9 невдач корпорації Google

363

Google – це корпорація, яка, здається, захоплює не тільки інтернет, але і весь світ, але і в її історії є кілька неприємних проколів.

1. Google забанив власний ресурс

У березні 2001 року Google придбав сервіс порівняно цін That Beat Quote за 37,7 млн фунтів. Через добу сайт був забанений самим «Гуглом» за порушення рекомендацій керівництва для веб-майстрів.

9 невдач корпорації Google

Незабаром після придбання сайту, була виявлена його агресивна SEO політика: закупівля посилань, використання дорвеїв і інші сумнівні методи залучення трафіку. Після цього Google покарав That Beat Quote. Сайт все ще індексується, але не очолює результати пошукової видачі.

9 невдач корпорації Google

2. Підозри у закупівлі посилань

У лютому 2016 Google заплатив близько 350 тисяч доларів, щоб логотип з посиланням на Chrome з’явився на сайті центру сертифікації let’s Encrypt у розділі «Спонсори». Корпорація Google активно підтримує шифрування, а центр видає безкоштовні TLS-сертифікати на нього.

9 невдач корпорації Google

Швидше за все метою «Гугла» була спонсорська підтримка. Однак, посилання була закрита атрибутом nofollow тільки через деякий час, так як сам Google встановив суворі вимоги до пошуку, і про його ставлення до купленим посиланнях ми з вами прекрасно знаємо.

Читайте також: Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

3. Покупка посилань з прихованими анкорами

В квітні 2011 Google був запідозрений у закупівлі посилань на сайті популярної європейської блогінг-конференції Re:publica, виступивши її спонсором.

9 невдач корпорації Google

Посилання не мали атрибут nofollow, що суперечить правилам самого «Гугла» для веб-майстрів.

У вихідному коді видно, що посилання включала і прихований текст-анкор.

9 невдач корпорації Google

Користувачі звинуватили Google в проходженні подвійним стандартам, за якими корпорації можна порушувати власні правила просування в інтернеті.

4. Використання клоакинга

У березні 2005 стався перший випадок звинувачення Google в використанні клоакинга. Тоді «Гуглу» вперше довелося вжити заходів проти самого себе.

Хтось із співробітників розмістив прихований контент, призначений тільки для внутрішнього користувачів пошуковика «Гугла». Але внесення цих змін виявила і проіндексувала основна пошукова система і віднесла до порушень правил для веб-майстрів. Після того, як інцидент був помічений і обговорено, сторінки були видалені з пошукової видачі.

Подібний епізод повторився в 2010 році, але був пов’язаний вже з баном сторінок AdWords Help.

5. Google Japan і куплені посилання

У лютому 2009 японське відділення Google зізнався, що закуповувало посилання, щоб просунути віджет Google. Після цього команда «Гугла» з пошуку спаму знизила PR Google Japan з 9 до 5. Показник PageRank був одним із багатьох факторів, що впливають на позицію певного сайту в результатах пошукової видачі.

На сьогоднішній день Google відключив відображення показника PageRank.

Читайте також: 58 найпоширеніших помилок SEO

6. Покупка посилань на Apache.com

Цей епізод за участю «Гугла» відбувся зовсім недавно – восени 2016.

На сайті компанії Apache, одного з найбільших постачальників програмного забезпечення, що існує сторінка з подяками спонсорам. Спонсори діляться на платинових, золотих, срібних і бронзових. Google вказаний в першій категорії:

9 невдач корпорації Google

Для того, щоб бути згаданим у списку платинових спонсорів, необхідно жертвувати 100 тисяч доларів щорічно.

Якщо поглянути на вихідний код сторінки, наприклад, бронзових спонсорів, то можна помітити відсутність атрибут nofollow – за мірками самого «Гугла», ці посилання куплені.

9 невдач корпорації Google

Таким чином, Google дозволив розмістити посилання на самого себе на сторінці сайту «купленими» за його мірками посиланнями.

