Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

368

Ви нещодавно запустили блозі. Написали кілька десятків якісних експертних статей. Створили групи в соціальних мережах. Замутили красиву і яскраву форму підписки на розсилку. А трафіку як не було так і немає. Що робити?

По суті, у вас є два варіанти вирішення цієї проблеми:

 • Продовжувати працювати над своїм сайтом, дотримуючись рекомендації пошукових систем, писати цікаві та корисні матеріали, проявляти активність в соціальних мережах і терпляче чекати. Після таких дій трафік у вас з’явиться точно, але не відразу. Як правило, більш або менш вагомі результати з’являються через шість місяців.
 • Виконувати всі перераховані вище дії і плюс до цього пробувати інші, більш швидкі способи. Наприклад, створити виральный контент або почати взаємодіяти з провідними експертами галузі.
 • Думаю, я не схиблю, якщо припущу, що вас більше цікавить другий варіант, адже ви вже читаєте цю статтю. Вгадала? Тоді ось вам пара посилань на статті про виральный контент – тик і тик. А ось про взаємодію з експертами поговоримо детальніше.

  Загальна інформація

  Метод, про який буде йти мова в цій статті, полягає в наступному: ви знаходите видатних експертів у своїй галузі, успішних блогерів і просто людей, у яких є велика аудиторія читачів, і просіть їх розшарити ваш контент на своїх майданчиках. Стривайте плюватися, це ще не все 🙂 Це не гостьовий постинг, який нещодавно перестав бути легальним, і не марна трата часу. Цей метод безкоштовний (так, таке можливо навіть в рунеті, уявіть собі) і реально може дати непоганий поштовх у розвитку вашого онлайн-бізнесу, особливо на перших порах. Все, що вам потрібно для цього зробити, – слідувати нашій інструкції і вірити в свій успіх. Ви вже вибачте за банальність, але той, хто вважає, що «метод хріновий, але ладно, так і бути, спробую», навряд чи доб’ється чогось вартого.

  Крок №1. Складаємо список найвпливовіших людей

  Зазвичай цей крок не викликає труднощів. Адже ті, хто прийшли в інтернет-маркетинг, можуть по пальцях перерахувати сайти, близькі їм за тематикою (не в тому сенсі, що їх мало, а в тому, що вони добре всім відомі). «Ось ці хлопці взагалі круті, краще в нашій сфері поки ще немає», «А ось ці – наші прямі конкуренти, але блог у них і справді шикарний» і т. д. Якщо ж ви не можете цього зробити, це дуже і дуже погано. Це означає, що ви не провели або провели неповний аудит вашого сайту. А як ви взагалі плануєте просуватися в інтернеті, не знаючи своїх колег по ніші? Ну гаразд, припустимо, ви знаєте експертів своєї ніші, але навіть цього недостатньо.

  В список повинні увійти лише ті блогери, які відповідають наступним двом умовам:

 • У цих людей повинна бути ваша цільова аудиторія і відповідна тематика. Це означає, що блогерів, які пишуть про просування сайтів, не потрібно пропонувати контент з порадами для фрілансерів, а провідним блогу про кулінарії – статті про автомобілі. Так, звичайно серед вашої ЦА теж можуть бути молоді жінки-домогосподарки, от тільки одна біда – нормальний адекватний блогер ні за що не стане посилатися на статтю, не підходить йому за тематикою, та ще й з якогось маловідомого сайту.
 • Ці люди повинні отримати вигоду від вашого контенту. Як ми вже неодноразово говорили у своєму блозі в інтернет-маркетингу чудес не буває. Ви не можете сьогодні завести свій блог, а завтра отримати визнання видатного блогера. Ті експерти, яким ви плануєте написати, витратили багато сил і часу на те, щоб побудувати відносини зі своєю аудиторією, і вже точно не будуть витрачати свій час, якщо ви їм запропонуєте кволий, нецікавий і навіть просто нічим не видатний контент. Тому запам’ятайте: ваші матеріали повинні бути максимальної якості. Вони повинні бути настільки гарні, щоб блогер сам захотів поділитися ними (щоб отримати трафік і природні посилання).
 • Як тільки ви зрозумієте і усвідомлюєте два попередніх пункти, можна приступати до складання списку. Оскільки ви будете звертатися до великої кількості людей, дуже важливо записувати і зберігати всі дані в одному місці, щоб не заплутатися і не випадково помилитися. Для цього я рекомендую вам скористатися наступною таблицею (на прикладі нашої тематики «інтернет-маркетинг»):

  Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

  Як тільки ви склали список потрібних і, головне, підходящих вам людей, можна переходити до наступного кроку.

  Крок №2. Починаємо взаємодіяти

  Перш ніж ми перейдемо до опису цього кроку, дайте відповідь на одне питання – навіщо ви створюєте контент? Сподіваюся, ваш відповідь буде приблизно таким – «щоб виростити свій бізнес», «збільшити кількість клієнтів/прибуток». Якщо ви сказали щось подібне, відмінно – в суті контент-маркетингу ви розібралися грунтовно.

  А крім цього, ще штовхає вас писати якісні матеріали? Гаразд, не буду вас мучити. В 99% випадків, блогерами рухає ще одне почуття – їм подобається бути корисними і отримувати подяку за свою працю.

  Кожному блогеру подобається, коли його вміст має вплив на читачів.

  Цю нехитру особливість людського організму ми і будемо використовувати на етапі зближення з експертами. Пройдіться по кращим статтями блогерів з вашого списку і залишити до них коментарі (причому, не просто «дякую за статтю» чи «чувак, ти рулишь», а нормальні осмислені фрази з вашої реальної фотографією і ім’ям). Вступите в їх групи в соціальних мережах. Поділіться їх статтями на своїх сторінках.

