Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту

351

Більшість контент-маркетологів розуміють значення видеомаркетинга у просуванні проектів. Однак багато фахівців обмежуються публікацією відео на YouTube, так як не знають інших каналів розповсюдження цього типу вмісту.

Сервіс YouTube має багато переваг. Він належить найбільшої пошукової системи Google, що відноситься до головних переваг даного відеохостингу. Але використання тільки одного каналу розповсюдження відеоконтенту обмежує потенціал маркетингових кампаній. Крім того, можливості YouTube в деяких випадках не відповідають потребам маркетологів.

Ця стаття допоможе вам оцінити потенціал найбільш популярних каналів поширення відеоконтенту. У ній ви знайдете порівняння найбільших відеосервісів, дізнаєтеся про переваги і недоліки каналів, а також отримаєте уявлення про майбутнє онлайн-відео в контексті контент-маркетингу.

Які відеосервіси підходять для контент-маркетингу

Навіть початківець маркетолог без праці назве ведучий відеохостинг світу. Природно, мова йде про YouTube. Щомісяця цей ресурс відвідує більше 1 млрд осіб. Час, який вони витрачають на перегляд відео, сумарно становить близько 4 млрд годин.

Як зазначалося вище, YouTube належить найбільшої пошукової системи світу Google, що багато в чому визначає актуальність використання цього сервісу в контент-маркетингу. Крім YouTube, брендам слід звернути увагу на наступні відеохостинги:

 • Яндекс.Відео — відеохостинг і сервіс пошуку по відео найбільшої пошукової системи рунета. Можливість шукати відеоматеріали на різних ресурсах, включаючи YouTube, відноситься до основних особливостей цього каналу. За даними Liveinternet.ru частка «Яндекс» на ринку російського пошуку перевищувала 60% станом на квітень 2013 року, що визначає важливість Яндекс.Відео для маркетологів, які просувають проекти в Росії.
 • Vimeo входить в число найбільш популярних відеоресурсів в світі. Кількість зареєстрованих користувачів цього ресурсу становить близько 14 млн осіб, що визначає можливість його використання в якості каналу розповсюдження відеоконтенту.
 • RuTube є ще одним популярним російським відеохостингом. Ядро аудиторії цього ресурсу складають користувачі у віці від 18 до 35 років. Інтернет-спільнота щодня завантажує на цей ресурс більше 4000 роликів. Великі компанії та ЗМІ, включаючи Walt Disney, «Ехо Москви», «Відомості», ведуть на RuTube відеоканали.
 • Brightcove — ще один популярний міжнародний відеосервіс. Він заслуговує уваги як завдяки великому числу активних користувачів, так і завдяки своїм прогресивним технічним можливостям і програм для перегляду відео на мобільних гаджетах.

Зазначені топ-5 відеосервісів для контент-маркетингу мають загальні риси і відмінності, які будуть розглянуті нижче. Кожен з ресурсів пропонує контент-маркетологам унікальні переваги, розуміння яких збільшить ефективність маркетингових кампаній.

Якість відео

Інвестиції в створення якісного відео не окупляться, якщо обраний вами канал не підтримує трансляцію відеороликів у форматі HD. Провідні відеосервіси забезпечують наступні можливості для якісного відтворення відео:

 • YouTube підтримує трансляцію роликів з високою роздільною здатністю — 720p або 1080p. Однак цей сервіс автоматично зменшує дозвіл відео, якщо пропускна здатність інтернет-каналу кінцевого споживача контенту низька.
 • Яндекс.Відео, підтримує відтворення відео у форматі HD, однак користувач має вручну включити цей режим за допомогою меню у лівій верхній частині програвача.
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту
 • Vimeo забезпечує відтворення відео у форматі HD (720p). Пропускна здатність інтернет-каналу не впливає на формат відтворення — усі відеоролики, завантажені на даний сервіс, за замовчуванням транслюються у високому дозволі. Проте користувач може вимкнути цей режим, скориставшись меню в правому нижньому куті.
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту
 • Brightcove автоматично адаптує якість відео до можливостям інтернет-каналу користувача. Однак дозвіл залишається високим навіть при низькій пропускній здатності каналу, завдяки чому користувачі сервісу переглядають тільки якісне відео.
 • RuTube забезпечує автоматичну адаптацію відео до можливостям інтернет-каналу користувача. Щоб завжди переглядати ролики в форматі HD, необхідно скористатися меню в правому нижньому куті.
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту

Таким чином, сервіси Vimeo і Brightcove є оптимальним рішенням, якщо ви робите ставку на високу якість відео. Вони забезпечують відтворення роликів у форматі HD за замовчуванням. Сервіси YouTube, Яндекс.Відео і RuTube забезпечують автоматичну адаптацію відео до пропускної здатності інтернет-каналів користувачів. Глядач має вручну налаштувати відображення у форматі HD, щоб оцінити якість вашого відео.

