Що таке контент-маркетинг

476

Не вірте, якщо вам скажуть, що контент-маркетинг – це майбутнє бізнесу. Це вже сьогодення. Сьогодні західні аналітики говорять про вибухове зростання цього напрямку інтернет-маркетингу.

Контент-маркетинг – якщо ви ще не чули цього слова, то запам’ятайте його, ви почуєте його дуже скоро. Ймовірно, ви вже впроваджуєте цю технологію, навіть не підозрюючи про це. Якщо ні – то почнете впроваджувати дуже скоро. Контент-маркетинг, по суті, дуже скоро стане магістральним шляхом розвитку інтернет-маркетингу в цілому.

Так що ж таке контент-маркетинг?

Контент-маркетинг – це маркетингова технологія створення і поширення затребуваного контенту для залучення цільової аудиторії. Завдання технології – спонукати споживача до цільових дій, залучити його в ваш конверсійний сценарій. Контент-маркетинг – це інформація, отримана вашим потенційним покупцем в потрібний час і в потрібному місці.

 • Ви думаєте, що у вас хороші ціни? Але ваш клієнт навіть не знає про це!
 • Ви думаєте, що у вас є реальні конкурентні переваги? Але ваш клієнт навіть не знає про це!
 • Ви думаєте, що ваші товари та послуги – найкращі на ринку? Але ваш клієнт навіть не підозрює про їх існування!
 • Все, що шукає ваш клієнт в інтернеті, – це інформація. Правильно подана інформація, поширена через потрібні канали, – це і є суть контент-маркетингу.

Тепер, щоб було зрозуміліше, наведемо приклад. Ви продаєте якийсь товар. Ваша сторінка буквально благає відвідувача: ну, купи-і-і-і-і! Технології контент-маркетингу в корені відрізняються від цього. Ми беремо ваш товар і товари конкурентів, ми робимо огляд на тему «Чому ваш товар краще»? Ми даємо споживачеві робити свій власний вибір – який же товар вибирати, і цей вибір має бути на вашу користь. Адже ваш товар, дійсно ж, найкращий на ринку? І найголовніше: таких оглядів повинно бути багато. Точніше – дуже багато. Ще точніше – дуже і дуже багато.

Основні переваги контент-маркетингу:

 • Опосередкований продаж через затребуваний вашою аудиторією контент.
 • Контент-маркетинг не працює на ваш бренд безпосередньо, але робить його упізнаваним.
 • На розкрутку бренду потрібно менший бюджет, ніж через класичні способи реклами.
 • Поліпшуються позиції у видачі пошукових систем. Їм подобаються природні посилання!
 • Збільшується пошуковий трафік за рахунок зростання – адже контент-маркетинг передбачає постійний ріст на сайті кількості нових матеріалів, а значить, збільшується кількість своїх запитів.
 • Зміцнюється авторитет вашої компанії або бренду, створення якісного контенту зробить вас експертом в очах як споживача, так і конкурентів.
 • Контент-маркетинг – це природно! Це не пресинг видачі пошукових систем за рахунок seo-посилань. А значить, в довгостроковій перспективі це саме те, що буде затребуване пошуковими системами.

Як бачите, одні плюси. Контент-маркетинг створює довіру, авторитет, які, в свою чергу, знищують «опірність» клієнта. Потрібна інформація являє собою опис переваг, які отримає клієнт від певного продукту або сервісу. Контент «рулить» в інтернеті, адже споживачі шукають інформацію, яка може вирішити їхні проблеми.

Занепад традиційної інтернет-реклами?

Але чому?! Чому раптом «стара добра» пошукова оптимізація (побудована на купівлю посилальної маси) стрімко відходить на другий план?

 • В інтернеті «класична» схема вписування ключів + закупівля посилань терпить повний провал. Пошуковики навчилися розпізнавати грубі прийоми сеошників, і тепер маніпулятори видачі сидять біля розбитого корита. Бюджети на посилальну масу, що ростуть по експоненті, – це шлях «класичного seo». І це шлях в нікуди.
 • Людям потрібно не тупе «впарювання» товару, а інформація, яку вони могли б довіряти. Виявляється, споживачі розумніші, ніж було прийнято вважати раніше. Їм потрібно не продавати – їм потрібно розповідати про переваги і залишати шанс зробити вибір самим.
 • Контент-маркетинг виграє навіть порівняно з контекстною рекламою. Контекстна реклама – це реклама прямої дії. Контент-маркетинг діє поволі і протягом довгого періоду.

