Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

1974

Сумніваєтеся, чи варто інвестувати в розробку мобільного додатка? Його можна зробити самостійно і абсолютно безкоштовно. У вас може вийти тестовий варіант, за допомогою якого зручно оцінювати ефективність мобільного стратегії. А якщо постаратися, ви зробите пристойне мобільний додаток, який стане основним інструментом онлайн-взаємодії з власниками смартфонів і планшетів.

Чи варто робити свій мобільний додаток

Варто. Якщо не вірите на слово, ось кілька фактів:

 • За даними Flurry Analytics і comScore, власники смартфонів і планшетів користуються браузером лише 14 % від загального часу роботи з девайсом. А 86 % часу вони витрачають на різні програми.
 • Встановлений додаток — ваш прямий канал зв’язку з споживачем. Тільки подумайте: вам не потрібно витрачати гроші на рекламу або чекати, коли людина знайде вас за допомогою «Яндекса». Залишається підтримувати потрібну користувачу функціональність і надавати йому релевантний контент.
 • Кількість покупок, зроблених за допомогою планшетів і смартфонів, зростає як в інтернеті в цілому, так і в рунеті. За інформацією маркетингового агентства Criteo, вже у 2016 році більше половини онлайн-транзакцій в рунеті будуть відбуватися з допомогою мобільних девайсів.
Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Якщо хочете, додаток — це мобільний браузер, в якому відкривається тільки ваш сайт. В якому випадку користувач встановив би такий інтернет-оглядач? Тільки в тому, якщо він зацікавлений вашим продуктом або інформацією. Тому пам’ятайте: встановив додаток клієнт — лояльний і готовий купувати представник цільової аудиторії.

У такому випадку, варто ризикувати і пропонувати лояльним клієнтам DIY-додатки, а не зроблені професіоналами штучні програми для Android і iOS? Давайте розбиратися.

Читайте також: Як правильно замовити сайт: покрокове керівництво для чайників

Коли можна створити додаток самостійно

Ви пам’ятаєте, що потрібно відвідувачам сайтів? Вони приходять з-за вмісту або функціональності ресурсу. Люди хочуть отримати інформацію, що-небудь купити, подивитися і прокоментувати фотографії друзів і так далі. Користувачам мобільних додатків потрібно те ж саме. Вони шукають інформацію або здійснюють будь-які транзакції.

Ви пам’ятаєте, коли бізнесу можна самостійно зробити сайт? Правильно, коли грошей на співпрацю з професіоналами ще немає, а час і бажання розібратися з WordPress або «Джумлой» є. Така ж ситуація з додатками. Створені самостійно програми для iOS і Android можна умовно порівняти з сайтами на «движки» з відкритим кодом.

Мова ось про що: ви можете відкрити інтернет-магазин, класний портал, або корпоративний сайт на 1С-Бітрікс або на «самописному движку». Цю ж задачу можна вирішити за допомогою Drupal, Joomla! або OpenCart. З додатками так само: можна заплатити великі гроші топовим розробникам, а можна задовольнити потреби аудиторії за допомогою онлайн-конструкторів.

Спробуйте зробити програму самостійно, якщо:

 • Ви робите перші кроки в бізнесі і дотримуєтеся принципів бутстрэппинга. Аудиторія пробачить несуттєві недоробки підприємцю, але заклюет з-за них велике підприємство. Тому не робіть додаток самостійно, якщо володієте бізнесом масштабів «Евросети».
Бутстрэппинг — це розвиток бізнесу за допомогою наявних ресурсів без залучення кредитів та інвестицій.
 • Вашим клієнтам необхідна програма для смартфонів і планшетів з дуже простий функціональністю. Наприклад, можна обійтися без розробників, якщо ви хочете конвертувати сайт в додаток.
 • Вас і вашу аудиторію влаштовує шаблонний дизайн додатка. Цей пункт можна сформулювати так: якщо контент і функціональність програми на висоті, мало хто буде звертати увагу на дизайн.
 • Успішний або невдалий запуск програми не зробить негайного і суттєвого впливу на бізнес. Наприклад, якщо більшу частину клієнтів ви залучаєте і обслуговуєте в офлайні, а додаток розробляєте на перспективу, простір для експериментів є.
 • Вам вже вчора необхідно додаток. Тут доведеться вибрати один з двох варіантів: заплатити розробникам за вже готовий типовий код або скористатися конструктором.
 • Ви не хочете залежати від розробників. Якщо ви побоюєтеся, що студія буде брати з вас занадто багато за підтримку і оновлення програми, використовуйте готові рішення. Тільки пам’ятайте, що їх теж потрібно підтримувати в актуальному стані.

