Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад

341

Аудиторія соціальних мереж швидко зростає. Завдяки цьому соціальні платформи перетворилися в один з головних каналів поширення інформації для маркетологів. Однак традиційна реклама, якої обмежуються багато бренди, — не кращий спосіб привертати увагу клієнтів до своїх продуктів.

Ми вже неодноразово писали про те, що інтернет-користувачі часто просто не помічають рекламних повідомлень (наприклад, тут, тут і тут). А аудиторія багатьох соціальних мереж може ще й «помститися» за рекламний пост, натиснувши кнопку «спам». Контент-маркетинг вирішує дану проблему, забезпечуючи природний інтерес користувачів до ваших пропозицій.

Публікуючи корисну і цікаву для аудиторії інформацію в соціальних мережах, маркетологи привертають потенційних клієнтів. Більш того, бренди мають можливість «заразити» користувачів спільнот інформаційним вірусом, забезпечивши масове тиражування своїх постів. Але публікується контент повинен бути виральным.

Виральный контент — це публікації, що володіють потенціалом самореплікації. Саморепликация — це природне тиражування матеріалів користувачами соціальних мереж. Аудиторія використовує кнопки шерінга (наприклад, «розповісти друзям», «поділитися», «твітнуть»), щоб поширювати публікації.

На думку керівника платформи BuzzFeed Джони Перетті, вміння створювати виральный контент є головним чинником успіху в SMM зокрема і в контент-маркетингу в цілому. Пан Перетті вважає, що маркетологи повинні приділяти однакову увагу пошуку контент-ідей і способів забезпечення виральности контенту.

Також експерт наголошує, що висока якість контенту далеко не завжди гарантує його це. Публікації повинні володіти особливими характеристиками, щоб аудиторія тиражувала їх.

Джона Перетті собаку з’їв на виральном контенті. Його платформа BuzzFeed побудована на автоматичному пошуку найбільш тиражованих матеріалів в соціальних мережах.

Таким чином, вам необхідно забезпечити поширення своїх публікацій аудиторією, щоб повністю використовувати маркетинговий потенціал соціальних мереж. Нижче ви знайдете сім порад, які допоможуть вам створювати виральный контент.

1. Шукайте емоційний відгук

Уміння отримати емоційний відгук аудиторії — перший крок до створення вірального контенту. Ваші публікації повинні показувати замовникам, що ви дбаєте про них, а не рекламуєте свій продукт. Для цього ви повинні добре знати свою цільову аудиторію. Розуміючи, про що думають і говорять ваші клієнти, ви запропонуєте їм контент, як релевантний сфері діяльності вашої компанії, так і інтересам споживачів.

Зробіть ваш контент персоніфікованим. Покажіть читачам, що вони спілкуються не з бездушною торговою маркою, а з живою людиною, яка має ім’я і посаду. Не публікуйте у соціальних мережах сухий офіційний контент, навіть якщо вашою цільовою аудиторією є топ-менеджери і власники великих корпорацій. Пам’ятайте, президенти і бізнесмени використовують Facebook і «Вконтакте» з тією ж метою, що і якийсь п’ятикласник Ваня Іванов — вони просто хочуть поспілкуватися з друзями, почитати що-небудь цікаве. Таким чином, ваш бренд повинен вміти дружити в соціальних мережах і публікувати цікавий контент.

2. Дізнайтеся, що надихає вашу аудиторію

Профіль у соціальній мережі можна розглядати в якості віртуального відображення особистості його власника. Іншими словами, люди реєструються в Facebook або «Вконтакте» і підтримують активність, щоб самовиражатися. Вони діляться контентом, який відображає їх інтереси, прагнення, внутрішній світ і переживання.

Ви напевно сильно засмутити, але навряд чи ваш продукт сам по собі відображає внутрішній світ і переживання ваших споживачів. Звичайно, винятки з цього правила існують — згадайте, наприклад, мотоцикли Harley-Davidson. А ось продавцям йогуртів, побутової техніки і фінансових послуг пощастило менше.

