Чому варто робити ставку на великі форми в контенті?

270

Великі форми в контенті вже в недалекому майбутньому допоможуть вам отримати по-справжньому лояльну аудиторію. Чому це так?

Маркетинг в інтернеті, зробив ставку на контент, починає існувати за цілком певним законом. Цей закон говорить: створюйте контент, який буде затребуваний аудиторією. Згідно з цим законом, ваша аудиторія — це камертон, свій голос ви повинні ідеально чисто налаштовувати з цього камертон, резонувати зі своєю аудиторією. Очевидно, головне, що для цього потрібно зробити, — вивчити свою ЦА. Але цього мало.

Чому варто робити ставку на великі форми в контенті?

У великих речах простого дотримання законів і правил — недостатньо, у них завжди є елемент осяяння. Осяяння приходять, коли ви починаєте сприймати вашу аудиторію не як таргетовану за соціальними та іншими ознаками групу потенційних клієнтів, а як спільність людей, з усім їхнім різноманіттям і психологічної складністю — людей, які вам цікаві. Так, сприймати аудиторію потрібно не як групу користувачів, у яких ви хочете викликати інтерес до свого бренду, а як людей, які цікаві вам. Це важливо. Це той самий шлях осяянь, який приведе вас до великих речей.

У контент-маркетингу, як у комплексній штуці, є маса регламентованих речей, пов’язаних з веб-аналітикою, «технічними» правилами пошукового просування, але в однієї його складової, головною, — у вмісті немає більш важливої речі, ніж емпатія, не підкоряється ніяким правилам, крім вашого особистого щирого інтересу до своєї аудиторії.

Таким чином, питання, як увійти в резонанс зі своїми читачами, — це питання про те, як торкнутися в аудиторії «людські» струни. Ви можете писати про що завгодно: про вирощування рослин в теплицях або про ринок форекс, але прагнути робити це потрібно так, щоб ваш контент могли з цікавістю прочитати навіть люди, що не відносяться до вашої цільової аудиторії. І трейдери, і садівники — це насамперед люди, і при оцінці тексту у них включаються одні і ті ж механізми (садівник може не зрозуміти багатьох термінів зі словника професійних форексисов, але він зможе зрозуміти головне: хороший текст чи поганий). Словом, треба писати не для трейдера Артема Воробйова, а для людини Артема Воробйова. Тільки в цьому випадку він буде цікавий трейдеру Артему Воробйову.

Що завжди викликало інтерес у людей?

 • Глибоке знання автором теми.
 • Історія, сюжетність.
 • «Людська документальність»: впізнавані деталі, факти і свідчення з реальної дійсності, справжні «кванти» життя, роблять текст правдоподібним, таким, про який хочеться сказати: як вірно підмічено!
 • Цікаві авторські думки.
 • Вміння пов’язати факти, проаналізувати їх і дати кристально зрозумілу і правдоподібну картину дійсності в тій чи іншій сфері людського життя.
 • Емпатія до читача, довірча інтонація.
 • Неоднозначність, навіть частка епатажу, якщо він логічно виправданий і обґрунтовано — так що до кінця прочитання тексту можна сказати: так, в цьому щось є, варто над цим подумати.
 • Нарешті, образ самого автора.
 • Теорія сучасного «біжить» людини

  Зараз у хорошому контенті, який поширюється маркетологами в Мережі, частинки перерахованого вище зустрічаються в різних пропорціях. Але дуже рідко трапляється наткнутися на «бомбу», професійно складену з усіх цих інгредієнтів, які вступають у тексті в дивовижну реакцію, яка діє на читача чарівним чином.

  Чому рідко? Тому що такий «смачний контент-коктейль» неможливо приготувати швидко — на обсязі в п’ять або десять тисяч символів, тобто на обсязі, який сьогодні є стандартним для матеріалу в блозі.