Вирішили робити програму самостійно? Рухайтеся далі.

Створюємо додаток своїми руками: що потрібно знати

Почати доведеться з теорії. Вам потрібно на базовому рівні зрозуміти анатомію мобільних додатків, а також запланувати базову функціональність програми.

Що таке мобільний додаток

Мобільний додаток — це програма, що працює на планшетних ПК і смартфонах. З допомогою програм власник девайса вирішує практичні завдання: з’єднується з інтернетом, публікує фотографії в соцмережах, редагує текст або зображення, знищує віртуальних орків, слухає музику.

Додаток складається з front — і back-end’а. Front-end — це компоненти програми, з якою взаємодіє клієнт. Back-end або серверна частина — це компоненти, з якими взаємодіє розробник. Умовно кажучи, front-end знаходиться на пристрої користувача, а back-end на власному чи орендованому сервері власника програми.

Користувачі смартфонів і планшетів завантажують програми з сайтів розробників або з магазинів. Найвідоміші магазини Google Play і App Store. Аудиторія вважає програми з магазинів безпечними, так як модератори перевіряють програми перед публікацією.

Як конвертувати теоретичні знання про анатомію мобільних додатків в практичні дії? При виборі конструктора зверніть увагу на дві позиції. Перша: сервіс повинен забезпечувати хостинг програми. Друга: вибраний ресурс повинен забезпечити можливість керування додатком та його публікацію в Google Play і App Store і інших популярних магазинах.

Як визначити необхідну функціональність додатка

На цьому етапі необхідно сформулювати мету і завдання, які вирішує додаток. Інакше кажучи, потрібно зрозуміти, навіщо ви створюєте програму для мобільних пристроїв. Зверніть увагу, це питання треба розглядати не з точки зору бізнесу. Всі знають, що за формулюваннями типу «підвищити якість обслуговування» і «забезпечити комфорт власникам смартфонів» ховається конкретна бізнес-мета: стимулювати продажу. Але вона не допоможе спланувати функціональність програми.

Розгляньте мета і завдання програми з позиції клієнта. Визначте, з якою метою представник аудиторії буде встановлювати і використовувати додаток. Знайдіть задачі, які забезпечують досягнення цієї мети.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Наприклад, якщо у вас інтернет-магазин, мета мобільного додатка можна сформулювати так: забезпечити клієнтам можливість вибирати і купувати товари зі смартфона або планшета. Досягнення мети повинні забезпечити наступні завдання:

 • У програмі повинна бути зручна навігація. Клієнт повинен мати можливість шукати продукти за категоріями, заданим параметрам, виробникам.
 • Програма повинна мати зручний блок оформлення покупок: кошик, систему оплати, відстеження статусу замовлення.
 • У додатку потрібен особистий кабінет. У ньому будуть розділи «Історія покупок», «Бажання», «Вибране».
 • За допомогою push-повідомлень клієнт буде отримувати повідомлення про нові надходження товарів і акціях.
 • У розділі «Інформація» користувач зможе прочитати новини та огляди.

Ви вже здогадалися, що формулювання мети і завдань визначає функціональність майбутнього програми? До речі, не витрачайте час на вимірність і досяжність мети. У даний момент ви плануєте функції програми, а не займаєтеся SMART-аналізом.

Також не витрачайте час на планування дизайну, зовнішнього вигляду іконок і кнопок, макетування екранів. Ви будете використовувати шаблонні рішення. Конструктори додатків дозволяють вибрати один з готових макетів і наповнити його контентом.