7. Скандал з Thumbtack

У 2014 році сайт з пошуку професіоналів Thumbtack, підтримуваний Google Capital, отримав від Google ручної фільтр за «неприродні посилання на сайт». На думку глави компанії Джонатана Свонсона, бан був отриманий за цей пост, який він сам назвав «помилковим». Суть цього посту в тому, що користувачі могли отримати 30 додаткових балів за розміщення посилання на Thumbtack у себе на сайті.

«Ми ніколи не купували посилання, і не плануємо цього робити. Ми завжди прагнули працювати в рамках правил Google».

Thumbtack – це не перша компанія, в яку інвестував «Гугл» і яка була піддана подібних санкцій. Сума інвестицій Google цей проект досягає 100 мільйонів доларів.

Зараз всі фільтри з сайту Thumbtack зняті.

8. Просування Google Chrome

У 2008 Гугл запустив першу версію свого браузера, який отримав назву Google Chrome. Багато користувачів вважали кампанію по просуванню дуже агресивною і навіть суперечить правилам для веб-майстрів.

Особливий резонанс викликали пости, які закінчувалися фразою sponsored by Google, тобто «проспонсоровано «Гуглом». На скріншоті приклад такого посту – у ньому розповідається про користь Google Chrome для малого бізнесу (скріншот взято з сайту Search Engine Land).

9 невдач корпорації Google

Посилання на браузер – пряма, тобто не закрита атрибутом nofollow, а значить потрапляє під санкції самого «Гугла», що застосовуються до закупленим посиланнях.

Читайте також: Чорне SEO: як отримувати посилання, якщо вам плювати на умовності

Попередні пункти ставилися до дій Google в мережі, завершує список відчутніша невдача в реальному світі.

9. Розробка Google Glass

Концепт очок Google Glass, схожий на вигадку футуристів, був чудовою ідеєю, яка обернулася повним провалом. Причин цього кілька:

  • Здоров’я та безпека

Ще до випуску очок багато людей були налаштовані скептично до носіння на голові пристрою, яке, на їх думку, випускає шкідливе випромінювання. Крім того, деякі користувачі визнали гаджет шкідливим для очей.

Що стосується безпеки, то завдяки можливості миттєво записувати відео, Google Glass заборонені в казино і кінотеатрах, а деякі вважають, що їх носіння і зовсім порушує права людини, що стосуються недоторканності особистого життя.

  • Непривабливий вигляд

Хоча ідея смарт-пристрою, встановленого на пару очок, звучала досить круто, на ділі дизайн Google Glass вийшов досить незграбним. Можливо причина в тому, що продукт, по суті, знаходиться в стадії розробки.

9 невдач корпорації Google
  • Незрозуміла мета створення

Мета створення будь-якого продукту – пошук проблеми, яку він може вирішити, чи бажання, яке він може задовольнити. Важливо не просто створити щось першим, але і не намагатися прилаштувати це на існуючий ринок, який не потребує такої продукції.

У окулярів від Google кілька основних цілей: можливість швидко зробити фото або відео і отримувати інформацію з інтернету. На це здатний будь-сучасний смартфон, більш зручний і звичний споживачеві.

  • Дослідники Google Glass

Перша версія очок не продавався в роздрібних магазинах, а була надана так званим Glass Explorers, тобто групи «дослідників» в 2013 році. Новинка обійшлася в 1500 доларів, а 2014 з’явилася в широкому продажі за тією ж ціною. До числа дослідників входили переважно журналісти та шанувальники технологій, які не знайшли у Google Glass серйозних переваг.

І все ж

Метою цієї статті зовсім не була спроба принизити досягнення Google, який зараз є чи не синонімом слова «інтернет» — згадайте неологізм «погуглити». Хотілося розповісти про те, що навіть такий монстр індустрії здатний допускати помилки. Але все одно ми любимо Google. А ви?