5 аргументів на користь одночасного використання SEO та SMM інтернет-маркетологами

333

Деякі представники сфери e-Commerce все ще думають, що інтернет-маркетинг складається з десятків різних напрямків, практично не пов’язаних один з одним. Наприклад, ці люди вважають просування в соціальних мережах (SMM) вузькоспеціалізованим видом діяльності, який неможливо об’єднати з пошуковим маркетингом (SEM) в цілому і пошукової оптимізації (SEO) зокрема.

Також вони вірять, що супроводом рекламних кампаній з оплатою за клік (PPC) повинні займатися виключно представники бутік-агентств, які працюють з контекстною рекламою і ні з чим.

Проте наш досвід підтверджує, що комплексний підхід до просування бізнесу в Інтернеті є найбільш результативним. Наприклад, сьогодні все онлайн-бізнесмени знають, що робота з соціальними мережами підвищує ефективність пошукової оптимізації. «Сигнали» з соціальних мереж так чи інакше враховуються при ранжируванні сайтів в природному видачі.

Звичайно, ви завжди можете звернутися в спеціалізоване SEO-агентство, оптимізатори якого займуться внутрішньої перелінковкою сторінок, набором посилальної маси, прописуванням мета-тегів або навіть прогоном ресурсу «закладок», профілями і каталогами (господи, адже є такі, хто досі цим займається – альо! – 2013-ий рік на дворі!). Одночасно ви спробуєте знайти експертів в області соціальних мереж, що володіють якимись таємними знаннями. Але як у цьому випадку пошукова оптимізація буде пов’язана з маркетингом в соціальних медіа?

Холістичний підхід є більш ефективним способом просування бізнесу порівняно з методами розкрутки, не пов’язаними одна з одною спільною метою. Комплексні стратегії характеризуються синергетичним ефектом — займаючись пошуковою оптимізацією, ви одночасно допомагаєте розкручувати проект у соціальних мережах (як і наборот). Крім цього, погодьтеся, зручніше отримувати всі необхідні послуги в одній компанії, що постійно шукати оптимізаторів, експертів по контекстній рекламі, копірайтерів та інших вузьких фахівців.

Пам’ятайте, 10 років тому…

… розвитком корпоративних сайтів займалися IT-відділи компаній. Вони люто чинили опір необхідності внесення змін до CMS веб-ресурсів, заснованих на рекомендаціях пошукових оптимізаторів.

Однак минуле десятиліття пройшло під знаком SEO в сфері e-Commerce. Навіть самі консервативні керівники IT-відділів зрозуміли, що пошукова оптимізація збільшує відвідуваність сайтів. Примітно, що найбільш далекоглядні фахівці вже давно дивляться далі класичної пошукової оптимізації, використовуючи холістичні стратегії.

Зокрема, тільки лінивий не чув про зовнішні фактори ранжирування сайтів, які використовують провідні пошукові системи Рунета і світу — «Яндекс», Google, Поиск@Mail.ru, Bing та інші. Йдеться про показник авторитетності ресурсу, який допомагає «пошукачам» визначати сторінки, найбільш точно відповідають запитам користувача. Але якщо раніше вся група зовнішніх факторів ранжирування ґрунтувалася на ссылочном ранжируванні, то сьогодні все вже змінилося.

Отже, зовнішні фактори стають вирішальними при ранжируванні сайтів, наповнених якісним відповідним контентом. А це призводить інтернет-маркетологів в соціальні мережі.

Всі дороги ведуть в Facebook

Інтернет-маркетологи отримали можливість використовувати соціальні мережі для підвищення авторитетності своїх ресурсів. Це сталося завдяки стрімкому зростанню популярності мережевих спільнот в останні роки.

І справа навіть не в тому, що пошукові системи навчилися приймати соціальні сигнали. Популярні мережі, серед яких Facebook, «ВКонтакте», Twitter та інші, вже використовуються блогерами та журналістами новинних ресурсів як джерел інформації. Іншими словами збільшується охоплення аудиторії, це призводить до зростання зовнішньої посилальної маси, цитування та згадки ресурсу на тематичних сайтах, спільнотах, форумах і блогах. Чи це не робота із зовнішніми чинниками ранжирування?

Тепер ви розумієте, чому інтернет-маркетологи домагаються кращих результатів, об’єднуючи SEO та SMM? Давайте перерахуємо п’ять аргументів на користь одночасного використання цих методів просування.

  • Просування в соціальних мережах збільшує ефективність пошукової оптимізації. Ви подаєте якісні соціальні сигнали «пошукачам» і користувачам, створюєте позитивний фоновий шум.
  • Ви перете кордону між платною рекламою і природної розкруткою в спільнотах, одночасно використовуючи SEO та SMM. Оголошення в Facebook і контекстна реклама в пошукових системах стають більш ефективними, якщо ваш бренд відомий аудиторії завдяки публікаціям цікавого і корисного контенту та соціальної активності.
  • Поєднуючи пошукову оптимізацію та SMM, ви значно покращити свою воронку продажів. Ця стара маркетингова концепція добре працює в сфері e-Commerce — чим більше людей побачить ваші повідомлення, тим більше «залишок» на дні вирви.
  • В соціальних мережах ви можете точно зорієнтувати свою маркетингову кампанію. Це значно підвищує результативність рекламних заходів.
  • Звертаючись в агентство, одночасно реалізує соціальні та пошукові стратегії просування, ви економите час. Тільки подумайте, вам не доведеться кілька разів пояснювати одні і ті ж речі фахівцям по соціальним мережам, оптимізаторам, експертам по контекстним оголошенням.
  • Отже, ризикнемо припустити, що час вузькоспеціалізованих фірм, що працюють в області інтернет-маркетингу, проходить. Результат просування бізнесу в Інтернеті буде більш високим, якщо ви співпрацюєте з агентством, здатним планувати і реалізовувати комплексні маркетингові стратегії.

    Холістичний підхід, що передбачає взаємозв’язок між створенням і публікацією якісного контенту, пошуковим і соціальним просуванням, рекламними кампаніями, гарантує вам довгостроковий результат, який не залежить від будь-яких оновлень пошукових алгоритмів. Тому інвестиції в комплексну розкрутку завжди більш ефективні, ніж несистематичні вкладення в покупку посилань, збір ботів в групи в соціальних мережах і інші не пов’язані між собою заходи.