11 важливих уроків у сфері управління бізнесом

378

Управління компанією – завдання не з простих. Адже не у всіх є вроджений талант лідера або керівника. Багатьом з нас доводиться купувати необхідні навички на ходу. Зрозуміло, ми можемо читати корисні блоги та книги або переймати досвід наставників і інших лідерів. Однак дуже часто нам доводиться вчитися на власних помилках.

У даній статті ми розглянемо 11 важливих уроків, які здадуться до болю знайомими багатьом професійним керівникам. Звичайно, вони не зможуть застерегти вас від помилок, але подекуди вони будуть вельми корисні.

1. Робіть все можливе і неможливе

Ми не сумніваємося в тому, що ви докладаєте всіх зусиль, щоб стати кращими у своїй справі. Однак проблема в тому, що ваші конкуренти теж стараються, і в деяких випадках у них це виходить навіть краще. Тому ви повинні зробити все можливе і неможливе, щоб перевершити їх. А це, в свою чергу, означає, що вам необхідно вийти на новий професійний рівень.

Недостатньо просто докласти максимум зусиль і спочивати на лаврах. Намагайтеся перевершити межі своїх можливостей. Навіть якщо ви досягли певної мети, необхідно ставити перед собою нові. Адже не дарма кажуть, що відсутність прогресу – це регрес.

У вас накопичилося багато роботи в офісі? Відмовтеся від своїх особистих справ. У вашої компанії мало продажів? Озброїтеся величезним списком email-адрес своїх клієнтів і почніть продавати свої товари та послуги самостійно. Можливо, це здасться вам крайністю, але іноді саме такі заходи є запорукою успіху.

11 важливих уроків у сфері управління бізнесом

Стати супергероєм – візьміть рішення проблем в свої руки

2. Визначте фундаментальну проблему і сконцентруйтеся на ній

У повсякденній суєті часто ми відволікаємося від важливих завдань. Беремося за одну проблему, а потім, по мірі дослідження своїй галузі, виявляємо інші завдання, які теж потребують вирішення. І якщо вони здаються нам більш простими, перемикаємося на них. Так може тривати до нескінченності… В результаті ми залишаємося ні з чим.

Єдиний вихід з даної ситуації – проявити силу волі. Постарайтеся сконцентруватися на найважливішій задачі, якою б складною вона не здавалася. При цьому тимчасово забудьте про існування інших завдань. Як тільки ви впоралися з цією проблемою, ви можете сміливо переходити до інших.

3. Міняйте свій характер, якщо це необхідно для досягнення ваших цілей

Причина, по якій люди часто відволікаються, полягає не у відсутності проблем, які потрібно вирішити, а в браку дисципліни, сміливості і впевненості для того, щоб сконцентруватися на одному завданні. Однак це всього лише риси вашого характеру, які ви можете і повинні змінити, оскільки вони можуть суперечити вашим бізнес-цілям.

Можливо, у вас є знання, необхідні для вирішення тієї чи іншої проблеми, але, будучи несміливими, ви ніколи не зможете приступити до роботи над нею. Можливо, ви вже перебуваєте в процесі вирішення проблеми, але без дисципліни ви ніколи не зможете сконцентруватися на ній. Можливо, у вас є відмінна ідея, але без винахідливості ви не зможете сформувати ефективну команду.

Не варто відмовлятися від своїх цілей, якщо вони вам не підходять. Замість цього, необхідно з’ясувати, яких рис характеру вам бракує, і невпинно працювати над їх розвитком.

11 важливих уроків у сфері управління бізнесом

Працюйте над собою, і у вас все вийде

4. Створюйте «прості, чіткі і запам’ятовуються» торгові заклики

Ефективність торгового призову буде визначатися вашим умінням розповідати історії. Адже ви читаєте тільки ті статті і книги, які представляють для вас інтерес. Тому презентація ваших товарів і послуг теж повинна бути цікавою для цільової аудиторії.

Постарайтеся зробити свій торговий заклик простим і чітким. Уникайте складних цифр і таблиць, які можуть викликати здивування у ваших потенційних клієнтів. Ви хочете, щоб вони запам’ятали вашу презентацію? Тоді викладайте свої думки чітко і лаконічно. Як тільки ви почнете ходити навколо, ви втратите своїх клієнтів.

І ще одна порада: не стримуйте свій запал. Будьте активними під час презентації своєї компанії – рухайтеся по сцені, жестикулируйте, підвищуйте гучність голосу, щоб показати свій ентузіазм і заразити ним аудиторію.

5. Наймання співробітників для своєї компанії, вивчайте їх характер

Кен Шено, генеральний директор компанії American Express, завжди задає шукачам роботи наступне питання: «Які самі складні завдання, з якими ви стикалися у своєму житті?» І це не випадково, адже при наборі кадрів, не можна покладатися лише на досвід і звання потенційних співробітників. Навіть якщо вони здаються ідеальними кандидатами, судячи з резюме, це не означає, що вони підійдуть саме для вашої компанії.

У кожному бізнесі є часи злетів і падінь, особливо якщо ви керуєте стартапом. Тому немає сенсу наймати на роботу першокласного студента, якщо він не в змозі впоратися з постійною напругою і невизначеністю.

