Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет

345

Якщо ви використовуєте курирування контенту в якості одного з методів контент-маркетингу, завжди аналізуйте, коментуйте або хоча б анонсируйте пропоновані аудиторії публікації. По-перше, це дозволяє використовувати чужий контент у відповідності з концепціями вільного використання творів та fair use. По-друге, даний крок дає читачам зрозуміти, чому той чи інший матеріал заслуговує уваги. По-третє, коментарі підвищують пошукову цінність вашого ресурсу.

Курирування контенту — збір, систематизація і повторна публікація тематичної інформації. Ця діяльність є одним з методів контент-маркетингу. Деякі компанії, які не мають ресурсів для створення власного контенту, реалізують маркетингові стратегії виключно з допомогою курирування чужого контенту.

З допомогою курирування контенту бренди і люди підтверджують реноме лідера, експерта і законодавця мод в тій чи іншій сфері. Найчастіше куратор повідомляє аудиторії свою думку щодо запропонованої публікації.

Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет

Куратор контенту значно підвищує цінність пропонованих аудиторії публікацій з допомогою власних розгорнутих коментарів. Нижче ви знайдете опис шести прийомів курирування, привертають увагу читачів і працюють на авторитет контент-куратора.

1. Пасивний репостинг

Це найпростіший і найпопулярніший спосіб курирування контенту. Куратор зазвичай користується кнопками соціальних мереж щоб розповісти читачам про вподобаному матеріалі. У його стрічці новин з’являється посилання на відповідний контент, а також превью, що включає кілька пропозицій з джерела і фото.

Перепублікуванні контенту в незмінному вигляді також відносяться до пасивного репостингу. У цьому випадку бренд або ЗМІ пропонує своїй аудиторії матеріали, раніше опубліковані на інших ресурсах.

Ефективність пасивного репостинга сильно залежить від авторитету і популярності контент-куратора. Якщо передплатники прислухаються до вас і вважають експертом у якій-небудь галузі, вони будуть звертати увагу на запропоновані матеріали. В іншому разі вони залишаться непоміченими.

Пасивний репостинг чужого контенту в незмінному вигляді на власному веб-сайті або в блозі може викликати звинувачення в порушення авторських прав. Тому куратору необхідно стежити за політикою використання матеріалів, встановленої джерелом, а також посилатися на оригінал публікації. Крім цього, перепублікація чужих матеріалів неоднозначно впливає на пошукові рейтинги ресурсу.

2. Резюмування

Цей метод схожий на пасивний репостинг, однак вимагає від куратора додаткових зусиль. Він супроводжує публікацію посилання на чужий контент власним резюме. Його величина варіюється від одного речення до кількох абзаців. Розробники соціальних мереж передбачили можливість швидко додати свою думку і висновки про прочитане матеріалі при використанні кнопок шерінгу.

Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет

Зазвичай резюме не містить нічого нового порівняно з оригіналом публікації, але воно інформує читача про зміст матеріалу. А розгорнуте резюме економить час передплатника, повідомляючи йому короткий зміст публікації і позбавляючи від необхідності читати її самостійно.

3. Цитування

Суть даного методу проста: куратор виділяє найбільш цікаві блоки запропонованого аудиторії матеріалу, публікує їх на власному сайті і коментує. Це може виглядати так:

Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет

Цитування належить до затратним способів курирування контенту. Використовуючи його, куратор повинен не просто прочитати матеріал і скористатися кнопкою «поділитися», а виділити найбільш цікаві цитати та прокоментувати їх.

Коментуючи цитати, куратор ділиться з читачами власними поглядами на обговорювані проблеми. Це дуже цінно для аудиторії. По-перше, читачі відразу бачать найбільш важливі цитати запропонованого матеріалу. По-друге, вони знайомляться з думкою і висновками експерта. По-третє, аудиторія розуміє, варто їй знайомитися з оригіналом публікації.

4. Провокація

Цей метод практично не відрізняється від пасивного репостинга. Куратор ділиться з аудиторією обраної публікацією, змінюючи її назву або додаючи до нього провокаційний коментар. Цей метод значно збільшує клікабельність запропонованої посилання, чим активно користується жовта преса і партнерські ресурси. Ви напевно стикалися з посиланнями типу «Аршавін назавжди покинув нас», які ведуть на публікацію про перехід футболіста в іноземний клуб.

Кураторам не варто зловживати провокаційними заголовками і коментарями, оскільки такий підхід дратує аудиторію. Крім того, провокація не дає читачеві ніякої цінності.

5. Створення тематичних добірок

Використовуючи цей метод, куратор об’єднує публікації матеріалів, присвячених одній тематиці. Ви напевно стикалися з добірками типу «10 кращих фільмів для перегляду жарким вранці» або «100 самих смішних фото з хом’ячками». Це самий простий приклад створення тематичних добірок.

Якщо ви професійно займаєтеся куруванням контенту, скористайтеся спеціальними інструментами для створення тематичних добірок. До них відносяться сервіси Storify, Scoop.it та інші.

6. Проведення паралелей

Якщо ви бачите аналогії й паралелі між явищами, на перший погляд не мають один до одного ніякого відношення, використовуйте свою здатність для курирування контенту. Це значно збільшує цінність і наочність ваших публікацій. Проведення паралелей особливо ефективно, якщо ви можете зв’язати публікацію, що має відношення до вашого бізнесу, з яким-небудь популярним в даний момент інформаційним сюжетом. Такий підхід називається ньюсджекингом.

Використовуючи даний метод, куратор допомагає аудиторії подивитися на банальні явища під новим кутом. Фактично, він створює власну оригінальну публікацію, так як проведення паралелей передбачає виклад власних поглядів на проблему.

Баффет і Тиньков можуть…

…обійтися без спеціальних методів курирування контенту. Аудиторія миттєво накидається на замітки популярних блогерів, усіма визнаних експертів, епатажних особистостей, навіть якщо вони не містять нічого, крім посилання на джерело. А всім іншим потрібно думати про ефективність курирування контенту, щоб підвищувати власний авторитет.

До найбільш ефективних методів вирішення контенту відносяться цитування, створення тематичних добірок та проведення паралелей. Вони ж є найбільш трудозатратными. Репостинг, резюмування і провокація також корисні для аудиторії. Однак ви повинні володіти значним авторитетом серед передплатників, щоб ці методи працювали ефективно.