Ефективний контент-маркетинг: 5 звичок, які допоможуть вам виділитися

394

Контент-маркетинг набирає обертів в даний час, підтверджуючи репутацію найбільш актуального і ефективного способу розкрутки бізнесу в Інтернеті. Багато фахівців на Заході вже навіть називають просування з допомогою контенту мейнстрімом. У Рунеті контент-маркетинг також завойовує популярність завдяки успішним прикладом розвитку проектів з використанням цього підходу.

За даними дослідження стратегічних планів бізнес-проектів на 2013 рік, проведеного MarketingProfs і Content Marketing Institute, 91% B2B — і 86% B2C-маркетологів вже використовують контент-маркетинг як інструмент просування (дослідження стосуються, природно, зарубіжного сегменту інтернету). Більше половини респондентів збільшать витрати на створення і публікацію контенту в найближчі 12 місяців.

Пам’ятайте, контент-маркетинг — це не чарівна таблетка, тому використання цього методу не гарантує успіху автоматично. Тільки послідовна реалізація правильно обраної стратегії приносить бізнесу результат. Чим же характеризуються ефективні підходи просування з допомогою контенту? Які секрети допомагають успішним контент-маркетологам розвивати інтернет-проекти?

Ця стаття розповість вам про п’ять звички справжніх професіоналів в області контент-маркетингу. Ви зумієте виділитися на загальному тлі фахівців і бізнесменів, взявши на озброєння отримані знання.

1. Навчіться пояснювати суть контент-маркетингу мовою бізнесу

Далекоглядні фахівці у області просування бізнесу в Інтернеті вже розібралися в принципах роботи і доказах результативності контент-маркетингу. Однак навіть вони не завжди можуть зробити економічне обґрунтування ефективності розкручування за допомогою контенту для клієнтів або керівників своєї компанії.

Як ви розумієте, розмір бюджету на реалізацію контент-маркетингових стратегій залежить від вашої здатності продемонструвати результати їх впровадження або довести можливість досягнення конкретних цілей в осяжному майбутньому. Прив’язуйте завдання ваших маркетингових кампаній до бізнес-цілям клієнта або організації, в якій ви працюєте, щоб власники та керівники проектів розуміли, на що вони витрачають кошти.

Наприклад, бізнесмен ставить перед собою мету створити бренд і зробити його впізнаваним. Контент-маркетинг в даному випадку втягне аудиторію у взаємодію з бізнесом і надасть потенційним клієнтам різнобічну інформацію про бренд і його перспективи.

Лояльність споживачів — ще одна вимірювана вигода, яку отримує бізнес за допомогою контент-маркетингу. Ваші клієнти повертаються до вас знову і знову, якщо ви регулярно надаєте їм корисну і релевантну інформацію у вигляді оглядів, статей, Email-розсилки.

2. Об’єднайте фахівців різного профілю в сильну контент-маркетингову команду

Ви не досягнете успіху в контент-маркетингу в поодинці. Успішні маркетологи створюють команди, здатні реалізовувати масштабні редакційні плани (ми вже торкалися цієї теми тут).

Команда знадобиться вам, щоб:

 • Постійно створювати та публікувати великі обсяги актуального релевантного контенту. Залучаючи до співпраці кваліфікованих фахівців з різних сфер, ви отримуєте додаткову гнучкість. Мова йде про створення контенту різних типів і тематик. При цьому ви зберігаєте головний стрижень маркетингових кампаній — ваш контент просуває проекти, так як приносить користь потенційним та існуючим клієнтам.
 • Радитися з фахівцями з різних дисциплін, щоб підтримувати актуальність контенту для аудиторії, а також вибирати ефективні канали поширення інформації. Взаємодія копірайтерів, дизайнерів, SEO-оптимізаторів, експертів щодо створення відеоматеріалів гарантує вам підвищення ефективності маркетингових кампаній.

3. Розповідайте цікаві історії

Ця звичка залишається однією з головних характеристик успішних фахівців у галузі контент-маркетингу. Навчіться інтригувати аудиторію і залишатися цікавими для потенційних клієнтів.

Скористайтеся деякими прийомами професійних журналістів, які вміють перетворювати свої статті в трендові матеріали, які роблять погоду в тій чи іншій сфері. До таких прийомів відносяться:

 • Публікація статей, в яких побіжно згадуються ті чи інші товари та послуги. Журналісти уникають рекомендацій або прямої реклами, щоб створити в аудиторії враження неупередженості автора.
 • Збереження одноманітності стилю і дотримання стандартів якості публікацій. Це підвищує довіру потенційних та існуючих клієнтів до контенту.
 • Підтвердження інформації посиланнями на авторитетні джерела. Журналісти використовують цей прийом, щоб збільшити цінність власних матеріалів в очах аудиторії.

