Контент-маркетинг в B2C очима споживача. Працює?

344

У «Текстерру» я прийшла в кінці серпня. Мої перші статті, поцятковані правками, були жахливі. До того ж, я писала про те, з чим тільки познайомилася, тобто про маркетинг. В тому числі і про контент-маркетингу.

Ось моя перша стаття. Вона – просто переклад промов розумних зарубіжних дядьком і тіткою, а я тоді не зовсім розуміла, про що пишу. Ясно було одне – всі навколо твердять, що КМ працює.

Контент-маркетинг в B2C очима споживача. Працює?

Чи праві ці експерти? Так, щодо B2B точно. Не хочу одягати плащ Капітана Очевидність і говорити, що контент-маркетинг працює в B2B. Про це багато написано, багато сказано на конференціях: ринок приходить до розуміння того, що КМ – це круто. А що в B2C?

Вважаю, що можу розмірковувати на цю тему з двох причин: тепер я розумію, що таке КМ, але займаюся ним не так довго, щоб на мене впливала професійна деформація. Я все ще споживач, просто трохи більше прошаренный.

Читайте також: Нормкор vs. хардкор: битва реклам, в якій програли всі

Бачиш ховраха? А він є

Те, що тільки недавно стало реальністю для бізнесменів, людей не в темі тим більше невідомо. Навряд чи споживач замислюється про маркетинг і інших рекламних штучках, ця кухня його не дуже цікавить. Та це й не потрібно. Суть в тому, що на пересічного покупця контент-маркетинг впливає поки вельми слабко. Чому? Ну, давайте на прикладі.

Крему зі слоганом «100500 дій в одному» все одно користуються популярністю, хоча це звичайний рекламний фантик. А чесно розповідають про себе продукти, які виконують своє єдине обіцяне дія – не котять. Та й не знають про них особливо. Чому? Тому що фантики яскравіше і шарудять привабливо. Тому що класний продукт не хочуть просувати за допомогою КМ. Доки?!

Новий ноутбук обіцяє мені ядра-чистий смарагд, «приголомшливе зручність роботи» і неймовірно зручний інтерфейс і інші фішки, що переходять з одного опису моделі в інше. Якщо я знаю – мені розкажуть потрібну інформацію суто технічні параметри, якщо не знаю – ніякі великі «комп’ютер для дому та офісу» не скажуть, чи буде виснути «Фотошоп» і гальмувати «Фар край».

Контент-маркетинг в B2C очима споживача. Працює?

Звичайно, контент-маркетинг в B2C є, і він працює. Наприклад, у хлопців з «Шанті-Шанті». КМ як він є. Або Тінькофф, все ж його читають? Це, звичайно, добре, але замало буде!

Контент-маркетинг в B2C очима споживача. Працює?

Я на собі дію контент-маркетингу не відчувала, хіба що блогери на розум приходять, але їх не сприймаєш і не оцінюєш з цієї точки зору. А адже КМ саме воно для B2C. Тільки їм не хочуть займатися. «Ой, не, давайте ми бюджет 15 тисяч-пыщ поставимо на контент-маркетинг, а там як піде. Краще рекламку замовимо, та з фотошопом смачним і обіцянок неземних туди!».

У рідкісних випадках ніша просто не підходить для КМ. Наприклад, у сфері термінових послуг, як таксі.

Читайте також: Чому ваш контент-маркетинг не працює?

Займіться вже контент-маркетингом

Контент-маркетинг в B2C очима споживача. Працює?

Такий стан справ видається дуже сумним. КМ або недостатньо розвинений, або неякісно реалізований, або ніша не підходить. Насправді – це можливість розвинути цю сферу в числі перших. Геть рекламну потерть, раскочегарим цей ринок, хлопці!