25 ефективних способів подачі контенту

435

В умовах жорсткої конкуренції, яка панує сьогодні в блогосфері, стає дуже складним залучити й утримати читачів. Нові блоги з’являються, як гриби після дощу, і цей процес неможливо зупинити. Як же вижити в цій запеклій боротьбі? Як виділитися на тлі своїх конкурентів, число яких з кожним днем стає все більше і більше?

Ми вже не раз говорили про те, наскільки важливо створювати якісний контент, і ніколи не втомимося це повторювати. Контент – це основа вашого просування. Проте недостатньо просто писати красиві і цікаві тексти – їх ще потрібно правильно подавати своїм читачам. Мова йде про різних форматах або типи постів.

Думаючи над змістом чергової публікації, грамотний блогер обов’язково повинен уявляти, яким чином він оформить свій текст. Напевно, у багатьох з вас є улюблений спосіб подачі матеріалу, наприклад у вигляді списку або інструкції. Однак це не означає, що ви можете використовувати його абсолютно у всіх випадках. Адже ви пишете пости не для себе, а для читачів, тому повинні враховувати їх інтереси.

Для більшості людей (окрім самих переконаних консерваторів) природно прагнення до новизни і різноманітності. Адже, ви не їсте яєчню на сніданок кожен день, якою б смачною вона не здавалася, і не носіть одні і ті ж джинси круглий рік, якими б зручними і модними вони не були? Те ж саме і з вашими читачами. Їх потрібно постійно дивувати чимось новим і цікавим, інакше вони просто-напросто занудьгують і знайдуть заміну вашого блогу.

Далі ми розглянемо найбільш популярні і ефективні способи подачі контенту. Можливо, деякі з них підійдуть для реалізації вашої маркетингової стратегії, а інші виявляться зайвими. У будь-якому випадку, ви повинні ознайомитися з усіма існуючими форматами постів, щоб з гордістю носити звання авторитетного блогера.

1. Пост-інструкція

У двох словах, це пост, який пояснює читачам правильний спосіб виконання певного завдання. Ось один з типових прикладів: Як домінувати на першій сторінці видачі Google. Пост-інструкція є одним з найпоширеніших форматів серед бізнес-блогерів. І це не випадково: оскільки він навчає читачів чогось нового, він відмінно підходить для генерації трафіку з органічного пошуку.

2. Пост-список

Іншим, не менш популярним форматом постів є список. Пости-списки можна легко розпізнати, оскільки в їх заголовках зазвичай містяться цифри, як, наприклад, у цих статтях: 16 причин стати експертом або 7 способів розмазати недобросовісного онлайн-конкурента.

Пости-списки відмінно підходять для початківців блогерів, оскільки їх можна легко скласти за шаблоном. Зазвичай вони використовуються для об’єднання рад, методів та ідей з певної тематики і дуже подобаються аудиторії, оскільки їх легко читати і переглядати. Це вам не суцільний текст, при вигляді якого у читачів виникає лише одне бажання: скоріше покинути веб-сторінку… Пост-список є впорядкованим: у ньому містяться пункти і підпункти, які відображають основні ідеї статті. Переглядаючи його, читачі розуміють, що ви доклали чимало зусиль, щоб заощадити їх час. Тому відповідають вам вдячністю – лайками і расшариваниями.

3. Пост-огляд

Пост-огляд, як правило, висвітлює контент інших блогерів з певної тематики. Для його створення, в першу чергу, необхідно вибрати тематику і знайти найбільш цікаві публікації, що відносяться до неї. Потім, об’єднати їх в одній статті і красиво оформити. Таким чином, ви економите час і зусилля своїх передплатників, яким вже не потрібно бродити по інтернету в пошуках потрібної інформації: всі необхідні відомості зібрані в одному джерелі. Приклад такої статті: Які метрики ефективності контент-маркетингу використовують 10 провідних експертів буржунете.

Щодо постів-оглядів існують певні забобони. Наприклад, деякі вважають їх неоригінальними, а їх творців – лінивими. Однак це не так. Для того щоб створити такий пост, необхідно провести свого роду дослідження, вивчити безліч думок з певного питання, а потім представити їх у чіткій і лаконічній формі.

Пости-огляди ідеально підходять для представлення прикладів з життя, статичних даних, думок експертів, цитат, відео і т. д. Вони також допомагають формувати і підтримувати зв’язки з іншими блогерами та компаніями, на яких ви можете посилатися у своїх публікаціях.

