7 ефективних способів залучити нову аудиторію

286

Перед будь-яким контент-маркетологом стоїть завдання постійно розширювати аудиторію, збільшувати число її лояльних представників. Перше, чим потрібно потурбуватися для вирішення цього завдання — це, звичайно ж, збільшення цільового трафіку. Зростання трафіку — це ріст популярності бренду, нові звернення і продажу. Як залучити аудиторію максимально швидко і ефективно? Сьогодні поговоримо саме про це.

7 ефективних способів залучити нову аудиторію

1. Збільшуйте кількість публікацій у блозі. Всі розуміють, що трафік в принципі зростає насамперед за рахунок вмісту. Доведено на практиці, що трафік має кореляцію з частотою публікацій: чим частіше ви оновлюєте блог, тим швидше зростає трафік. Саме тому найпершим кроком на шляху до зростання трафіку має стати підвищення частоти публікацій у блозі.

У свій час компанія Nielsen Media Research провела цікаве дослідження, в якому, зокрема, була наведена така статистика: трафік починає стабільно зростати після 50 якісних публікацій. Іншими словами, як тільки в вашому блозі з’явиться з півсотні цікавих і корисних для аудиторії матеріалів, крива трафіку буде неухильно повзти вгору. Якщо хочете збільшити швидкість (інакше кажучи, хочете, щоб крива перестала повзти і почала стрімко летіти вгору), почніть публікувати, скажімо, не шість, а дванадцять статей в місяць — і ви помітите зростання. Причому чим вищою буде якість цих статей, тим швидше поповзе вгору ваш трафік. Дійте за цією схемою завжди, коли вам потрібно виростити ваш трафік ще на кілька пунктів.

2. Створіть видеоподкаст на YouTube. Роль відеоконтенту сьогодні недооцінює тільки той, хто нічого не розуміє в контенті. Такий канал, як YouTube, використовуваний багатьма брендами для публікації комерційного відео, може стати джерелом додаткового трафіку (про те, як просувати відео на YouTube, ми писали в цій статті).

3. Створіть сторінки в соцмережах. Як правило, не всі соцмережі дають однаковий результат: для будь-яких тематик добре працює «ВКонтакте», для якихось- Facebook, і так далі. На старті краще зареєструватися в декількох найбільш популярних — і розвиватися в кожній, навіть якщо ефект від присутності поки зводиться до нуля. Що потрібно розуміти про SMM, так це те, що соціальні мережі набагато краще працюють в комплексі: у вас, як мінімум повинен бути періодично оновлюваний блог, а, крім цього, ще й видеоподкаст на YouTube. Для того щоб активність у соцмережах давала результат, потрібно насамперед розвивати блог.

4. Працюйте з негативними відгуками. Ви можете собі дозволити не відповісти на який-небудь позитивний коментар (відповідати на всі відгуки — фізично неможливо), але ви не повинні чинити так само з коментарями, які вимагають вашої відповіді. Особливо якщо це негативні коментарі. З аудиторією потрібно підтримувати зворотний зв’язок — це одне з головних правил довірчого маркетингу. Про негативні коментарі потрібно розуміти одне: їх наявність (якщо вони складають невеликий відсоток у загальній масі відгуків) — це нормально. Це показник того, що ваша компанія жива: працює, отримує нових клієнтів. Не буває нічого ідеального — ні в природі, ні в житті, ні в бізнесі. Головне — вчасно та правильно реагувати на негатив. Найдієвіший спосіб його нівелювати — докладно і дружелюбно відповісти на претензію, принести вибачення, якщо компанія дійсно допустила промах, або привести переконливі аргументи на захист, якщо поганий відгук не спрацьовує. Але ні при яких умовах не допускати навіть натяку на зневагу до людини, що залишив негативний коментар.

5. Займайтеся гостьовим блоґінгом. Спробуйте зацікавити своїми матеріалами авторитетну у вашій тематиці майданчик, запропонуйте їм періодично публікувати ваш контент. Такого роду співпраця часто приносить плоди: розміщення ваших матеріалів на галузевих майданчиках — це можливість розширити контакти з аудиторією (ваш контент, опублікований на сторонньому порталі, прочитають більше людей — і частина з них, можливо, стануть вашими постійними читачами).

6. Пишіть коментарі. Прочитавши чужий вартий уваги матеріал, намагайтеся залишити експертний коментар: періодично створюючи цікаві та корисні коментарі, ви привернете увагу до себе і завоюєте довіру аудиторії.

7. Займайтеся e-mail-розсилкою. Стимулюйте відвідувачів вашого сайту підписуватися на вашу розсилку. Створюйте та надсилайте їм листи, допомагають їм вирішувати конкретні проблеми, що мають відношення до сфери вашої діяльності. Пам’ятайте головне: електронну розсилку, звичайно, можна використовувати як рекламу нового продукту, послуги або якогось заходу, але потрібно прагнути уникати цього. Такий інструмент, як розсилка, добре працює, тільки якщо в ньому присутній освітній контент — матеріали, дійсно цікаві та корисні передплатникам. Розсилка, що складається з реклами, навіть якщо ви відправляєте її виключно підписалися адресатам, починає сприйматися людьми як спам.

Читайте також:

  • Як збільшити трафік: 60 способів, які підірвуть ваш відвідуваність
  • 10 порад, без дотримання яких важко досягти успіху в social media
  • На які групи у соцмережах варто підписатися, якщо ви цікавитеся інтернет-маркетингом?