Самостійно потренуйтеся формулювати мету і завдання створення додатків різних типів. Наприклад, запишіть формулювання для програм, створених для контент-проектів, форумів, сервісів.

Читайте також: Як створити і розкрутити форум: покроковий план

Огляд сервісів і додатків для створення мобільних додатків для Android і iOS

З допомогою мобільних конструкторів можна розробити програми з різною функціональністю. Ви можете вибрати універсальних сервіс або конструктор, заточений для створення додатків певного типу. Наприклад, якщо ви розвиваєте інтернет-магазин, то вам підійде конструктор MobiCart.

Сервіс MobiCart

Сервіс MobiCart призначений для створення ecommerce-додатків. Ви можете зробити програму, яка замінить сайт інтернет-магазину для мобільних користувачів. Також ви зможете зробити повноцінний мобільний інтернет-магазин, якщо у вас немає сайту.

MobiCart підтримує російську мову. У конструкторі реалізована оплата через PayPal. Також є опція готівкового розрахунку після отримання товарів. Сервіс платний, але підприємці можуть скористатися безкоштовним тарифом з обмеженою функціональністю. Головне обмеження — ви можете додати на вітрину не більше 10 товарів.

Після реєстрації ви потрапите в особистий кабінет користувача. Щоб створити додаток, виберіть опцію Create Application.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Завантажте логотип магазину з допомогою функції Upload logo. Виберіть і збережіть колір оформлення додатка.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Виберіть вкладки, які будуть відображатися на екрані програми. Також відзначте сторінки, які плануєте створити. Збережіть налаштування.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Перейдіть в розділ налаштувань магазину. Для цього виберіть розділ Store Settings. На вкладці Store вкажіть назву магазину, електронна адреса адміністратора. За допомогою випадаючого меню виберіть валюту. Якщо хочете використовувати в додатку Google Карти, зареєструйте ключ API і введіть його у відповідне поле.

При необхідності активуйте опцію безкоштовної доставки і позначте її умови. У полі Cash On Delivery вкажіть величину надбавки при виборі клієнтом післяплати. Ви повинні вказати десяткову дріб. Наприклад, величина Cash On Delivery 1,07 означає, що при накладений платіж вартість товару збільшується на 7 %.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

На вкладці Shipping з допомогою випадаючого меню виберіть країну і регіон доставки. Вкажіть вартість доставки одного або кількох товарів. Зверніть увагу, вартість доставки для кожного регіону доведеться вказувати вручну.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

На вкладці Tax відзначте прапорцем опцію Prices to include tax. На відміну від міжнародних, вітчизняні рітейлери завжди вказують ціну з ПДВ.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

На вкладці Payments Gateway вкажіть дані платіжних систем, через які ви приймаєте платежі. Обов’язково включіть опцію післяплати, так як MobiCart не підтримує популярні в РФ платіжні системи, наприклад, «Яндекс.Гроші».

Налаштуйте мову програми в розділі Languges. Конструктор не підтримує російську мову за замовчуванням, тому текст повідомлень доведеться ввести вручну. Після додавання російського тексту обов’язково збережіть інформацію.

Зверніть увагу, щоб змінити текст мобільного додатку, достатньо вказати нові значення команд на вкладці Mobile. Щоб змінити мову електронних повідомлень і адміністративного поділу, виберіть відповідні вкладки і відредагуйте інформацію.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

У розділі App Vital вкажіть назву додаток, виберіть країну чи країни, жителі яких зможуть користуватися програмою.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

На вкладці Images завантажте зображення, які будуть використовуватися в якості іконок в магазинах додатків на пристрої користувача.

У розділі Home Gallery додайте фото, яке буде відображатися на головному екрані програми. У розділі Store Builder додайте інформацію про продукти. Виберіть відповідний спосіб:

 • Додайте інформацію про категоріях товарів та продуктах вручну з допомогою форми в особистому кабінеті.
 • Завантажте відомості про продукти за допомогою файлу CSV.