4. Пост-інформація до роздумів

Пости даного типу спонукають читачів до активних роздумів. Вони являють собою певні міркування, наприклад, про динаміку розвитку певної галузі або нових галузевих тренди та їх значення. Варто відзначити, що не кожен блогер здатний писати подібні пости – для цього потрібен досвід і професіоналізм. Неможливо створити пост-інформацію до роздумів спонтанно: як правило, він є результатом ретельних досліджень і роздумів з певного питання. Пост-інформація до роздумів часто буває абстрактним і суперечливим за своєю суттю. Саме тому він нерідко стає причиною активних дискусій в розділі «Коментарі». А це як раз те, що нам потрібно!

5. Розважальний пост

Розважальні пости використовуються для того, щоб підняти настрій аудиторії. Адже хто не любить час від часу посміятися від душі? Якщо ви будете знати міру, то розважальні пости вдало впишуться у вашу маркетингову стратегію.

Розважальні пости рекомендується публікувати під час свят, в кінці робочого дня або на вихідні, коли люди хочуть розслабитися і відпочити від серйозної інформації. Створюючи смішні пости, не випускайте з уваги загальну концепцію свого блогу: вона повинна відображатися в кожній публікації, незалежно від її жанру.

6. Пост-пояснення

Пост даної категорії роз’яснює сутність певної концепції. Як правило, він починається з питання «що?» (наприклад, Що таке виральный контент?) і відмінно підходить для роз’яснення контенту, призначеного для дилетантів у тій чи іншій сфері. Пост-пояснення може розкривати особливості конкретного тренду, метод або інструменту. У більшості випадків, у ньому дається тлумачення певного поняття, а також перераховуються його характеристики. В кінці посту-пояснення ви можете послатися на іншу публікацію або електронну книгу, яка розглядає дане явище більш детально.

7. Пост-аргументація

З назви видно, що пост-аргументація наводить докази певної точки зору. Його відмінна риса – питання «чому?», з якого починається заголовок (наприклад, Чому контент-маркетологи повинні радіти появі Penguin 2.0: чотири причини).

Даний формат можна використовувати в ситуаціях, коли ви хочете підкреслити значущість тієї чи іншої тематики, наприклад тренду, метод або концепції. Ви обов’язково повинні підкріплювати свої аргументи реальними прикладами, фактами, статистичними даними, щоб схилити аудиторію до своєї точки зору.

8. Пост-нарис

Пост-нарис детально розглядає концепції та ідеї, що відображають інтереси клієнтів. Його структура і стиль мають багато спільного з газетною статтею. Даний формат посту вимагає більш ретельного роздуми і дослідження тематики. Так що, доведеться гарненько попрацювати.

9. Пост в питально-відповідної формі

На сайті кожної поважаючої себе компанії можна побачити розділ FAQ, містить найчастіші запитання читачів і відповіді на них. За аналогією, ви можете створювати пости, присвячені питань, які найбільше цікавлять ваших клієнтів. Приклад такого посту: Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового контенту.

Якщо ви не знаєте, яку інформацію можна включити в подібний пост, зверніться до своїх колег з відділів продажів і обслуговування. Безпосереднє спілкування з потенційними клієнтами – їх повсякденний обов’язок. Тому ви можете попросити їх записати типові запитання, які їм задають клієнти. Ідеї для запитань і відповідей також можна черпати з коментарів, які читачі залишають на вашому блозі або на сторінках в соціальних мережах.

10. Пост-інтерв’ю

Пост-інтерв’ю відображає точку зору третьої особи з певного питання. Як і попередня різновид постів, він складається з питань і відповідей, однак у цьому випадку ви ставите питання самі, а відповідає на них інша людина. Як правило, це відома або впливова особистість, думка якої цікаво читачам. Пост-інтерв’ю володіє цілим рядом переваг. По-перше, вам надається можливість познайомитися з провідними експертами і авторитетами у вашій галузі. По-друге, збільшується кількість ваших читачів, оскільки всі довіряють думку професіоналів. І, нарешті, розширюється охоплення аудиторії, особливо якщо опитувані особи поділяються вашими постами зі своїми колегами.

11. Пост-презентація

При створенні даного типу поста часто використовують сервіс SlideShare, призначений для хостингу презентацій. Працювати з ним дуже просто. Ви створюєте звичайну презентацію в Power Point зі своїх постів, завантажуєте на сайт SlideShare.net і розміщуєте її на своєму блозі, скопіювавши код з вкладки «Embed». Ось одна з наших недавніх презентацій – Контент-маркетинг: новий погляд на просування товарів і послуг в інтернеті.