А щоб створити гарну новину чи статтю, багато журналістів об’єднують свою роботу в п’ять етапів. Ось вони:

 • Пошук ідеї.
 • Пошук джерел інформації.
 • Інтерв’ювання ключових дійових осіб і експертів.
 • Написання матеріалу.
 • Публікація статті і отримання зворотного зв’язку.
 • Вивчайте базові принципи оповідання, вони також допоможуть вам створювати захоплюючі статті та огляди. Одним з таких принципів є структурування матеріалів. Наприклад, сучасні історії часто складаються з трьох блоків:

  • Подання, в якому автор описує дійових осіб, відносини між ними і обставини, в яких розгортається дія.
  • Дії, в ході якого герої історії вирішують виниклі проблеми і набувають нові знання і вміння.
  • Розв’язки, в ході якої дійові особи досягають поставлених цілей, отримують відповіді на всі питання і набувають новий погляд на життя.

  Це тільки один із способів структурування матеріалу, який ви можете використовувати. Пам’ятайте, наявність структури робить ваші історії та огляди читабельними і динамічними.

  Обов’язково використовуйте графіку, щоб ваш контент був цікавий аудиторії. Ми вже неодноразово писали, що графічний дизайн і фотографії є важливими компонентами подачі текстів (див. тут і тут). Вважайте візуальні рішення ефективним способом впливати на емоційну сферу ваших потенційних клієнтів.

  Вивчайте інші прийоми професійних журналістів і авторів. Вони вам допоможуть управляти аудиторією та домагатися від читачів необхідних дій.

  4. Змінюйте середу

  Контент-маркетинг може значно змінити підходи до ведення справ, прийняті у вашій організації або компанії, яка стала вашим клієнтом. Вам і вашим колегам необхідно навчитися надавати споживачам корисну і цікаву інформацію, просуваючи бізнес. Це зазвичай передбачає відмову від стандартної реклами, яку не помічає більшість покупців. Таким чином, ви повинні знати, як успішно і конструктивно змінити ситуацію у вашій компанії.

  Зверніть увагу на бізнес-казку Джона Коттера і Хольгера Ратгебера «Наш айсберг тане, або як досягти результату в умовах змін». Вона допоможе вам здійснювати необхідні зміни, які допомагають бізнесу залишатися успішним у періоди трансформацій.

  Фахівці у сфері контент-маркетингу повинні одночасно надавати аудиторії актуальну і корисну інформацію, а також виступати в ролі провідників змін. Іншими словами, контент-маркетинг повинен навчити вас говорити і писати про те, що цікавить (чи зацікавить найближчим часом) ваших клієнтів, але не те, що вигідно і цікаво вашому бізнесу.

  Ви ніколи не замислювалися, який продукт виробляють журналісти? Вони створюють величезну кількість якісного контенту, який змушує аудиторію знову і знову повертатися на сайти інформаційних агентств, щоб прочитати свіжі новини або ексклюзивне інтерв’ю.

  Використовуючи контент-маркетинг для розкрутки бізнесу, пам’ятайте, що корисна для клієнта інформація повинна стати одним з ваших продуктів. Це справедливо навіть у тому випадку, якщо ваша компанія спеціалізується на виробництві металоконструкцій. Уявляєте, які тектонічні зміни повинні відбутися, щоб фірма, що займається обробкою металу, створила власну редакцію для роботи з контентом? Але найцікавіше попереду — саме ви станете провідником змін, якщо захочете ефективно просувати бізнес в епоху інформації.

  5. Постійно перевіряйте і оцінюйте контент

  Маркетологи, що працюють з контентом, повинні чітко розуміти роль кожного огляду, відеоролика або статті в загальній стратегії просування бізнесу. Наприклад, публікуючи матеріал, присвячений певній тематиці, вам слід відразу ж подумати про офіційних документах, результати досліджень та презентаціях, які всебічно розкривають порушені у статті питання. Також ви можете використовувати різні типи контенту, щоб розширити потенційну аудиторію.

  Регулярний контент-аудит допоможе вам визначати найбільш успішні та популярні матеріали, а також статті та огляди, які потребують актуалізації. Крім цього, перевірка, інвентаризація допоможе вам уникнути формування «безлюдних островів контенту». Мова йде про матеріали, які не користуються попитом з боку ваших клієнтів, що виражається, наприклад, у відсутності переглядів сторінок сайту, соціальних дій, коментарів і т. п. Аудит дозволить вам змінити і актуалізувати непопулярний контент, щоб знову зробити його популярним.

  Контент-маркетинг водночас є наукою і мистецтвом. Фахівці, що працюють в даній сфері, мають можливість в ході аудиту миттєво отримувати величезну кількість інформації з допомогою інструментів автоматизації маркетингу, сервісів пошукової та соціальної аналітики. Це робить їх схожими на вчених. Однак тільки експерти високого рівня вміють працювати з отриманою інформацією і трансформувати її в корисний і цікавий для аудиторії контент. Хіба вони не художники?

  Навчіться визначати, чому ваші кращі матеріали стали популярними серед клієнтів. Можливо, вся справа в слайд-шоу або відеороликах, які ви використовували у тій чи іншій статті? Тема огляду виявилася настільки актуальною, що сотні людей залишили коментарі в протягом декількох годин після публікації? Чим більше ви знаєте про своєму контенті, тим легше вам буде створювати матеріали, необхідні саме вашому споживачеві.

  Як ви думаєте, які ще звички є у успішних фахівців у галузі контент-маркетингу? Поділіться своїми думками.