Доступність відео для пошукових систем

Публікуючи відеоматеріали, ви розраховуєте на відгук аудиторії — коментарі, «лайки», репостинги, переходи на ваш сайт. Споживачі повинні побачити ваші публікації, щоб зреагувати на них. Доступність для відеороликів «пошукачів» — ключовий фактор їх видимості в інтернеті. Іншими словами, контент-маркетологам слід віддавати перевагу відеосервіси, що забезпечують доступність контенту для пошуку.

Розглянуті відеохостинги володіють такими можливостями в контексті доступності для «пошукачів»:

 • YouTube є лідером за цим критерієм. Відео, опубліковані на цьому сервісі, домінують у природному видачі Google і інших пошукових систем. Публікуючи відеоролики на даному хостингу, ви можете оптимізувати під пошукові запити. Це збільшує ефективність контент-маркетингу з допомогою відео.
 • Як зазначалося вище, сервіс Яндекс.Відео належить найбільшою пошуковою системою рунета. Ролики, що опубліковані на цьому відеохостингу, потрапляють у видачу при використанні «Яндекса».
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту
 • Відеоролики, опубліковані на сервісі Vimeo, потрапляють у топ-10 видачі пошуку по відео Google. Однак найбільша пошукова система світу віддає перші місця в SERP роликам, опублікованими на YouTube.
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту
 • Відеоплатформа Brightcove забезпечує можливість пошукової оптимізації публікуються роликів. Крім цього, ви можете синхронізувати відео, які публікуються на цьому відеохостингу, з сервісом YouTube, що забезпечить їх доступність для користувачів Google.
 • Ролики, опубліковані на RuTube, також відображаються у видачі пошуку по відео «Яндекс».
Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту

Таким чином, всі розглянуті відеосервіси забезпечують доступність контенту для пошукових систем. Контент-маркетологи повинні пам’ятати, що YouTube і Яндекс.Відео належать самим популярним в рунеті пошуковим системам.

Можливість вбудовування відео

Вбудовування відео на сторонні ресурси розширює можливості маркетологів. Публікуючи ролики на своєму сайті, що вони пропонують аудиторії різні типи вмісту. Зверніть увагу, якість опублікованого відео впливає на якість ресурсу. Тому навряд чи комусь прийде в голову публікувати на головній сторінці сайту великої корпорації відеоролик аматорського якості.

Як сказано вище, YouTube, RuTube і Яндекс.Відео автоматично адаптують якість відтворення до пропускної здатності інтернет-каналу користувача. Таким чином, частина користувачів побачить на вашому ресурсі відео низької якості, якщо ви вбудовуєте ролики, опубліковані на зазначених хостингах.

Крім цього, YouTube пропонує користувачам інші відео після перегляду ролика. Їх тематика може відрізнятися від тематики вашого сайту. Частина відвідувачів може забути про мету візиту на ваш сайт, помітивши будь-яких нетематическое відео.

Сервіси Vimeo і Brightcove за замовчуванням забезпечують трансляцію відео у форматі HD при вбудовуванні на сторонні сайти. Тому їх зручніше використовувати для публікації роликів на своїх ресурсах, якщо якість відео має для вас значення.

Налаштування і управління

Ідеальна платформа для публікації відео повинна бути регульованою і керованою. Уявіть, що ви зняли відеоогляд нового смартфона і опублікували його на YouTube. Користувач запускає плеєр і бачить рекламу іншого смартфона ще до початку вашого ролика.

Сервіси YouTube, Яндекс.Відео і RuTube не дозволяють гнучко контролювати показ реклами, що є серйозним недоліком для контент-маркетологів. Використання відеохостингу Vimeo пов’язано з великою кількістю обмежень. Сервіс Brightcove дозволяє вам керувати показом реклами до і після відео. Також ви можете легко змінювати обкладинку відеоплеєра Brightcove, адаптуючи її до дизайну сайту.