Щоб додати інформацію про розділи і продуктах вручну, скористайтеся вкладками Departments і Products.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Щоб додати продукт виберіть відповідну вкладку. Натисніть кнопку Add Product. На сторінці за допомогою редактора додайте інформацію про продукт. Збережіть зміни.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

У розділі More Pages відредагуйте інформацію, яка буде відображатися на сторінках програми.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

У розділі Push Notification можна створювати push-повідомлення. Введіть назву та текст повідомлення. Виберіть варіанти доставки повідомлення. Ви можете надіслати його всім клієнтам, користувачам, що знаходяться на певній відстані від вашого офісу, а також людям, що знаходяться в певному регіоні. Розташування користувачів визначається з ZIP-коду або поштовим індексом. Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку Send Notification.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

У розділі News Tab ви можете підключити RSS-стрічки і акаунти в Twitter, публікації яких будуть відображатися на вкладці News у додатку. Вкажіть на вкладці Feeds у відповідних полях URL RSS-стрічки і ім’я користувача в «Твіттері» і збережіть зміни.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

На вкладці News ви можете створювати нотатки самостійно. Для цього введіть заголовок і текст повідомлення, завантажте зображення та натисніть кнопку Publish News.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Щоб створити інсталяційний файл програми, поверніться в розділ Create Application – Submit Apps. Натисніть кнопку Continue. Прийміть ліцензійну угоду і зачекайте, поки система створить додаток.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Якщо ви вибрали платний тариф, після створення інсталяційного файлу менеджери MobiCart опублікують ваш додаток в App Store і Google Play. Якщо ви вибрали безкоштовний тариф, додаток доведеться опублікувати самостійно. Інструкції щодо реєстрації розробника в Google Play і публікації додатка ви отримаєте на пошту.

Переконайтеся, що програма працює. Встановіть її на мобільний пристрій і перевірте вміст сторінок. Спробуйте оформити замовлення.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Перевірте, як відображаються новини. Для цього виберіть вкладку News.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

У особистому кабінеті MobiCart в розділі Manage Content ви можете в будь-який момент редагувати вміст сторінок, додати або видалити товари, створити новинну замітку або відправити користувачам push-повідомлення. Зміни відображаються в додатку миттєво.

Зверніть увагу на вкладку My Dashboard. Тут відображаються дані про замовлення, переглядах товарів, запасах на складі і куплених товарах.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно
Пам’ятайте: ви можете повністю русифікувати додаток і адміністративну панель в розділі Create Application – Languages.

7 безкоштовних конструкторів аналогічних MobiCart

Ви створили робоче мобільний додаток для інтернет-магазину за допомогою онлайн-конструктора MobiCart. Якщо з якихось причин сервіс вас не влаштовує, скористайтесь аналогічними спеціалізованими інструментами:

 • Create My Free App. За допомогою конструктора можна безкоштовно написати додаток для інтернет-магазину або кафе.
 • MobiCommerce. Використовуйте цей конструктор, якщо ваш магазин працює на CMS Magento або PrestaShop. Вартість використання становить 699 USD в рік. Є безкоштовний тарифний план з обмеженою функціональністю.
 • Appy Pie. Конструктор створює програми, сумісні з платформами PrestaShop, WooCommerce, Shopify та іншими. Інструмент платний. Є безкоштовний тарифний план, який передбачає демонстрацію реклами в створеному додатку.
 • iBuildApp. Величезний плюс цього конструктора — російськомовний інтерфейс кабінету. Вартість використання складає від 2700 рублів на місяць.
 • Apptuse. Конструктор створює програми для iOS і Android, сумісні з 3Dcart, CS-Cart, Drupal Commerce, Magento, PrestaShop та іншими популярними ecommerce-платформами. Також додатки інтегруються з Google Analytics. Сервіс платний.
 • Elite mCommerce. Ще один конструктор, за допомогою якого можна створювати програми для інтернет-магазинів на PrestaShop і Magento. Інструмент платний.
 • BiznessApps. Конструктор для створення додатків різних типів для Android і iOS. Платний інструмент. Протягом 30 днів ви можете відмовитися від використання конструктора і отримати витрачені кошти назад.

