Ренд Фишкин (SEOMoz.com): Оголошую смерть покупних посилань!

330

19 жовтня Ренд Фишкин, один з найкрутіших seo-експертів буржуйнета і співзасновник самого зыковского блогу про seo, SEOMoz.com, оголосив смерть покупними посиланнями і розкрив нові тактики отримання природних посилань. Ви ще купуєте посилання? Фу-у-у, відстій!

У зв’язку з останніми обновлениеми алгоритму Google (ми маємо на увазі всі ці Панди і Пінгвіни) багато відчули на собі негативний вплив застарілої тактики линкбилдига, коли потрапити під фільтри виявляється дуже легко, а от оговтатися після цього вкрай складно.

Ренд на сторінках seomoz.com розмірковує про відмирання нинішньої практики отримання посилальної маси і якоїсь реінкарнації старих способів отримання природних посилань. Природно, прямий обмін посиланнями (ах, примітивне seo початок нульових, де ти?) працювати не буде і зараз. Але є методи, які знову стають актуальними, і ці методи допоможуть вашому сайту залучити пошуковий трафік.

Отже, намічається повернення до практики отримання природної посилальної маси, яка добре зарекомендувала себе в середині 90-х і використовувалася аж до 98 року, коли природні і (умовно) безкоштовні посилання приводили на сайт саме цільову аудиторію. Основне значення має те, що така тактика дозволяла дійсно підвищувати конверсію. Чому? Інструментів масового линкбомбинга не існувало, і власники сайтів були змушені йти не на посилальні біржі, а до власників інших майданчиків, де можна було отримати потрібну аудиторію. Так – трудомістке, та без готових рішень з мотивації власників майданчиків (у кожному випадку потрібно було домовлятися окремо про умови розміщення), але в підсумку якість сайтів, що посилаються було значно вище.

Потім почалося те, про що ви і самі прекрасно знаєте. З появою Google за кордоном і Yandex у Росії роль посилальної маси стала основною в ранжируванні сайтів. А значить, все – повторимося, всі, без винятку – стали намагатися маніпулювати видачею за рахунок збільшення посилальної маси: від великих транснаціональних гігантів до власників нікому не потрібних особистих сторінок (Exes83, вибач!).

Яндекс почав люто і шалено «розумнішати», починаючи з листопада 2009 року, коли він ввів алгоритм машинного навчання MatrixNet. Кириличний Гугл трохи поотстал. Але за останні 10 місяців світовий гігант явно повернув все втрачене. З моменту появи антиспам-алгоритму Google Penguin, власники сайтів в рунеті почали усвідомлювати, якої шкоди можуть завдати куплені або одержані іншими способами «погані» посилання. Нагадаємо, що в закордонному сегменті інтернету, особливо в com-зоні посилальні біржі ніколи не грали такої серйозної ролі, як в Росії, т. к. санкції до покупними посиланнями були досить жорсткі завжди.

Тепер повернемося до реінкарнації старих методів вибудовування посилального оточення. Чому ми говоримо про реінкарнацію? Тому що всі ці методи відроджуються, звичайно, не в тому вигляді, в якому ми їх знали до епохи посилальних бірж. Та й неможливо на це сподіватися (надто вже великий розрив між пошуковими технологіями нульових і початку десятих років). Розглянемо на конкретних прикладах.

Було
Стало
Прямий обмін посиланнями. Баш на баш. Ти на мене, я на тебе. Не працює як прямий, так і перехресний обмін з 2005-06 років через введення непот-фільтрів.
Активність у сфері промоції, спонсорства і т. д. Отримуйте посилання, стаючи спонсорами публікацій. Отримуйте посилання, беручи участь в оффлайнових заходах — виставках, конференціях, семінарах.
Поширення інформації про компанію та її послуги масовими розсилками по e-mail.
Створення і розвиток соцільних груп преверженцев — коли власник ресурсу створює свою групу передплатників на соціальних платформах і поощрает її якісним контентом. У відповідь користувачі віддячать вас расшариванием вашого контенту в соціальних мережах.
Покупка посилань на посилальних біржах і агрегаторах.
Є три чинники, що породжують природні посилання: якісний контент, якісний контент і знову якісний контент.
Прогони по каталогах автоматичними або напівавтоматичними методами. Каталоги статей.
Розміщуйте свій сайт тільки «ручками» на дійсно заслуговують довіри майданчиках. Це або високоякісні моредируемые каталоги (а їх загалом небагато), або тематичні ресурси з відкритою реєстрацією компаній вашій галузі.
Олдскульная тактика линкбилдинга через гостьові книги, спам форумних профілів, залишення будь-яких коментарів у блогах (головне, щоб посилання dofollow).
На сьогоднішній же день, необхідно складатися і проявляти активну живу участь у фахових співтовариствах, тоді інші учасники вас помітять і почнуть посилатися на вас.

З усього цього можна зробити висновок, що не всі тактики линкбилдинга вичерпали себе, деякі з них, такі як маркетингові статті або впливові каталоги все ще можна використовувати. Природно, вкрай прискіпливо потрібно підходити до оцінки сайтів-донорів і пам’ятати про анкор посилань: ставте посилання тільки в тому випадку, якщо вона доречна і буде корисна користувачеві. І пам’ятайте, що посилання з прямими вхождениями ключів корисними бути не можуть – вони елементарно не природні. Однак, за великим рахунком, Google намагається покінчити з класичними SEO-практиками, ось чому все більше оптимізаторів роблять ставку саме на контент-маркетинг. Причому справжній «бум» розпочнеться в найближчі 6-12 місяців. Загалом якщо ви хочете мати хороші позиції в майбутньому році, грати на випередження потрібно починати вже зараз.