Як правильно використовувати YouTube: 7 уроків для маркетологів

331

Пошукові системи постійно розвиваються, намагаючись задовольняти потреби користувачів з допомогою все більш досконалих технологій. Наприклад, новітній алгоритм Колібрі, запущений Google близько місяця тому і представлений в кінці вересня, був розроблений під впливом користувачів голосового пошуку, які не бажають використовувати химерні запити типу «зимова гума СПб».

Класичне SEO еволюціонує разом з потребами інтернет-аудиторії і вдосконаленням пошукових алгоритмів, тому далекоглядні пошукові маркетологи вже не шукають нових способів маніпулювання видачею. Вони намагаються давати користувачам бажане: цінний і інформативний контент. Видеомаркетинг — один із способів здійснити це на практиці.

Влітку поточного року маркетингова компанія Pixability опублікувала результати дослідження «100 провідних брендів: ключові уроки успіху на YouTube». Воно присвячене найбільш успішним стратегіям розкрутки компаній і продуктів з допомогою відео на самому популярному відеохостингу.

Експерти Pixability стверджують, що зростаюча популярність і доступність YouTube, зумовлена зростанням пропускної здатності каналів зв’язку і технічних можливостей стаціонарних і мобільних гаджетів, дає бізнесу додаткові можливості. Створюючи відео, він поступово дрейфує від класичної телевізійної реклами до форм, характерним для інтернету.

Зокрема, контент, що публікується брендами в YouTube, має велику тривалість порівняно з рекламними роликами. Маркетингове інтернет-відео є соціальним та інтерактивним. Нарешті, компанії не зупиняються на банальну рекламу. Вони намагаються залучити аудиторію корисною або розважальною інформацією.

Кількість відеороликів, опублікованих топ-100 брендами, демонструє експонентний зростання (див. ілюстрацію). За даними Pixability, 100 найбільших компаній світу витратили на створення маркетингового відео 5,1 млрд доларів.

Як правильно використовувати YouTube: 7 уроків для маркетологів

Якщо нинішня тенденція збережеться, 100 найбільших брендів світу опублікують на YouTube 1 млн маркетингових відео з 2013 по 2015 рік.

Чому YouTube

У статті «Якою відеохостинг вибрати для публікації маркетингового контенту» зазначалося, що користувачі YouTube щомісяця витрачають 4 млрд годин на перегляд відео. Цей ресурс є найбільшим і найбільш зручним для проведення маркетингових кампаній.

За даними Pixability, в 2005 році топ-100 брендів щомісяця публікували на YouTube кілька десятків відео. У 2012 році вони завантажували на цей сервіс вже 10 000 роликів в місяць. З 2005 року сотня найбільших компаній планети створила понад 2200 каналів і сумарно отримала 9,5 млрд переглядів.

Інші існуючі відеохостинги поки навіть не наближаються до YouTube по популярності і доступності. Однак це не позбавляє бренди від труднощів, пов’язаних з публікацією маркетингового відео. Наприклад, більше половини роликів, публікуються компаніями, не отримують і 1000 переглядів. А адже бренди іноді витрачають на створення відео бюджетів, порівнянні з кошторисом на виробництво голлівудського блокбастера з Вин Дизелем у головній ролі.

Однак подібні проблеми не заважають більшості компаній з топ-100 найбільших брендів світу успішно використовувати YouTube для реалізації маркетингових кампаній. Скориставшись досвідом, експерти Pixability сформулювали сім порад для маркетологів, охочих просувати проекти з допомогою відео.

До речі, нещодавно «Текстерра» стала надавати послуги з видеомаркетингу. Так що, якщо вам потрібні по-справжньому круті і якісні відеоролики, — звертайтеся до нас! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

Уроки видеомаркетинга від топ-100 брендів

Дослідження Pixability визначило основні фактори, що допомагають провідних брендів світу проводити ефективні маркетингові кампанії на YouTube. Наступні поради допоможуть вам зрозуміти дані фактори і використовувати їх на практиці.

1. Станьте безперебійної машиною з виробництва відеоконтенту

Найбільш успішні в видеомаркетинге бренди знімають на 50% більше відеороликів порівняно з менш щасливими колегами. Вони створюють багато контенту і його регулярно публікують.

