пошуковому трафіку, перевірити стан файлу sitemap і параметри URL. Детальніше про це сервісі читайте в нашій статті «Як підвищити ефективність SEO-кампанії з допомогою інструментів для веб-майстрів Google».
 • «Яндекс.Вебмастер» — зручний сервіс від найбільшої пошукової системи рунета. Він дозволяє стежити за індексуванням ресурсу, налаштовувати параметри індексування, визначати пошукові запити, оцінювати позиції сайту в пошуку і отримувати повідомлення про технічні помилки.
 • Netpeak Spider — безкоштовна програма, яка дає можливість перевіряти технічні характеристики ресурсів у контексті пошукової оптимізації. Програма дозволяє аналізувати внутрішні та зовнішні посилання, швидко знаходити помилки, включаючи непрацюючі лінки, дубльований контент і невірні редиректи.

Інструменти моніторингу посилань

Посилання допомагають аудиторії знаходити ваш ресурс і переходити на нього з тематичних сайтів, блогів, форумів і соціальних мереж. Крім цього, посилання допомагають пошуковим системам оцінювати авторитетність вашого ресурсу. Тому моніторинг посилань відноситься до найважливіших компонентів пошукового маркетингу.

Використовуючи «Інструменти для веб-майстрів Google і «Яндекс.Вебмастер, ви можете побачити беклінків на просувний ресурс. А якщо вам цього недостатньо, скористайтеся наступними інструментами:

 • Majestic SEO — сервіс моніторингу посилань, чий обсяг збережених відомостей можна порівняти з обсягами даних, які зберігаються на серверах Google. Цей інструмент дозволяє оцінювати посилальне оточення просувається ресурсу, а також ресурсів конкурентів. Також він допомагає визначити найбільш популярні анкор зовнішніх посилань, ресурси, які найчастіше посилаються на вас і інші дані. Сервіс Majestic SEO можна використовувати безкоштовно для аналізу просувається ресурсу, проте за перевірку ресурсів конкурентів доведеться заплатити.
 • Open Site Explorer — інструмент, що дозволяє стежити за зовнішніми посиланнями на просувний ресурс, оцінювати авторитетність посилаються доменів і сторінок, визначати лінки з атрибутом nofollow. Платна версія сервісу дає можливість визначати кількість соціальних шерингов для окремих сторінок просувається ресурсу.

Засоби управління SEO-кампаніями

Професійні маркетологи зазвичай управляють декількома SEO-кампаніями одночасно. Тому вони користуються інструментами, автоматизирующими процеси управління.

Серед інструментів управління SEO-кампаніями варто виділити наступні:

 • Optify — сервіс, який дає можливість управляти SEO, SMM — і PPC-кампаніями, Emai-розсилками і лидами, створювати інформативні звіти. Це засіб автоматизації маркетингу розроблено спеціально для агентств, що займаються просуванням проектів. Сервісом Optify можна скористатися, якщо ви добре володієте англійською мовою.
15 кращих інструментів для пошукових маркетологів
 • Російськомовним маркетологам варто звернути увагу на інструмент SEMCRM. Розробники позиціонують його як повноцінної CRM для маркетингових агентств. SEMCRM включає модулі управління проектами, SEO-кампаніями, блоки веб-аналітики і формування звітів.

Інструменти веб-аналітики

Сервіси аналітики дають користувачам можливість оцінювати ефективність SEO-кампаній. До найбільш популярним аналітичним службам відносяться Google Analytics і Яндекс.Метрика».

Дані сервіси дозволяють оцінювати SEO-кампанії за різними критеріями, зокрема:

 • Відвідуваність ресурсу.
 • Джерела трафіку.
 • Час перебування користувача на сторінці.
 • Показник відмов.
 • Коефіцієнт конверсії.

Також сервіси аналітики допомагають формувати звіти. А «Яндекс.Метрика» має модуль «Вебвізор», що дозволяє візуально оцінювати поведінку користувачів на сторінках своїх ресурсів.

Щоб підвищувати рейтинги просуваються ресурсів, контент-маркетологи використовують різні сервіси та програмні засоби. Ці інструменти допомагають працювати з семантичним ядром, аналізувати ключові слова конкурентів, моніторити беклінків і стежити за технічним відповідністю ресурсів вимогам «пошукачів». Також дані інструменти допомагають аналізувати ефективність маркетингу і управляти SEO-кампаніями.

P. S. Якщо вам сподобалася ця стаття, обов’язково прочитайте і цю — 500 кращих інструментів для комплексного просування сайтів.

Адаптація матеріалу 19 Content Tools to Boost Your Search Performance by Lee Odden.

Матеріали по темі:

 • Як реалізувати контент-маркетингову кампанію з нульовим бюджетом: п’ять безкоштовних інструментів
 • П’ять правил, без яких не варто розраховувати на успіх в інтернет-маркетингу
 • Як отримувати зовнішні посилання і домагатися успіху за допомогою контент-маркетингу: Метт Каттс