9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

280

Інвестиційна компанія Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB) спеціалізується на венчурних інвестиціях в інтернет-проекти, зелені технології та медичні підприємства на ранніх стадіях розвитку. Цей представник Силіконової долини відомий своєю участю в сотнях стартапів, багато з яких перетворилися на успішні та відомі на весь світ підприємства. В інвестиційний портфель KPCB в різний час входили Sun Microsystems, Amazon.com Google, Zynga та інші проекти.

Навіть багато діти легко називають сьогоднішніх лідерів інтернет-індустрії, які заслуговують на увагу інвесторів. А от щоб розгледіти майбутнього гіганта онлайн-індустрії на стадії посіву, венчурний капіталіст повинен буквально вміти передбачати майбутнє. Схоже, компанія KPCB і її експерт Мері Мікерена володіють справжнім магічною кулею. KPCB не тільки знаходить перспективні об’єкти інвестування, але і точно пророкує напрямки розвитку інтернет-індустрії протягом декількох років підряд.

Зокрема, у 2010 році Мері Мікерена і компанія KPCB побачили перспективи розвитку інтернет-ринків країн, що розвиваються, а також передбачили зміну індустрії продажів і реклами під впливом мобільного інтернету. У 2011 році інвестиційна компанія звернула увагу на контент та контент-маркетинг.

Мері Мікерена відзначала два роки тому, що недиференційований контент (створений без урахування потреб конкретних цільових груп) коштує рівно 0 гривень 0 копійок. Також експерт KPCB передбачила, що доходи Google в найближчі роки перевершать сумарні доходи всіх американських газет. Пані Мікер порівняла контент з сировинним активом (commodity). Як відомо, підприємства, які переробляють і перерозподіляють сировину, заробляють більше компаній, які видобувають його. Тому інтернет-проекти, які агрегують і займаються контент (наприклад, Google), мають великі доходи в порівнянні з тими, хто його створює (ЗМІ).

У 2012 році KPCB говорила про експансії планшетних ПК і мобільного трафіку. Мері Мікерена помітила, що рекламна індустрія адаптується до нових умов, створюючи нові продукти для власників мобільних гаджетів.

У поточному році компанія KPCB знову скористалася магічною кулею, щоб заглянути в майбутнє інтернет-індустрії в цілому і маркетингу зокрема. Нижче ви знайдете опис найважливіших трендів, знання яких допоможе вам успішно розвивати онлайн — та офлайн-бізнес.

1. Потенціал зростання ринку мобільної реклами становить 20 млрд доларів

Фахівці KPCB порівняли час, що приділяється споживачами того чи іншого каналу розповсюдження інформації, з витратами брендів на рекламу через ці канали. На ілюстрації видно, що бюджети на рекламу в друкованих ЗМІ мають великий потенціал падіння, а витрати на рекламу через мобільний канал мають величезний потенціал зростання. Компанія KPCB оцінила цей потенціал в 20 млрд доларів США.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: ви використовуєте для публікації маркетингового контенту той же канал, який віддає перевагу ваша аудиторія?

2. iOS і Android знадобилося кілька років для революції на ринку

У 2012 році iOS і Android мали на ринку операційних систем для смартфонів частку 88%. А в 2005 році їх частка становила лише 5%. Компаніям Apple і Google знадобилося якихось 7 років, щоб перевернути мобільну індустрію з ніг на голову.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: ваш бізнес готовий до наступної революції на ринку мобільних гаджетів і в інтернет-індустрії в цілому?

3. Лідери змінюються разом з технологіями

Багато провідні виробники стаціонарних ПК зберегли лідерство в епоху ноутбуків. Однак з настанням епохи планшетів і смартфонів на ринок прийшли абсолютно нові лідери.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати
9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: провідні виробники стаціонарних ПК і ноутбуків не змогли конкурувати з виробниками планшетів і смартфонів. Ваш бізнес готовий стати лідером завдяки розвитку технологій?