Умови доступу

YouTube, Яндекс.Відео і RuTube є безкоштовними сервісами. Ви також можете безкоштовно користуватися платформою Vimeo, проте її повна функціональність доступна тільки платним передплатникам. Сервіс Brightcove є платним рішенням.

Якщо ви тільки починаєте маркетингову кампанію з допомогою відео, вибирайте безкоштовні сервіси. Використання платних платформ Vimeo і Brightcove стане виходом із ситуації, якщо функціональність YouTube, RuTube і Яндекс.Відео не відповідає вашим потребам.

Як вибрати платформу для поширення відеоконтенту

Кожен з розглянутих сервісів має переваги і недоліки. Вибирайте відеохостинг, керуючись особливостями конкретної маркетингової кампанії, специфікою бізнесу та уподобань аудиторії. Наприклад, сервіси YouTube, RuTube і Яндекс.Відео є більш популярними в рунеті порівняно з Vimeo і Brightcove. Враховуйте це, публікуючи відео для російськомовних користувачів.

Наступні питання допоможуть вам оцінити пріоритети маркетингової кампанії та обрати оптимальну платформу для публікації відео:

 • Чи плануєте ви зробити ставку на професійне якісне відео? Чи Можете ви дозволити собі використовувати для зйомок любительський фотоапарат? У першому випадку зверніть увагу на Vimeo або Brightcove, а в другому вам підійдуть безкоштовні сервіси.
 • Чи ви плануєте знімати і публікувати багато відео? Сервіс Brightcove володіє функціональністю, що дозволяє легко управляти бібліотеками відео.
 • Ви будете вбудовувати відео на своєму сайті або аудиторія зможе ознайомитися з ним на сайті відеохостингу? У першому випадку зверніть увагу на платні сервіси Vimeo і Brightcove, що дозволяють транслювати відео в форматі HD за замовчуванням.
 • Наскільки важливий для вас контроль контенту? Якщо ви спокійно ставитеся до показів реклами і пропозицій нерелевантного відео, вибирайте безкоштовні сервіси.

Зверніть увагу, ви можете використовувати кілька відеосервісів одночасно. Це дозволить вам вибрати кращу платформу, спираючись на власний досвід і результати публікації контенту.

Яке майбутнє чекає онлайн-відео

Компанія Cisco стверджує, що кількість глядачів онлайн-відео зросте до 1,5 млрд людей до 2016 року. Тому сміливо розглядайте створення і публікацію відео в якості інвестицій в один з найбільш перспективних маркетингових каналів.

На думку віце-президента по маркетингу компанії Brightcove Стіва Роттера, розвиток ринку онлайн-відео буде супроводжуватися його консолідацією. Великі гравці стануть ще більшими, а невеликі фірми будуть об’єднуватися або йти з ринку.

Президент компанії OnScene Productions Ерік Леслі запевняє, що сьогоднішні лідери ринку онлайн-відео збережуть свої позиції найближчим часом. Вони сфокусуються на вдосконаленні технологій, так як користувачі вимагають більш високої якості відтворення по мірі зростання пропускної здатності інтернет-каналів.

Ерік Леслі чекає швидкої реалізації технології HEVC лідерами ринку. «Дуже скоро ми зможемо завантажувати якісне відео тривалістю 10 хвилин за 10 секунд», — говорить пан Леслі.

Ерік Леслі вважає виробництво і трансляцію відео у форматі 4K ще одним фактором стрибкоподібного розвитку ринку онлайн-відео. Поки цей формат доступний тільки професійним відеостудій, однак у найближчій перспективі це дозвіл стане стандартним для інтернет-відео.

Висновок

Відео відноситься до найбільш привабливим для аудиторії типів вмісту, тому інвестиції у створення і публікацію матеріалів даного формату вигідні та ефективні. Вибираючи платформу для поширення відеоконтенту, оцініть потреби та уподобання аудиторії, специфіку вашого бізнесу і особливості маркетингової кампанії.

Безумовно, нові відеосервіси будуть з’являтися і зникати, проте сьогоднішні лідери збережуть провідні позиції на ринку в найближчому майбутньому. В їх число входять YouTube, Vimeo, Яндекс.Відео, RuTube, Brightcove. Можливо, ви вже використовували ці сервіси для реалізації маркетингових кампаній? Поділіться своїм досвідом в коментарях.

Адаптація матеріалу Video Content Channels: Which Should You Use by Mark Sherbin..