5 креативних методів ЅЕО-копірайтингу: як писати цікаво про нудну

327


Якщо Сергій Гореліков не читає ваш блог, його скоро звільнять

Йде другий місяць третього кварталу, а Сергій вже даремно спалив близько 90% свого річного бюджету. Він другий рік працює IT-директором маленької компанії з підбору персоналу, а його начальство вже уважно стежить за кожним його прорахунком. При цьому очікування на 4 квартал ще гірше!

Тепер уявіть, що ваш бізнес надає рішення, яке не тільки допоможе Сергію укластися у відведений бюджет в цьому році, але також дозволить розрахувати майбутні витрати з лазерної точністю. Ваш продукт ідеально справляється з ситуацією.

Проблема в тому, що Сергій досі не знає про ваш продукт

Існують тисячі інших блогів, які, так само як і ви, намагаються привернути увагу IT-шників (на кшталт нашого Сергія), які готові і, найголовніше, компетентні самостійно приймати рішення. Багато з них марні і просто створюють інтернет-шум, однак інші можуть скласти вам непогану конкуренцію.

Що ж робити в такому випадку? Як донести свій контент і рішення проблеми до Сергія і будь-якого іншого IT-директора?

Google в допомогу

Ви знаєте, що для цього необхідно представити рішення проблеми в той самий момент, коли недолугі IT-директора (і наш герой Сергій, в тому числі) будуть відчайдушно його шукати. І для цього вирішуєте скористатися можливостями органічного пошуку.

Запускаєте adwords, починаєте підбирати ключові слова і розумієте, що «бюджет ІТ» – самий підходящий для вас варіант. «Мда, цікава тема…» – думаєте ви. Може для вас і не дуже, проте Сергій на своєму робочому місці вже на грані зриву! Так що, писати потрібно обов’язково. Причому не одну статтю, а цілу серію, плюс до цього твіти і пости для соціальних мереж.

«Цілу серію?!» – здивуєтеся ви. Так. Можливо, вас вразить і навіть збентежило, але 16% щоденних запитів Google ніколи раніше ніде не зустрічалися. Ви також будете вражені того розмаїття способів, якими IT-директори зможуть набрати в пошуковику омріяний вами «бюджет ІТ». Таким чином, перед вами стоїть більш глобальна задача, і вам нікуди від неї не подітися. Ну, за умови, що ви дійсно хочете продати свій продукт.

Усвідомивши всю тяжкість ноші, ви, швидше за все, почнете позіхати, пошлетеся на невідкладні справи і почнете рухатися у напрямку до дивана… Але поки ви не плюхнули свою п’яту точку на трон всіх ледарів, дайте відповідь на одне питання: як ви можете очікувати залучення великої кількості аудиторії, якщо навіть самі себе не можете залучити в тему?

5 креативних методів ЅЕО-копірайтингу: як писати цікаво про нудну

Наступні поради допоможуть вам залишатися креативними і створювати якісні матеріали, навіть коли ви одночасно стикаєтеся з нудними темами і ще більш нудною SEO-оптимізацією.

Порада №1. Пишіть для реальної людини з реальними проблемами

Наш Сергійко Гореліков повністю спустошений. До речі, він – ідеальний представник вашої цільової аудиторії. І проблеми його вкрай актуальні для всіх людей в його становищі. Сергій – типовий недолугий IT-директор малого бізнесу. Припустимо, що Сергій реально існує, який з цих текстів буде сильніше з ним резонувати?

– IT директора повсюдно страждають від того, що не можуть контролювати і планувати проектні витрати, адже паралельно з цим, від них вимагають точного виконання інших основних функцій і обов’язків їх роботи.

