58 найпоширеніших помилок SEO

308

Практично кожен власник сайту пробував просувати його самостійно. Це не так уже складно, якщо вибрати правильну стратегію і уникати помилок. Нижче ви знайдете перелік типових помилок SEO, які зменшують ефективність розкручування ресурсів.

58 найпоширеніших помилок SEO

Помилки при створенні контенту

1. Дублювання контенту. Зазвичай це відбувається з-за технічних особливостей CMS. Наприклад, однаковий контент може відображатися на сторінці публікації сторінках категорій і міток. Ця проблема вирішується з допомогою канонізації URL і заборони індексації службових розділів сайту.

2. Крадіжка контенту. Якщо ви наповнюєте сайт виключно чужими публікаціями, то порушуєте вимоги пошукових систем.

3. Публікація неякісного контенту. Якщо ви робите ставку на уникализацию чужих публікацій, створюєте контент без доданої вартості, пропонуєте аудиторії неактуальні матеріали, це негативно позначається на метриках ефективності ресурсу.

4. Переоптімізація контенту. Нашпиговывание текстів ключовими словами загрожує вашому ресурсу санкціями.

5. Ігнорування різних типів контенту. Користувачі і пошукові системи вітають сайти, наповнені хорошими текстами, унікальними якісними зображеннями, інфографікою, відео і іншими типами вмісту.

6. Нечитабельность контенту. Користувачі не стануть розбирати завали цеглин на вашому сайті, а пошукові системи помітять їх невдоволення і позбавлять ресурс трафіку.

7. Канібалізація ключових слів. Якщо ви спеціально використовуєте однакові «ключевики» на кожній сторінці сайту, чекайте санкцій.

8. Створення різних сторінок для дуже близьких за змістом ключових слів. Користувачі вводять в пошукову рядок запити «купити вікна ПВХ» і «замовити вікна ПВХ», мають однакові наміри. Їм не потрібні різні посадочні сторінки.

9. Нерегулярне оновлення сайту. Якщо ви не публікуєте нові корисні для аудиторії матеріали, актуальність вашого ресурсу щодня падає. Пошукові системи це враховують.

Читайте також: Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів

10. Використання службових сторінок в якості посадкових. Наприклад, блогери часто намагаються оптимізувати сторінки категорій: купують посилання на них, створюють онучі з SEO-текстом. Пошукові системи розцінюють це як маніпуляції, так як в більшості випадків сторінки категорій нецікаві користувачам. Винятками можна вважати сайти інтернет-магазинів і великих контент-проектів. У цих випадках користувачі можуть починати серфінг зі сторінок категорій.

11. Відсутність метаданих: title, description, keywords, robots. Вони необхідні для людей та пошукових роботів.

12. Відсутність адаптації під мобільний трафік. Пошукові системи позбавляють відвідувачів ресурси, незручні для перегляду на смартфонах і планшетах.

13. Низька швидкість завантаження сайту. Власники стаціонарних і мобільних ПК люблять, коли ресурс завантажується швидко.

14. Відсутність атрибута alt в тегу img. Текстовий опис полегшує індексування зображень, а також виводиться на екран замість картинки, якщо користувач економить трафік.

15. Фокусування на високочастотних ключових словах. Сьогодні ефективніше працювати з широким семантичним ядром.

16. Відсутність зручної для користувача сторінки помилки. Опублікуйте на сторінці 404 пропозицію повернутися на головну, а також форму пошуку.

17. Недостатня увага до створення контенту і надмірна увага до технічного SEO. Краще створити і опублікувати нову замітку, ніж нескінченно копирсатися в коді, встановлювати непотрібні плагіни і намагатися маніпулювати видачею.

18. Створення сайту на Flash без HTML-версії. Цей підхід не сподобається мобільним користувачам і пошуковим роботам.

19. Відсутність оптимізації для локального пошуку. Це в першу чергу стосується сайтів організацій, що працюють в офлайні.

