5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

288

Що робити, якщо стандартні публікації перестали приносити очікуваний трафік? Якими ще способами можна привернути увагу читача? Інтерв’ю – чудовий вихід із ситуації. Експертна думка завжди буде цікаво, плюс, крім вашої аудиторії, що інтерв’юється, напевно, приверне свою («дав інтерв’ю сайту www.***.com» тощо). Але як же правильно взяти інтерв’ю? Особливо, якщо у вас немає можливості поговорити з експертами особисто або по скайпу? У цьому вам допоможе будь email-сервіс.

Типи інтерв’ю, які можна взяти з допомогою імейла

1. Одне питання, багато інтерв’юйованих

Простий і ефективний спосіб: розішліть по електронній пошті один і той же питання групі людей і всі отримані відповіді оформіть в одній публікації. Не забудьте вказати інформацію про інтерв’юйованих. Немає необхідності розписувати повну біографію – достатньо вказати ім’я експерта, фотографію і посилання на сайт/блог, при його наявності.

5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

Переваги: читачі отримають безліч унікальних відповідей на одне і те ж питання. Думки експертів часто різняться, так що такий масив має величезний потенціал для обговорення, отже, безумовно, буде користуватися популярністю у читачів.

Недоліки: багато думок, але питання все один. Інформаційний охоплення такого інтерв’ю невеликий, як правило, присвячений вузькою специфікою і не виходить за її рамки.

Приклад: «Що почитати? Експерти SEO-галузі рекомендують книги та сайти»

2. Багато питань, багато інтерв’юйованих

Практично те ж саме, що і перша тактика, лише містить в собі більше одного питання. Визначте декілька найбільш цікавлять вас і ваших читачів моментів, і спитайте про них інтерв’юйованих.

5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

Переваги: крім переваг, описаних в першому пункті, ви отримуєте більш цікавий і багатий матеріал.

Недоліки: дуже великий обсяг роботи.

Приклад: «Що робити в SEO 30 000 рублів?»

Читайте також: 17 порад, які допоможуть отримати максимум інформації при інтерв’ю з джерелами

3. Багато питань, один інтерв’юється

Найбільш поширений тип інтерв’ю по email. Все, що від вас буде потрібно – вислати експерту список питань, а пізніше при необхідності внести корективи в отримані відповіді. Не полінуйтеся і ретельно вивчіть ту сферу, в якій крутиться ваш опитуваний. Так ви зможете скласти список питань, не містить нічого абсурдного і зайвого.

Заздалегідь підготуйте якомога більше запитань, щоб інтерв’юється міг сам вибрати, на які відповідати, а які ігнорувати. Не змушуйте його відповідати на всі запитання поспіль, може бути, які з них здаються йому незручними або він не може дати по ним впевнену відповідь. Не вимагайте занадто багато, цінуйте те, що він взагалі погодився приділити вам свій час.

5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

Переваги: на виході виходить класичне експертне інтерв’ю; думка професіонала дорого коштує; відмінно підходить для інтерв’ювання зарубіжних фахівців.

Недоліки: вимагає ретельного планування списку питань.

Приклад: «Міжнародне інтерв’ю – Лорен Бейкер, засновник SearchEngineJournal.com»

4. Спонтанний діалог

Діалог вимагає набагато більше часу і уваги, ніж минулі методи, але кінцевий результат буде набагато цікавіше. Крім того, при такій формі інтерв’ю не потрібно заздалегідь складати список питань, крім основних. Ідея для кожного наступного питання буде приходити з відповіді на попереднє.

5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

Переваги: жива бесіда завжди буде цікава читачеві, тим більше що вона може придбати самий несподіваний поворот.

Недоліки: потребує багато часу; це інтерв’ю хоч і буде читатися жваво і цікаво, але краще його організовувати за допомогою інших електронних сервісів (наприклад, skype або google hangouts), або при особистій зустрічі.

Приклад: «Дмитро Шахов aka Bablorub: пошуковий маркетинг — це частина загального класичного маркетингу»

Читайте також: Які типи контенту використовувати, коли вашої аудиторії набридли прості статті: 60+ ідей

5. Серія інтерв’ю

Все просто – беремо одну з перерахованих вище ідей і реалізуємо її серійно, на постійній основі. У міру зростання серії ви зможете пропонувати інтерв’ю все більш і більш важливим персонам. Прекрасною ідеєю буде завести окрему рубрику для інтерв’ю. Щотижневу, наприклад.

Проводячи серію інтерв’ю, що складається з одних і тих же питань, додайте принаймні кілька питань, які передбачають короткий проста відповідь. На основі цих відповідей пізніше можна буде скласти статистику.

5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

Переваги: продуманий план серійного інтерв’ю – запорука залучення трафіку.

Недоліки: величезний обсяг роботи.

Приклад: «Експерт-опитування: Як дізнатися, скільки продажів приносить контент-маркетинг. Частина 1 та Частина 2».

У кого брати інтерв’ю?

5 видів email-інтервю, які допоможуть вам залучити новий трафік

Все залежить від ніші, яку ви займаєте. Очевидні варіанти: експерти, популярні блогери, люди, які отримали популярність у вашій ніші за ті чи інші заслуги, і так далі. Напевно, багато хто з них із задоволенням погодяться бути вашим інтерв’юйованою, а може навіть кандидатура висуне себе сама. Адже це дає плюси обом сторонам: експерт одержує ще велику популярність і статус експерта, а ви отримуєте частина його аудиторії.

Адаптація матеріалу: Copy, Paste, Publish. 5 Ways to Use Email Interviews for Better Web Content.

Читайте також: Що потрібно різним типам бізнесу від контент-маркетингу? (інфографіка)