Наймаючи працівників, в першу чергу, звертайтеся увагу на їх характер. Беріть в свою компанію тих, хто не боїться труднощів, здатний визнавати свої помилки і вчитися, а також проявляти відповідальність і старанність.

11 важливих уроків у сфері управління бізнесом

Вибираючи нового співробітника, в першу чергу, постарайтеся визначити його уміння і готовність боротися із труднощами

6. Створити сильну команду

Якщо ви коли-небудь дивилися фільми Квентіна Тарантіно, напевно ви помітили одну цікаву закономірність. Справа в тому, що в більшості його робіт завжди фігурує сильна команда. Згадайте тих же самих напарників з «Кримінального чтива», ролі яких виконували Джон Траволта і Семюель Л. Джексон, або групу солдатів з фільму «Безславні виродки». У цих та інших фільмах Тарантіно, кожен член групи виконує свою роль. У кожного з них свої сильні сторони і навички, які вони об’єднують, щоб досягти загальної мети. Вони працюють спільно і підтримують один одного в будь-якій ситуації.

Ви повинні формувати свою команду таким же чином. З’ясуйте, які навички є необхідними для досягнення вашої комерційної мети, і наймайте працівників, виходячи з цього. При відборі кандидатів на посаду у вашій компанії, завжди запитуйте себе, чи зможе цей чоловік вдало вписатися у вашу команду.

7. Слідкуйте за своїми фінансами

Одним з найважливіших мотивів нашої діяльності є гроші, хіба не так? Тим не менш, ми часто витрачаємо їх бездумно, поки повністю не опинимося на мілині. Звідси висновок: контролюйте потік грошових коштів у своїй компанії! Ви повинні точно знати розміри своїх витрат, джерела доходів і типи інвестицій, які ви здійснюєте. Таким чином, ви будете мати уявлення про кількість грошей на вашому рахунку, і несподіване банкрутство точно не застане вас зненацька.

8. Дотримуйтеся політики прозорості

Якщо ви хочете отримати максимум користі від своєї команди, ви повинні стати більш відкритими. Всі співробітники вашої організації повинні мати доступ до необхідної інформації. Комунікація і взаємодопомога є основою продуктивної команди. І саме політика прозорості формує цю основу. Відкритість сприяє залученості вашого персоналу і підвищує його продуктивність.

Подбайте також про те, щоб кожний працівник усвідомлював свою роль, а також загальні цілі компанії. Не варто ховати важливі документи від своїх співробітників – вони повинні бути доступними для різних рівнів і підрозділів організації. Крім того, заохочуйте в своїх працівниках ініціативність, дозволяючи їм відкрито висловлювати свою думку.

9. Проявляйте активність

Ніхто не зробить вашу роботу за вас. Історії успіху інших людей, поради наставників і чужий досвід може, в якійсь мірі, надихнути вас на нові звершення. Однак скільки б ви книг не прочитали і скільки б думок ви не вислухали, все це буде марним, якщо ви не будете діяти. Загалом, менше слів – більше дій.

11 важливих уроків у сфері управління бізнесом

Гроші самі до вас не прийдуть

10. Виконуйте свою роботу, щоб зробити світ кращим

Вашою метою не повинні бути слава і багатство. Зрозуміло, ніхто не забороняє вам мріяти про крутій іномарці або особняку на тропічному острові, але все це не повинно бути вашим головним мотивом для започаткування бізнесу. Якщо ви хочете почати якусь справу, ви повинні робити це заради правильних цілей. Подумайте про те, як ваш бізнес може принести користь іншим людям або поліпшити світ, і починайте діяти. Тільки в цьому випадку ваша діяльність стане по-справжньому осмислене.

11. Знайдіть мудрого наставника

Допомога наставника ніколи не буде для вас зайвою. Адже ми не народжуємося з готовими знаннями про успішному управлінні бізнесом. Наші шанси на успіх підвищаться, якщо поруч з нами буде людина, яка зможе вказати нам вірний шлях. Навіть найуспішніші люди іноді відчувають труднощі. Саме в таких ситуаціях їм потрібна порада більш мудрої людини. Наставники дають нам вказівки, грунтуючись на своєму життєвому досвіді, що є безцінним. Тому виберіть людини, якими ви захоплюєтеся. Встановіть з ним відносини і постарайтеся постійно вчитися у нього чомусь новому.

Все приходить з досвідом

Ми розглянули деякі з рекомендацій, запропонованих досвідченими керівниками, які багато чого бачили в своєму професійному житті. На жаль, неможливо з точністю передбачити всі ситуації, з якими ви можете зіткнутися при управлінні своєю компанією. Тому ви все одно будете допускати помилки, незважаючи на всі запобіжні заходи. Але не варто через це переживати. Як говориться, негативний результат – теж результат.

Переклад і адаптація матеріалу 11 Business Management Lessons I Learned the Hard Way.

Читайте також:

  • Як дивляться на бізнес боси і їх співробітники?
  • Де межа, за якою компанія перестає бути успішною?
  • Мільярдером вам заважає стати лише одне – страх перед виходом із зони комфорту