Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам

317

Сьогодні споживачі практично не помічають рекламу, що змушує маркетологів шукати більш ефективні способи розповсюдження комерційної інформації. Сторителлинг є одним з таких способів. Компанії використовують його, щоб завоювати довіру аудиторії і встановити емоційні зв’язки з потенційними та існуючими клієнтами. Розповідаючи історії, бренд захоплює споживача, що дозволяє донести до нього необхідні відомості, прорвавшись через рекламну глухоту.

Текст — далеко не єдиний спосіб передачі інформації, який використовують сторителлеры. Захоплююча історія може бути подана у формі зображення, інфографіки або відео. Причому ці способи часто виявляються більш ефективними, оскільки людина сприймає візуальну інформацію у 60.000 разів швидше, ніж текст (про це ми писали в одній з наших статей, присвячених використанню сервісу Pinterest).

Сьогодні багато інтернет-користувачі не хочуть витрачати час на читання довгих текстів. Вони потребують в інформації, яку можна споживати швидко. Що ще раз підтверджує актуальність візуального контенту.

Фотографії створюють контекст та викликають асоціації у людей. Тому лише одне зображення часто може розповісти більше, ніж сотні слів. З допомогою фото сторителлеры вирішують такі завдання:

 • Залучення уваги аудиторії. Зображення успішніше справляються з цим завданням з-за особливостей людської психіки. Пам’ятаєте прислів’я «зустрічають по одягу, проводжають по розуму»? Людина «зустрічає по одягу» не тільки інших людей, але і сайти, рекламні проспекти, упаковки.
 • Швидка передача інформації. Часто інтернет-користувач побіжно переглядає сайти і стрічки новин в соціальних мережах, не збираючись читати довгі статті. Однак він сприймає інформацію, передану за допомогою зображень, в десятки тисяч разів швидше, ніж вербальні дані, про що йшла мова вище. Більш того, сприйняття візуальної інформації відбувається без докладання зусиль, чого не можна сказати про читанні. Фотографії допомагають сторителлерам спілкуватися з користувачами, які «зазирнули в інтернет на пару хвилин».
 • Переконання аудиторії. Людина вірить у те, що він бачить. Публікуючи зображення, маркетологи завойовують довіру потенційних та існуючих клієнтів.
 • Тиражування контенту. Інтернет-користувачі охоче діляться фотографіями, ніж посиланнями або текстом. Вибухове зростання популярності Pinterest та Instagram підтверджує це.
 • Підвищення впізнаваності бренду. Візуальний контент допомагає компаніям виділятися і залишатися помітними на тлі конкурентів.
Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам

Як підвищити ефективність сторітеллінга з допомогою зображень: 5 порад

Щоб сторителлинг приносив відчутний маркетинговий результат, історії повинні бути цікавими для цільової аудиторії бренду. Ви ні за що не привернете увагу споживачів, якщо будете публікувати перші-ліпші на своєму шляху зображення, не відносяться до тематики вашого бізнесу.

Щоб завоювати серце читача, вам необхідно навчитися з допомогою зображень розповідати дійсно захоплюючі історії. Наступні рекомендації допоможуть зробити це:

 • Створюйте цілісні історії, мають зав’язку, розвиток дії, кульмінацію і розв’язку. По-перше, це допоможе вам зацікавити споживачів. По-друге, ви зможете утримувати їх увагу протягом тривалого часу. І, нарешті, по-третє, цілісність історії гарантує, що аудиторія зрозуміє вас.
 • Надавайте історій необхідну емоційне забарвлення. Подумайте, які почуття має відчувати аудиторія, прочитавши ваше оповідання? Використовуйте зображення і слова, що несуть відповідний емоційний заряд.
 • Вміння керувати емоціями споживача — найважливіша якість сторителлера. Емоційний зв’язок клієнта з брендом і продуктом формує лояльність.
 • Дійові особи ваших історій повинні викликати в аудиторії емпатію. Читачі стежать за розвитком подій, якщо співпереживають героям. До речі, творці мильних опер добре знають про це.
 • Чесність — один з головних принципів маркетингового сторітеллінга. Серед ваших потенційних та існуючих клієнтів завжди знайдеться хтось допитливий, хто вирішить перевірити ваші слова і фотографії. Інтернет допоможе йому докопатися до істини.
 • Постарайтеся, щоб читачі ділилися вашою історією один з одним. Вона повинна бути значимою для аудиторії, щоб це відбувалося. Важлива інформація, сильні емоції, гумор, — ось деякі фактори, що збільшують значимість історії з точки зору споживача.
 • Багато маркетологи і сейлз-менеджери досконало володіють вербальним сторителлингом, використовуючи його в якості одного з інструментів просування бізнесу. Однак далеко не всі вміють розповідати історії з допомогою зображень. Нижче ви знайдете успішні приклади сторітеллінга з допомогою фотографій, які допоможуть вам оволодіти цим маркетинговим прийомом.

  Як розповідати історії з допомогою зображень: 3 приклад

  Вище було сказано, що сторителлеры повинні розповідати цілісні історії. Перевага зображень перед текстом полягає в тому, що у вас є можливість розповісти довгу історію навіть з допомогою однієї фотографії. Наступні приклади підтверджують це:

  • Компанія Lululemon випускає інвентар для занять йогою. Для того щоб мотивувати аудиторію, маркетологи цієї компанії опублікували фото Бетті Калмана, яка активно займається йогою.
  Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам

  Пані Калман 87 років. Подивившись на це фото, ви більше не скажете, що занадто старі для йоги (бігу, футболу, подорожей).

  • Компанія Clif Bar випускає органічні продукти харчування та напої, призначені для спортсменів і людей, що ведуть активний і здоровий спосіб життя. Вона використовує фотографії і відеоролики, щоб розповідати клієнтам про те, як можна стати хорошим спортсменом, залишаючись при цьому хорошим людиною.
  Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам
  • Компанія American Apparel випускає і продає одяг з натуральних тканин. Керівництво компанії вважає персонал своїм основним активом. Рівень оплати праці спеціалістів American Apparel перевищує ринковий. Компанія використовує фотографії, щоб розповідати історії про своїх співробітників та продуктах.
  Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам

  Таким чином, ви можете використовувати зображення в якості інструменту сторітеллінга. Це допоможе вам привертати увагу аудиторії, доносити інформацію до вічно поспішають інтернет-користувачів і встановлювати емоційні зв’язки з клієнтами.

  Скористайтеся наведеними порадами, щоб розповідати історії з допомогою фотографій. Вдалі приклади сторітеллінга допоможуть вам створити власні сюжети, які будуть користуватися успіхом у споживачів.

  Адаптація матеріалу Images: How to Tell Your Brand Story [Examples] by Heidy Cohen.