Або ж:

– Вашому фінансовому директору плювати, що це ви впоралися з критичною помилкою у системі зберігання і обробки інформації і врятували всю напрацьовану кілька років інформацію. Йому плювати на те, що додаткові гроші, витрачені на нове залізо, були результатом рішення абсолютно лівого людини. Ви перевищили бюджет, і хоча ви зобов’язані розглядати будь-яку дрібну проблему як неминучий кінець світу, саме в цьому випадку директор вимагає здійснити перевірку усіх витрачених коштів. І це, зрозуміло, не пізніше, ніж… вчора.

Коли ви розумієте, що ваш читач – справжній живий чоловік, вам набагато простіше влізти в його шкуру і подивитися на проблему його очима.

Визначення способу вашого читача, засноване на детальному дослідженні, приведе вас до необхідних результатів. Якщо ви зможете переконати ваших потенційних клієнтів, що ви «в темі» і дійсно розумієте проблеми, з якими вони зіштовхуються щодня, вам не доведеться кожен день заново винаходити велосипед для того, щоб ваша аудиторія змогла зацікавитися вашими матеріалами.

Порада №2. Пишіть вільно і оптимізуйте в процесі написання

Уявіть, що ваш друг попросив вас намалювати захід у тропіках. Ви кілька хвилин вдивлялися в біле полотно, формуючи образ у вашій свідомості. Потім ви намалювали чудову картину, відійшли, щоб помилуватися своїм твором… І тут ваш друг робить 5 невиразних мазків своїм пензлем і пояснює, що ці плями всенеодмінніше зобов’язані бути на картині.

Це саме те, що відбувається, коли ви вписуєте ключевики у вже готовий текст. Звичайно, SEO необхідно, але якщо ваш пост не буде привабливим, оптимізація взагалі нічого не буде значити. Соціальна затребуваність ваших матеріалів стає все більш важливою в алгоритмах ранжирування. Тому контент, яким хочеться поділитися, зараз цінний, як ніколи раніше.

5 креативних методів ЅЕО-копірайтингу: як писати цікаво про нудну

Тому ви зобов’язані працювати з текстом, постійно тримаючи в думках вимоги по SEO-оптимізації. Читачі – не дурні, всі ваші штучні потуги вписати «ключ» в готовий текст виглядають як ці плями на готовій картині. Набагато простіше буде зробити ваш контент більш «їстівним» для пошукових систем в процесі написання чорнового варіанту, ніж проявляти чудеса винахідливості, ламаючи вибудувану логічну послідовність готового тексту.

Порада №3. Плануйте наперед, використовуючи календар публікацій

Звичайно, блогосфера переповнена конкурентами і треба діяти швидко. Але як зазначає Джо Пулицци з Content Marketing Institute, лише 5% компаній мають стратегію щодо розміщення написаного контенту. Не наслідуйте їх приклад.

Як тільки ви затвердите вашу стратегію і план публікацій, ви зможете вирішити, які теми ви хочете детально обговорити зі своєю аудиторією, а яким темам слід помариноваться ще якийсь час у вашій свідомості і колективному несвідомому вашої креативної групи. Ви зможете виділити трохи часу на дослідження і отримання зворотного зв’язку – загалом, всі ті необхідні етапи для створення якісних і корисних матеріалів.

До речі, більшість компаній вважають за краще не морочитися з приводу досліджень, отримання зворотного зв’язку від цільової аудиторії та іншої нісенітниці. Вони воліють випускати матеріали в режимі реального часу, ґрунтуючись на власному геніального бачення своєї ЦА. Так робить більшість. Робіть навпаки.

5 креативних методів ЅЕО-копірайтингу: як писати цікаво про нудну

Порада №4. Думайте як копірайтер текстів

У книзі «100 продають заголовків» Віка Шваба є один дуже запам’ятовується приклад:

«Рада жінок, чиї чоловіки не економлять гроші – від дружини»

Для жінок майже неможливо пройти повз такого гачка. У величезного числа жінок чоловіки або мало заробляють, або занадто багато витрачають. В результаті страждають усі. І жінка шукає спосіб перевиховати свого чоловіка і вилікувати його від цього «недуги». Другим секретом є слово «рада». Люди люблять отримувати поради. Чи будуть вони використовувати їх чи ні – це вже інше питання. Додамо, що у заголовку вказано, що рада дає така ж представниця цільової аудиторії, тому довіра до матеріалу відразу зростає.

