5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

425

На початку грудня Google повідомив, що користувачі не помічають більше половини реклами, що публікується на інтернет-сайтах. Зверніть увагу, йдеться не про кліках на банери і текстові посилання та переходи на сайти рекламодавців. Користувачі в буквальному сенсі не бачать половину реклами. Чи можна виправити ситуацію і зробити рекламу більш помітною?

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

Про що говорить Google

На початку грудня найбільша в світі пошукова система опублікувала результати дослідження факторів видимості реклами. За допомогою функції Active View Google встановив, що 56 % від загальної кількості відображуваних рекламних оголошень залишаються непоміченими. Ця цифра вразить ще більше, якщо ви поцікавитеся, як пошуковик визначає попередньо переглянуту рекламу.

Google дотримується стандартів Бюро інтерактивної реклами (IAB) і Media Rating Council. Ці організації вважають, що користувач побачив рекламу, якщо на екрані його гаджета протягом як мінімум однієї секунди відображалося як мінімум 50 % оголошення.

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

За результатами дослідження Google визначив 5 найважливіших факторів, що впливають на помітність реклами. З їх допомогою вебмастера, що публікують онлайн-рекламу, можуть підвищити привабливість своїх сайтів для рекламодавців. У свою чергу, рекламодавці отримають додаткові інструменти оцінки ефективності оголошень, які можна використовувати при виборі рекламних майданчиків.

Як підвищити видимість реклами

На оглядовість реклами впливає тематика оголошень і сайтів, становище оголошення на сторінці, його розмір та інші фактори. Щоб зробити свою рекламу більш помітною, скористайтеся наведеними нижче рекомендаціями.

1. Постійно шукайте способи підвищення ефективності реклами

Як зазначалося вище, 56 % оголошень на сайтах залишаються непоміченими. Проте середній показник спостерігання для рекламних майданчиків становить 50,2 %. Це означає, що помітність вашої реклами залежить від сайту, на якому ви публікуєте.

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

Близько 10 % рекламних майданчиків забезпечують найнижчі показники переглянутої реклами. Ще менша частка майданчиків забезпечує екстремально високі показники помітності оголошень. Рекламодавцям необхідно вибирати сайти, на яких імовірність переглядів вище. Власникам сайтів необхідно постійно підвищувати їх привабливість для рекламодавців.

Читайте також: Який контент сприймається людьми як корисний?

2. Вибирайте оптимальне положення реклами на сторінці

Щоб забезпечити максимальну видимість горизонтальних рекламних блоків, публікуйте їх в нижній частині першого екрана. Це положення забезпечує більш високу оглядовість порівняно з верхньою частиною сторінки.

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

Ефективність цієї рекомендації пояснюється наступною ілюстрацією:

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

Вертикальні блоки публікуйте у верхній частині сторінки. Як видно на зображенні нижче, цей тип оголошень найбільш помітний при такому розташуванні.

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

3. Вибирайте оптимальний розмір оголошень

Використовуйте вертикальні рекламні блоки. Цей формат оголошень забезпечує найвищу оглядовість. Реклама довше залишається на сторінці, коли користувач прокручує її. Цим пояснюється висока помітність вертикальних блоків.

На ілюстрації нижче ви знайдете коефіцієнт спостерігання реклами в розрізі розмірів блоків:

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

4. Віддавайте перевагу розміщення реклами на першому екрані, але не ігноруйте можливість розмістити блок або банер на другому екрані або нижче

Середня оглядовість реклами, розташованої на першому екрані, становить 68 %. Для реклами, що розташована нижче першого екрану, цей показник становить 40 %.

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

Щоб забезпечити максимальну видимість оголошень, віддавайте перевагу розташування на першому екрані. Однак не ігноруйте можливість придбати більш дешеву рекламу, розташовану нижче першого екрана. Це в першу чергу стосується якісних і популярних майданчиків, публікують великі статті, огляди і т. п.

5 способів зробити онлайн-рекламу більш помітною

Читайте також: 15 прикладів реклами в «Фейсбуці», повз яку неможливо пройти

5. Враховуйте оглядовість реклами в залежності від тематики майданчиків

Ця рекомендація буде корисною для рекламодавців. Тематика сайту впливає на оглядовість реклами. Якщо ви хочете, щоб ваше оголошення напевно побачили, публікуйте його на довідкових ресурсах, форумах, ігрових і розважальних сайтах. Новинні ресурси і сайти про нерухомості забезпечують найнижчу оглядовість реклами.

У таблиці нижче ви знайдете коефіцієнт спостерігання для сайтів кращих і гірших з точки зору рекламодавця тематик.

Кращі тематики

Найгірші тематики

Тематика

Коефіцієнт переглядів

Тематика

Коефіцієнт переглядів

Довідники, енциклопедії

51,9 %

Споживчі товари

40,8 %

Форуми, онлайн-спільноти

48,9 %

Спорт

40,2 %

Ігри

48,4 %

Їжа і напої

39,6 %

Мистецтво та розваги

48 %

Новини

38,8 %

Робота і освіта

47,8 %

Нерухомість

38,7 %

Рекламодавці і власники рекламних майданчиків можуть збільшити видимість реклами

Для цього необхідно вибирати оптимальний розмір і розташування оголошень. Вертикальні блоки краще розміщувати в верхній частині сторінки, а горизонтальні — в нижній частині першого екрана. У гонитві за видимістю рекламодавцям не варто нехтувати оптимізацією витрат. Реклама, розташована нижче першого екрану, демонструє оглядовість на рівні 40 %. Також рекламодавцям необхідно звертати увагу на тематику рекламних майданчиків.