6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

396

Здавалося б, що може бути складного в публікації постів у Фейсбуці? Прийнято вважати, що з цим завданням впорається будь-який школяр. Але одна справа, коли ви розміщуєте пости на своїй особистій сторінці, а інше – на корпоративній.

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

На жаль, багато користувачів Фейсбуку допускають купу помилок при розміщенні на своїх сторінках, часом навіть не усвідомлюючи цього. Їм здається, що такі «дрібниці», як зайва посилання або фраза, погоди не зроблять. Ще як зроблять!

У цій статті ми розглянемо 6 поширених помилок, здатних зіпсувати навіть самі чудові пости на Фейсбуці. Уважно вивчіть дані кейси, якщо ви не хочете, щоб час і зусилля, які ви витрачаєте на просування своєї компанії у популярній соціальній мережі, йшли коту під хвіст.

Читайте також: Як ефективно використовувати LinkedIn: 30 корисних порад

Помилка №1: занадто багато тексту

Не забувайте про те, що Facebook – це соціальна мережа, а не блог. А це означає, що ваші пости повинні бути гранично лаконічними. Їх мета – спонукати читачів до одного з наступних дій: поставити лайк, розшарити, прокоментувати або перейти за посиланням. Якщо ж ваші передплатники побачать перед собою величезну простирадло тексту, швидше за все, вони просто прокрутять її вниз, навіть не переглянувши.

Обмежуйте обсяг своїх постів на Фейсбуці. В ідеалі, їх довжина не повинна перевищувати 140-200 знаків.

Дотримуючи це правило, ви навчитеся викладати свої ідеї чітко і стисло і зробите їх більш доступними для своїх передплатників. Розглянемо для прикладу наступний пост, в якому психолог рекламує свою майбутню лекцію:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

Як ви могли помітити, автор поста намагається вмістити купу інформації в один пост. На початку вона вказує дату, час проведення та назву лекції. Потім починає міркувати про сутність маніпуляції і розповідає про переваги лекції та тренінгу. І в самому кінці посилається на інші тренінги.

Якщо ваш пост вийшов таким же величезним, то краще розбити його на кілька частин і опублікувати їх протягом дня. В нашому випадку, вони могли б виглядати наступним чином:

 • Перший пост
6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення
 • Другий пост
6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення
 • Третій пост
6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення
 • Четвертий пост
6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

Помилка №2: кілька посилань в одному пості

Кожен пост, що публікується у Фейсбуці, повинен містити лише один заклик до дії, що супроводжується посиланням. Якщо їх буде декілька, читачі будуть збиті з пантелику і не зможуть засвоїти важливу інформацію. Це, в свою чергу, знизить кількість переходів за вашими посиланнями.

Розглядайте кожен пост, що розміщується у Фейсбуці, як онлайн-рекламу. Він повинен коротко повідомляти про одне цінне пропозиції, будь то фото, відео, електронна книга або інформація про продукт і спонукати читачів до вчинення певної дії.

У прикладі, який ми розглянемо далі, міститься цілих 4 посилання:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

Автор посту вимагає від читачів дуже багато чого: переглянути відео, пройти реєстрацію на курси, вивчити додаткову інформацію. Було б набагато краще розділити даний пост на кілька частин (як в попередньому пункті).

У першу частину можна було б включити посилання на відео, щоб читачі зрозуміли, що з себе представляє система Роберта Кійосакі. А у другій частині можна було б опублікувати посилання на сторінку реєстрації, яка, в свою чергу, містила посилання на додаткову інформацію («Допомога в реєстрації» і «Як зареєструвати Яндекс гаманець»).

Помилка №3: явна реклама продуктів і послуг в пості

Цю помилку зазвичай допускають бізнесмени, які зареєстрували свої компанії в Фейсбуці відносно недавно. Вони розглядають дану соціальну мережу в якості традиційного маркетингового інструменту, зразок флаєрів та друкованої реклами, а потім ще дивуються, чому вони не отримують ніяких результатів.

