Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

303

Попит на відеоконтент зростає разом із збільшенням пропускної здатності інтернет-каналів і підвищенням технічних можливостей комп’ютерів і мобільних девайсів. З-за цього маркетологи активно використовують YouTube, який вважається кращим місцем для розміщення відеофайлів для публікації комерційного контенту. Вони публікують на цьому ресурсі відео, розраховуючи на увагу аудиторії і переходи на сайт бренду.

Публікуючи контент на YouTube, маркетологи стикаються з високою конкуренцією. Кожну хвилину користувачі завантажують на цей ресурс відеоролики тривалістю 100 годин. Тому фахівцям з видеомаркетингу доводиться активно боротися за увагу аудиторії. Для цього вони використовують пошукову оптимізацію відео.

Які фактори впливають на ранжирування відеороликів на YouTube і як оптимізувати відеоконтент? Відповіді на ці питання ви знайдете нижче.

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

Що впливає на ранжування відео на YouTube

Коли ви вводите в пошуковий рядок YouTube запит, сервіс пропонує вам релевантні ролики. Відеоконтент ранжується за допомогою пошукового алгоритму.

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

Алгоритм пошуку YouTube включає наступні фактори:

 • Назва відео. Пошуковик YouTube визначає семантичну значущість заголовка пошуковій фразі.
 • Опис відео. Наявність ключових слів в описі підвищує видимість ролика для пошукового робота.
 • Мітки. Наявність тегів допомагає пошуковику YouTube визначати релевантність відео того чи іншого запиту.
 • Розшифровка відео. Виконана вручну розшифровка дає пошуковику додатковий привід для підвищення рейтингу ролика.
 • Якість відео. YouTube віддає перевагу якісним роликам.
 • Авторитетність каналу. Цей показник включає вік каналу, кількість передплатників, відповідність публікованих матеріалів обраної тематики.
 • Кількість і тривалість переглядів. Чим більше користувачів переглянули ролик, тим більше у нього шансів на високі позиції у видачі. Тривалість переглядів відноситься до поведінкових факторів. Якщо користувачі дивляться відео від початку до кінця, пошуковик віддає йому високі позиції у видачі.
 • Кількість розповсюдження відео. Цей фактор ранжування включає число шерингов за допомогою кнопок соціальних мереж, а також число встраиваний відео на сайти.
 • Кількість коментарів, лайків і дислайков. Чим більше коментарів отримує відео, тим вище його шанси потрапити на перші позиції видачі. Це справедливо у відношенні лайків. Відповідно, дислайки зменшують шанси відео на високі місця в рейтингу. При цьому пошуковий алгоритм YouTube враховує не тільки загальна кількість лайків і дислайков, але і співвідношення цих показників.
Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

Знаючи основні фактори ранжирування роликів на YouTube, ви можете оптимізувати відеоконтент. Наступні нижче рекомендації допоможуть вам займати перші позиції у видачі YouTube, що гарантує високу увагу до ваших роликам і переходи на сайт.

Потрібно по-справжньому круте і якісне відео? Тоді зверніться в «Текстерру»! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

1. Публікуйте довгі описи

Google поки не вміє дивитися і слухати ваші відеоролики. Тому пошуковик не може прямо визначати цінність опублікованого контенту. Він намагається заповнити цей пробіл за рахунок тексту, який оточує відео. Основним джерелом тексту є опис відеоролика. Пошукова система використовує його для визначення релевантності контенту запитам користувачів.

Публікуючи довгі описи, ви підвищуєте видимість ролика для користувачів, що вводять в пошуковий рядок різні запити, включаючи низькочастотні. Тому намагайтеся, щоб обсяг опису становив щонайменше 1,5 тис. знаків або 200 слів.

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

2. Використовуйте ключові слова, специфічні для відео

Високі позиції у видачі YouTube гарантують увагу аудиторії до контенту і переходи на сайт. Ще більше уваги і переходів ви отримаєте, якщо ваше відео потрапить на перші позиції ВИДАЧІ Google.

