Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

520

Хештеги — без перебільшення чудовий інструмент. З його допомогою користувачі можуть хоча б частково впорядковувати інформаційний хаос соціальних мереж і вивуджувати з фонового шуму потрібні дані. А інтернет-маркетологи використовують хештеги, щоб доносити інформацію до цільової аудиторії. З цієї статті ви дізнаєтеся, як працюють хештеги в різних соціальних мережах.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Хештеги в «Фейсбуці»

«Фейсбук» підтримує хештеги, створені за допомогою букв, цифр та нижнього підкреслювання. Інші символи виносяться за межі мітки.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Якщо ви виявите з хештегом або введете його в пошуковий рядок, у стрічці з’являться пости з відповідною міткою.

Корисна інформація:

 • Щоб швидко знайти пости з певною міткою, введіть в адресний рядок браузера URL facebook.com/hashtag/vashametka. Наприклад, URL facebook.com/hashtag/seo дозволить вам ознайомитися з постами, помічені тегом #SEO.
 • Щоб повідомлення не виглядали спамом, не використовуйте більше трьох міток до кожного посту.
 • Сюрприз: за даними дослідження BuzzSumo від 2016 року, в «Фейсбуці» більший охоплення отримують пости без хештегов.
Як працюють хештеги в різних соціальних мережах
Лайфхак в SMM та блоггинге: 32 чарівних інструменту для маркетологів

Хештеги «ВКонтакте»

Правила написання хештегов «ВКонтакте» дозволяють використовувати латиницю і кирилицю. Не можна використовувати прогалини, а також включати в мітку тільки цифри. Пошук по хештегам дозволяє побачити повідомлення з обраної міткою, розташовані в хронологічному порядку.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

З допомогою роздільника @ можна задати область пошуку хештегов. Наприклад, хештег #неймінг@pod_copy дозволяє знайти публікації з тегом #неймінг в популярному паблике для копірайтерів.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Відслідковувати вплив хештегов на охоплення публікацій можна за допомогою сервісу Popsters.

Хештеги в «Твіттері»

«Твіттер» не дозволяє використовувати хештегах спеціальні символи: +, $, &, % та інші. У хештеги можна включати літери, цифри і шифт-мінус або підкреслення. Сервіс мікроблогів не обмежує кількість і довжину хештегов. При цьому довжина повідомлення не повинна перевищувати 140 символів.

Кілька років тому при пошуку по хештегам видача об’єднувалася в дві групи: все повідомлення і популярні повідомлення. Зараз такого поділу немає.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Корисна інформація:

 • Хештеги дійсно підвищують видимість повідомлення в «Твіттері». А участь у групових чатах вважається найбільш ефективним способом використання хештегов.
 • У число найбільш популярних входять хештеги, пов’язані з якими-небудь заходами, наприклад, концертами, конференціями.
 • З допомогою сервісу Hashtagify можна шукати популярні хештеги, а також визначати близькі за змістом хештеги.
 • Сервіс TwChat дозволяє створювати чати або брати участь в йдуть дискусіях.
Як ефективно використовувати хештеги

Хештеги в «Инстаграме»

В Instagram можна створити хештег з допомогою літер, цифр і шифт-мінус. Спеціальні символи використовувати не можна. До одного фото можна додати до 30 хештегов. Пост можна помітити навіть після публікації. Якщо ви використовуєте актуальні та популярні теги, видимість публікацій в «Инстаграме» різко збільшується. Завдяки цьому ви можете швидко збільшити кількість передплатників.

Корисна інформація:

 • Один із способів використовувати хештеги в Instagram — участь у хештег-батлах. Наприклад, ви можете щодня фотографувати свої сніданки, обіди та вечері і позначати їх тегом «МирДолженЗнатьЧтоЯем». Ця тактика збільшує кількість переглядів постів.
 • У число найбільш популярних хештегов входять мітки, прив’язані до місця і географічним об’єктам. Наприклад, ви можете використовувати теги «СПБ», «London», «ПолоКлуб» і т. п.
 • З допомогою сервісу Websta ви можете визначати самі популярні мітки в «Инстаграме».
 • За допомогою програми Hashtags for Instagram можна швидко знайти популярні хештеги в різних тематиках.
 • На початку листопада 2017 року «Instagram» запустив тест підписки на хештеги.

Хештеги в Google+

Існує тільки одне правило використання хештегов в Google+: не можна застосовувати прогалини. Однак на практиці будь-які символи, крім букв, цифр і нижнього підкреслення виносяться за межі мітки. Це виглядає так:

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

У Google+ можна зробити хештег тільки з цифр, наприклад, #1984. Крім того, записи в цій мережі часто отримують теги автоматично. При пошуку видача формується з позначених відповідним тегом постів. Крім того, система підказує близькі за змістом популярні мітки. Обмежень по довжині і кількості хештегов немає.

Корисна інформація:

 • Хештеги підвищують видимість постів для користувачів, які не входять у ваші кола. Завдяки цьому ви збільшуєте охоплення аудиторії, а також нарощуєте базу передплатників.
 • У Google+ добре працюють описові мітки, наприклад, «СоветыАвтомобилистам», «ПродвижениеСайта». У цій мережі не користуються популярністю теги, прив’язані до подій, місць або конкретних продуктів.
 • З допомогою сервісу Cyfe ви можете здійснювати пошук по архівах хештегов в Google+.
10 практичних порад щодо написання якісного рекламного тексту для соцмереж

Хештеги в Pinterest

Pinterest не обмежує кількість тегів до публікації і їх довжину. Хештеги можна публікувати тільки в описі посади. У позначці можна використовувати букви, цифри і шифт-мінус.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Хештеги в «Однокласники»

В мережі «Однокласники» хештегі стали доступні замість тегів в кінці 2016 року. Мітка зі значком # після публікації стає клікабельним. Перехід за хештегом допомагає знайти пости з аналогічною міткою. Користувачі також можуть шукати публікації з хештегам.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Хештеги на YouTube

Мітки можна додавати в опису відео. Не рекомендується використовувати більше 15 хештегов до одного запису. Після публікації хештеги стають клікабельними. З допомогою міток користувачі можуть швидко шукати тематичні відео.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Хештеги в Telegram

Месенджер з функціями соціальної мережі Telegram теж підтримує хештеги. Користувачі можуть шукати повідомлення з позначкою в групових чатах і особистому листуванні.

Як працюють хештеги в різних соціальних мережах

Хештеги доречні…

…у кожної соціальної мережі, що підтримує цю функцію. Мітки активно застосовують користувачі «Инстаграма» і «Твіттера». В інших соціальних мережах користувачі найчастіше позначають комерційні повідомлення. В «Твіттері» довжина і кількість хештегов обмежені вимогами до кількості символів в повідомленні. У «Инстраграме» можна використовувати до 30 тегів до одного фото. В YouTube не рекомендується використовувати більше 15 хештегов. В інших мережах обмежень щодо використання позначок немає.