Як створювати маркетингове відео без голлівудських бюджетів: 5 порад і кейс

284

У статті «9 інтернет-трендів» ми писали, що користувачі YouTube щохвилини завантажують на цей сервіс понад 100 годин відео. Це можливо завдяки збільшенню пропускної здатності каналів зв’язку і розвитку технологій, в тому числі мобільних. Умови для споживання і поширення відеоконтенту поліпшуються, що збільшує його маркетингову роль.

Ще якихось 10-15 років тому бренди повинні були витратити великі гроші на створення рекламних роликів і трансляцію їх по телебаченню, щоб використовувати відеоконтент для просування бізнесу. Сьогодні кожен бажаючий може безкоштовно використовувати видеомаркетинг. Для цього достатньо мати любительський фотоапарат або навіть смартфон, а також аккаунт на YouTube або іншому відеохостингу, відповідному для публікації маркетингового контенту.

Однак відомі бренди і початківці підприємці стикаються із загальною проблемою, створюючи і публікуючи відеоконтент. Купивши ефірний час на центральному каналі TV 10 років тому, ви були впевнені, що контент волею-неволею побачать багато споживачі. Сьогодні ви повинні зробити щось особливе, щоб інтернет-користувачі захотіли подивитися ваше відео.

Нижче ви знайдете п’ять порад, які допоможуть вам створювати привабливе з точки зору аудиторії та ефективне з точки зору маркетингу відео. Більш того, ви зрозумієте, що хороше комерційне відео можна створювати без голлівудських бюджетів, професійного обладнання, Джеймса Кемерона в режисерському кріслі і навіть без Джулії Робертс у головній ролі. Також ви познайомитеся з міні-кейсом, який розповість про процес створення відео в маркетинговому агентстві The Genius Bar (Великобританія).

Як створювати маркетингове відео: 5 порад

Неважливо, які технічні ресурси ви використовуєте для створення відеороликів. Успіх комерційного відео більшою мірою залежить від правильного вибору цільової аудиторії і каналів розповсюдження контенту, вашої здатності зняти корисний для користувачів і експертний матеріал, ніж від якості картинки і спецефектів. Скористайтеся наступними рекомендаціями, щоб ефективно використовувати відео для просування проектів, навіть якщо ваш бюджет не включає витрати на послуги професійних відеостудій:

1. Розраховуйте на 12-раундовий поєдинок

Багато недосвідчені боксери-профі прагнуть у що б то не стало нокаутувати суперника у перші хвилини поєдинку. Вони платять поразкою за таку необачність, так як віддають всі сили на стартовий штурм. До кінця бою вони не можуть захищатися, програючи більш далекоглядним бійцям.

Іноді маркетологи потрапляють в подібну ситуацію. Вони грають ва-банк, вкладаючи мало не весь рекламний бюджет у створення одного якісного ролика. Їм здається, що запрошена на головну роль суперзірка змусить аудиторію ахнути і вишикуватися в чергу за продуктом компанії.

Голлівуд знайомий з провалами високобюджетних блокбастерів, не виправдали очікувань глядачів і творців. Іноді кліпи відомих виконавців залишаються непоміченими, незважаючи на спецефекти і якість відео. Не дивно, що рекламні ролики, навіть найдорожчі і якісні, теж іноді залишаються незатребуваними аудиторією.

Тому не вкладайте гроші в створення одного відео, особливо, якщо ви плануєте транслювати його в інтернеті. Краще створіть серію з кількох корисних та інформативних матеріалів. Залиште в спокої відомих професійних артистів і режисерів. Замість цього сконцентруйтеся на змісті відео — воно повинно бути таким, щоб глядач чекав виходу наступної серії.

2. Використовуйте наявні під рукою ресурси

Як не дивно, у вас вже є відео, придатне для використання у контент-маркетингової кампанії. Або ви можете отримати, написавши знайомим і колегам кілька слів в інтернет-месенджер.

Ви напевно виступали на який-небудь галузевої конференції. Організатори зазвичай ведуть відеозйомку таких заходів. Попросіть у них копію ролика. Можливо, хтось із ваших співробітників давав інтерв’ю якомусь телевізійному каналу? А може ваші розробники знімали на відео тестування якогось продукту? Багато ролики, які здаються вам сирими і призначені виключно для внутрішнього використання, насправді будуть користуватися успіхом у аудиторії.

Але якщо все ж ви не знайшли цікавого контенту в надрах жорстких дисків ПК, скористайтеся наступними ідеями:

 • Візьміть інтерв’ю у одного з працівників. Це може бути топ-менеджер або вузький фахівець, головне, щоб він розповів що-небудь цікаве і корисне.
 • Зніміть відео у стилі «Один день з життя сейлз-менеджера компанії X».
 • Візьміть інтерв’ю у своїх клієнтів.
 • Розкажіть аудиторії про своєму офісі або виробничому приміщенні. Ми, наприклад, скористалися цією можливістю і зняли невелике відео.
 • Покажіть аудиторії, як ви працюєте або відпочиваєте.
 • Створіть відеоінструкцію або огляд одного з продуктів.