Насправді, немає нічого поганого в тому, що рекламувати свої товари і послуги за допомогою постів у Фейсбуці. Однак при цьому ви повинні проявити трішки креативу. Ваші пости повинні не тільки розхвалювати вашу компанію, але ще й забезпечувати цінність для читачів у вигляді бонусу чи корисної інформації.

Давайте розглянемо два різних поста в Facebook, з допомогою яких товари просуваються і послуги. Перший з них належить магазину військової одягу та екіпіровки:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

В даному випадку, ми бачимо тільки рекламу і нічого більше. У пості вказано лише назву товару посилання на сторінку замовлення. У ньому немає й натяку на цінність для читачів.

Ось ще один приклад «рекламного» поста:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

Як ви могли помітити, даний пост суттєво відрізняється від попереднього. Передплатникам пропонують не звичайні курси на фортепіано, а можливість поєднати навчання і відпочинок. Погодьтеся, набагато приємніше вдосконалювати свої музичні навички, побачивши за вікном чудові пейзажі Провансу, в передчутті вишуканого обіду з французьких страв, а не в похмурій і нудною аудиторії музичної школи, в якій немає навіть їдальні.

Просуваючи товари і послуги в Фейсбуці, ви також можете зробити своїм передплатникам ексклюзивна пропозиція. Беріть приклад з маркетологів інтернет-магазину модного одягу LazyLady:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

За рахунок цієї пропозиції, передплатники інтернет-магазину відчувають себе членами привілейованої групи: адже знижка надається тільки їм. Таким чином, у них буде більше стимулу залишатися клієнтами даної компанії і проявляти активність на її публічній сторінці.

Помилка №4: ігнорування негативних коментарів

При використанні Фейсбуку та інших соціальних мереж ви завжди повинні пам’ятати про одну важливу річ: ваша робота не обмежується публікацією постів. Вам необхідно постійно відстежувати їх, щоб з’ясувати, наскільки вони популярні, відповісти на коментарі читачів та оптимізувати свої наступні маркетингові заходи.

Ви повинні відповідати на всі коментарі своїх передплатників, у яких міститься яке-небудь питання, пропозиції або негативний відгук (коментарі, типу «Класний пост!» або «Повністю згоден!» не вимагають відповіді). Якщо ви залишите подібні коментарі без уваги, ваші передплатники подумають, що вам немає діла до їх думки.

Негативні коментарі необхідно обробляти в першу чергу, щоб не виводити з себе коментатора і інших користувачів, які помітять їх. Ви завжди повинні представляти свої аргументи відразу під коментарем. Не варто чекати до тих пір, поки розгніваний клієнт опублікує в місцевій газеті статтю, разносящую вашу компанію в пух і прах. Наступний приклад показує, що може статися при ігноруванні негативних коментарів:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

Як ви могли помітити, одне негативне зауваження, не оброблене вчасно, тягне за собою нові негативні відгуки, подібно до ланцюгової реакції. Можна сказати, що репутація зазначеного в пості ресторану безповоротно зіпсована. Клієнти, які збиралися відвідати цей заклад, надалі будуть обходити його стороною. А все чому? Тому що співробітники ресторану не спромоглися вчасно пояснити ситуацію незадоволеному відвідувачу.

Інша справа, коли співробітники компанії відразу відгукуються на негативні коментарі клієнтів, як у випадку з найбільшою ресторанної мережею Казахстану AB Restaurants:

6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

Співробітник компанії відразу відповів на скаргу клієнта, тим самим виявивши до нього повагу. В таких ситуаціях, досить просто вибачитися перед людиною і продемонструвати свою готовність допомогти. Якби співробітник AB Restaurants не зробив цього, то за одним негативним коментарем посипалися б інші, як у попередньому прикладі.