Не секрет, що найбільша пошукова система в світі залишає місце у верхній частині сторінки видачі для роликів, опублікованих на YouTube. Однак це справедливо у відношенні окремих запитів. Переконайтеся в цьому за допомогою запитів «контент-маркетинг» і «приколи з коте». У першому випадку SERP взагалі не містить посилань на відео:

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

А от у другому випадку вся верхня частина SERP зайнята посиланнями на ролики з YouTube:

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

Пошукова система Google розуміє, що користувач, що використовує запит «приколи з коте», не хоче читати статті типу «Чому всі коте прикольні» і «Як зробити коте прикольним». Цей користувач зі стовідсотковою ймовірністю хоче подивитися відео, на яких смішні коти крадуть зі столу котлети.

Вибираючи ключові слова для опису вашого відео, подумайте, які з них можуть бути специфічними для відео. Якщо ви знайдете ці ключі, ваше відео з’явиться у верхній частині SERP. Наприклад, для багатьох комерційних тематик специфічними для відео є ключі типу «як зробити».

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

3. Анонсируйте відео в тематичних соціальних спільнотах

Популярні тематичні спільноти в соціальних мережах є хорошим джерелом цільового трафіку. Адміністратори спільнот лояльно ставляться до публікації відео, відповідає на питання аудиторії. Тому сміливо публікуйте посилання на ролики в тематичних групах.

Чим більше переглядів, лайків і поширень набере ваше відео, тим більш високі позиції буде займати ролик в пошуку YouTube. Тому публікуючи контент у соціальних спільнотах, ви одночасно вирішувати два завдання: збільшити охоплення аудиторії і підвищуєте позиції відео в пошуку.

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

4. Стимулюйте користувачів підписуватися на ваш канал і «лайкати» відео

Пошуковик YouTube приділяє багато уваги поведінкових факторів ранжирування контенту. Якщо аудиторії подобаються ваші ролики, система віддає їм перші позиції у видачі. Тому системі треба показувати, що люди не можуть жити без ваших відео. Це можна зробити за допомогою позначок «лайк» і підписок на канал.

Якщо користувач підписується на ваш канал негайно після перегляду відео, він посилає пошуковику потужний сигнал. YouTube дізнається, що ви опублікували забійне відео, перегляд якого змусив вашого глядача стати передплатником і чекати нових шедеврів. «Лайки» також посилають системі схожий сигнал.

Щоб стимулювати користувачів підписуватись на канал і ставити «лайки», необхідно публікувати корисні відео. Іноді користувачі забувають поставити відмітку «мені подобається» або підписатися. Тому їх потрібно ненав’язливо закликати до потрібних дій. Наприклад, ось так.

5. Організуйте публікації в тематичні плейлисти

Систематизуйте публікації в тематичні плейлисти. По-перше, це зручно для користувачів, які можуть швидко знайти потрібні добірки. По-друге, це дає вам можливість опублікувати опис плейлиста з популярними ключовими словами. Так ви отримуєте додатковий шанс на високі позиції в пошуку YouTube.

Зверніть увагу на організацію відео на каналі FitnessBlender. Кожен плейлист має власний опис.

Як підвищувати позиції відео на YouTube: 5 просунутих тактик

Як підвищити видимість відео на YouTube

Пошуковий алгоритм YouTube стоїть на двох китах. Перший — це визначення семантичної релевантності тексту, навколишнього відео, запиту користувача. Другий — це оцінка поведінкових факторів. Враховуйте це, оптимізуючи ролики. Створюйте докладні описи, використовуйте ключові слова в назві відео. Стимулюйте коментування, підписки, «лайки» і шеринги. Намагайтеся, щоб ваше відео потрапляло у верхню частину загальної видачі Google.

Потрібно по-справжньому круте і якісне відео? Тоді зверніться в «Текстерру»! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

Адаптація матеріалу 5 Advanced YouTube SEO Tactics to Drive More Traffic to Your Videos & Website by Brian Dean.

Читайте також:

 • Як правильно використовувати YouTube: 7 уроків для маркетологів
 • Відеореклама на YouTube: з чого почати?
 • Як змусити аудиторію самостійно шукати ваше брендоване відео