Чому не просувається сайт і як виправити цю ситуацію: 25 рекомендацій

298

Буває так: ви купили і правильно налаштували CMS, регулярно щось публікуєте, галасуйте в соціальних мережах, правдами і неправдами отримуєте зовнішні посилання, а результату немає. Трафік не зростає, коефіцієнт конверсії низький, високий показник відмов, угоди не відбуваються. Одним словом, сайт не просувається. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому так відбувається і як це виправити.

Чому не просувається сайт і як виправити цю ситуацію: 25 рекомендацій Чому не просувається сайт і як виправити цю ситуацію: 25 рекомендацій

Сайт повністю відповідає технічним вимогам пошукових систем, але результати просування вас не задовольняють? Швидше за все, проблема полягає в інформаційному компоненті розкрутки: користувачам і пошуковим системам не подобається ваш контент. Нижче ви знайдете опис причин даної ситуації, а також список рекомендацій щодо вирішення проблеми.

Причина № 1. Ви занадто поспішаєте

Якщо ви створили сайт менш ніж півроку тому, припиняйте читати цю статтю. (Про складнощі просування молодих сайтів ми писали тут). Краще напишіть і опублікуйте який-небудь огляд. А ось якщо сайту більше року, а результат просування вас не влаштовує, тоді матеріал для вас. Зверніть увагу, мова йде про рік з моменту початку регулярних публікацій контенту.

Якщо вам все-таки не терпиться і ви вже опублікували запланований на сьогодні контент, скористайтеся наступними рекомендаціями, щоб прискорити просування:

 • Ще раз переконайтеся, що сайт відповідає технічним вимогам пошукових систем. Зверніть увагу на повідомлення про проблеми в кабінетах для веб-майстрів «Яндекс» і Google, переконайтеся, що ваш ресурс зручно переглядати на екранах мобільних гаджетів, перевірте коректність налаштування карти сайту і заповнення файлу robots.txt.
 • Приділіть увагу просування в соціальних мережах. Стимулюйте користувачів підписуватися на ваші сторінки, публікуйте анонси статей, беріть участь у дискусіях, розігруйте призи.
 • Попросіть авторитетних у вашій галузі експертів поділитися вашими матеріалами. Один вдалий репост може принести вам сотні відвідувань і десятки передплатників.
 • Читайте також: Як збільшити трафік: 60 способів, які підірвуть ваш відвідуваність

  Причина № 2: ви боретеся з вітряними млинами

  Якщо ви працюєте в конкурентній ніші, вам буде складно завоювати довіру аудиторії, отримувати і конвертувати трафік. Звичайно, контент-маркетинг творить чудеса і дозволяє давидам перемагати голиафов. Проблема в тому, що в деяких сферах бізнесу працюють і публікують якісний контент десятки і сотні давидов, а голиафы і зовсім наймають цілі редакції, які займаються контент-маркетингом.

  Чому не просувається сайт і як виправити цю ситуацію: 25 рекомендацій

  Чи можна перемогти, якщо ви пишіть ночами, а вдень працюєте з клієнтами? Так, якщо ви не будете намагатися пробити чолом стіну. Дотримуйтесь рекомендацій:

 • Створюйте та надсилайте контент, що ваші конкуренти практично не використовують. Вони пишуть статті і огляди? Знімайте відео. Вони роблять карколомну інфографіку або публікують white papers з результатами масштабних досліджень? Пропонуйте клієнтам практичні поради і розважальний контент. Знайдіть спосіб виділитися. До речі, це не звільняє вас від необхідності писати статті і публікувати інфографіку.
 • Відкрито діліться інформацією. Розповідайте правду про продукт і бізнесі, діліться з аудиторією успіхами і невдачами. Не намагайтеся продавати у що б то не стало. Користувачі, що не шукають рекламні матеріали. Їм потрібні об’єктивні дані про достоїнства та недоліки товарів і послуг, якими вони цікавляться.
 • Пишіть для своєї цільової аудиторії. Сегментируйте ринок, виберіть групи користувачів, які найімовірніше будуть вашими клієнтами. Вивчіть їх інформаційні потреби. Враховуйте їх при створенні контент-плану.
 • Сфокусуйтеся на якості контенту. У ваших публікаціях повинна бути експертиза.
 • Читайте також: Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

  Причина № 3: Ви вкладаєте у створення контенту занадто мало

  Мова йде про різні види інвестицій: фінансових, часових, інтелектуальних. Наприклад, якщо ви пишете самостійно, то не розраховуйте на успіх, якщо ви створюєте статті під час поїздок у метро. Якщо ви віддаєте створення контенту на аутсорсинг, не дивуйтеся невдач, коли замовляєте дешевий рерайтінг на біржах. Не скаржтеся, якщо працюєте по шаблонах, а всі творчі зусилля направляє на боротьбу з орками з комп’ютерних ігор. Виправити ситуацію вам допоможуть наступні поради:

 • Якщо ви пишіть самостійно, будьте готові інвестувати в контент свою енергію, час, творчість, здоров’я. Ви пишете для себе, тому не лінуйтеся глибоко вивчати тему, досліджувати аудиторію, витрачати час на деталі. Якщо ви віддаєте створення контенту на аутсорсинг, будьте готові інвестувати гроші.
 • Найміть дизайнера, який забезпечить візуальну привабливість ваших публікацій. Вам потрібен професіонал, який вміє обробляти фото, створювати колажі, робити інфографіку, оформляти звіти і white paper.
 • Будьте готові платити фахівця, що забезпечує технічне обслуговування сайту. Прикрутити форму коментування, поправити шапку, перевірити сумісність з різними браузерами, переконатися у можливості перегляду на маленьких екранах, — ось деякі завдання, які буде вирішувати потрібний вам фахівець.
 • Причина № 4: ви вибрали неправильну тактику