Отже, пам’ятайте, аудиторія фокусується на результатах споживання вашого продукту. Тому контент повинен розповідати про можливості, які отримує клієнт, використовуючи ваші продукти. Дайте споживачам можливість самовиражатися, показуючи їм способи поліпшити життя з допомогою ваших товарів і послуг.

Матеріал по темі: Як зробити виральный лендінгем: 7 прикладів і кейс

3. Думайте і робіть швидко

Ми вже розповідали, як виробник печива Oreo скористався відключенням світла на стадіоні в Новому Орлеані під час Супер Боул 2013 року. Бренд просто нагадав передплатникам в соціальній мережі, що вони можуть їсти печиво навіть у темряві. Аудиторія сприйняла це повідомлення на ура і миттєво розтиражувала його.

Простий пост став виральным завдяки своєчасності. Таким чином, швидкість реакції може дати вам те, чого не завжди можна досягти звичайними маркетинговими методами. До речі, ознайомтеся з практичним керівництвом по ньюсджекингу, щоб переконатися в користь швидкості реакції для маркетологів.

4. Розсмішіть аудиторію

Як зазначалося вище, виральный контент повинен бути емоційним. Читачі охоче діляться жартами зі своїми друзями, тому публікуйте смішні замітки. Не змагайтеся з Джимом Керрі або Гаріком Харламовим, намагаючись змусити читачів кататися по підлозі від сміху. Ваш контент буде виральным, якщо він просто викликає посмішку і покращує настрій.

5. Примусьте читачів ностальгувати

Вище сказано, що люди використовують соціальні мережі, щоб самовиражатися. Крім цього, вони розповідають про своє минуле за допомогою профілів «Вконтакте або Facebook.

Всі люди вважають, що «цукор раніше був солодший». Зіграйте на цій особливості людської психіки, публікуючи контент про минуле, яке позитивно сприймається вашою цільовою аудиторією. Люди охоче поширюють і коментують подібні публікації.

6. Приділяйте увагу соціально значущих питань

Більшість людей реагує на ті чи інші соціально значущі питання. Турбота про дітей, захист навколишнього середовища, боротьба з небезпечними захворюваннями, — подібні тематики знаходять відгук в соціальних мережах.

Покажіть аудиторії, що ваш бренд небайдужий до проблем суспільства. Озеленяйте район, в якому знаходиться ваш головний офіс, будуйте дитячі майданчики, підтримуйте медичні установи, — одним словом, займайтеся благодійністю в широкому сенсі цього слова. Розповідайте про це в соціальних мережах. Пам’ятайте, люди цінують щирість. Тому рятуйте ліс і допомагайте пенсіонерам від чистого серця.

7. Дайте аудиторії привід для гордості

Пам’ятайте, інтернет-користувачі вважають, що зберігають анонімність та конфіденційність, коли шукають контент або товари з допомогою «Яндекс» і Google. А свої дії в Facebook та інших соціальних мережах вони вважають публічними.

За даними керівника BuzzFeed Джона Перетті, ймовірність онлайн-покупки зростає на 25%, якщо поряд з описом престижного товару є кнопки шерінгу соціальних мереж. Відповідно, ймовірність покупки зменшується, якщо такі кнопки є поруч з продуктом, про придбання якого людина воліє не казати нікому.

Ця закономірність поширюється на контент. Люди охоче діляться в соціальних мережах інформацією, яка підкреслює їх значимість і успішність. Враховуйте це, створюючи віральние матеріали.

Отже, це контенту — головний фактор успішного маркетингу в соціальних мережах. Скориставшись наведеними порадами, ви збільшите ймовірність тиражування ваших публікацій аудиторією.

Адаптація матеріалу Даніель Кормье 8 Ways to Create Shareable Social Media Content.