Багато хто недооцінюють потенціал постів-презентацій, а дарма… Адже завдяки сервісу SlideShare ви можете зробити свої презентації доступними для всієї інтернет-аудиторії. До того ж, пост-презентація допомагає просто і наочно представляти будь-які ідеї. Зрозуміло, створення постів-презентацій зажадає від вас багато часу, а також наявності професійних дизайнерських навичок, але результати варті того.

12. Пост-інфографіка

Останнім часом блогери все частіше використовують інфографіку. Інфографіка – це наочний спосіб представлення інформації за допомогою тексту і зображень. Завдяки їй навіть найскладніші наукові концепції стають доступними для розуміння.

Читайте також: Як зробити класну презентацію, якщо ви не дизайнер

Пост-інфографіку можна розповсюджувати з допомогою Twitter, Pinterest та інших соціальних медіа. Даний формат доведеться дуже до речі для подання статистичних даних, наочних рад або хронологічної інформації. Ось один з прикладів: Курс на Острови: Історія оновлень алгоритмів Яндекс.

Створення поста-інфографіки також вимагає значних трудових і тимчасових витрат. Якщо в дизайні ви повний профан, то краще доручити цю справу стороннього фахівця. Підійдіть до створення інфографіки з усією відповідальністю, і результати перевершать всі ваші очікування.

13. Пост-новина

Читачам завжди цікаво, що відбувається в їхньому місті, країні чи світі. Допоможіть їм отримати швидкий і легкий доступ до новин. Контент подібного роду необхідно створювати, публікувати та просувати дуже швидко. На жаль, він має властивість дуже швидко втрачати свою актуальність.

Ви також можете використовувати новинний фон з метою просування свого бренду. У цьому полягає сутність прийому «ньюсджекинг», про який ми вже не раз писали у своїх статтях. Якщо ви хочете стати успішним «ньюсджекером», вам необхідно постійно тримати руку на пульсі. Ви повинні ретельно стежити за подіями, щоб у потрібний момент пов’язати певну новину зі своїм брендом. В даній ситуації, вам не обійтися без допомоги RSS-стрічки. Підпишіться на сайти різних інформаційних агентств, щоб бути в курсі як глобальних, так і галузевих новин.

14. Пост з негативним підтекстом

Більшості читачів подобається читати негативні новини або інформацію про те, чого варто уникати (приклад: 6 помилок, які знижують ефективність електронної розсилки). Розгляньте певну ситуацію з негативної сторони, і ви будете приємно здивовані значним збільшенням трафіку.

15. Пост з результатами дослідження

Багато клієнтів підозріло ставляться до контенту, який не має наукового підтвердження. Надайте їм науково обґрунтовані факти, посилаючись на один або кілька джерел. І тоді ваші читачі відразу ж розкриють вашу статтю і порекомендують її своїм колегам. І це не порожні слова, а результат наукового дослідження 🙂

16. Пост-кейс

Дослідження – це добре, але реальні кейси – ще краще. Людям недостатньо теоретичних абстракцій: вони хочуть бути впевненими в тому, що даний метод або прийом дійсно працює на практиці. Проаналізуйте деякі приклади з реального життя, і тоді читачі миттю почнуть розшарювати ваш контент на різних соціальних майданчиках. До речі, ось пара прикладів подібних постів: Внутрішній і зовнішній контент-маркетинг: кейс texterra.ru та Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%.

17. «Нестаріючий» пост

Деякі пости мають дивовижну рису: вони не втрачають своєї актуальності з часом. Може пройти рік і навіть два, а читачам буде здаватися, ніби вони були написані тільки вчора. Це пов’язано з тим, що подібні пости містять універсальні істини, без прив’язки до часу. Розглянемо наступний приклад: Як вести блог, якщо ви не вмієте добре писати? Неважко здогадатися, що інформація, що міститься в цій статті, втратить свою актуальність тільки тоді, коли блогосфера повністю зникне з обличчя інтернету». А це вкрай малоймовірно…

18. Пост, багатий фотографіями

Створюйте контент, в якому ідеї, концепції або історії передаються за допомогою зображень і фотографій (як, наприклад, в нашому пості 10 способів створення приголомшливих знімків, якими ваші користувачі захочуть поділитися з друзями). Картинки надають емоційний вплив на відвідувачів блогу. Саме тому контент, що містить візуальні елементи, здобуває більшу популярність, ніж звичайні текстові пости.