  Ви не винні. Просто контент-маркетинг з’явився кілька років тому. А в рунеті він тільки з’являється. Сьогоднішні контент-стратеги поки тільки навчаються, так як ще вчора вони були журналістами, оптимізаторами і маркетологами. Вам доведеться вдосконалювати тактику і стратегію просування на ходу. У цьому вам допоможуть наступні поради:

 • Скоротіть горизонт тактичного планування. Якщо ви становили контент-план на місяць, плануйте публікації на два тижні вперед. Частіше аналізуйте результативність використовуваних тактик і змінюйте їх. При цьому дотримуйтеся обраної стратегії.
 • Оцінюйте ефективність стратегії кожні півроку. Ви не можете точно сказати, що відео не працює, а користувальницькі керівництва дають вам трафік і клієнтів, якщо не відстежуєте результат досить довго.
 • Установіть цілі просування сайту, орієнтуючись на основні метрики інтернет-маркетингу. Визначте, якою повинна бути відвідуваність сайту через місяць, на скільки відсотків повинен впасти показник відмов, як зміниться коефіцієнт конверсії.
 • Не женіться за кількістю публікацій. Якщо ваші конкуренти щодня публікують три статті, два рази в тиждень роблять відеоогляди і раз на місяць пропонують користувачам електронну книгу, це не означає, що вам потрібно у що б то не стало створювати таку ж кількість вмісту різних типів. Зосередьтеся на тому, що в першу чергу затребуване аудиторією. Регулярно публікуйте якісний контент.
 • Зробіть ставку на великі форми контенту. Звичайно, ви навряд чи зможете щотижня публікувати по книзі. Але ви можете пропонувати аудиторії докладні статті з глибоким зануренням в тему. Засновник поцілунок метрики Ніл Патель рекомендує публікувати статті об’ємом як мінімум 500 слів або 4 тис. символів. Це мінімум мініморум. Краще орієнтуйтеся на 1000 слів або 8 тис. символів. Тільки не попадіться в пастку: мова йде не про гонитву за об’ємом, а про необхідність глибокого занурення в тему.
 • Читайте також: Що таке якісний контент з точки зору пошукових систем

  Причина № 5: ви публікуєте неякісний контент

  Неякісний контент — це одна з найбільш поширених причин невдалого просування. Більш того, важко розраховувати на успіх, якщо ви пропонуєте аудиторії посередній контент. Перш ніж перейти до рекомендацій, ознайомтеся з відео і прочитайте статтю про якість контенту.

 • Ваш контент повинен вирішувати проблеми, задовольняти інформаційні потреби користувачів, відповідати на запитання клієнтів. Ви продаєте послуги страхування? Описуйте, як правильно вибирати умови КАСКО або ДМС, на які нюанси звертати увагу при врегулюванні страхового події. Лікуйте варикозне розширення вен? Пояснюйте пацієнтам, що їм доведеться зважитися на операцію або все життя носити компресійний трикотаж. Станьте вчителем для своєї аудиторії. І не забудьте про фундаменті якості контенту: відсутність помилок і читабельності.
 • Знайдіть джерела натхнення. Це повинні бути сайти та блоги, які вам подобаються. Вам не треба сліпо копіювати лідерів. Постарайтеся творчо переробляти їх ідеї і підходи до роботи.
 • Проводите вебінари і публікуйте на сайті запису. По-перше, відео приверне на сайт додатковий трафік. По-друге, це різко підвищить ваш експертний рівень. Ви пам’ятаєте, що експертиза — це головний критерій якості контенту.
 • Чому не просувається сайт і як виправити цю ситуацію: 25 рекомендацій

  Причина № 6: ви не просуваєте контент

  Щоб контент просував ваш сайт, вам потрібно надати прискорення контенту. Використовуйте наступні рекомендації:

 • Виберіть соціальні мережі, які популярні серед представників вашої цільової аудиторії. Створіть в них групи або публічні сторінки і залучайте передплатників. Анонсируйте публікації в соцмережах.
 • Використовуйте UTM-мітки, щоб відслідковувати вплив SMM-кампаній на ефективність контенту.
 • Попросіть ваших співробітників, родичів і друзів вступити в групу або підписатися на вашу сторінку. Також попросіть їх зробити репости анонсів контенту.
 • Рекламуйте контент в системах контекстної реклами «пошукачів». Використовуйте ремаркетинг, щоб повертати на сайт користувачів, знайомих з вашою компанією.
 • Рекламуйте контент в Facebook та інших соціальних мережах.
 • Використовуйте гостьовий блогінг для збільшення охоплення аудиторії та залучення нових користувачів.
 • Ведіть електронну розсилку. З допомогою листів вам буде простіше повертати на сайт користувачів, одного разу зацікавилися вашими публікаціями.
 • Читайте також: Чому ваш контент не працює: мій особистий кейс

  Сайт не просувається з-за вмісту

  Вірніше, з-за відсутності контенту, його низької якості, невідповідності очікуванням аудиторії, нерегулярних публікацій та інших проблем. Щоб вирішити цю проблему, розробіть ефективну контент-стратегію і адаптуйте тактику до потреб ваших потенційних клієнтів. Публікуйте контент регулярно і наберіться терпіння. Звичайно, це справедливо, якщо ви впевнені відповідно ресурсу технічними вимогами «пошукачів».

  Адаптація матеріалу If Your Content Strategy isn’t Working, here’s 25 Tips to Improve It by James Scherer.