Як освітній контент збільшує цільовий трафік і продажу?

301

Контент, поширюваний вами в мережі, умовно можна розділити на три функціональні групи:

 • Продає – детально розповідає про переваги вашого продукту або послуги, що надає максимально повну інформацію про ціни, умов придбання, доставки, сервісі і т. д. Найбільш адекватний приклад такого контенту – посадкові сторінки сайту.
 • Розважальний – службовець для розширення контактів з аудиторією, поліпшення соціальних сигналів. В якості прикладу такого вмісту може призвести пости в групах соцмереж, цікаві відео, звукові файли, фотографії по темі, так звані фешн-статті – матеріали пізнавального характеру, що викликають інтерес широкої аудиторії (наприклад, матеріал під назвою «Десять самих незвичайних будинків світу» на порталі нерухомості тощо).
 • Освітній – містить корисну інформацію, аналітику та експертні рекомендації, що підвищує лояльність цільової аудиторії до вашого бренду, спрямований на зміцнення вашого статусу експерта на ринку.

Коли ми говоримо про цих формах контенту, ми не маємо на увазі виключно текстовий контент. Відео, інфографіка, фото, аудіо – контент в парадигмі інтернет-маркетингу включає в себе все різноманіття поширюваних форм.

У багатьох викликає подив той факт, що ми стверджуємо: контент не тільки продає (спонукає до дії), але і розважального та освітнього плану здатний істотно збільшити цільовий трафік і продажу.

Яким чином це відбувається?

Як працює так званий продає контент, до якого ми відносимо, в основному, посадочні розділи сайту («Про компанії», «Послуги», «Як замовити» тощо)? Він вирішує завдання по конвертації аудиторії в ліди.

Так, це важливо, такий контент безпосередньо, здавалося б, впливає на зростання ваших продажів. Але подивіться на картину ширше, уявіть реальну ситуацію. Насправді конвертація лідів в клієнти – це лише частина завдання, неймовірно важлива, але не основна. Ваша головна задача – зростання бізнесу. А для зростання з точки зору контент-маркетингу важливі дві речі: збільшення вхідного трафіку і збільшення конверсії. Якщо контент стає синонімом лаконічного переконливого тексту, з закликом до здійснення покупки, і нічого більше не дає аудиторії, зростання рано чи пізно припиняється – десь є межа. Вихід? Він у поширенні освітнього контенту. Тут ваш стеля піднімається, в деяких тематиках до запаморочливої висоти. Наприклад, інтернет-магазин жіночого одягу починає рекламувати не тільки матеріали про своїх нових надходженнях, але й про тенденції у світі моди. Що відбувається? Не виходячи за рамки своєї тематики, він отримує шанс істотно збільшити аудиторію.

Йдемо далі.

Зазвичай при необхідності зробити замовлення товару або послуги через інтернет людина веде себе за наступним сценарієм:

 • В нього виникає потреба в продукті або сервісі.
 • Він починає пошук інформації для розуміння, з чого можна вибрати, що вибрати і за якою ціною.
 • Він здійснює вибір – власне, купівлю товару або послуги.
 • За цим сценарієм діє більшість ваших потенційних клієнтів. Реально вплинути в цьому сценарії відразу на три речі ви зможете за допомогою одного тільки освітнього контенту.

  На стадії номер 1

  Як матеріали навчального плану можуть створювати потреба? Уявіть собі: ви вирішили для робочих цілей купити собі диктофон. Починаєте пошук інформації, щоб вивчити плюси і мінуси різних моделей, порівняти технічні характеристики та ціни. У ході інтернет-серфінгу ви раптом натикаєтеся на статтю про крутому і при цьому цілком потягаемом з фінансів гаджеті, який не просто записує звук, але і (о диво!) здатний аудіофайл відразу ж перетворити в текстовий формат (не потрібно розшифровувати запис!). Крім того, він дає можливість прослуховувати аудіокниги, дивитися фільми (а ви часто їздите по пробках як пасажир і не проти послухати книгу або подивитися фільм в цей час), але і це ще не все. Він (взагалі, блін, кайф!) ще й готує вам каву вранці. Ви раптом розумієте, що це саме те, що вам треба. До біса диктофон! Вам потрібен цей чудовий гаджет. Ви, природно, замовляєте саме його.

  Як освітній контент збільшує цільовий трафік і продажу?

  Крім жартів: утворювати аудиторію для створення потреби у вашому продукті потрібно, це першорядна задача, що безпосередньо працює на збільшення лояльності аудиторії і побічно – на збільшення ваших продажів.

  На стадії номер 2

  При пошуку інформації про переваги і мінуси, порівняльні характеристики різних продуктів користувач буде довіряти не так званим «продають» текстів, з активним закликом до купівлі конкретного товару, а матеріалів, де інформація подана об’єктивно, висловлені різні точки зору на проблему, чесно наведені всі за і проти, дано поради експертного рівня. Тут допоможуть і відеоогляди, і відеоінструкції, що наочно демонструють простоту поводження з продуктом, і аналітика зі статистичними даними про зростання або падіння продажів того чи іншого товару (що дає можливість користувачеві скласти непряме судження про те, наскільки багато споживачів віддають перевагу даний продукт), і статті-гайди, детально описують, труднощі вибору і дають відповіді на всі виникаючі в голові потенційного споживача запитання. Саме контент навчального плану на цій стадії буде мати вирішальне значення. З його допомогою ви створюєте собі статус експерта на ринку, лідера, якому можна довіряти. І це довіра поширюється і на продукцію, яку ви пропонуєте.

  На стадії номер 3

  Якщо ви займаєтеся промоутированием освітнього контенту, то шанси на те, що користувач загляне на одну з ваших посадкових сторінок вже лояльним, підготовлених до здійснення покупки, набагато вище. Тобто його конвертація в клієнта відбувається легше, що наближає вас до основної бізнес-цілі – збільшення продажів.

  Отже, підсумуємо.

  Освітній контент вирішує три основні завдання:

  • Створює потребу
  • Збільшує рівень лояльності до бренду
  • Підвищує ваш статус експерта на ринку

  Однак не можна забувати, що контент-маркетингову стратегію доцільно вибудовувати на максимально широкому охопленні форм взаємодії з аудиторією – саме від цього залежить її ефективність. Різноманітний контент – і розважальний, і освітній, і продає необхідний у рівних пропорціях. Тільки поширення через канали взаємодії контенту всіх типів легше і швидше вирішує ваші основні завдання – збільшення цільового трафіку і продажів.

  Матеріали по темі:

  • Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу
  • Привабливий контент: три ключових елементи з точки зору споживача
  • Як створювати креативний контент: 5 порад