Контент-маркетинг за допомогою Vine: 6 класних прикладів для наслідування

300

У 2013 році Vine стало одним з найпопулярніших додатків. Простота і оригінальність ідеї, що лягла в основу, підкорила серця мільйонів користувачів по всьому світу. Все, що вам потрібно зробити, це зняти короткий шестисекундное відео і розшарити його в соціальних мережах (або вбудувати прямо на сайт). Більш докладну інструкцію дивіться у наступному відео:

Не дивно, що такий цікавий функціонал привернув увагу і з боку маркетологів. Це додаток прекрасно вписалося в умови сучасного життя (коли в аудиторії часто немає часу на перегляд тривалих відеороликів) і є відмінним способом для взаємодії з потенційними клієнтами.

Далі ми розглянемо 6 прикладів того, як зарубіжні бренди використовують Vine в маркетингових цілях, і розповімо, як ви можете реалізувати ці ідеї в просуванні власного бізнесу.

ASOS: розкривати посилки – це весело

ASOS, відомий британський інтернет-магазин одягу, нещодавно провів цікаву акцію. У своєму Твіттері попросив користувачів за допомогою програми Vine і хештега #ASOSUnbox показати те, як вони відкривають посилки з речами. Натомість бренд пообіцяв подарувати взяли участь якусь дрібницю, яка буде підходити до їх нового образу. Акція викликала великий ажіотаж. Користувачі з великим завзяттям взялися за захоплююче заняття, а ASOS осідлав нову хвилю популярності.

Як ви можете це реалізувати

Подумайте, який аспект вашого продукту є самим нудним, і спробуйте зробити з нього щось незвичайне і цікаве. Якщо ваш продукт можна розібрати на частині, зробіть це – користувачам буде цікаво дізнатися, з чого він складається. Якщо ви плануєте запустити новий продукт, якого ще ніхто не бачив, зніміть його частково і попросіть користувачів здогадатися, що це таке.

AirBNB: подорож паперового літачка

У додатку Vine є обмеження по тривалості відео – 6 секунд. Однак при необхідності його можна обійти. Що і зробила туристична компанія AirBNB. Восени 2013 року бренд вирішив створити фільм про подорож паперового літачка, що складається з склеєних між собою Vine-роликів, надісланих учасниками. В акції взяли участь понад 100 осіб, і ось що вийшло в результаті:

Як ви можете це реалізувати

Влаштуйте конкурс і пообіцяйте в якості винагороди безкоштовні купони, сувеніри або знижки. Попросіть користувачів розповісти про своє перше враження про ваш продукт. Запропонуйте їм розповісти про те, як ваш продукт допомагає їм у житті. Заохочуйте активних користувачів подарунками. Коли зберете достатню кількість відеороликів, створіть фільм.

Rhein-Zeitung: офлайн живий

Головна перевага програми Vine полягає в тому, що за допомогою нього можна показати дні і навіть тижні кропіткої роботи. Саме цим і скористалося німецька газета Rhein-Zeitung. За допомогою короткого шестисекундного ролика вона показала користувачам, скільки часу і праці потрібно на створення одного єдиного номера газети. Незважаючи на те, що у відео немає подробиць, посил його досить проста – те, що ми щодня бачимо в достатку на прилавках магазинів, створюється працею великої кількості людей, а ми про це навіть не замислюємося.

Як ви можете це реалізувати

Спробуйте наслідувати приклад німецької газети, покажіть користувачам процес створення свого продукту. Це не тільки задовольнить цікавість, але і зробить ваш бренд в їх очах більш людяним.

Lowe’s: інструкція по застосуванню

В інтернеті можна знайти купу порад щодо того чи іншого питання. Всі вони корисні, але читати їх часто нецікаво. Набагато приємніше переглянути коротке розважальне і при цьому пізнавальне відео, погодьтеся! Компанія lowe’s дотримується такої ж думки. Нещодавно вона створила барвистий відеоролик, в якому наочно показала, як діє її засіб для захисту квітів від білок, засноване на кайенском перці.

Як ви можете це реалізувати

Знайдіть рішення якої-небудь поширеною у вашій ніші проблеми і покажіть його з допомогою Vine. Це весело і недорого. Ви просто ставите предмет в потрібну позицію, знімаєте, змінити предмет або позицію, знімаєте знову і так далі.

Honda: спілкування в режимі реального часу

Минулого літа всесвітньо відома компанія Honda провела дуже яскраву кампанію – спілкування з користувачами в режимі реального часу виключно з допомогою Vine. Все, що потрібно від учасників, – це написати твіт про те, чому вони хочуть нову машину, і поставити хештег #wantnewcar. За даними Socialbakers і Brandchannel, по закінченню проведення кампанії кількість передплатників Honda збільшилася на 1020 осіб (втричі більше, ніж було), а хештег #wantnewcar отримав 14,8 мільйонів переглядів.

Як ви можете це реалізувати

Попросіть своїх користувачів розповісти про те, чому вони хочуть отримати ваш продукт, а потім відповідайте їм з допомогою Vine (найцікавіші твіти отримують продукт безкоштовно). Постарайтеся зробити так, щоб ваші відповіді були веселими і креативними. Це значно цікавіше, ніж якщо б ви просто дали їм посилання на ваш розділ FAQ, чи не правда?

Oreo: смачний рецепт

Компанія Oreo використовує відео Vine для того, щоб поділитися зі своїми користувачами смачним рецептом. Заливаєш молоко у формочки для льоду, кришиш туди печиво, замораживаешь, а потім додаєш у свою каву. Дивіться самі:

Як ви можете це реалізувати

Вам відомий який-небудь незвичайний спосіб використання вашого продукту, про який ніхто не чув? Будь-яка оригінальна ідея підійде, навіть сама божевільна. Користувачі з задоволенням посміються, а ви отримаєте їх дорогоцінний увагу.

А ви що думаєте з приводу використання Vine в контент-маркетингу? Якщо життя у цього способу в рунеті?

Переклад і адаптація матеріалу 6 Examples of Content Marketing with Vine (that you can do, too).

Читайте також:

  • Як використовувати відео в Instagram в маркетингових цілях
  • 10 до смішного простих способів збільшити кількість ретвітів
  • Гейміфікація – прокачати свій бізнес!