Реклама в звичному розумінні – це бадьорий натягнутий меседж без двостороннього зв’язку з споживачем. Вона нав’язує, а не розповідає.

Що стосується контент-маркетингу, його ціль – не власне продаж товарів (це важливо, але не на першому плані), а формування відносин з клієнтом. В першу чергу довірчих. Треба таким чином вибудувати роботу, щоб люди знали вас і довіряли вам настільки, щоб займатися бізнесом разом з вами або вибирати ваші товари та послуги.

Канали розповсюдження інформації

Основна зброя та інструмент контент-маркетингу – інформація і тільки інформація. Але – важливе доповнення – якісна інформація. Перша і основна задача, яку необхідно вирішити, – наповнити сайт якісним контентом, але, зауважте, не просто один раз наповнити і забути, для сайту потрібно писати постійно. Якщо ви встали на шлях контент-маркетингу, то звернути з нього вже буде не можна.

Другий крок – вибирайте правильні майданчики для розміщення інформації та грамотно продумуйте канали її поширення. По пріоритетності ми виділяємо наступні канали поширення вашої контент-стратегії:

 • пошукові системи, результати природної видачі;
 • системи контекстної реклами;
 • Директ.Мейл (ведення корпоративної розсилки по вашій тематиці);
 • Social Media (ведення власних груп і офіційних сторінок і використання інших груп як каналів поширення вашої інформації);
 • профільні інтернет-видання з вашої тематики (і при контент-маркетингу – це будуть статті, а не «медійка»);
 • блогосфера (ведення власного корпоративного блогу і залучення топових блогерів рунета до поширення вашої інформації).

Розміщуйте статті в тематичних блогах, створюйте контент-розсилку для користувачів, йдіть у соціальні мережі, якщо ви достатньо сильні і ставите перед собою завдання підвищити впізнаваність вашого бренду і зміцнити лояльність аудиторії до вашої компанії. Але насамперед – подумайте про просування вашого сайту по трафіку (а значить, по широкому семантичному ядру). Немає сенсу використовувати інші канали впливу до тих пір, поки ви не вирішили проблему залучення природного пошукового трафіку. І тут контент-маркетинг надасть вам серйозну підтримку. Поширення якісного, цікавого цільової аудиторії контенту в мережі – це єдиний спосіб збільшити кількість природних посилань на ваш сайт.

Тому що це працює

Успішні приклади контент-маркетингу? Вони вже є!

Це інтернет-магазин компанії «Зв’язковий» – вони зробили ставку на якісні описи товарів і сверхинформативные огляди новинок. Саме тому відвідуваність сайту сьогодні – сотні тисяч чоловік в день. Вони могли б йти шляхом «звичайного» інтернет-магазину, але замість цього перетворили свій сайт в мегаинформативный портал з гаджетів, лідируючий по трафіку і обганяє більшість ЗМІ за тематикою. Люди приходять на сайт svyaznoy.ru не тільки (і навіть не стільки), щоб купити, вони приходять для того, щоб знайти потрібну їм інформацію. І ми раді бути причетними до успіху цієї компанії.

Що може бути надійніше довірчих відносин? Контент-маркетинг зараз використовують і гігантські транснаціональні корпорації, і дрібні фірми, і навіть бізнесмени-одинаки. Єдина причина, з якої вони це роблять, – контент-маркетинг працює.

Контент-маркетинг найбільш дієвий в умовах, коли звичайна людина отримує в день тисячу рекламних оголошень і пропозицій. Контент-маркетинг змушує людину зупинитися, прочитати, подумати, вибрати і купити.

Так, це справді можливо – створити маркетингову стратегію, завдяки якій ви зможете налагодити зв’язки зі своїми клієнтами!

Отже, якщо ви цікавитеся контент-маркетингом, цим новим витком еволюції маркетингу, то ми допоможемо вам вибудувати бізнес-стратегію для залучення нових клієнтів.

Краще поквапитися, тому що зовсім скоро можна буде сказати: якщо ви не займаєтеся контент-маркетингом, то ви не займаєтеся інтернет-маркетингом взагалі.

*****

Залишилися питання? Подивіться, раптом ми на них вже відповіли?

 • ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти
 • Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав генерувати продажу?
 • Як досягти очікуваного результату в просуванні за максимально короткий термін?