  Мінімум, який ви повинні виконати:

  • Стати фолловером цих людей в Твіттері, Фейсбуці та Вконтакті
  • Написати не менше двох особистих твітів
  • Написати не менше двох осмислених коментарів в їх блозі
  • Не менше двох разів розшарити їх статті на своїх сторінках у соціальних мережах

  Всі свої дії обов’язково заносите в таблицю.

  Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

  Незважаючи на те, що доведеться робити багато, я вам рекомендую не обмежувати себе в кількості блогерів. Нехай це буде 50-100 осіб (якщо у вашій ніші набереться така кількість експертів). Чим більше ви з’являється на просторах інтернету, тим краще.

  Крок №3. Пишемо грамотний імейл

  Після того, як ви зробите все вищеописане, можна переходити до найголовнішого – написання особистого імейла з маленькою, зовсім необременяющей проханням. І тут головне не поспішати. Від того, як буде складено цей лист, буде залежати результат всіх ваших дій. В ідеалі, ваше повідомлення повинно містити в собі наступні елементи (на прикладі нашої тематики «інтернет-маркетинг»):

  Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

  Зверніть увагу, у цьому повідомленні немає прямого лінка на статтю. Автор пропонує блогеру свободу вибору: якщо цікаво, я вишлю посилання; якщо ні – ну що ж, нічого страшного. Цей прийом дуже ефективний. Ви не тикаєте в ніс своїм «чудовим контентом», а даєте людині право самому прийняти рішення. І якщо він відповість на ваш імейл і попросить надати посилання, психологічно ви будете у виграші – адже він сам попросив вас про це!

  Що ще варто відзначити в даному листі, так це грамотне опис суті пропозиції. «Цінна стаття», «Такої інформації ніде немає в інтернеті», «Ніхто не стане її розкривати, а от я розкрию». Склалося враження, що матеріал дійсно ексклюзивний? Смію припустити, що так.

  Крок №4. Відповідаємо на всі коментарі

  Після того як ви разошлете свої листи, посипляться відповіді. Хтось відмовиться від вашої пропозиції, хтось погодиться, хтось тупо проигнорит. З 50 людей можуть погодитися лише 10 або навіть 5, але навіть цей результат можна вважати відмінним. 5 ідейних лідерів, кращих представників ніші, звернули на вас увагу і погодилися допомогти (не без вигоди для себе, звичайно). Це вже гідно похвали, але розслаблятися не варто.

  Як тільки блогери опублікують ваші матеріали, ви повинні відстежувати і відповідати на всі коментарі до них. Активне обговорення статей – це стимул, який змушує користувачів раз за разом повертатися на сайт. До того ж, це відмінний спосіб почати пряму взаємодію з вашою цільовою аудиторією.

  Не треба недооцінювати силу коментарів, особливо, коли ви тільки на початку свого шляху.

  Крок №5. Продовжуємо рости

  Отже, блогери опублікували ваші статті, ви відповіли на всі коментарі до них, отримали увагу з боку вашої цільової аудиторії, збільшили трафік – начебто справа в капелюсі, ви домоглися, чого хотіли, на цьому можна закінчувати… А ось і ні! Все тільки починається!

  Блогери оприлюднили ваші матеріали у Фейсбуці? Ви можете отримати з цього ще більше користі. Розкажіть про це значущу подію на своїй сторінці у Facebook і не забудьте поставити посилання на ім’я блогера. Завдяки останнього оновлення алгоритму, це дасть вам доступ до його передплатникам.

  Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

  Коментуйте статті на популярних тематичних блогах і, при можливості, давайте посилання на свої найсильніші матеріали. Чули про такий прийом? Звичайно, так. Застосовували? А ось тут відповідь не така однозначна. Зараз я вам на своєму прикладі покажу, як це працює і чому цим реально варто займатися.

  Пару днів тому мені потрапив на очі матеріал під назвою «29 безкоштовних сервісів для кожного інтернет-маркетолога» на дуже популярний в рунеті сайті Силиконрус. Пробіглася по ньому очима – нічого цікавого для себе не знайшла. А ось самий верхній коментар мене зачепив:

  Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

  Судячи по кількості лайків у коментаря, користувачам не особливо знадобився цей матеріал, тому я, не довго роздумуючи, порадила їм свій, який об’єктивно є більш корисним:

  Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?

  З моменту додавання коментаря стаття набрала 210 переглядів, і ця цифра продовжує зростати. Непогано для п’ятихвилинного дії, так? А головне, судячи з Вебвизору, люди справді читають цю статтю і навіть переходять за іншим посиланням.

  Всі ці дрібні дії важливі. За допомогою них ви не тільки прискорюєте процес збільшення трафіку, але і підвищуєте свій авторитет, пізнавання бренду, запускаєте сарафанне радіо, в кінці кінців. Якщо ви будете створювати експертний унікальний контент (унікальний не в плані перевірки в Advego Plagiatus, a в плані його новизни і корисності для читачів) і проявляти активність на всіх каналах залучення клієнтів, ви досягнете успіху набагато швидше, ніж більшість ваших конкурентів. Та не мине й року, як ідейні лідери будуть самі писати вам і звертатися за порадою.

  Адаптація матеріалу How We Got 1,000+ Subscribers from a Single Blog Post in 24 Hours.

  Читайте також:

  • 8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується
  • Дев’ять речей, які допоможуть вам розширити аудиторію
  • Просування сайту з лімітованим бюджетом