Роман з власною карєрою: як закохатися в свою роботу

355

«Ідіть за пристрастю, і успіх прийде», – такого принципу дотримуються на заході. Там люди чомусь частіше займаються не тим, чим «потрібно», а тим, що їм дійсно подобається. Нас же в дитинстві запитують, ким ми хочемо стати, і поблажливо посміхаються, чуючи у відповідь «принцесою» або «космонавтом». Як сказав би маленький друг Антуана де Сент-Екзюпері, «Ох вже ці дорослі!» Про себе вони обов’язково подумають: «Так яким, до дідька, космонавтом? Станеш економістом чи юристом – загалом, тим, що буде престижно років через двадцять». Сумно, що в більшості випадків вони мають рацію. Ще більш сумно, що багато з нас щиро вірять, що вони хочуть займатися тим, що зараз модно і престижно – але не тому, що їм це подобається, а тому, що це модно і престижно. Працювати заради роботи.

Роман з власною карєрою: як закохатися в свою роботу

Багато говорять про те, як важливо займатися тим, що подобається, поєднувати роботу і хобі. Це практично як одружитися на найкращому другові. Якщо послухати всіх сьогоднішніх амбітних молодих людей, то починає здаватися, що вони все за чимось полюють – роботою, кар’єрою, відносинами. Зрештою, вони всі шукають свою пристрасть, в будь-якому її вигляді. Знаходять її небагато, але пошуки варті того – адже людям, знайшли собі заняття по душі, не доведеться працювати жодного дня у своєму житті (не пам’ятаю, хто це сказав, але точно знаю, що це правда).

Проблема в тому, що люди цілеспрямовано шукають свою пристрасть в навколишньому світі, хоча насправді її варто шукати всередині себе. Замість цього вони витрачають свій час на роздуми, зважування варіантів і пошуки ради.

«Мозковий штурм» не допоможе знайти любов всього вашого життя

Ці завзяті пошуки себе і своєї справи нагадують людей, що зібралися для вирішення важливої проблеми методом «мозкового штурму». Запитайте у успішних людей, як їм в голову приходять геніальні думки і рішення проблем, і ви почуєте різні відповіді, але жодна людина не скаже вам, що вони приходять в процесі «мозкового штурму». Осяяння осіняють людей, поки вони приймають душ, займаються в тренажерному залі, бігають підтюпцем і так далі – але тільки не тоді, коли вони цілеспрямовано думають: «Хочу, щоб мене осінило».

Згадайте, як вам у голову приходили цікаві думки. Швидше за все, вони несподівано виникали у вашій голові абсолютно випадково, коли ви чіплялися за щось поглядом, або взагалі не думали про проблему, а займалися іншою справою. «Мозковий штурм» не допоможе вам знайти відповідь на своє питання з дуже простої причини: ваше покликання живе не в голові, а в серці. І шукати його потрібно, прислухаючись до себе, а не пробуючи і оцінюючи різні варіанти. Ось чому цей нескінченний пошук сенсу життя в навколишньому світі ніколи не увінчається успіхом. Ваша свідомість буде прагнути видавити щось з себе, щоб виправдати ваші очікування, заглушаючи заклики серця.

Можливо, ваші мрії – не те, що вам сподобається займатися

Ось візьмемо, наприклад, Васю – типового економіста, який любить цю науку. Він шукає своє місце в житті, але коли говорить про свої обов’язки на роботі, в його голосі прослизає байдужість: престижна робота, нескладні обов’язки, але все це не приносить йому щастя. Все це – справа життя того випускника університету, який мріяв стати економістом, а не сьогоднішнього Василя. Ви начебто робите все правильно, але для щастя цього недостатньо.

Тому на даному етапі Васіної кар’єри все начебто складається відмінно, але на душі шкребуть кішки – так, він любить економіку, але не свій напрямок діяльності. Незважаючи на те, що він займається саме тим, ніж збирався, він розуміє, що до взаємної любові до роботи тут ще далеко.

Роман з власною карєрою: як закохатися в свою роботу

Як зрозуміти, що це саме те, що вам потрібно?

Що робити, якщо ви перебуваєте в подібній ситуації? Насамперед, задайте собі питання: якщо ви любите економіку, що вам не подобається конкретно у вашій роботі? Якщо ви працюєте в компанії своєї мрії, то повинні бути на сьомому небі від щастя.

На жаль, Вася не може чітко сформулювати, що його гризе з приводу своєї роботи, але в процесі діалогу з товаришем – коли мова заходить про фінансування розвитку – його мова пожвавлюється, а голос починає нервово підстрибувати. Все ясно: ось про що мріє Василь, ось чого прагне його серце…

Любов це? Навіть якщо людина жваво говорить про це

Коли ви приходите додому і за вечерею питаєте у рідних, як пройшов їх день, то більшість відповідає: «Нормально». І тут або вам не пощастило з рідними, або їм не пощастило з роботою. Інші ж починають довгі і жваві розповіді і пояснення – вас це з часом починає дратувати, тому що ви працюєте зовсім в іншій сфері і вам це просто незрозуміло і нецікаво. Але ви слухаєте (або робите вигляд, що слухаєте), тому що знаєте, як це важливо для ваших рідних – говорити про улюбленій роботі.

Коли наш Вася описує деталі своєї області інтересів, його манера спілкування помітно змінюється. Він пожвавлюється, мова його тече рікою – іншими словами, з нами говорить його серце, а не розум. Очевидний рада Василю – прийняти нову роль і робити те, що велить серце.

Начебто суть зрозуміла, але чому ж ми так часто важко знайти своє місце в бізнесі? Проблема в тому, що ми витрачаємо свій час і сили на пошуки свого призначення, а воно виявляється прямо у нас під носом. Буває, ми випадково стикаємося у своїй роботі з тим, що нам дійсно подобається, і тоді зав’язується цей запаморочливий роман з вашим заняттям. Ви збігає з сім’ї на роботу і щотижня з нетерпінням чекаєте понеділка. Як тільки ви знайшли свою пристрасть, ви припиняєте просто продавати свій робочий час і починаєте проживати його в повній мірі. А що ще потрібно, щоб жити довго і щасливо?

Якщо ви все ще перебуваєте в пошуках своєї ідеальної роботи, то почніть звертати більше уваги на те, що вам подобається, що ви читаєте, про що мрієте, і про що вам цікаво говорити. Якщо ви будете прислухатися до себе в тиші і спокої, це принесе більше релевантні результати, ніж будь-які психологічні тести або «мозковий штурм». Закохуйтеся в те, чим ви займаєтеся і займайтеся тим, що любите – ось прості правила життя.

Адаптація матеріалу Рона Томаса Finding Your Career Passion — It Takes Listening to Your Heart.

Статті по темі:

  • Чому правильні рішення – не завжди те, що вам потрібно
  • Не знаю / не хочу / не вмію – не привід стояти на місці
  • Класифікація придурків у світі бізнесу: від хвальків до злісних тролів