Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей

345

Кількість коментарів відноситься до ключових метрик ефективності публікацій. Коли користувачі активно коментують ваші пости, це приваблює нову аудиторію. У цій статті ви знайдете список ідей, які допоможуть вам збільшити кількість коментарів у блозі або на сайті.

Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей
Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей

1. Форма коментування

Встановіть на сайт зручну форму коментування. Дозвольте користувачам висловлюватися анонімно, а також приєднуватися до дискусії з допомогою соціальних профілів. У блогосфері вітається стандартні форми для блог двигунів, які дозволяють вказувати нік і посилання на сайт.

У більшості випадків вам підійде безкоштовна система Disqus. Також ви можете скористатися формами для коментування «Фейсбук» і «Вконтакте».

2. Відкриті питання

Люди більше люблять говорити, ніж слухати. Використовуйте це, щоб отримувати коментарі. Задавайте користувачам відкриті питання. Це стимулює дискусію. Ось деякі приклади відкритих питань:

  • Розкажіть, як ви просуваєте сайт?
  • Як ви можете це пояснити?
  • А чому проект виявився невдалим?

Порівняйте це з закритим питанням: «Ви любите солодке?»

Читайте також: 10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог

3. Пости-списки, цінний контент, відео

Практика показує, що ці форми контенту успішно залучають трафік і генерують шеринги в соцмережах. Звичайно, це спрацьовує, якщо ви пропонуєте користувачам дійсно корисні, цікаві і якісні матеріали. У цьому випадку популярність публікацій трансформується в дискусії.

Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей

Ось відмінний джерело контент-ідей: візьміть популярні ключові запити, пов’язані з вашим бізнесом. Перетворюйте їх у статті з назвою «Топ-20 + ключовий запит». Якщо ваші користувачі часто шукають плагіни для WordPress, зробіть пост «Топ-20 плагінів для WordPress».

Публікуйте цінний для користувачів контент. Огляди і списки інструментів, безкоштовні книги і програми, чек-листи, покрокові інструкції, ваш сайт повинен бути дійсно корисним для клієнтів.

Публікуйте відео. Ви можете самостійно створювати контент цього типу, а також вбудовувати в публікації чужі релевантні матеріали. Відео привертає увагу і стимулює дискусії. Зверніть увагу на кількість коментарів до матеріалів з відео в блогах компаній MOZ і Seoprofy.

Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей

4. Авторитетні експерти

Знаєте, як стимулювати відомих людей ділитися вашим контентом або писати коментарі? Згадуйте їх у статті. Ще раз згадуйте, коли анонсируете матеріал в соцмережах. Коли людина бачить пост про себе коханого, він обов’язково поділиться контентом з передплатниками та приєднається до дискусії.

Читайте також: ТОП-80 експертів з видобутку трафіку (інфографіка)

5. Провокації

Пости-провокації ефективно стимулюють дискусії. Зверніть увагу на коментарі до статті про копірайтинг і контент-маркетингу.

6. Прокачані боти

Якщо ви недавно запустили блозі або на сайті, обов’язково «поселіть» на ньому пару прокачаних ботів. Нехай вони коментують публікації, лаються один з одним і трохи чіпляють реальних відвідувачів. Зверніть увагу, ботів краще створити і прокачати самостійно. Не купуйте послуги постерів з біржі, інакше отримаєте ось такі непереконливі і суворо обмежені кількістю символів коментарі:

Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей

7. Коментарі

Коментуйте публікації на чужих сайтах і в соціальних мережах. Не забувайте про YouTube, Vimeo та інших відеохостингах. Використовуйте для реєстрації на сайтах соціальні профілі або залишайте посилання на свій сайт. Якщо ви залишаєте змістовні і цікаві коментарі, користувачі переходять на свій профіль у соціальних мережах, звідки потрапляють на сайт. Багато блогери дякують один одного, коментуючи матеріали на сайтах активних гостей.

8. Відкриті посилання

Зробіть посилання в коментарях відкритими для пошуковиків. Dofollow-блоги залучають коментаторів міфічної можливістю поліпшити посилальний профіль власного ресурсу. Щоб переконатися в цьому, зверніть увагу на кількість коментарів до постів в dofolow-блозі devaka.ru (в даний час власник сайту закрив посилання в коментарях атрибутом nofollow для проведення експерименту).