При обробці негативних коментарів важливо пам’ятати про наступні моменти:

 • Не варто сперечатися з клієнтом. Якщо він висловлює невдоволення, значить, на це є причина. Тому вибачитеся і постарайтеся допомогти йому. Бажано надати йому знижку або інший бонус, щоб відшкодувати моральну або матеріальну шкоду.
 • Дотримуйтеся неформального тону спілкування. Якщо ваша відповідь на негативний відгук буде написаний у стилі корпоративного заяви або прес-релізу, то клієнти подумають, що ви просто намагаєтеся від них звільнитися. Так що уникайте занадто офіційних і сухих фраз.
 • Не варто видаляти негативні коментарі. Зрозуміло, вам хочеться, щоб у вашій компанії була бездоганна репутація, однак позбуватися негативних відгуків – не найкраще рішення. Це викличе ще більше невдоволення ваших клієнтів, і вони перестануть користуватися вашими послугами.
 • Негативні коментарі – це не так вже і погано. Адже якщо клієнт отримав негативний досвід, взаємодіючи з вашою компанією, у вас ще є можливість виправитися і довести йому, що його думка для вас небайдуже. Погодьтеся, буде набагато гірше, якщо клієнт не стане висловлювати своє невдоволення, а просто перестане купувати ваші товари або користуватися вашими послугами.
 • Помилка №5: випрошування лайків і розшарювання

  Не варто проявляти нав’язливість, випрошуючи у передплатників вашої компанії лайки і розшарювання. Ви будете виглядати як жебрак і тим самим зіпсуєте свою репутацію. Якщо ж ви все-таки хочете підвищити кількість лайків і розшарювання ваших постів, то запропонуйте своїм передплатникам який-небудь бонус, щоб у них був стимул відгукнутися на ваше прохання.

  Зверніть увагу на два пости, які показують неправильний і правильний способи отримання лайків і розшарювання. У першому випадку, є очевидним, що автор поста просто-напросто клянчить лайки:

  6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

  З якого дива читачі повинні «лайкати» цей пост? З-за того, що захід буде «небанальним»? Це недостатньо переконливий аргумент. До того ж, передплатники можуть розглянути дану прохання як заклик «спамити» своїх друзів.

  А ось приклад більш вдалого поста з проханням поставити лайк:

  6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

  В даному випадку, передплатникам вже нічого не нав’язують. Вони самі вирішують, ставити лайк або не ставити. Читачам надається бонус за просування посту, і якщо вони хочуть отримати його, то, природно, вони натиснуть на кнопку «Лайк».

  Просіть своїх передплатників про лайку і расшариваниях тільки в тому випадку, якщо ви готові їм запропонувати щось натомість.

  Ви повинні надати їм переконливу причину, щоб вони кликнули на кнопку «Подобається» або «Поділитися». Ви можете сформулювати свій заклик до дії наступним чином:

 • Поставте лайк та отримайте знижку 10%! Пропозиція дійсна тільки для наших передплатників.
 • Поставте лайк і отримаєте доступ до ексклюзивних фотографій і відеороликів з нашими продуктами!
 • В першу чергу, ми публікуємо інформацію про нові надходження товарів на нашій сторінці у Фейсбуці. Натисніть «Лайк», щоб завжди бути в темі.
 • Помилка №6: довгі URL-адреси

  Довгі посилання, які ви включаєте в свої пости, захаращують ваші публікації і надають їм недбалий вигляд. Ось один з прикладів:

  6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

  Ця абракадабра з випадкових цифр і букв займає цілі два рядки і помітно псує зовнішній вигляд посту, хіба не так?

  А ось інший приклад, в якому вже використовується коротке посилання:

  6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

  Як бачите, пост став більш коротким, акуратним і читабельним. А все завдяки скороченню довжини посилання.

  Хочете зменшити розмір ваших URL-адрес? Ви зможете зробити це без праці, використовуючи безкоштовний сервіс Bitly.com:

  6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення

  Користуватися ним дуже легко. Просто введіть URL-адресу в порожнє поле і натисніть кнопку «Shorten» («Скоротити»). В результаті, ви отримаєте унікальний і акуратний URL-адресу, який більше не буде дратувати ваших передплатників.

  Не нехтуйте дрібницями

  Отже, ми розглянули основні помилки, здатні зіпсувати привабливість ваших постів в соціальній мережі Facebook. Будьте уважні до кожної деталі ваших публікацій, якими б незначними вони не здавалася. Адже саме з таких дрібниць складається думка реальних і потенційних клієнтів про вашу компанію.

  Адаптація матеріалу Ніка Стивза The 5 Most Common Facebook Post Mistakes.