4. Контент-вибух триває

Кількість створеної та опублікованої інформації зросла в 9 разів за останні 5 років. В даний час воно перевищує 2 зеттабайта або 2 трлн гігабайт. Всі ці дані зберігаються в 500 квдрлн файлів. В даний час в цифровому просторі зберігається більше біт інформації, ніж існує зірок у Всесвіті.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: ви давно проводили контент-аудит? Яке співвідношення ефективного контенту до марного у вашій організації? Багато компаній витрачають величезні кошти на контент, який ніколи не використовується.

5. Мобільний інтернет має величезний потенціал зростання

Понад 5 млрд жителів нашої планети використовують стільникові телефони. З них лише 1,5 млрд використовують смартфони. Таким чином, кількість користувачів мобільного інтернету має вирости в 3-4 рази, коли всі власники стільникових телефонів поміняють їх на смартфони.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: ви використовували адаптивну верстку при створенні свого сайту?

6. Частка мобільного трафіку в країнах зростає

У 2012 році жителі Китаю стали частіше виходити в Мережу за допомогою смартфонів, а не ПК. Це підтверджує високий потенціал розвитку мобільних технологій в країнах, що розвиваються.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: мобільні технології стали доступними для жителів країн, що розвиваються.

7. Технологічна революція

Технології повністю змінюються кожні десять років. Цей процес поступово прискорюється. В даний час ми знаходимося на початку вибухового зростання популярності мобільних гаджетів (смартфонів і планшетів). Одночасно починається революція надягають гаджетів («розумні» годинник, окуляри тощо). Хто знає, коли почнеться ера імплантуються гаджетів?

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: гнучкість маркетингу і бізнес-планів стає нормою. Ми входимо в епоху, яку експерти охрестили «вічної бетою». Цикли планування стають все коротшими, закінчена інформація зникає, підприємці та розробники змушені використовувати метод проб і помилок, щоб рухатися вперед.

8. Частка країн у світовому ВВП зростає

Частка Китаю, Індії та інших країн у світовому ВВП зросте, а частка США та Європи скоротиться.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: економічне зростання в Китаї, Індії, Бразилії, Росії та інших країнах змінить глобальні ринки в найближчі роки. Ваша компанія готова до цього?

9. Вибухове зростання кількості створюється і публікується відеоконтенту

Поява недорогих гаджетів, які дозволяють знімати щодо якісне відео, збільшення пропускної здатності інтернет-каналів і розвиток відеохостингів забезпечили стрімке зростання кількості створюється і публікується відеоконтенту.

Ще в 2007 році користувачі щохвилини завантажували на YouTube менше 10 годин відео. У травні поточного року вони завантажували 100 годин відео щохвилини.

9 інтернет-трендів, які ви зобовязані знати

Привід до роздумів: технічні можливості аудиторії ростуть, що збільшує попит на відеоконтент. Ваш проект використовує цей тип вмісту в маркетингових цілях?

Отже, онлайн-індустрія в цілому та інтернет-маркетинг зокрема стрімко змінюються. Розвиток мобільних технологій, схоже, є найбільш актуальним трендом сьогоднішнього дня. Однак смартфони і планшети морально застарівають швидше ноутбуків, після чого поступляться що надіваються гаджетів. Які пристрої прийдуть на зміну що надіваються не знає ніхто, крім технічного директора Google Рея Курцвейла. Він обіцяє, що вже в 30-ті роки нашого століття гаджети будуть вбудовуватися безпосередньо в людський мозок.

Враховуючи в роботі найважливіші тренди розвитку інтернет-індустрії, ви отримуєте можливість повторити успіх Apple, Google, Samsung і інших компаній, які потіснили лідерів минулих епох за рахунок нових технологій і маркетингових підходів. Тільки не забувайте, що в епоху інформаційного вибуху інноваційні ринки швидше стають традиційними.

Адаптація матеріалу 9 Internet Trends Charts You Need To See by Michael Brenner.