Якщо ви візьмете на озброєння цю тактику, подумайте, як ви будете захищатися від коментарів у стилі «аффтаржжот» і «кльово, дякую». Наприклад, ви можете відкривати посилання користувачів, які залишили на вашому сайті кілька змістовних записів.

9. Спілкування

Відповідайте на будь-які коментарі на вашому сайті. Спілкуйтеся, намагайтеся розкрутити співрозмовників на дискусію. Показуйте користувачам, що цінуйте їхню думку.

Читайте також: 58 найпоширеніших помилок SEO

10. Конкурси, тести, опитування

Публікації цього типу зазвичай генерують багато коментарів. Запропонуйте аудиторії пройти тест і поділитися результатами. Проведіть конкурс на самий дотепний коментар. Ваше завдання — домогтися відгуку.

11. Негатив

Час від часу публікуйте невдалі кейси, звіти про провальні проекти, прогнози розвитку ринку з акцентом на песимістичні сценарії. Люди активно коментують такі матеріали. Чому? Можливо, коли ви публікуєте виключно історії успіхів, користувачі вважають вас зіркою, якій немає діла до їх думки. А коли ви зізнаєтеся в невдачах, люди бачать, що ви звичайний фахівець, з яким можна спілкуватися.

12. Суперечки, протиріччя

Не бійтеся суперечливих гіпотез, інструментів, тактик роботи. Пишіть про те, у що складно повірити. Йдіть проти ринку, виділяйтеся. Вас будуть лаяти, але хіба це має значення, якщо ви праві? Нехай лають, форма коментування для цього і потрібна.

13. Ваша думка

Відстоюйте свої погляди на професійні питання. Наприклад, якщо ви вірите в накопичувальне страхування життя, скрізь говорите про це. Навіщо це потрібно? По-перше, вас будуть впізнавати. По-друге, нонконформізм стимулює дискусії.

14. Прохання, запрошення, пропозиції

Просіть читачів коментувати і доповнювати ваші публікації, ділитися своїми думками. Давайте аудиторії зрозуміти, що кожен користувач може висловлюватися, задавати питання.

15. Тролі

Цінуйте тролів, які роблять хоча б мінімальні спроби обгрунтувати свою позицію. Ви звичайно знаєте, що на багатьох відвідуваних форумах є штатні провокатори, які пишуть всяку нісенітницю і чіпляють користувачів. Тролінг стимулює нормальних відвідувачів залишати більше коментарів.

Як отримати коментарі в блозі: 20 ідей

16. Серії статей

Серійні публікації формують групи лояльних читачів, які чекають продовження і беруть участь у дискусії. Вам достатньо просто знайти тему, яку можна розвивати. Пишіть нові частини статей з однаковими назвами або публікуйте матеріали з різними назвами в одній рубриці.

17. Актуалізація

Актуализируйте старі публікації. Знайомте читачів з новими фактами, діліться отриманими дослідами і спостереженнями. Повідомляйте про оновлення.

18. Непередбачуваність

Намагайтеся дивувати користувачів. Опублікуйте жартівливу статтю. Поділіться ексклюзивними даними. Влаштуйте розпродаж. Зробіть щось, що виходить за рамки звичного.

Читайте також: 99 маркетингових кроків, які допоможуть досягти успіху в 2015 році

19. Финстрип

Це улюблене заняття манимейкеров. Але серйозні компанії теж можуть показати аудиторії фінансовий стриптиз. Тільки не треба публікувати податкові декларації і хвалитися надзвичайною прибутком. Пам’ятайте, що в центрі уваги має залишатися клієнт.

Страховик повинен говорити про виплати. Маркетингове агентство має вихвалятися грішми, заробленими для клієнтів. Автомайстерні варто показати, скільки її клієнти економлять завдяки своєчасному профілактичному ремонту.

20. Інтерв’ю, гостьові пости

Спілкуйтеся з авторитетними фахівцями, запрошуйте відомих людей публікувати свій контент на вашому сайті. Цей тип матеріалів часто генерує багато коментарів.

Ви не можете змусити аудиторію коментувати…

… але ви можете зробити так, щоб читачі захотіли поділитися своєю думкою. Не думайте, що для цього достатньо просто публікувати якісний контент. Заради коментарів вам доведеться звертатися до впливових користувачам, реагувати на репліки людей, спілкуватися, навіть провокувати. Чим активніше ви взаємодієте з аудиторією, тим більше сильний відгук отримуєте.