  Сьогодні багато, в тому числі і на ринку контент-маркетингу, вірять у міф, який породило прискорення темпу життя в інформаційну еру: сучасна людина цінує свій час, йому ніколи читати романи і монографії, ніколи читати газети, тому що він завжди кудись біжить, він ковтає інформацію на ходу, з екрану мобільного гаджета — тільки короткі твіти і заголовки новинних стрічках. У нього немає часу на довгі тексти в принципі.

  На що ж тоді витрачає сучасний час «біжить» людина? Для чого людині час взагалі, якщо він не витрачає його на те, що йому цікаво? Або йому вже нічого не цікаво? Якщо взяти за основу міф про постійної економії цінного часу, то вибудовується така теорія цього сучасного «біжить» людини: постійний біг, стрес, інформаційний шум навколо повинні були зробити з нього невротика, не здатного зосередитися і прочитати текст довший одного абзацу. Але це, вибачте, риси учня, який відправлений у спецшколу за повну нездатність до концентрації уваги і запам’ятовування інформації.

  Мені здається, ми живемо не в спецшколі, і більшість людей серед нас цілком нормальні, здатні зосереджуватись, і пам’ятати, і думати, і співпереживати персонажам роману чи фільму, і захоплюватися читанням довгих статей, якщо вони їм цікаві.

  Дивно думати, що в ім’я економії часу сучасна людина втратила здатність читати великі тексти — це рівнозначно тому, якби ми відмовили людині в прояві його природних рис — цікавості, яке рухає його вперед, прагнучи більше дізнатися про те, що йому цікаво, бажання відкрити для себе щось нове, дізнатися про речі, які допоможуть йому в кар’єрі або життя. Сучасний «біжить» людина зупиниться і витратить рівно стільки часу, скільки потрібно на прочитання матеріалу, який викликає у нього інтерес, тому що це дуже продуктивна «розтрата» часу — з точки зору будь-якої людини.

  Користь від однієї гарної white paper у десятки разів більше, ніж від двадцяти середніх статей

  Зараз нас оточують кванти інформації. Квант — дуже мала величина. Короткі форми, лаконізм, став символом епохи інформаційного шуму, не дають можливість залишити в аудиторії довге і сильне враження. А людина схильна впускати за своє життя лише те, що залишає у нього сильні враження. Ставка багатьох інтернет-маркетологів кількість контенту і поблажливе ставлення до його якості вже сьогодні починає давати збій. Уявіть, що буде вже в недалекому майбутньому, коли контент-маркетингом будуть займатися всі, як єдиним перспективним методом просування бренду в Мережі. Кількість інформаційних квантів виросте відразу неймовірно і буде продовжувати рости. І ви не зможете виділитися кількістю свого контенту, якщо планка якості у вас приблизно на тому ж рівні, що і у всіх інших. Виділитися можна буде не кількістю, а якістю, якого легше досягти в масштабних формах контенту. Набагато продуктивніше інвестувати в глибоко пророблений, відмінний «крупнокаліберний» контент, ніж ставити на збільшення числа матеріалів прохідного якості. Користь від однієї гарної white paper у десятки разів більше, ніж від двадцяти середніх статей.

  Не важливо кількість квантів, якими ви «бомбардируете» свою аудиторію. Квант — є лише квант. Потрапити точно в ціль можна тільки великим, справжнім «зброєю».

  Для людини більш ніж нормальна потреба в цікавому йому контент. З одного боку — наша людська нормальність, а з іншого — Мережа, для якої нормальний гіперболічний зростання інформаційного шуму. На тлі квантів інформації, яку людський мозок вже звик сприймати побіжно і забувати, чудово буде виглядати саме те, що аудиторія сьогодні відчуває дефіцит, — «неквантовый», великий, цікавий, людський контент, в якому зможуть відіб’ється всі ті вісім вищеперелічених речей, завжди викликали у людей інтерес.

  Схожі матеріали:

  • Спрощуємо комунікацію з клієнтами: 10 порад для бізнесу в секторі B2B
  • 5 тактик продажу, які доводять ваших клієнтів до сказу
  • 10 фактів, які клієнти хотіли б вам розповісти