7 корисних навичок, які ви отримуєте при веденні блогу

382

Нескінченне сидіння за комп’ютером, безсонні ночі, робота у вихідні дні… Блогінг вимагає від нас багатьох жертв. На щастя, вони не марні: на виході ми отримуємо шалено цікавий блог з відмінними постами, який приваблює сотні і навіть тисячі читачів. Але це ще не все.

Блогінг дає нам безліч інших переваг, про які ми навіть не здогадуємося.

Ведучи блог, ми набуваємо ряд дивовижних навичок, які ми можемо використовувати в інших сферах свого життя. Завдяки їм, ми стаємо краще – як у професійному плані, так і людському. Про які ж навички йде мова? Відповідь на це питання ви знайдете в нашому пості.

1) Письменницькі навички

Почнемо з самого очевидного. Основне завдання блогерів – регулярно створювати пости. Причому не аби які, а якісні і цікаві. Тому, рано чи пізно, вони стають майстрами пера.

Ведучи блог, ви поступово вчіться висловлювати свої думки чітко і ясно. Ви також вигадуєте нові, креативні способи подачі контенту, щоб зацікавити своїх читачів.

Саме тому ваші письменницькі навички стають краще з кожним днем. Не вірите? Тоді погляньте на свої перші пости і порівняйте їх з тими, які ви пишете зараз. Напевно, ви відчуєте величезну різницю.

Блогінг також допомагає вам сформувати власний авторський стиль – гумористичний, саркастичний, ділової і т. д. Яким би вони ні був, він відображає вашу індивідуальність і виділяє вас на фоні тисяч інших блогерів.

7 корисних навичок, які ви отримуєте при веденні блогу

2) Навички планування часу

Блогінг можна порівняти з прискореним курсом по тайм-менеджменту. Ви повинні знаходити час для своєї постійної роботи (якщо така є), сім’ї, планування і створення постів, відповідей на листи читачів і т. д. Можливо, вам навіть доводиться одночасно виконувати кілька справ, наприклад, підбирати фотографії для свого поста і готувати вечерю своїм дітям.

Блогосфера вимагає від вас граничної пунктуальності: ви повинні регулярно публікувати пости і відразу відповідати на коментарі читачів. Якщо ви будете зволікати, то кількість ваших передплатників завмре на певній цифрі або взагалі почне повзти вниз. Ведення блогу підвищує вашу працездатність і продуктивність і допомагає витягти максимум користі з кожного дня.

3) Навички веб-дизайнера

Початківці блогери, як правило, вибирають один із стандартних дизайнів для свого блогу, вбудованих в Blogspot або WordPress. Однак по мірі зростання аудиторії, у них виникає бажання змінити дизайн свого блогу і надати йому родзинку, щоб ще раз підкреслити свій авторський стиль. У хід йдуть різні дизайнерські програми, в тому числі і Photoshop. Блогери змінюють розмір, фон, шрифт та інші параметри зображень, щоб вони гармоніювали із загальним дизайном блогу. Таким чином, вони набувають базові дизайнерські навички, навіть не відвідуючи спеціальні курси.

7 корисних навичок, які ви отримуєте при веденні блогу

4) Комунікативні навички

Останнім часом, блогери часто співпрацюють з різними брендами. Вони публікують їх гостьові пости, огляди, рекламу. Навіть якщо вам досі не доводилося спілкуватися з бізнесменами, напевно, подібні перспективи чекають на вас в майбутньому.

Чим більше ви будете взаємодіяти з брендами і рекламодавцями, тим легше вам буде встановлювати і підтримувати ділові зв’язки.

Ви навчитеся взаємовигідної співпраці з різними групами осіб (клієнтами, замовниками, читачами).

Співпрацюючи з брендами, ви також освоїте навички сторітеллінга і підвищите свою креативність, адже вам доведеться розповідати оригінальні історії про компанії та їх продукти, щоб зацікавити вашу аудиторію.

5) Навички дипломатії

Блогери часто стикаються з незадоволеними читачами і навіть нахабними тролями, які залишають недоречні негативні коментарі. На жаль, цього неможливо уникнути, адже, публікуючи пости у своєму блозі, ви ділитеся своїм особистою думкою з усім світом. Хтось може погодитися з ним, хтось ні, а хтось просто поганий настрій, і він хоче вилити свій негатив на вас. Найголовніше – не піддавайтеся на провокацію, якими б неприємними не були коментарі читачів.

Спочатку, це буде не зовсім просто: адже кожен пост – це ваше дітище, ви вклали в нього багато часу і зусиль, а тут хтось насмілюється його критикувати… А яка перша реакція батьків, коли хтось ображає їх дитини? Правильно, рознести кривдника в пух і прах. Але з часом у вас виробиться «імунітет» до різних негативних коментарям. Кожен незадоволений читач і троль, яких ви зумієте приборкати, буде розвивати ваше вміння гасити конфлікти. Цей навик вам доведеться дуже до речі в повсякденному житті, так і в бізнесі.

7 корисних навичок, які ви отримуєте при веденні блогу

6) Навички редактора

Ні для кого не секрет, що основою будь-якого успішного блогу є якісний контент. Ведучи свій блог, ви повинні контролювати контент, подібно редактору, який підбирає матеріали для свого журналу або газети. Ви повинні шукати цікаву і захоплюючу інформацію, яка відповідає потребам вашої аудиторії. Крім того, ви повинні скласти графік розміщення ваших постів і дотримуватися його.

Вичитування постів теж відноситься до числа ваших обов’язків. Ви повинні уважно переглядати готові матеріали, щоб у них не було помилок. Запам’ятайте: читачі не сприймають всерйоз безграмотних блогерів.

7) Навички просування в соціальних мережах

Дані навички цінуються дуже високо в сучасну технологічну епоху. Адже число компаній, присутніх в інтернеті, зростає в геометричній прогресії.

Будучи блогером, ви повинні взаємодіяти зі своїми читачами в Твіттері, ВКонтакте, Facebook та інших соціальних мережах. Вам також необхідно розробити власну стратегію просування в соціальних медіа, щоб залучити в свій блог якомога більше читачів.

7 корисних навичок, які ви отримуєте при веденні блогу

Блогер – майстер на всі руки

Насправді, цей список не є вичерпним. Блогер – це ще й психолог, прислухається до потреб своєї аудиторії; менеджер, організовує свою повсякденну роботу; вчитель, який ділиться з читачами своїми знаннями.

Блогер, до всього іншого, стає фахівцем у тій тематиці, на яку він пише. Припустимо, якщо його блог присвячений копірайтингу, то він засвоює всі тонкощі цього ремесла.

Ведучи свій блог, ви виявите в собі багато прихованих талантів. Блогінг може навіть стати для вас трампліном для освоєння нової спеціальності. Наприклад, якщо вам подобається підбирати матеріали для свого блогу, чому б вам не стати професійним редактором?

Загалом, блогінг надає нескінченні можливості для розвитку в різних напрямках. Так що, якщо ви допитливі, працьовиті, активні і любите освоювати нові навички, блогосфера – це те, що вам потрібно.

Переклад і адаптація матеріалу Келлі Тенге 7 Surprising Skills Blogging is Teaching You

Також читайте:

  • 10 порад блогерам: як публікувати пости частіше і працювати менше
  • Як вести блог, якщо ви не вмієте добре писати
  • Тихіше їдеш – далі будеш, або Феномен «повільного» блогінгу