Саме тому ця реклама була настільки успішною впродовж свого існування. Був би наш Сергій одружений, його дружина не втратила б можливість прочитати цю статтю і застосувати всі запропоновані стратегії лікування «щедрого» чоловіка.

Сприймайте ваш заголовок, як рекламу вашої статті. Перше речення є рекламою другого речення. Ваш перший параграф, як ви вже здогадалися, є рекламою для другого. І так далі, аж до кінцевого заклику до дії. Розробляючи вашу тему, завжди думайте про гачку, яким ви можете зачепити увагу читачів.

Порада №5. Будьте винахідливі, працюючи з варіантами ключових слів

Специфіка «нудною» теми не впливає на складності маркетингу непопулярних продуктів. Насправді, причина в тому, що маркетологи не розуміють своїх клієнтів, і проблеми, з якими вони стикаються.

Типова коротка презентація висвітлює проблему, яку вирішує продукт, а також хто і як вирішує цю проблему. Наприклад: «Ми знімаємо вантаж фінансових турбот з плечей IT-директорів, забезпечуючи їх просунутим інструментом планування поточних витрат, а також урівноважуючи великі незаплановані витрати з допомогою збалансованого і простого у використанні фінансового плану».

Але якщо ви здатні копнути глибше, ви можете знайти величезну кількість способів, якими ваші потенційні клієнти самі можуть знайти ваш продукт або послугу.

Вам необхідно скласти портрет ідеального клієнта, визначити його стать, вік, соціальне становище, заробіток, а також його проблеми, бажання, страхи, занепокоєння, інтереси і т. д. Тим самим ви зможете визначити больові точки своєї аудиторії, а також цілі, які вони планують досягти за допомогою вашого продукту.

Визначивши, в якій точці циклу покупки на даний момент знаходяться ваші потенційні покупці, ви зможете підібрати не тільки необхідні ключевики, а й суміжні теми, вивчаючи які споживачі також можуть вийти на ваші продукти.

Пам’ятайте, ваші клієнти можуть повідомити інформацію, яку можна отримати з аналітики. Наприклад, провівши опитування, ви зрозумієте, що однією з причин покупки вашого рішення у сфері IT-бюджету є проблеми в роботі дата-центру. Розбираючись з цими проблемами, клієнти знаходять в інтернеті ваше рішення, приходять до висновку, що воно набагато дешевше пропозицій конкурентів і купують у вас.

Випадково чи ні, але наш Сергій теж виліз за рамки бюджету, усуваючи несправності в роботі дата-центру. Незважаючи на це, він вчасно натрапив на вашу статтю «Як відновити працездатність дата-центру, не спалюючи при цьому IT-бюджет». Будемо сподіватися, що його не звільнять за читання статей в робочий час.

Практична частина – ненудні питання для вашої роботи

Подумайте і напишіть в коментарях нижче або просто відповідайте для себе:

  • Які налаштування ви використовуєте, щоб задовольнити одночасно і вашу аудиторію і неупереджені пошукові системи?
  • Як ви перетворюєте нудні теми у привабливий контент?
  • Як ви можете змінити свою поточну стратегію створення контенту і зробити її більш креативною?

Вивчайте вашу аудиторію, вникайте в їх проблеми, і тоді у вашому творчому житті не залишиться «нудних тем», а SEO-оптимізація буде цілком природною складовою якісного контенту для людей, а не для роботів.

Цікаві статті по темі:

  • Як підвищити продуктивність при створенні контенту: 10 важливих рекомендацій для копірайтерів
  • Про зарозумілість SEO-оптимізаторів
  • Сміх заразливий, або Чому вашої маркетингової стратегії просто не обійтися без гумору