Варто вказувати авторство після видалення фото авторів з SERP Google

369

Google дав, Google взяв: фото авторів зникли з результатів пошукової видачі. Чи означає це, що зазначення авторства більше не має сенсу? Чи Правда, що Google відмовляється враховувати Author Rank при ранжируванні матеріалів? Читайте нижче.

Варто вказувати авторство після видалення фото авторів з SERP Google

Що сталося?

В кінці червня представник Google Джон Мюллер повідомив, що фото авторів більше не будуть відображатися на сторінці видачі. Також Google перестане показувати кількість користувачів в колах автора. Мюллер пояснив це прагненням пошуковика поліпшити досвід мобільних користувачів, а також уніфікувати зовнішній вигляд SERP для користувачів різних девайсів. Він заявив, що в ході тестування нового і старого фрагментів Google не зафіксував змін CTR.

Варто вказувати авторство після видалення фото авторів з SERP Google

Це не відповідає результатами численних незалежних досліджень. Наприклад, експерти Marketing Tech Blog встановили, що клікабельність фрагментів з фото авторів майже в 5 разів (!) перевищувала CTR фрагментів без фото.

Реакція маркетологів на нововведення пошуковика практично збіглася з описом стадій горя Елізабет Кюблер-Росс:

 • Гнів: Google, як ти міг так вчинити? Метт Каттс, за що ти ненавидиш нас?
 • Замішання: що ж тепер робити? Може, нововведення стосується не всіх авторів?
 • Депресія: ні-ні, моя гарна фотографія, як же я буду жити, якщо ти не отображаешься в сніппеті?
 • Агресія: Google являє вселенське зло. Він зливає всі дані спецслужбам і рекламістам. Видалити обліковий запис і буду користуватися тільки «Яндексом».
 • Пророцтва апокаліпсису: зрозуміло, вони закривають Google+! Ця соціальна мережа так і не стала популярною.

Однак маркетологам варто контролювати емоції і раціонально аналізувати будь-які нововведення. Для цього треба відповісти на кілька запитань.

Чому Google прибрав фото авторів з фрагменту насправді?

Є думка, що Google прибрав фото авторів зі сторінки видачі, так як вони занадто сильно збільшували клікабельність посилань. Закон збереження енергії діє і в пошуковому маркетингу: якщо CTR одного елемента SERP зростає, то клікабельність інших елементів падає. Яких? Наприклад, блоків контекстної реклами…

Ага, скажете ви, Google не тільки являє вселенське зло, але ще й намагається пограбувати власників сайтів, просуваючи платний пошук. Не поспішайте робити такі висновки. Згідно з дослідженнями, проведеними самим же Google в 2011 і 13 році, розширені сніппети не впливають на CTR контекстних оголошень. Про це можна прочитати тут.

Як сказано вище, експерт Google Джон Мюллер стверджує, що фрагменти з фото автора і без фото автора забезпечують однаковий CTR. Це твердження не збігається з результатами численних незалежних досліджень. Як пояснити це розбіжність?

На цей рахунок існує кілька припущень:

 • Google використовує для оцінки CTR зведені дані по всім сайтам, що вказує авторство. Найбільший пошуковик у світі володіє доступом до вичерпної статистикою, якого позбавлені маркетологи.
 • Джон Мюллер говорить не про клікабельності фрагментів з фото авторів, а про CTR всіх результатів видачі.
 • Маркетологи встановили більш високий CTR всіх розширених фрагментів, а не тільки фрагментів з фото авторів. Тому точно невідомо, чи дійсно більш висока клікабельність забезпечується саме Google Authorship.
 • Google зробив черговий крок в рамках стратегії домінування мобільного пошуку. Пошукова система дійсно прагне поліпшити досвід мобільних користувачів і уніфікувати результати видачі, про що прямо сказав Джон Мюллер.

Чи Правда, що Google ховає авторство і навіть соціальну мережу Google+?

Немає. Ви ж не викидаєте дорогий смартфон, якщо подряпали задню кришку. Функції Google+ не обмежуються авторством. Google не розглядає цю платформу в якості звичайної соціальної мережі.

Найбільша пошукова система світу використовує Google+ в якості інтегратора мережевий особистості. Пошуковик збирає всю доступну інформацію про користувача, коли він дивиться відео на YouTube, відправляє листи з Gmail, ставить «+1» вподобаним матеріалів на сторонніх сайтах і т. п.

Варто вказувати авторство після видалення фото зі сторінки видачі?

Фото у видачі не є головною вигодою вказівки авторства. Зверніть увагу на наступні слова почесного інженера Google Метта Каттса:

Ми шукаємо авторитетних авторів у тій чи іншій ніші, наприклад, в медицині або для туристичної галузі. Ми намагаємося, щоб їх публікації ранжирувалися трохи вище анонімних матеріалів. Це допомагає користувачам Google знаходити більш якісні матеріали.

Так, Google Authorship працює навіть після видалення фото з результатів видачі. Авторство пов’язує публікації на сайті з акаунтами авторитетних авторів. Воно дає вам розширений фрагментом, нехай він і не включає візуально приваблива фото.

Майбутнє авторства

Багато експертів вважають, що Google рано чи пізно збільшить роль Author Rank при ранжируванні сайтів у видачі. У цьому випадку виграють ресурси, які співпрацюють з авторитетними авторами. Можливо, пошукова система колись навчиться визначати авторство без додаткової розмітки. В цьому випадку питання про використання Authorship зніметься.

Видалення фото авторів з результатів видачі робить посилання на ваш сайт менш привабливими. Ймовірно, клікабельність фрагментів без фото падає. Однак основні переваги Google Authorship зберігаються. Використовуйте цей інструмент, він працює.

Читайте також:

 • Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?
 • Що таке «in-depth articles» і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google
 • Не перемудрите з микроразметкой: 5 базових типів, які необхідно впровадити в першу чергу