9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту

363

Кожну хвилину на YouTube завантажується 300 годин різних відео. Маркетологи активно переключилися на продають ролики. Блогери знімають відео, де обговорюють чужі відео. Инфобизнесмены штампують навчальні вебінари. Ролики розлітаються в соцмережах, а інвестиції в Influencer-маркетинг зростають. Невже всі? Несіть хрест – будемо ховати текст? Як би не так!

У цій статті я розповім, чому текст, як інструмент маркетингу, залишиться на століття. Навіть коли відео помре під натиском віртуальної реальності і прямих трансляцій реклами в мозок.

9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту

Чому вас тягне дивитися відеоролики?

Незважаючи на польоти в космос і смываемую втулку, наш мозок все ще мало відрізняється від мізків мавпоподібних предків. Еволюція спочатку задумала нас так, щоб ми краще засвоювали візуальну інформацію. Ще краще – поєднання рухомої картинки і звуку. У печерних умовах це логічно – якщо щось рухається і гарчить, можливо, він хоче тебе з’їсти, і пора лізти на пальму.

Грубо кажучи, нам набагато простіше дивитися відео, тому мозок робить вибір на його користь. А ще нам простіше не відходити від комп’ютера, щоб поїсти. А ще простіше поменше ворушитися і запливати жирком. Тільки краще?

9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту
Читайте також: Шанті-Шанті.рф: як розкрутити інтернет-магазин з допомогою відеооглядів?

Типові аргументи на користь відеороликів:

 • Інформація швидше засвоюється (не краще, але швидше). Відео обробляється мозком в 60 000 разів активніше, ніж текст. Тому ми його і вибираємо – нам лінь думати.
 • Відео передає більше емоцій. Ми дивимося, співпереживаємо, найменше думаємо про сенс і необхідність речей, але з задоволенням звертаємо увагу на спортивні фігури і танцюючих котиків. Інстинктивно.
 • Дивитися відео простіше. Це пасивне заняття, яке не вимагає зусиль.
 • Відео більш особисте. Ми підсвідомо шукаємо чиїсь очі для контакту. Нам простіше довіритися, якщо ми бачимо обличчя. Це теж давня реакція. У неї є навіть гіперболізоване психологічне відхилення – парейдолия – бажання бачити обличчя там, де їх немає. В яблучному огрызке, хмарах або кавовій гущі. Ми бачимо обличчя і охоче віримо. Тому краще відео продає.
 • 9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту

  Перегляд відео та читання тексту задіюють різні когнітивні функції. Для бізнесмена важливо розуміти, якого ефекту він хоче досягти, перш ніж стає в безладний ряд видеосектантов. Чого ви бажаєте більше – швидко знайти емоційний відгук або глибоко і аргументовано влаштуватися в головах.

  Читайте також: ТОП-16 російськомовних відеоканалів і подкастів з інтернет-маркетингу

  Дивно, але мілленіали воліють текст

  Якщо вірити дослідженням Pew Research Centre, 42 відсотки дорослих людей від 18 до 29 років вважають за краще читати, а не дивитися новини. Це на 5% більше, ніж любителів відеороликів. Це звичайно не привід ставити свічку над відео, популярність якого зростає, але все ж.

 • На думку опитаних, читати статті все ж зручніше, ніж дивитися відео (41%).
 • 19 відсотків впевнені, що відео рідко додає щось корисне до інформації.
 • До того ж, рекламний pre-roll змушує відмовитися від відео на користь тексту цілих 35% опитаних респондентів.
 • 9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту

  Це дозволяє нам зробити цікаве припущення. Що якщо відео насправді не так популярно? Якщо зростання в цьому сегменті обумовлений не реальним попитом і потребою користувача, а активною пропагандою і просуванням платформ та видавців? Тим більше, що текст по багатьом параметрам все ще перевершує відео!