20. Використання занадто «важких» зображень. Фото з високою роздільною здатністю відмінно виглядають на екранах десктопів. Однак мобільні користувачі їм не зрадіють. Також залишаться незадоволеними відвідувачі, які не мають доступу до швидкісного інтернету.

21. Використання сплеш-сторінок. Вони не потрібні користувачам, тому пошуковики їх не люблять.

Помилки линкбилдинга

22. Покупка посилань на біржах. Це один з найбільш надійних способів отримання санкцій пошуковиків.

23. Автоматична або ручна реєстрація сайту в каталогах. Пошукові системи вважають появу десятків беклінків з каталогів ознакою маніпуляції.

24. Автоматичний або ручний постинг на форумах з метою отримати посилання. Цей метод линкбилдинга безнадійно застарів.

25. Коментування dofollow-блогів. Якщо ви залишите кілька коментарів на різних майданчиках, нічого страшного не станеться. Втім, на підвищення авторитетності вашого сайту розраховувати не доводиться. Якщо ви будете залишати сотні коментарів у стилі «аффтар жжот», ваш сайт може отримати санкції.

26. Посилання в футері сайтів. Якщо ви розробляєте сайти, надаєте послуги інтернет-маркетингу, ваші партнери часто посилатися на вас. Пошукові системи нормально ставляться до таких посиланнях. Якщо ви продаєте запчастини для авто або пишете про фінанси, поява великої кількості посилань з футеров на ваш сайт виглядає підозріло. Якщо посилання з футеров не закриті атрибутом nofollow і мають анкор з ключовими словами, ви можете отримати санкції.

58 найпоширеніших помилок SEO

27. Гостьовий постинг. Почесний інженер Google Метт Каттс не вітає використання цього інструменту задля отримання посилань. Але ви можете публікувати гостьові замітки в інших цілях.

28. Прес-релізи. Google включив посилання в повідомленнях для преси в схеми обміну бэклинками. Втім, ви можете публікувати прес-релізи і не отримувати санкції.

29. Відсутність відповідних вихідних посилань. Не бійтеся ставити відкриті для індексації посилання на авторитетні джерела. Природний линкбилдинг — це вулиця з двостороннім рухом.

30. Зловживання посиланнями з оптимізованими анкорами. Якщо пошукові системи бачать багато посилань на ваш сайт з анкорами типу «замовити просування сайту недорого», чекайте санкцій.

31. Зловживання безанкорными посиланнями або посиланнями з неінформативними анкорами. Цей пункт стосується як зовнішніх, так і внутрішніх посилань.

32. Використання незручних для людини URL. Дізнайтеся, що таке ЧПУ.

58 найпоширеніших помилок SEO

33. Наявність на сайті битих посилань. Періодично перевіряйте ресурс на наявність даної проблеми. Скористайтеся Free Link Checker або схожим інструментом.

34. Продаж посилань з сайту. Пошуковики карають як покупців, так і продавців.

Проблеми з індексацією

35. Неправильне заповнення файлу robots.txt. Якщо ви не хочете закривати від індексації якісь сторінки або розділи сайту, просто не заповнюйте цей файл.

36. Заборона на індексування сайту в адміністративній консолі CMS. Іноді власники ресурсів тимчасово забороняють індексування, а потім забувають скасувати заборону.

37. Відсутність карти сайту. Без неї пошукові роботи можуть індексувати сайт некоректно.

38. Неправильне використання тега noindex. Власники сайтів зазвичай використовують його для заборони індексації віджетів, лічильників, вихідних посилань. Весь контент, опублікований між тегами і залишається недоступним для пошукових роботів.

Читайте також: Майбутнє SEO (презентація)

39. Використання атрибутів none і noindex в метатеге robots. Ці атрибути забороняють індексацію сторінки пошукових систем.