За допомогою конструкторів можна створювати додатки різного типу з різною функціональністю. Наприклад, якщо у вас є тематичний інформаційний ресурс, спробуйте скористатися додатком AppsGeyser.

Додаток AppsGeyser

Навіщо створювати програми для інформаційного ресурсу, якщо ви використовуєте адаптивну верстку або мобільну версію сайту? Ось кілька причин:

 • Якщо користувач один раз відвідав ваш мобільний або «гумовий» сайт, це не означає, що він зробить це ще раз. Якщо користувач встановив додаток, він знає і цінує опубліковану вами інформацію. Клієнт збирається регулярно отримувати її з допомогою спеціальної програми.
 • Додаток — це додатковий канал просування проекту.
 • Програма для смартфонів і планшетів може стати додатковим інструментом монетизації інформаційного проекту.

Цього досить? Тоді створіть додаток в AppsGeyser.

Щоб почати працювати, реєструватися не доведеться. Натисніть кнопку Create Now на головній сторінці або виберіть меню Create App в правому верхньому куті на будь-якій сторінці сервісу.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Виберіть потрібний шаблон програми. Якщо мова йде про контент-проект, вас можуть зацікавити такі варіанти:

 • Manual. Цей шаблон дозволяє зробити програму-гайд.
 • Blog. Додаток допоможе аудиторії вашого блогу читати нові замітки з екрану смартфона або планшета.
 • Website. Шаблон конвертує в додаток сайт.
 • Pages. За допомогою цього шаблону можна сконвертувати в додаток з простий функціональністю будь-який контент.
 • News. Шаблон дозволяє створити додаток агрегатор галузевих або регіональних новин.
 • Page. Шаблон конвертує в додаток офлайн-контент, наприклад, електронну книгу.
 • VK Page і Facebook Page. Створіть додаток, що дозволяє стежити за оновленнями відкритих груп у «Вконтакте» і Facebook.
 • YouTube. Використовуйте шаблон для просування свого каналу на YouTube.

Як створити додаток для блогу

Скористайтеся шаблоном Blog. У відповідному полі введіть URL блогу або RSS-каналу. Виберіть колір заголовка нотатки.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Вкажіть назву програми.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Додайте опис.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Виберіть стандартну або додайте довільну іконку. Відповідний розмір зображення — 512 на 512 пікселів.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Для створення завантажувального файлу натисніть кнопку Create App. Після цього необхідно зареєструватися в системі. Підтвердіть реєстрацію і перейдіть в особистий кабінет. Тут ви можете встановити програму на свій мобільний пристрій, опублікувати його в Google Play і Amazon App Store. Також система пропонує опцію монетизації. Якщо ви скористаєтеся цією функцією, в додатку з’являтиметься реклама.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Перевірте, як працює додаток на вашому мобільному пристрої. На планшеті програма повинна відображати список публікацій в блозі у форматі заголовка та анонсу.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Після натискання на посилання Open in browser додаток відкриває обрану публікацію у браузері.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

У особистому кабінеті AppsGeyser ви можете слідкувати за кількістю установок, створювати push-повідомлення, опублікувати додаток в магазинах, монетизувати програму з допомогою реклами, а також відредагувати додаток.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Хочете більше додатків? Тоді створіть додаток-гайд з допомогою шаблону Manual.

Створення програми-гайда з допомогою шаблону Manual

Уявіть, що хочете оформити у вигляді додатку керівництво по ньюсджекингу.

При створенні мобільного додатка врахуйте, що довгі тексти на маленькому екрані читати незручно. Тому вам потрібно зробити коротку покрокову інструкцію.

Відкрийте шаблон і налаштуйте зовнішній вигляд програми. Виберіть спосіб відображення вмісту: по одному кроку на екрані або список кроків.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

За допомогою редактора додайте текст, зображення, відео або посилання. Щоб додати в програму фото, завантажте його на хостинг Imgur і вставте посилання у відповідне поле.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Після редагування контенту вкажіть назву додатка, додайте опис і іконку. Натисніть кнопку Create App. Після створення завантажувального файлу встановіть його на мобільний пристрій і перевірте працездатність.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

Зверніть увагу, більшість мобільних пристроїв за замовчуванням блокує установку додатків з невідомих джерел. Якщо користувач завантажить програму з вашого сайту або сайту конструктора додатків, при спробі встановити її він побачить попередження про порушення безпеки. Частина клієнтів напевно відмовляться від установки програми.

