Контент-маркетинг або закупівля посилань?

350

Чому закупівля зовнішньої посилальної маси перестала приносити результат?

Пошуковики навчилися боротися з SEO-маніпуляціями, до яких, без сумніву, відноситься і закупівля зовнішніх посилань. Перехитрити алгоритми пошукових систем і вирішити звичним способом свої нагальні SEO-завдання вже не так-то просто. Саме по собі збільшення закуповуваної посилальної маси в цих умовах безглуздо. Ми переконуємося в цьому все більше. Закуповувати посилання на сьогодні – все одно що ворожити на кавовій гущі: попадеш, не попадеш під санкцію, простить чи не пробачить Яндекс? Завтра закупівля посилань буде тратою часу, сил і фінансів.

Вам потрібні штрафні санкції? Вам хочеться даремно викидати гроші на вітер? Тоді, безперечно, купуйте посилання. Але якщо вам потрібний результат і збільшення природного посилальної маси, вихід один – повністю змінити стратегію просування сайту, зробивши ставку на магістральний шлях розвитку пошукового маркетингу на контент-маркетинг.

Контент-маркетинг – єдина альтернатива закупівлю посилань

Якщо вам потрібний результат, то потрібно прагнути до збільшення кількості природних посилань і до зниження бюджету на закупівлю посилальної маси. В ідеалі потрібно взагалі відмовитися від покупки посилань. Давайте розберемося, чому посилання не ефективні і яка альтернатива їм.

Складно оцінити роль посилань в просуванні. Очевидно, що однозначно сказати, яке значення має для просування сайту та чи інша закуплена посилання, не можна. Об’єктивних параметрів оцінки немає. Навіть, здавалося б, очевидний критерій – позиції сайту в пошуковій видачі – у цьому питанні далеко не очевидний: де вплив посилання, а де роль інших чинників? Визначити важко.

Зрозуміло, що сама по собі закупівля посилань без використання інших інструментів, важливих в просуванні, нічого не дасть. Більш того, вона навряд чи щось дасть навіть у сукупності з іншими інструментами (і навіть якщо сьогодні це ще не зовсім так, то в найближчому майбутньому це буде так, безсумнівно). Реальний результат дає тільки контент-маркетинг.

Вам подобається вбивати свій час, зарившись у таблиці Excel? Ви обожнюєте аналізувати тонни інформації, намагаючись зрозуміти ефективність того чи іншого анкора? Вам подобається проводити години, розподіляючи ключові фрази з бірж статей і посилань? Як оцінити роботу вашого лінк-менеджера? За що платити з/п найнятому співробітнику або агентству на аутсорсингу. Природно, платити треба за роботу. Тільки які критерії цієї роботи при закупівлі посилальної маси?

Нехай з вами природні посилання

Найважливіша складова контент-маркетингу – це якісний контент, цікавий цільової аудиторії, підвищує конверсію та індекс цитування природним шляхом. Унікальні тексти для сайту, з яких відвідувач може почерпнути дійсно корисну інформацію, – це головне, що сьогодні треба сайту.

Якісний контент – єдиний шлях збільшити природну посилальну масу і підвищити конверсію. Цікавий матеріал люди стануть обговорювати на форумах, цитувати в блогах, будуть посилатися на нього у своїх акаунтів в соціальних мережах. Число природних посилань, ведучих на ту чи іншу сторінку, при наявності хорошого контенту ви зможете визначити без праці. Більше того, ви зможете зрозуміти, за яким ключовим фразам та чи інша сторінка високо ранжується у видачі.

Але найважливіше – ви зможете оцінити значення вмісту в фінансових показниках, порівнявши дохід, який приносив вам сайт без вмісту, та прибуток, який він стане приносити після наповнення його текстами.

Таким чином, ми приходимо до висновку: оцінити вплив контенту на просування сайту легше, ніж зрозуміти цінність тієї чи іншої посилання. Ну а далекосяжний висновок звучить так: бюджет на закупівлю посилань краще витратити на хороших копірайтерів. Або хоча б цукерок купити. (Порівнюючи посилальні бюджети деяких сайтів, мову можна вести про закупівлю цукерок в промислових масштабах і побудові повноцінного цукеркового бізнесу).

Загалом, набагато перспективніше приступити до наповнення сайту якісним контентом, ніж побоюватися, а ті посилання які ви закупили, не підуть штрафні санкції і не випаде сайт з пошукової видачі. До речі, з приводу штрафних санкцій. Ну після введення алгоритму Google Penguin, думаємо, всім стало очевидно, що санкції за неякісні беклинки все-таки сущетсвуют?

Як наповнити сайт якісним контентом?

Ну, це зрозуміло: залучити команду копірайтерів, які будуть генерувати контент для вашого сайту. Головне при цьому не забувати, що не тільки унікальність і кількість контенту мають значення. Величезну роль грає якість цього контенту (насправді, набагато більшу роль, ніж кількість!) Тому шукайте хороших копірайтерів. Це буде непросто, тому що ви будете шукати не журналістів і не копірайтерів у прямому значенні цього терміна. Ви будете шукати фахівців, яких за великим рахунком ще немає на ринку. Професійні компетенції веб-копірайтера сьогодні тільки формуються. Мало у кого в інтернет-середовищі є чіткі уявлення про те, якими повинні бути правильні #тексти для сайтів, реально підвищують конверсію і цікаві цільовій аудиторії. Ясна річ, вони повинні бути, в першу чергу, якісними, талановито написаного. Але ось конверсію – її вам зможуть забезпечити не просто талановиті автори, а автори з досвідом веб-копірайтингу і чітким розумінням того, що таке SEO (тьху! аж у роті гірко від цього слова стає!) вчора, сьогодні і чим воно буде завтра.

У вас два шляхи

Перший. Шукати більш-менш стерпно пишуть дешевих авторів, навчати їх самостійно премудростям пошукового маркетингу і сподіватися, що через півроку-рік вони поднатореют в якихось питаннях і почнуть приносити очікуваний результат.

Другий. Залучити за хорошу плату професійних людей, які мають досвід і належний рівень компетенції.

Перший шлях – дешевий і сумнівний. При такому підході не можна гарантувати результат, ні навіть прогнозувати саму можливість результату. А ось що можна прогнозувати, так це ймовірність того, що вкладення в некомпетентну команду не тільки не окупляться, але і будуть щомісяця «генерувати» збиток.

Другий шлях виправданий з точки зору більш-менш швидкого досягнення результату, але не надто ефективний з точки зору фінансових вкладень.

Але третій шлях краще

Так, створити своїми силами професійну команду веб-копірайтерів важко. Для тих, хто це розуміє, є третій шлях, більш простий і ефективний – працювати з готовою командою професіоналів. Питання, де їх знайти? Вони всі тут. Та інших поки не існує.