У середньому, успішні компанії публікують 78 відео в місяць. А провідні медіа-бренди створюють більше 500 роликів в місяць.

2. Оптимізуйте відео, що публікується на YouTube

Кількість переглядів відео залежить від його видимості для пошукових систем. Щоб зробити ролики помітними, додавайте ключові фрази, за якими користувачі шукають відео відповідної тематики, назву та опис.

Зверніть увагу, Google часто ранжує вище сайти з вбудованим тематичним відео з YouTube. Тому оптимізація роликів сприяє просуванню корпоративних ресурсів.

3. Уникайте гонки за дуже високою якістю

У статті «Як створювати маркетингове відео без голлівудських бюджетів» ми розповідали, що якість картинки і акторський склад ролика не мають відносини до його маркетингового успіху. Дуже часто найбільш проглядається відео створюється з допомогою непрофесійної апаратури.

Ваше завдання — створювати корисний відеоконтент, який можна подивитися за допомогою ПК або мобільного девайса. Звичайно, глядач повинен мати можливість бачити, що відбувається в кадрі, тому ролики занадто низької якості не підходять для маркетингових кампаній.

4. Інтегруйте кампанії на YouTube з офлайн-маркетингом

Провідні бренди часто створюють відео для обмеженої аудиторії, наприклад, для учасників корпоративних заходів або презентацій. Завдяки цьому аудиторія може без зусиль знайти побачене на заході відео пізніше. В таких випадках багато глядачі підписуються на канал бренду в YouTube.

5. Брендируйте маркетингове відео

Публікується на YouTube відео має бути брендованим. Використовуйте назву і логотип компанії у титрах відеоролика. Також бренд повинен бути присутнім у назві та описі відео. Успішні відео будуть багаторазово розтиражовані аудиторією, а брендування допоможе вам отримувати зворотний зв’язок.

Зверніть увагу, надмірне брендування і нав’язлива реклама перешкоджають природному шерінга.

6. Створюйте більше контенту, а не додаткові канали

37% каналів на YouTube не оновлюються протягом 120 днів і більше. Однак вони не входять в число найбільш популярних каналів, які постійно радують аудиторію новими відео. Тому не створюйте канали для кожної групи споживачів, якщо не зможете наповнювати їх цікавим контентом.

7. Використовуйте соціальні мережі для маркетингу відео

Топ-100 брендів отримують левову частку трафіку на свої канали на YouTube з Twitter і Facebook. Користувачі соціальних мереж часто діляться відеороликами, що можна використовувати для маркетингу комерційного контенту.

Публікувати відео в тематичних пабликах і групах, а також на сторінках бренду. Просіть аудиторію оцінювати відеоролики. Це допоможе збільшити кількість переглядів і шерингов.

Контент на YouTube живе довго

Середній термін життя поста в Facebook становить 22 години. За цей час більшість друзів і передплатників переглядають його. За даними Pixability, термін життя ролика на YouTube обчислюється місяцями.

Опубліковане відео генерує близько 40% трафіку в перші три тижні існування. Ще 30% трафіку воно дає з четвертої по 12-й тиждень з моменту публікації. Нарешті, відео генерує ще 30% трафіку з 12-го по 52-й тиждень після публікації. Це пояснює, чому брендів, використовують YouTube, необхідно робити ставку на регулярну публікацію корисного для аудиторії відео.

Скориставшись порадами 100 найбільших компаній світу, ви підвищите ефективність видеомаркетинга за допомогою YouTube. Також ви уникнете гонки за якістю, навчитеся створювати велику кількість роликів і просувати їх за допомогою соціальних мереж. Можливо, завдяки цьому ви ввійдете в топ-100 брендів і візьміть участь в одному з таких досліджень Pixability.

Використані матеріали: 7 Video Marketing Core Best Practices for Brand Marketers by Greg Jarboe і The Top 100 Global Brands: Key Lessons for Success on YouTube by Pixability.

Матеріали по темі:

  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
  • Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету
  • Як залучити B2B-клієнтів з допомогою відео: кейс Orabrush