40. Відсутність посилань на новий сайт або сторінку. Якщо ви недавно створили сайт, переконайтеся, що на нього посилаються кілька інших ресурсів. Зареєструйте сайт в рейтингу Liveinternet.ru, анонсируйте поява ресурсу в соціальних мережах. Якщо ви створили новий розділ або сторінку на вашому сайті, переконайтеся, що на неї ведуть внутрішні посилання, включаючи елементи навігації.

41. Відсутність або неправильне використання редиректів. Наприклад, власники сайтів часто використовують редирект 302 замість 301. Ця проблема вводить в оману пошукових роботів.

42. Неправильна обробка повідомлень про помилки. Якщо користувач переходить за неіснуючою адресою, сайт повинен повертати код 404 і перенаправляти відвідувачів на сторінку помилки.

43. Використання декількох заголовків рівня H1 на сторінці. Це вводить в оману пошуковики.

44. Ігнорування SEO при зміні дизайну. Оновлення сайту може призвести до втрати важливих даних.

Ігнорування інтересів користувачів

45. Надмірна кількість рекламних блоків, банерів або посилань. Не публікуйте більше трьох блоків на сторінці.

46. Маскування реклами під контент сайту. Ви можете постраждати двічі. По-перше, системи контекстної реклами позбавлять вас виплат. По-друге, пошукові системи знизять сайт у видачі.

47. Публікація невидимого для користувача контенту. Ця маніпулятивна техніка загрожує вам санкціями.

48. Залучення нецільового трафіку. Якщо ваш сайт присвячений торгівлі на Форексі, вам не потрібні відвідувачі, які шукають кращі умови валютних депозитів.

49. Недостатня функціональність і незадовільний юзабіліті сайту. Користувач повинен мати можливість вирішувати свої завдання, не замислюючись про способи потрапити в потрібний розділ та заповнити форму.

50. Гонитва за «пузомеркамі». Якщо власник сайту думає не про задоволеності користувачів, а про значення тіц і PageRank, він потрапив у пастку «олдскульного» SEO.

Некоректна робота з інструментами для вебмайстрів та системами аналітики

51. Невірно встановлений код. Код служб аналітики встановлюється між тегами і . Переконайтеся, що ви додаєте актуальний код.

52. Некоректна оцінка показника відмов. Система Google Analytics зараховує відмову, якщо користувач переглянув тільки одну сторінку сайту. Цей показник потребує уточнення.

53. Фокусування на метриках, а не інтересах користувачів. Звіти «Яндекс.Метрики» і Google Analytics потрібно аналізувати в контексті маркетингової ефективності сайту.

54. Невірний вибір показників ефективності просування. Якщо ви недавно створили сайт, вам достатньо стежити за базовими індикаторами ефективності маркетингової кампанії.

55. Накрутки поведінкових метрик. Це хороший спосіб отримати санкції.

Помилкові очікування від роботи з соціальними мережами

56. Спроби вплинути на позиції сайту за допомогою перепостів та «лайків» у Facebook. Посилання з найбільшої соціальної мережі світу не впливають на видачу.

57. Публікація посилань заради впливу на авторитет сайту. Анонсуючи матеріали в соціальних мережах, ви можете залучати трафік. Якщо соціальні посилання і впливають на авторитетність ресурсу з точки зору пошуковиків, то цей вплив мінімальний.

58. Ігнорування соціальних мереж. Наявність кнопок шерінга, соціальних плагінів для коментування і авторизації робить сайт більш зручним. Анонси в соцмережах збільшують відвідуваність ресурсу.

Читайте також: «Магічні ворота» SEO закрилися

Бонус: головна помилка SEO

Вона полягає в невірному виборі стратегії просування проектів. Якщо ви хочете залучати трафік, маніпулюючи видачею, чекайте неприємностей. Ви можете стати майстерним маніпулятором, але пошукові системи завжди будуть випереджати вас як мінімум на крок.

Якщо ви залучаєте трафік, піклуючись про інтереси користувача, успіх не змусить себе чекати. Звичайно, ви будете допускати технічні помилки. Однак вірний вибір стратегії допоможе вам швидко усувати неточності й розвивати проект.