Щоб вирішити цю проблему, опублікуйте додаток в App Store, Google Play або в інших популярних магазинах. Щоб опублікувати додаток в Google Play, скористайтесь покрокової інструкцією в особистому кабінеті Apps Geyser, яка знаходиться на вкладці Publish. Також вам може допомогти інструкція для розробників від Google.

Програми для розробки додатків: як зробити додаток для iOS і Android самостійно

8 конструкторів аналогічних AppsGeyser

Якщо універсальний конструктор AppsGeyser вам не підійшов, зверніть увагу на аналогічні сервіси:

 • AppsMakerStore. За допомогою сервісу можна створювати додатки різних типів: від програм для Ecommerce до рішень для контент-проектів. Конструктор робить програми для iOS і Android. Інтерфейс сервісу русифікований. Для новачків є інформативне керівництво по використанню конструктора. Сервіс платний.
 • Mobincube. Інструмент для створення та монетизації iOS і Android-додатків. Базова функціональність сервісу доступна безкоштовно. Конструктор дозволяє зробити додатки різних типів.
 • Monomobi. Платний інструмент для створення універсальних програм. Інтерфейс конструктора русифікований. Є безкоштовний період використання сервісу.
 • Appsbar. Безкоштовний сервіс для створення додатків. Ви можете створювати програми для Android і iOS з простий функціональністю.
 • Buildfire. Умовно-безкоштовний сервіс, за допомогою якого можна створити програми різного типу. Для використання конструктора оплата не потрібна. А от якщо ви захочете опублікувати додаток в магазинах, доведеться підписатися на платний тариф.
 • AppYet. Безкоштовний конструктор Android-додатків. Ви можете публікувати створені програми в Google Play і монетизувати за допомогою реклами.
 • Appery. Платний конструктор для створення універсальних програм. Ви можете оцінити його функціональність, скориставшись безкоштовним тестовим періодом доступу.
 • Good Barber. За допомогою цього сервісу можна розробляти Android — і iOS-додатку. Конструктор платний, вартість використання становить 16 USD в місяць.

Більша частина запропонованих сервісів має англомовний інтерфейс. Якщо вам незручно працювати з конструкторами англійською мовою, вибирайте платформи з русифікованим контентом.

Конструктори додатків: кам’яний сокиру або тонкий сучасний інструмент?

Не кидайтеся з крайності в крайність. За допомогою запропонованих сервісів дійсно можна створювати працездатні функціональні додатки. Отримані програми можна використовувати для вирішення різних завдань: від забезпечення онлайн-торгівлі до поширення контенту та навчання аудиторії. Створені в конструкторі додатка можна опублікувати в Google Play і App Store, редагувати, монетизувати за допомогою реклами або платних установок.

Пам’ятайте, що недостатньо просто створити програму. Необхідно вкласти багато сил у його просування. Звертайтеся до нас, якщо хочете довірити цю роботу професіоналам, які точно знають, що потрібно робити, щоб залучити нових користувачів.

Не варто переоцінювати запропоновані сервіси. Їх очевидним недоліком залишається шаблонність. Мова йде як про дизайні, так і про функціональність програм. Крім того, доступ до платформ з пристойною функціональністю платний. Що краще: один раз оплатити роботу розробників або багато років платити власникам конструктора? Рахуйте самі.

В коментарях поділіться своїм ставленням до DIY-додатків і конструкторам для їх створення. Якщо у вас є досвід самостійного створення програм для мобільних девайсів з допомогою конструкторів, розкажіть про нього.

І ще: якщо у вас немає часу на самостійне створення мобільного застосування, звертайтеся в нашу компанію. Ми займаємося розробкою і просуванням мобільних додатків, і робимо це добре.