  Цілих 9 причин, з яких текст краще

 • Текст дає можливість подумати. Якщо користувач приходить на сайт розслабленим, він швидше натисне на відео, щоб йому самі розжували суть. Якщо у відвідувача є конкретна мета, і він має намір з’ясувати, де саме цікаве пропозицію, він стане читати текст, шукати подробиці і знову їх перечитувати.
 • Текст акуратніше і глибше вселяє переваги. Читаючи текст, ви немов слухаєте свій власний голос. Коли на папері або екрані написаний текст, що продає, ви самі промовляєте всі аргументи і підсвідомо думаєте у цьому ж руслі. Якщо ж мене занадто активно намагається переконати хтось з екрана, я найчастіше сприймаю таку спробу в багнети.
 • Текст компактний і його простіше зберегти. Він майже не займає місця на будь-якому носії, його легко переглянути, а в паперовому форматі для «програвання» тексту не потрібен плеєр і монітор.
 • 9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту
 • Текстом простіше поділитися. Якщо чарівної кнопки «share» на сайті не виявилося чи вам треба відправити колезі абсолютно унікальний фрагмент інформації, який є тільки у вас? Текст можна скопіювати, вставити і за полмгновения відправити навіть по вмираючій мобільного інтернету. А відео?
 • Ви можете зробити паузу й повернутися назад. Працювати з інформацією в зручному темпі і, приміром, перечитувати один і той же абзац сотню разів. Відео змушує вас рухатися з ним в одному темпі, видає інформацію з запланованої швидкістю, не дає перевести дух. Звичайно, в плеєрі можна натиснути на паузу і переглянути матеріал знову, але особисто мені робити це не так вже зручно.
 • Ще одна геніальність тексту, яка особисто мене дуже радує. Його можна роздрукувати на папері. Так набагато простіше думати і приймати зважені рішення. Можна взяти ручку, маркер, відзначити важливі місця, заштрихувати марення, швидко виокремити важливі тези. З відео це неможливо.
 • 9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту
  Читайте також: 7 кращих сервісів для створення відео-інфографіки
 • У тексті простіше шукати інформацію, коли відразу бачиш практично весь матеріал. Легше вичленувати головне і швидко прочитати важливі тези. Не дарма в коментах під відео завжди пишуть «дивитися з такої-то хвилини». Бо решта – повний шлак, який вам не потрібен, але без підказки вам доведеться його дивитися.
 • Навчальні відеоролики, вебінари та запису конференцій – це взагалі окрема тема. За ті півтори години, що триває відео, ви отримуєте інформації на 10-15 хвилин вдумливого читання. Решта – жарти, приказки, розповіді про себе та іншого «тупняк». І так, ви ж все одно по ходу виступу робите конспект, щоб потім прочитати той самий текст!
 • Текст зручно передбачуваний. Проблема відео в тому, що його складно оцінити відразу. Начебто і тема класна, і картинка захоплююча, але поки не чіпляє. Близько, але не те. І ти дивишся, проматываешь далі, чекаєш, а в результаті тільки втрачений час. З текстом такого не станеться – поганий контент видно відразу, і ні за якими спецефектами і емоціями його не приховаєш.
 • Розуміючи це, багато дублюють відеоролик текстом. Так, коли у мене немає можливості подивитися черговий виступ TED, я просто читаю мова автора і отримую все, що хотів дізнатися, чи не за 15-18 хвилин, а за 5. Виходить, незважаючи на те, що відео засвоюється швидше, текст допомагає економити час.

  9 причин, за якими відео ніколи не дотягнеться до тексту
  Читайте також: Відеокурси як вид контенту: які питання варто собі задати, якщо ви хочете створити відеокурс

  До того ж, відео часто набиває ціну змістом. Підвищує значущість. Імітує особиста присутність на виступі, вселяє почуття обов’язку за те, що виступаючий, ведучий, автор «витрачає» на вас час, а значить це коштує грошей.

  Де і що використовувати?

  Відео – відмінний продає інструмент. З допомогою відео можна показати складний процес роботи. Воно володіє всіма якостями, які допомагають грати емоціями користувача. Дослідження Psychology Today говорять нам, що користувач частіше вибирає відеоконтент в тому випадку, якщо від цього не залежить ухвалення важливого рішення. Якщо ж належить вирішити складне питання – велика покупка, страхування життя або управління фінансами – більшість людей все ж оберуть текст.

  До речі, агентство «Текстерра» спеціалізується не тільки на написанні текстів. Ми займаємося створенням відео-контенту. Звертайтесь за детальною безкоштовною консультацією 🙂