Використовуйте для зйомок будь-яку техніку, з допомогою якої можна отримати більш-менш чітке зображення.

3. Використовуйте можливості корпоративних і галузевих заходів

Це можуть бути конференції, презентації, святкові вечірки — будь-які заходи, на яких присутні багато людей, як-то пов’язаних з вашим бізнесом або галуззю. Захопіть з собою відеокамеру, фотоапарат або смартфон, щоб:

 • Брати інтерв’ю у запрошених експертів, віддалених співробітників, клієнтів.
 • Знімати презентації та виступи.
 • Зафіксувати найяскравіші моменти вечірки.

Читайте також: Як зробити класну презентацію, якщо ви не дизайнер

Бізнес-конференції та корпоративні свята стануть для вас джерелом креативного відеоконтенту. При цьому вам не доведеться ламати голову над оригінальними ідеями — досить просто весь час тримати камеру напоготові.

4. Переконайтеся, що ваше відео можна дивитися за допомогою різних девайсів

Люди все частіше споживають контент на ходу, використовуючи для цього мобільні гаджети. В тому числі це стосується відеоконтенту. Переконайтеся, що ваші ролики можна дивитися за допомогою планшетних ПК і смартфонів.

Забезпечте аудиторії можливість дивитися маркетингове відео на ходу. Наприклад, публікуйте ролики на YouTube — програми цього відеохостингу встановлюються на популярні моделі гаджетів за замовчуванням. Не забувайте про необхідність конвертувати перегляди. Публікуйте в титрах адресу сайту або телефон відділу продажів компанії.

5. Зробіть інтерактивним відео

Додайте відео динамічний контент, карти, текст. Попросіть аудиторію відповісти на поставлене питання прямо на екрані. Одним словом, зробіть відео інтерактивним. Використовуйте для цього інструменти типу Mozilla PopcornMaker.

Міні-кейс: як створити оригінальне відео з обмеженим бюджетом

Британське маркетингове агентство The Genius Bar отримало замовлення на створення анімаційного ролика для дослідницької фірми Research Now (RN). Компанія RN хотіла представити потенційним клієнтам з допомогою цього відео свої послуги. Бюджет на створення ролика становив 10 000 фунтів стерлінгів. Фахівці The Genius Bar повинні були зробити відео, доступне для перегляду за допомогою мобільних гаджетів.

Як створювався анімаційний ролик

Компанія RN попросила фахівців The Genius Bar стилізувати відео під казку. Маркетологи найняли сценариста дитячих телевізійних передач, який заримував історію компанії RN.

Потім експерти The Genius Bar звернулися до дизайнера-фрілансеру, який малює анімацію від руки. Цей стиль добре підійшов до загальної концепції відео. Дизайнер намалював розкадрування і підготував п’ятисекундний ролик, який був представлений на погодження керівництву RN.

Далі The Genius Bar знайшли актора, чий голос ідеально підходив для озвучування відео. Озвучка була записана в студії протягом двох годин. Звукорежисери обробили запис і відправили її аніматор у вигляді WAV-файлу. Художник працював над роликом протягом 15 робочих днів. Анімація спочатку створювалася за допомогою технології flash, проте потім ролик був перетворений у формат MP4, підтримуваний практично усіма популярними гаджетами.

Фахівці The Genius Bar представили готове відео керівництву RN. Після незначних виправлень і додавання звукових спецефектів ролик був затверджений. Фірма RN використовувала його в різних кампаніях, включаючи:

 • Публікації контенту на корпоративному сайті.
 • SMM-кампанії.
 • Знайомство потенційних клієнтів з послугами компанії. До речі, анімація створювалася саме для цього.

Природно, фахівці The Genius Bar вклалися в бюджет.

Це просто приклад, що доводить, що практично кожен маркетолог може створити оригінальне і приваблює аудиторію відео з відносно невеликим (принаймні, для Буржунете) бюджетом.

Отже, ви можете використовувати відеоконтент для просування проектів, навіть якщо у вас немає 10 000 фунтів стерлінгів на створення одного ролика. Для цього іноді достатньо мати під рукою любительську відеокамеру. Віддавайте перевагу серії з декількох корисних для аудиторії відео одному дорогому кліпу. Переконайтеся, що навіть власники недорогих смартфонів можуть дивитися ваше відео.

До речі, «Текстерра» надає послуги з видеомаркетингу і робить це блискуче! Так що, якщо вам потрібно по-справжньому круте і якісне відео, — звертайтеся до нас! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

Адаптація матеріалу Succeed With Video Content Marketing: 5 Tips and a Case Study by Mark Walker.