19. Пост-відео

Доступ до високошвидкісного інтернету дозволив користувачам дивитися і завантажувати велику кількість відеороликів. Саме тому відео має стати обов’язковим компонентом вашого маркетингового міксу. На щастя, вам є з чого вибирати. Наприклад, ви можете зняти ролик на звичайну відеокамеру (приклад: Коментарі, як інструмент вхідного маркетингу) або створити відеоуроки, на яких буде відображатися екран вашого монітора (наприклад, з допомогою Camtasia). Не варто забувати і про старий добрий YouTube, який дозволяє вам ділитися відео-контентом з багатомільйонною аудиторією.

20. Пост-рейтинг

Яким би жанром музики ви не захоплювалися, ви напевно стежите за тим, які місця посідають ваші кумири в чартах різних радіостанцій і телеканалів. Чому б не створити власний «хіт-парад» на своєму блозі? Природно, ви будете оцінювати не мелодії, а різні продукти і послуги (наприклад, 10 кращих гаджетів року, що минає). Ви навіть можете провести голосування серед своїх читачів і представити його результати у вигляді посту. Вашим передплатникам буде приємно, що ви враховуєте їх думку при створенні свого контенту.

21. Пост-порівняння

Пости, які порівнюють два продукту або дві послуги однієї категорії, завжди викликають бурхливий ажіотаж у аудиторії. Уявіть, що ви зіставляєте дві марки автомобілів: БМВ і Мерседес. У кожного з даних брендів є своя армія шанувальників. Тому не дивуйтеся, коли розділ «Коментарі» після вашого посту-порівняння буде заповнений вщерть. До речі, недавно у нас якраз був такий пост: Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент.

22. Пост, що містить цитати

Цитати користуються величезною популярністю у спільноти соціальних медіа. Напевно, ваші друзі ВКонтакте використовують різні афоризми в статусах або публікують їх на своїй стіні. Досить часто ці висловлювання просто чіпають за душу і надихають на нові звершення. Не дивно, що пости з цитатами, як правило, дуже швидко набирають купу лайків і розшарювання.

23. Пост-подкаст

Бум подкастингу спостерігався кілька років тому, і зараз він знову відроджується. Сучасні технології максимально спростили процес створення подкастів. Ви можете представляти в звуковій формі не тільки новий контент, але і більш ранні статті. Ваш старий контент почне звучати по-новому на іншому носієві. Подкасти, подібно аудіокниг, дуже зручні для користувачів. Ваші клієнти можуть завантажити їх собі на плеєр і слухати в транспорті, під час прибирання або прогулянки.

24. Пост-розшифровка

Пост-розшифровку можна назвати протилежністю посту-подкасту. Адже, в даному випадку, ми здійснюємо зворотній процес: перетворюємо відео — та аудіофайлів у текст. Уявіть, що ви перебуваєте на конференції, на якій будуть виступати самі впливові експерти вашої галузі. Зрозуміло, ви не зможете запам’ятати і записати всі їхні ідеї, тому найкраще рішення – використовувати диктофон. Коли у вас на руках вже буде готовий аудіофайл, ви зможете самі розшифрувати його або залучити для цієї мети стороннього фахівця. І нарешті, останній, крок – створити контент, що відображає ключові ідеї конференції, яку ви відвідали. Зрозуміло, у своєму пості ви повинні будете посилатися на авторів тієї чи іншої презентації.

25. Пост як частина електронної книги

Ви можете об’єднати свої пости з певної тематики і перетворити їх на електронну книгу. Електронна книга – це відмінний спосіб для просування вашого контенту. Ви можете піти на хитрість: запропонувати своїм клієнтам підписатися на розсилку взамін на електронну книгу, яка містить цінну інформацію.

Підіб’ємо підсумки

Отже, ми представили вам деякі з найбільш ефективних способів подачі контенту. Насправді, їх набагато більше, адже блогінг – це сфера діяльності, яка надає широкий простір для творчості. Серед величезного розмаїття форматів ви можете вибрати ті, які найбільш оптимально підходять для реалізації вашої маркетингової стратегії. Ви можете використовувати їх окремо або поєднувати деякі з них в одному пості (наприклад, створити пост-список і включити в нього фотографії та цитати). Вирішувати вам.

Представляючи контент в різних форматах, ви неодмінно збільшите трафік і число своїх передплатників в соціальних мережах. Так що, дійте, проявляйте креатив і не давайте своїм конкурентам ні єдиного шансу.

Переклад і адаптація матеріалу Джеффа Булласа 20 ideas for content that people love to share on social media.